Nejoblibenejsi rod

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

Sestavil jsem si žebříček mne nejvice sympatickych rodu. Jak jste na tom vy?

1. Starkove

2. Martellove

3. Lannisterove

4. Targaryenove

5. Baratheonove

6-7. Arrynove, Tullyove

8. Tyrellove

9. Greyjoyove

_______________________

Slys mne rvat

«13456716

Komentáře

  • upraveno 14. prosince 2006

    V hlasování sprostě chybí Targaryenové, kteří jsou navíc z mého pohledu nejvýznamnější ve světě IceFire, takže to jsi nevychytal:))) A jinak teda Targaryenové, Martellové mají zajímavý členy, takže ty mam taky oblíbený. Starky jako vyloženě oblíbenej rod nemam, člověk jim asi automaticky fandí, ale jako k rodu bych se přece jen klonil k Targaryenům.

  • upraveno 14. prosince 2006

    Nejdulezitejsi je presne definovat otazku. Nej - sympaticky, oblibeny apod.. Viz Lannisetri, v zebricku sympatii, budou u me na dolnich prickach, kdezto, v zebricku oblibenosti jejich kapito budou mnohem vys.

    Takze k tem sympatiiim - vedou Starkove a Targaryeni, o krucek pod budou Martelove. A kdo prohrava? Freyove, Greyjoyove, Tullyove (s malou vyjimkou Bryndena), a o stupinek nad temahle Lannisteri (ale pomalu se splhaj nahoru, god bless Tyrion:-))

  • upraveno 14. prosince 2006

    Jak už tu bylo poznamenáno, tak tam chybí Targaryenové.

    1. Starkové (Jona beru jako Starka)

    2. Targaryenové

    3. Martellové

  • upraveno 15. prosince 2006

    Je velmi správně zařízeno, že v anketě nefigurují Targaryenové, protože ti jediní by asi mohli ohrozit mé oblíbené Starky. :wink:

    Můj žebříček by tedy byl následující.

    Nejoblíbenější rody:

    1. Starkové: tady se nedá nic dělat, vlci jsou prostě vlci. Těžko si představit hezčí zvíře. Zmínka o nich v recenzi mě přivedla k tomu, abych začal číst Píseň, protože jsem si říkal, že knížka, která "začíná symbolickým nalezením vlčat" prostě nemůže být špatná. Takže Starkům vděčím za hodně.

    2. Targaryenové: když se nějaký narodí, tak nejen bohové, ale i čtenáři zatajují dech, jestli na svět přichází velikán, nebo šílenec. A oboje má něco do sebe. Dojem hodně vylepšuje vystupování Baelora z povídky (komiksu) Hedge Knight, tam jsem jim přišel na chuť a konečně jsem pochopil tu dračí vznešenost. A krom toho mám rád horkou vodu jako Dany. :wink: Snad jenom jedna výtka k tomuto rodu: díky nepříliš velké nápaditosti v pojmenovávání mám v hodně postavách, hlavně těch z historie, docela míchanici. Skoro mi připadne, že se tam neustále střídají tři stejné kořeny jména a tři stejné koncovky. :roll:

    3. Lannisterové: Na začátku si je nejspíš oblíbí málokdo, ovšem postupem času se dostávají pod kůži pořád víc a víc. Hlavně ty mladé pušky (Jaime, Cersei, Tyrion) mají prostě styl, což se o mnoha jiných rodech říct nedá. Slyš mne jódlovat! :P

    4. Tyrellové: slabost pro květiny se nezapře. Kdybych si měl vybrat místo pro strávení dovolené, asi by to byla právě Vysoká zahrada. Ztělesnění ideálu léta: ptačí zpěv, stovky vůní a chuť přezrálého ovoce. A mají tam hezké slečny. :wink:

    5. Cleganové: Ani ne tak sympatičtí jako spíše hodně zajímavá dvojka. Myslím, že se nesmazatelně zapsali vedle takových legend jako Tom a Jerry nebo Bonnie a Clyde. Prostě jsem se nikdy nenudil, když se jeden z těch dvou objevil na scéně.

