Nehrál, ale konečně jsem podlehl tomu Minecraftu o kterém každý tak básní a už ho hraje přes 10 milionu lidí na světě :-D Nějak jsem se tomu vyhýbal, ale nedávno jsem tomu dal šanci, zjistil si pořádně o co jde, zkusil jsem to, a neskutečně mě to chytlo, neuvěřitelně návyková záležitost, a těch věcí co tam člověk může dělat a ta svoboda. Parádní myšlenka :)
Já hrála Mount and Blade a teď hraju Mount and Blade: Warband, hlavně ten multiplayer. A musím říct, že jsem si pohrávala s myšlenkou, že by někdo mohl udělat server na Píseň ledu a ohně :D To ohněm a mečem, jaký to je? Mě to přišlo jako profesionální mód, nic víc, nic míň.
Je to normál hra, sice to vypadá jako lepší mod k warband, ale prodává se to jako normál hra. Děj je zasazen do občanské války v Polsko-litevské šlechtické republice na přelomu 40. a 50. let 17. století a invaze Švédů do Polska a válek s tím spojených. Je trochu pozměněn systém rekrutování a pár dalších detailů, ale v zásadě je vše stejné jako ve warband.
Mě ten fire and sword teda moc nenadchnul. Hraju buď obyč warband nebo mód Brytenwalda. Teď má někdy vyjít další verze takže už se těšim. Na módu na motivy Písně už se pracuje a myslím že každou chvíli už bude ke stažení
První muj neuspěch byl v tom že jsem nedodával Trpošům dostatek chlastu :-D Museli chodit pít k řece což je docela sralo :-D ... Potom mi jednou nějaká vodní obluda sežrala trpa a ostatní se tam báli chodit a pomřeli žízní :-D
Tak jsem dohrál NWN a musím říct, že to nebylo špatné. Hra má velmi slušnou hratelnost, i když BG v ničem nepředčila, snad až na grafiku, která může někomu více vyhovovat....
Jasně BGII je určitě lepší než BGI. Některým hráčům vadí, že tam není taková volnost jako v jiných RPG, ale klady je balduři snadno předčí. Izometrický se už asi mnoha hráčům zajídá, ale já ho mám nejradši (staromilec)...Navíc v BG si člověk užije hodně srandy a někdy i romantiky (romance:-))
Jj třeba s Aeri (tou elfkou z cirkusu), Jaheirou a pak ještě s tou drowí princeznou z podtemna. :-)) A na Minscovo hlášky se nedá zapomenout: Žij s mečem, žij dlouhý dobrý život :-)). Dobrej byl i ten kouzelnej mluvící meč a v neposlední řadě i Jan Jansen a jeho tuříny :-))
Jo Lilarcor (či jak se ten meč ze stok jmenoval) je fakt neuvěřitelně vtipnej a skvěle nadabovanej, Jan je klasika a Minsc ještě větší. Romantika s Viconii je podle mě nejlepší a je nejtěžší ji dovést do vítězného konce:-).. Oproti NWN je BG mnohem těžší....
BG má hodně silný příběh, v tom je hodně dobrý. Ale raději hraji ten typ her, kde mám partu postav a vybírám z nich 2-3 na samotné hraní. Například Knights of the Old Republic, Mass effect, Dragon age... Není tam volnost, protože pohyb je hodně skriptovaný a pořád se něco děje.
Myšleno ten typ "enginu", ne počet postav. Třeba Morrowind či Oblivion jsou fajn, když se člověk drží hlavní linie, ale když chci mít prozkoumanou mapu, musím chodit, chodit, chodit, většinou zbůhdarma.
Komentáře
To ohněm a mečem, jaký to je? Mě to přišlo jako profesionální mód, nic víc, nic míň.
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,106886.0.html
A na Minscovo hlášky se nedá zapomenout: Žij s mečem, žij dlouhý dobrý život :-)). Dobrej byl i ten kouzelnej mluvící meč a v neposlední řadě i Jan Jansen a jeho tuříny :-))
Oproti NWN je BG mnohem těžší....