Líbí se mi příběhy, které doplňují "kánon", drží se jeho duchu a pracují s postavami tak, jak je známe. Doufám, že se nejedná o osamocenou povídku a další budou brzy následovat, protože Robertova rebelie a konec Aerysovy vlády, všechno kolem Neda Starka, Rhaegara / Lyanny / Roberta, to, co je v Písni jen naznačováno a co si čtenář skládá dohromady z vyprávění různých postav, to mne vždy dráždilo a chtěla jsem vědět víc. Jsem ráda za to, že jsem měla možnost více poznat Jona Arryna a nahlédnout do vztahu s jeho svěřenci. Upřímně doufám, že toto je teprve začátek a pokračování bude, četlo se mi to totiž velice dobře.
Omlouvám se všem, kteří sáhli po téhle povídce a teprve pak zjistili, že jde jen o další fanfikci :-) @Lady Ašara Děkuji za milý komentář a musím Ti znovu poděkovat hlavně za chuť probrat se povídkou ještě před jejím zveřejněním jako zkušební čtenář. Zrovna tohle téma bych rozhodně nechtěla pustit do světa jen tak. A měla jsi pravdu, Robert potřeboval zdůraznit a i Jon Arryn je natolik důležitá postava, že si trochu popisu zasloužil ;-) Snad bude i ta navazující povídka, ale zatím jsem se s ní malinko zasekla
Mám moc rád čejčin uměřený, průzračný styl, takže se mi líbila i tahle povídka. Moc bych si přál nějaké pokračování s Rhaegarem v jedné z hlavních rolí.
Jo, Rhaegar, melancholik se sklony k depresím, který je přesvědčený o své výjimečnosti a je odhodlaný za každou cenu splnit jakési neurčité proroctví. Co by asi tak mohlo být špatně :D
Ale ne, vážně. Povídku o něm z doby, než by mu definitivně šiblo, bych si taky ráda přečetla. Ale zatím mi naznačený směr Útržků plně vyhovuje :)
Další povídka by měla být opravdu o Eddardovi, ale pořád ještě není úplně dotažená. Na Rhaegara si zatím netroufám, uvidíme. Je to hodně komplikovaná postava. Spíš jsem si říkala, že by se případně dalo pracovat s Jaimem... O něm víme mnohem víc a nemusí se tolik stavět na spekulacích
Proč bys měl dávat pokoj? Je fajn se zase po čase bavit o Písni :) Konkrétní soustředěná diskuze tady asi nebude. Spíš střípky napříč fórem. Blbě se to dohledává. Možná zkus vlákna Kdyby Západozemí vládl/a... Daenerys Targaryen
@Lady Ašara Dobrý nápad - proč ne? Rhaegar - možná by se dal střihnout kousek Harrenova... Zkusím nad tím popřemýšlet. Věž radosti by třeba zase mohla být příležitost pro Aviv. Nechceš ji zkusit? Už ji máš přece rezervovanou :-)
Konečně jsem si našel chvilku k přečtení a nemohu nic jiného, než tě opět velebit, čejko :) Jako zatím cokoliv od tebe se mi i toto velice líbí, klidně bych snesl i o mnoho delší text. I přesto, že je to jen krátký útržek, příjemně mi to doplňuje charaktery mladého Neda a Roberta, ale především Jona Arryna, který tu získává charisma a charakter, jaký si zaslouží.
Když budeš mít náladu a inspiraci, myslím, že bychom všichni takovýchto "útržků" uvítali kolik jen hrdlo ráčí, klidně i o všemožných jiných postavách.
Miluju to. Působí to nesmírně skutečně, a atmosféra je úžasná, jako by to psal sám G. R. R. Martin. Skvěle popsané prostředí, charaktery, spojitosti i drobné detaily, jež tomu dodávají krásný styl. Nádherná práce.
@Ser Jamie Walker Děkuji, ani nevím, kam s očima, přitom u téhle povídky už jsem ani nečekala, že ji ještě někdo bude číst. Vždycky potěší, když zjistíš, že to hraní s detaily a přepisování mělo smysl. S doladěním mi tehdy pomáhala Ašara, bez ní by to nebylo úplně ono. Doufám, že se Ti bude líbit i to, co navazuje.