    Neutrální postoj:

    Baratheonové (dá si někdo broskev?), Dondarrionové (Beric byl docela sympaťák, než ho zabili), Tullyové (Catelyn a Brynden to hodně zachraňují, ale jinak darmo mluvit), Martellové (co na nich vidíte? Jeden se nechá přejet Horou, druhý se snaží takticky vyčkat, až všichni jeho nepřátelé zapomenou, o co vlastně jde), potom různí ti Fossowayové, Mormontové, Umberové a další desítky rodů, jejichž jména si ani nepamatuju. :roll:

    A které ani moc nemusím:

    Freyové (s čestnou výjimkou Roslin, jinak to je chamraď), Arrynové (TJ Sokol má už asi nejlepší časy za sebou), Greyjoyové (ať klidně zůstanou na moři), Boltonové (takový Roose je sice zajímavý charakter, ale celkově mi z nich nějak není příjemně) :?

    To jsem se zase rozepsal. Jestli někdo dočetl až sem, tak gratuluju! :)

  • upraveno 15. prosince 2006

    Moc me mrzi, ze v te ankete nejsou Targaryenove. Je to moje chyba. Nezapomel jsem na ne, ale kdyz jsem vypsal vsechny velke rody a dal odeslat, nektere se tam neobjevili. Asi je omezene mnozstvi moznosti vyberu a ja si to neuvedomil. Tak zde se asi stala chyba. Sorry....jinak by tam Targaryenove samozrejme byli.

    Ano nejsympatictejsi a nejoblibenejsi je rozdil a mnoho lidi to tak vnima. U me to vsak vice mene splyva:-)

    Starkove

    Jsou to sympataci. Potomci prvnich lidi. Navic na rozdil od vetsiny ostatnich, nemaji ve svem stredu vylozene negativni postavu.

    Martellove

    Ti se mi libi predevsim z hlediska historie sedmi kralovstvi. Jedini, ktere Aegon neporazil. Dorne stejne jako Martellove maji prichut exotiky a to je cini zajimavymi. Navic Doran Martell nas podle mne jeste hodne prekvapi. Nemyslim si, ze je to nejakej slaboch. Uz to jak snasi svou telesnou bolest z nej cini velkeho muze, at si pisecni hadi mysli co chteji. Rozhodne nesouhlasim s tim, ze Gregor Oberyna "prejel". Oberyn byl velice zajimavy, ciselo z nej charisma. Trochu mi pripominal Jaimeho. Rozhodne to byl velky muz a jeho souboj s Horou byl uchvatny.

    Lannisterove

    Muj velmi oblibeny rod. Problem vsak je v tom, ze se v tomto rodu nachazi par opravdu nesympatickych postav jako je napr. Joffrey nebo Cersei. Jaime s Tyrionem to vyvazuji, ale stejne.

    Targaryenove

    Podobne jako u Lannisteru. Mozna jeste horsi. Na kazdeho skveleho Targaryena pripada jeden posuk. Viz Daenerys vs Viserys nebo Rhaegar vs Aerys.

    Ostatni velke rody mi pripadaji sedive. Az na Greyjoye. Ted co ctu dvojku Hostiny bych je dal vyse.

  • upraveno 15. prosince 2006

    Z mensich rodu mne nejvice zaujali Cleganove. Velmi jsem si oblibil Sandora...co mi to Martin v Hostine 2 udelal... :? Hora je monstrum...nejen po telesne, ale hlavne emocni strance.

    _______________________

    Slys mne rvat

  • upraveno 16. prosince 2006

    Chmur wrote:
    Rozhodne nesouhlasim s tim, ze Gregor Oberyna "prejel".


    To bylo myšleno s nadsázkou, v narážce na "Horu, která jede". Asi se shodneme na tom, že kdyby Rudá zmije chtěl, zabije Gregora bez toho, aby to sám odnesl - ovšem nechal se strhnout pomstou a rizikem. Škoda. Vypadal hodně zajímavě a kdyby dostal víc prostoru, dost možná bych si ho i oblíbil. Ale jeho vystoupení bylo na můj vkus až moc krátké, takže mám prostě radši jiné postavy, o kterých se píše víc. :)

    Taky jsem zvědavý, co ještě Doran předvede. Zatím mi připadne, že praktikuje mně nesympatickou politiku appeasementu; sám říkal, že Dorne prostě nemá na to, aby samo o sobě vedlo válku. Uvidíme, jak dopadnou jeho "zájmy" na východě (nechci moc spoilerovat). :wink:

  • upraveno 16. prosince 2006

    Léto wrote:
    Chmur wrote:
    Rozhodne nesouhlasim s tim, ze Gregor Oberyna "prejel".


