"Ozubená kola mají prý odkazovat na veškeré ty skryté intriky a machinace v pozadí příběhu. Zároveň to prý vychází z da Vinciho." - Ha! Jsem to na csfd tipoval :-D
Tiež som si tie kolieská spájal s intrigami a machináciami... ale nenapadlo ma, že by to pre autora titulkovej sekvencie mohlo predstavovať viac, než len pekné a originálne kolieska. Po prečítaní článku vidím, že som sa mýlil a tá metafora tam naozaj je. Palec vysoko hore :) Plus tá história Robertovej rebélie v slnku... Pecka!
Konečně uznáte, že je to Dobré intro! :) Ty další tři pohledy jsem tipl správně. ;-) A Da Vinciho mi to také evokovalo od začátku, jen jsem nevěděl jestli to byl záměr autorů.
Všiml jsem si drobné zajímavosti či chybičky...U jednotlivých herců se objevují malé erby podle toho ke komu z velké čtyřky patří..(drak, lev, jelen a zlovlk)...U představitelky Daenerys a Sansy je však špatný erb...nebo to byl úmysl? Jinak jak je na obruči znázorněno rozsápání draka jelenem, lvem a zlovlkem je opravdu stylové...
Když jsem to viděl poprvé, tak jsem myslel, že koukám na trailer ke hře Civilization :D Ta mapa se určitě povedla ale ty města mi přijdou taková moc přeplácaná či co, prostě se mi to k Písni nehodí...
Díky za upozornění na tu obruč. Taky jsem to minula. A protože se mi ty kolečka moc nelíbily, tak jsem přestala dávat pozor a až při opětovném podívání jsem zjistila, že je tam i Pentos. Stydím se :)
U jmen a rodových znaků mají chybu i u Iaina Glena, kterého taky pověsili na krk Lannisterům.
Nic moc. To umím taky, si pustit na pozadí originální znělku a k tomu brnkat do rytmu na kytaru. Teda na kytaru brnkat neumím, ale můžu brnkat na něco jiného. Spíše bych rád slyšel nějaké mutace té znělky, třeba do ní nějak zakomponovat pedálovou harfu. To by bylo moje gusto.
knedle: Hammondky (Hammondovy varhany) - nástroj, který rád poslouchá Rimmer. Hammondkové nebe - patrně fiktivní album, které najdou "kluci z trpaslíka" na lodi Zla v dílu Démoni a andělé.
Interview s autorom titulkovej sekvencie. Plný concept-artov s vysokým rozlíšením. Okrem iného sme dostali prvý pohľad na Orlie hniezdo. O dosť iné, než som si predstavoval, ale rozhodne zaujímavé a neurážajúce. http://www.artofthetitle.com/2011/05/12/game-of-thrones/
Ta mapa mě taky dost zaujala! Docela by mě zajímalo, jestli ta západní pevnina není ve skutečnosti východní pobřeží Essosu (nebo jak se východní kontinent jmenuje). A taky jestli nejsou severní části všech tří (dvou) kontinentů nějak spojeny na severu. Pak by totiž všechny ty moře kolem Westerosu byly jen zálivy. :-) Pokud ta mapa nějak koresponduje se záměrem Marina (a je to jak si to představuju :-)), tak by na sever od Zdi byla pevnina táhnoucí se přes severní pól planety až na protilehlou polokouli, kde by se spojil právě s pevninou Essos (v místě, kde leží Ašaj a kde mají ty problémy se Stínem :-)).
Ad Orlí hnízdo - vypadá to jako nějaká antická svatyně na hoře. :-)
Komentáře
Ty další tři pohledy jsem tipl správně. ;-)
A Da Vinciho mi to také evokovalo od začátku, jen jsem nevěděl jestli to byl záměr autorů.
Jinak jak je na obruči znázorněno rozsápání draka jelenem, lvem a zlovlkem je opravdu stylové...
U jmen a rodových znaků mají chybu i u Iaina Glena, kterého taky pověsili na krk Lannisterům.
Spíše bych rád slyšel nějaké mutace té znělky, třeba do ní nějak zakomponovat pedálovou harfu. To by bylo moje gusto.
Ad Orlí hnízdo - vypadá to jako nějaká antická svatyně na hoře. :-)