Střípek opravdu líbezný. Tohle se neztratí ani vedle originálu, tohle by šlo připojit k Písní a prohlásit za oficiální verzy událostí. Já si to myslím zaheadcanonuji. Libí se mi jak od náhodné uvolněné debaty (ukradený slad, amen :D) o potýčce jako každé jiné seplynule přesuneme k tomu, že čekají na zprávy a jak se z doprovodu, nad kterým Robert protáčí oči stane fakticky pádní věc, neboť Aerys požádal o jejich hlavy. Perfektně nadávkovano a uvedeno. Perfektně to plye. Ned v tom málem tone, moc se mi líbilo to jak má pocit, že pořádně nesylší vlastní hlas. A pak má pochybnosti, čeká to nejhorší, ajk ostatně čekal už dřív (a zároveň to nešlo uchopit jako skutečné, pořád nejde - báječný popis) a my, ikdyž víme, co bude dál, sdílíme jeho napětí, než Jon řekne, že žádné předhazování drakum se konat nebude, je čas se vzbouřit. Libí se mi i sestavení dopisu. Vágní, eufemistické, drsné ve své zkratkovitosti. Bože, hoši, krásné úvahy tu vedete. Až zjistíte jak přesně ten soud probíhal, to teprve budete koukat. Nádherně promyšlené souvislosti a plány. Těším se i na zbytek.
Jen tak v rámci přednovoročního úklidu mě napadlo napsat seznam povídek z téhle série, jak jdou za sebou podle děje. Takže konečné pořadí je následující: Eddard I Eddard II Jaime I Eddard III Večer v Harrenově Turnaj v Harrenově Elia Catelyn Princ Jaime II Jaime III Hvězdopad
Útržkovou sérii volně doplňuje "Služba rytíře", kde se kromě jiného vysvětluje důvod oddanosti mužů, kteří sloužili jako velitelé Královské gardy před Jaimem. A s touhle povídkou, jak už jsem napsala přímo do komentáře k ní, souvisí ještě dvě starší. První je o Jenny ze Starokamenů http://www.icefire.cz/komunita/povidky/20-kolo/povidka-c-6-20-kolo/ (časově před Službou rytíře) a druhá o válce Devítigrošových králů a vztazích mezi Aerysem II. a Tywinem Lannisterem (ta zase pokrývá období mezi Létohradem a Tyrionovým narozením) http://www.icefire.cz/komunita/povidky/20-kolo/povidka-c-1-20-kolo/.
@Lady Ašara @Aviv No teda... Děkuju :-) Až na to, že žádné obrázky nemám, ty by musel obstarat někdo jiný 8-). Sama ty povídky zatím nemám ani v tištěné verzi a ještě jsem chtěla maličko doladit Dunka. S druhým dílem Harrenova už jsem to udělala a až bude mít Nevada prostor, tak by se tam ty změny měly objevit. (Dala jsem pryč třeba výraz "týden", který do Martinova světa nepatří, nějaké opakování stejných slov a tak podobně.) Je pravda, že když se na to teď zpětně dívám, je toho opravdu docela dost. Chtěla jsem poskládat zmínky o událostech ze vzpoury různě rozsypané po kouskách v jednotlivých dílech Písně a tohle z toho po různých doplněních nakonec vyšlo :-). Některé části jako třeba důležité bitvy tu sice chybí, ale ty už nechám někomu jinému.
@čejka Já mám jeden návrh. Jestli máš někoho, kdo by ti chtěl udělat radost, tak mu pošli odkazy. Může pak povídky seřadit, doplnit podle sebe obrázky, dát vytisknout a svázat. To stojí pár stovek a byl by to pro tebe hezký dárek, byť ne překvapení ;-)
@svoa00 Hezký nápad. Třeba se někdo najde 8-) Pokud jde o ilustrace, vzhledem k účelu to možná ani nemusí být fanart. Aviv dala třeba svého času do obrázků kromě jiného i Rhaegara s harfou a pár nádherných scén z Údolí. Mimochodem, Dunka jsem konečně opravila taky, takže i on by měl potom existovat ve verzi bez překlepů a zbytečně zdvojených slov.
Hlásím se o výtisk :-). Popřípadě, pokud se toho někdo ze zdejších ujme, chci se spolupodílet :-). Tisk a kroužkovou vazbu mohu teoreticky zajistit :-).
@Lady Ašara Zkusím si s tím pohrát a pak Ti můžu ten soubor poslat, aby sis ho mohla dát vytisknout. A Harrenov i Dunka už sem Nevada dala v opravené verzi, takže jsou v pořádku.