    To bylo myšleno s nadsázkou, v narážce na "Horu, která jede". Asi se shodneme na tom, že kdyby Rudá zmije chtěl, zabije Gregora bez toho, aby to sám odnesl - ovšem nechal se strhnout pomstou a rizikem. Škoda. Vypadal hodně zajímavě a kdyby dostal víc prostoru, dost možná bych si ho i oblíbil. Ale jeho vystoupení bylo na můj vkus až moc krátké, takže mám prostě radši jiné postavy, o kterých se píše víc. :)

    Taky jsem zvědavý, co ještě Doran předvede. Zatím mi připadne, že praktikuje mně nesympatickou politiku appeasementu; sám říkal, že Dorne prostě nemá na to, aby samo o sobě vedlo válku. Uvidíme, jak dopadnou jeho "zájmy" na východě (nechci moc spoilerovat). :wink:

    Faktem je, že zabitím Oberyna se Martin možná připravil o poměrně dost zajímavou postavu a to je škoda. Aspoň nějaký jeho příběhy formou flashbacků by nebyly špatný...

  • upraveno 17. prosince 2006

    Quote:
    Faktem je, že zabitím Oberyna se Martin možná připravil o poměrně dost zajímavou postavu a to je škoda. Aspoň nějaký jeho příběhy formou flashbacků by nebyly špatný...


    Na druhou stranu to musíme brát tak, že valar morghulis. Zajímavých postav je dost i bez Oberyna, a kdyby zajímavé postavy neumíraly, bude mít každá kniha 20 různých POV a přinejmenším 2000 stránek. To by už asi panu Martinovi, při vší úctě, začalo trochu přerůstat přes hlavu. :wink:
  • upraveno 18. prosince 2006

    Léto wrote:
    Quote:
    Faktem je, že zabitím Oberyna se Martin možná připravil o poměrně dost zajímavou postavu a to je škoda. Aspoň nějaký jeho příběhy formou flashbacků by nebyly špatný...


    Na druhou stranu to musíme brát tak, že valar morghulis. Zajímavých postav je dost i bez Oberyna, a kdyby zajímavé postavy neumíraly, bude mít každá kniha 20 různých POV a přinejmenším 2000 stránek. To by už asi panu Martinovi, při vší úctě, začalo trochu přerůstat přes hlavu. :wink:

    Žbrbli žbrbli, tolik jsem zase neřekl:))) Ale dostal málo místa to je škoda... Doufam, že místo nej bude POV třeba nějakej Písečnej had;))

  • upraveno 18. prosince 2006

    Peter wrote:
    Žbrbli žbrbli, tolik jsem zase neřekl:))) Ale dostal málo místa to je škoda... Doufam, že místo nej bude POV třeba nějakej Písečnej had;))

    Třeba šestiletá Loreza Písek, od té doby, co Starkovi trochu vyrostli je v knížce dost málo dětských pohledů na svět. :lol:

    Tak mě napadá, neodehrává se nějaký díl Dunka a Egga v Dorne? Já jsem tedy četl jen komiks Hedge Knight, ale mám pocit, že na konci tím směrem chtěli zamířit... takže to by mohla být ta pravá literatura pro milovníky rozpáleného písku a škorpionů v botách. :P :wink:

  • upraveno 18. prosince 2006

    Léto wrote:
    Peter wrote:
    Žbrbli žbrbli, tolik jsem zase neřekl:))) Ale dostal málo místa to je škoda... Doufam, že místo nej bude POV třeba nějakej Písečnej had;))

    Třeba šestiletá Loreza Písek, od té doby, co Starkovi trochu vyrostli je v knížce dost málo dětských pohledů na svět. :lol:

    Tak mě napadá, neodehrává se nějaký díl Dunka a Egga v Dorne? Já jsem tedy četl jen komiks Hedge Knight, ale mám pocit, že na konci tím směrem chtěli zamířit... takže to by mohla být ta pravá literatura pro milovníky rozpáleného písku a škorpionů v botách. :P :wink:

