Titulková sekvence

upraveno 21. dubna 2011 v Seriál Hra o trůny
«1

Komentáře

  • upraveno 21. dubna 2011
    "Ozubená kola mají prý odkazovat na veškeré ty skryté intriky a machinace v pozadí příběhu. Zároveň to prý vychází z da Vinciho." - Ha! Jsem to na csfd tipoval :-D
  • upraveno 21. dubna 2011
    No jako jsem rád, že to aspoň má nějaký smysl, já ho tam zprvu prostě neviděl... :-)
  • upraveno 21. dubna 2011
    Tiež som si tie kolieská spájal s intrigami a machináciami... ale nenapadlo ma, že by to pre autora titulkovej sekvencie mohlo predstavovať viac, než len pekné a originálne kolieska. Po prečítaní článku vidím, že som sa mýlil a tá metafora tam naozaj je. Palec vysoko hore :) Plus tá história Robertovej rebélie v slnku... Pecka!
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 21. dubna 2011
    Konečně uznáte, že je to Dobré intro! :)
    Ty další tři pohledy jsem tipl správně. ;-)
    A Da Vinciho mi to také evokovalo od začátku, jen jsem nevěděl jestli to byl záměr autorů.
  • upraveno 21. dubna 2011
    nevada to uz tu komentovala / imho chyba
  • upraveno 21. dubna 2011
    Všiml jsem si drobné zajímavosti či chybičky...U jednotlivých herců se objevují malé erby podle toho ke komu z velké čtyřky patří..(drak, lev, jelen a zlovlk)...U představitelky Daenerys a Sansy je však špatný erb...nebo to byl úmysl?
    Jinak jak je na obruči znázorněno rozsápání draka jelenem, lvem a zlovlkem je opravdu stylové...
  • upraveno 21. dubna 2011
  • upraveno 21. dubna 2011
    Když jsem to viděl poprvé, tak jsem myslel, že koukám na trailer ke hře Civilization :D Ta mapa se určitě povedla ale ty města mi přijdou taková moc přeplácaná či co, prostě se mi to k Písni nehodí...
  • upraveno 21. dubna 2011
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. dubna 2011
    Díky za upozornění na tu obruč. Taky jsem to minula. A protože se mi ty kolečka moc nelíbily, tak jsem přestala dávat pozor a až při opětovném podívání jsem zjistila, že je tam i Pentos. Stydím se :)

    U jmen a rodových znaků mají chybu i u Iaina Glena, kterého taky pověsili na krk Lannisterům.
  • upraveno 21. dubna 2011
    Montezuma3: Kolečka se mi stejné nelíbí :-D
  • upraveno 30. dubna 2011
    uz nekdo potkal na youtube (nebo jinde) druhe titulky?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 30. dubna 2011
  • upraveno 30. dubna 2011
    Tak tento cover je geniálny. Z Djawadiho znelky rastie kult.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 1. května 2011
    Nic moc. To umím taky, si pustit na pozadí originální znělku a k tomu brnkat do rytmu na kytaru. Teda na kytaru brnkat neumím, ale můžu brnkat na něco jiného.
    Spíše bych rád slyšel nějaké mutace té znělky, třeba do ní nějak zakomponovat pedálovou harfu. To by bylo moje gusto.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 1. května 2011
    Chce to cover ve stylu hammondkového nebe.
  • upraveno 1. května 2011
    co je hammondkové nebe?
  • upraveno 1. května 2011
    Tak komu vadí původní znělka hrající na pozadí, tak tady máte jiný, čistě kytarový cover bez podkreslení původní znělkou. Ale je taky super.
  • upraveno 1. května 2011
    já znám akorát hammondovy varhany...
  • upraveno 1. května 2011
    a aby to bylo kompletni: piano verze:
  • upraveno 2. května 2011
    No, tak jsem právě zjistil, že si už Červeného trpaslíka nepamatuji tak, jak jsem si myslel, musím se na ten díl znovu podívat. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 2. května 2011
    knedle: Hammondky (Hammondovy varhany) - nástroj, který rád poslouchá Rimmer. Hammondkové nebe - patrně fiktivní album, které najdou "kluci z trpaslíka" na lodi Zla v dílu Démoni a andělé.
  • upraveno 12. května 2011
    Interview s autorom titulkovej sekvencie. Plný concept-artov s vysokým rozlíšením. Okrem iného sme dostali prvý pohľad na Orlie hniezdo. O dosť iné, než som si predstavoval, ale rozhodne zaujímavé a neurážajúce. http://www.artofthetitle.com/2011/05/12/game-of-thrones/
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 12. května 2011
  • upraveno 12. května 2011
    Ta mapa mě taky dost zaujala! Docela by mě zajímalo, jestli ta západní pevnina není ve skutečnosti východní pobřeží Essosu (nebo jak se východní kontinent jmenuje). A taky jestli nejsou severní části všech tří (dvou) kontinentů nějak spojeny na severu. Pak by totiž všechny ty moře kolem Westerosu byly jen zálivy. :-) Pokud ta mapa nějak koresponduje se záměrem Marina (a je to jak si to představuju :-)), tak by na sever od Zdi byla pevnina táhnoucí se přes severní pól planety až na protilehlou polokouli, kde by se spojil právě s pevninou Essos (v místě, kde leží Ašaj a kde mají ty problémy se Stínem :-)).

    Ad Orlí hnízdo - vypadá to jako nějaká antická svatyně na hoře. :-)
  • upraveno 12. května 2011
    Orlí hnízdo doopravdy vypadá jak Mešita s Istanbulu posazená na hoře... Trošku jsem si to představoval strožejší
  • upraveno 13. května 2011
  • upraveno 13. května 2011
    Mešita s Istanbulu je snad původně pravoslavný chrám :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 13. května 2011
    Jestli myslíš chrám Hagia Sofia, tak ano, ten byl původně křesťanský. Ale ten odkazovaný Chmurem není v Instanbulu a ani není přestavěný na mešitu ;)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 13. května 2011
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.