Komentáře
@Lady Ašara
Děkuji za milý komentář a musím Ti znovu poděkovat hlavně za chuť probrat se povídkou ještě před jejím zveřejněním jako zkušební čtenář. Zrovna tohle téma bych rozhodně nechtěla pustit do světa jen tak. A měla jsi pravdu, Robert potřeboval zdůraznit a i Jon Arryn je natolik důležitá postava, že si trochu popisu zasloužil ;-) Snad bude i ta navazující povídka, ale zatím jsem se s ní malinko zasekla
Ale ne, vážně. Povídku o něm z doby, než by mu definitivně šiblo, bych si taky ráda přečetla. Ale zatím mi naznačený směr Útržků plně vyhovuje :)
Konkrétní soustředěná diskuze tady asi nebude. Spíš střípky napříč fórem. Blbě se to dohledává.
Možná zkus vlákna
Kdyby Západozemí vládl/a...
Daenerys Targaryen
Dobrý nápad - proč ne?
Rhaegar - možná by se dal střihnout kousek Harrenova... Zkusím nad tím popřemýšlet.
Věž radosti by třeba zase mohla být příležitost pro Aviv. Nechceš ji zkusit? Už ji máš přece rezervovanou :-)
I přesto, že je to jen krátký útržek, příjemně mi to doplňuje charaktery mladého Neda a Roberta, ale především Jona Arryna, který tu získává charisma a charakter, jaký si zaslouží.
Když budeš mít náladu a inspiraci, myslím, že bychom všichni takovýchto "útržků" uvítali kolik jen hrdlo ráčí, klidně i o všemožných jiných postavách.
Děkuji - jenom doufám, že Tě další povídka po takovém nadšení nezklame ;-)
Nádherná práce.
Děkuji, ani nevím, kam s očima, přitom u téhle povídky už jsem ani nečekala, že ji ještě někdo bude číst. Vždycky potěší, když zjistíš, že to hraní s detaily a přepisování mělo smysl. S doladěním mi tehdy pomáhala Ašara, bez ní by to nebylo úplně ono. Doufám, že se Ti bude líbit i to, co navazuje.
Libí se mi jak od náhodné uvolněné debaty (ukradený slad, amen :D) o potýčce jako každé jiné seplynule přesuneme k tomu, že čekají na zprávy a jak se z doprovodu, nad kterým Robert protáčí oči stane fakticky pádní věc, neboť Aerys požádal o jejich hlavy. Perfektně nadávkovano a uvedeno. Perfektně to plye. Ned v tom málem tone, moc se mi líbilo to jak má pocit, že pořádně nesylší vlastní hlas. A pak má pochybnosti, čeká to nejhorší, ajk ostatně čekal už dřív (a zároveň to nešlo uchopit jako skutečné, pořád nejde - báječný popis) a my, ikdyž víme, co bude dál, sdílíme jeho napětí, než Jon řekne, že žádné předhazování drakum se konat nebude, je čas se vzbouřit.
Libí se mi i sestavení dopisu. Vágní, eufemistické, drsné ve své zkratkovitosti. Bože, hoši, krásné úvahy tu vedete. Až zjistíte jak přesně ten soud probíhal, to teprve budete koukat.
Nádherně promyšlené souvislosti a plány. Těším se i na zbytek.
Eddard I
Eddard II
Jaime I
Eddard III
Večer v Harrenově
Turnaj v Harrenově
Elia
Catelyn
Princ
Jaime II
Jaime III
Hvězdopad
Útržkovou sérii volně doplňuje "Služba rytíře", kde se kromě jiného vysvětluje důvod oddanosti mužů, kteří sloužili jako velitelé Královské gardy před Jaimem. A s touhle povídkou, jak už jsem napsala přímo do komentáře k ní, souvisí ještě dvě starší. První je o Jenny ze Starokamenů http://www.icefire.cz/komunita/povidky/20-kolo/povidka-c-6-20-kolo/ (časově před Službou rytíře) a druhá o válce Devítigrošových králů a vztazích mezi Aerysem II. a Tywinem Lannisterem (ta zase pokrývá období mezi Létohradem a Tyrionovým narozením) http://www.icefire.cz/komunita/povidky/20-kolo/povidka-c-1-20-kolo/.