    Hedge Knight jsem četl jen toho, na kterýho tu byl link na serveru, jinak nic:((

  • upraveno 18. prosince 2006

    Oberyn byl skutečně hodně zajímavej týpek. Myslím si ale, že stejně zajímavej nebo ještě zajímavější bude jeho starsi bratr. Jak tihle dva mohou být z jednoho vrhu. Na rudé zmiji se mi líbilo, že jako jeden z mála celkem ignoroval lorda Tywina. Měl holt sebevědomí. Bohužel pro něj ho však přehnaná míra sebevědomí přivedla do hrobu. Gregor se totiž očividně nikdy nevzdává:-)

  • upraveno 21. prosince 2006

    ad Peter: (SPOILER) No Martin je na připravování se o zajímavé postavy přece expert, na to nezapomínej ;-) Kdyby se zajímavých postav nezbavoval, nebyli by tak zajímavé (slušný paradox, co?) 8) Vůbec nejpromarněnější zajímavou postavou je teď pro mě Ohař... ale uvidíme, to že nědko tvrdí že je six feet under a někdo jiný nosí jeho přilbu ještě nic neznamená :-D

    ad Chmur: Očividně.

    ad Léto: Další děcka neeeee... :lol: Jednak sám Martin tvrdí, že je to pro něj úplně nejtěžší psát jejich kapitoly (konkrétně ty Branovy především) a navíc, teď už není na děcka čas ;-)

  • upraveno 29. prosince 2006

    Eddard wrote:
    ad Peter: (SPOILER) No Martin je na připravování se o zajímavé postavy přece expert, na to nezapomínej ;-) Kdyby se zajímavých postav nezbavoval, nebyli by tak zajímavé (slušný paradox, co?) 8) Vůbec nejpromarněnější zajímavou postavou je teď pro mě Ohař... ale uvidíme, to že nědko tvrdí že je six feet under a někdo jiný nosí jeho přilbu ještě nic neznamená :-D

    Ohař mě taky mrzí, ale jen ať tam zůstane, další zombíky už bych nerad, stačí Catelyn, kterou jsem nemusel ani zaživa...

  • upraveno 8. ledna 2007

    Ani nevím, koho jsem měla ráda předtím, ale teď miluji Dorne a jejich prince a princezny. Martellové jsou boží. A měli zatím jen dvě POV kapitoly :cry: a DwtD se bude odehrávat na Severu, tak je jen jedna naděje a sice, že Doranův syn konečně dorazí k Dany a spojí se spolu (v mnoha myslitelných ohledech :twisted: ), než královna vyrazí za svým právoplatným dědictvím.

    Našla jsem hezký obrázek Arianne, ale je bohužel dost malý.

    http://sweb.cz/tobbi/martell_image2.jpg

  • upraveno 7. ledna 2008

    Ano přiznávám, jsem posedlý anketami......profesionální deformace :evil:

    A někdy se opakuji............špatná paměť....... :evil:

    A hrozně mě to baví, v tomhle jsem jak průměrný Američan .. :evil: ...ale to je jediné :D

    A čas už o něco pokročil a třeba se u vás od posledně něco změnilo :wink:

    Který rod má nejvíce super postav(vyjádřeno v relativních číslech:-)....postav, které milujete celým srdcem a třeba i jinými orgány, trochu se do nich stylizujete, těšíte se na kapitoly, ve kterých se třeba jen mihnou:wink: ??

    Např. u mně

    Starkové

    skvělí - Jon, Bran, Lyanna

    průměrní - Eddard, Sansa

    nemám rád - Arya

    nevím, co si o nich myslet - Rickon, Benjen

    Lannisterové

    skvělí - Jaime, Tyrion, Tommen, Myrcella

    průměrní - Tywin

    nemám rád - Cersei, Joffrey, Lancel

    nevím, co si o nich myslet - Kevan

    Baratheonové

    skvělí -

    průměrní - Renly

    nemám rád - Robert, Stannis

    nevím, co si o nich myslet -

    Greyjoyové

    skvělí -

    průměrní - Aša, Victarion

    nemám rád - Aeron, Euron, Balon

    nevím, co si o nich myslet - Theon

    Martellové

    skvělí - Oberyn, Doran, Arrianne

    průměrní -

    nemám rád -

    nevím, co si o nich myslet - Elia, Quentyn, Trystan

    Tullyové

    skvělí - Brynden

    průměrní -

    nemám rád - Catelyn, Edmure, Lysa

    nevím, co si o nich myslet -

    Tyrellové

    skvělí - Garlan

    průměrní - Loras, Margarey

    nemám rád - Mace

    nevím, co si o nich myslet - Willas

    Targaryenové

    skvělí - Daenerys

    průměrní -

    nemám rád - Aerys

    nevím, co si o nich myslet - Rhaegar, Viseris

  • upraveno 7. ledna 2008

    Zajímavé. Ale různé ankety, výzkumy a sčítání obyvatelstva mám taky rád. :) Jen je tady drobný problém: co s postavami, které mi připadnou poutavé, ale rozhodně se s nimi neztotožňuji? Například s Gregorem bych se potkat nikdy nechtěl a v žádném případě se do něj nestylizuji; avšak čtu si o něm k uzoufání rád. Naproti tomu s Doranem Martellem bych si klidně popovídal a strávil nějaký čas, přestože jeho kapitoly (čti: pozorování padajících pomerančů) jsem prozatím až tolik neprožíval.

    Nu, zkusím ta dvě hlediska dát nějak dohromady.

    Starkové

    skvělí - Eddard, Sansa, Arya, Robb, Bran, Lyanna, Benjen, Jon (i když není Stark)

    nevím, co si o nich myslet - Rickon

    Lannisterové

    skvělí - Jaime, Tyrion, Cersei

    nemám rád - Tywin, Joffrey, Lancel

    nevím, co si o nich myslet - Kevan, Daven, Tyrek :) , Tommen, Myrcella

    skvělí -

    skvělí - Euron

    průměrní - Victarion, Aeron

    nemám rád - Balon, Aša

    nevím, co si o nich myslet - Theon

    Martellové

    skvělí - Oberyn

    průměrní - Doran, Arianne

    nevím, co si o nich myslet - Elia, Quentyn, Trystan

    Tullyové

    skvělí - Brynden, Catelyn

    nemám rád - Hoster, Edmure, Lysa

    Tyrellové

    skvělí - Loras, Margaery

    průměrní - Garlan

    nemám rád - Mace

    nevím, co si o nich myslet - Willas

    Targaryenové

    skvělí - Daenerys, Rhaegar, Baelor

    nemám rád - Viserys, Aerys

  • upraveno 8. ledna 2008

    Quote:
    Například s Gregorem bych se potkat nikdy nechtěl a v žádném případě se do něj nestylizuji


    Proč? Jako vlk by ses měl v jeho přítomnosti dobře, netrpěl bys nedostatkem čerstvého masa:-)
  • upraveno 8. ledna 2008

    Chmur wrote:
    Proč? Jako vlk by ses měl v jeho přítomnosti dobře, netrpěl bys nedostatkem čerstvého masa:-)

    Vlk nebude žrát něco, co ulovil pes. :wink:

  • upraveno 8. ledna 2008

    Quote:
    Vlk nebude žrát něco, co ulovil pes.


    :lol: Netušil jsem, že jsou vlci tak vybíraví.
  • upraveno 8. ledna 2008

    Chmur wrote:
    Netušil jsem, že jsou vlci tak vybíraví.

    Někteří chudší příbuzní rádi hodují i na mršinách, ale každý dobře vychovaný zlovlk smočí raději čenich do čerstvé krve. 8)

  • upraveno 8. ledna 2008

    No budiž....biologii zlovlků tak dobře neznám:-)....Jinak musím napsat, že zlovlk jako zvíře v erbu se mi líbí, mně se vlastně líbí i drak, lev, sokol, krakatice, jelen.....snad jen růže, slunce a pstruh mě neberou, i když chápu podstatu toho, co vyjadřují.

    Vyjadřují vlastně slova a zobrazené motivy v erbech podstatu dnešních příslušníku daného rodu?

    Např.

    Zlovlk. Jaký je zlovlk? Určitě odolný, vytrvalý, houževnatý a žijící ve smečkách. Eddard byl taky takový, žijící ve smečkách = chránící rodinu, dobro rodiny stavěl nad vlastní dobro a vzhledem k tomu, že zima se blíží, připravený na těžkosti a nelétající v oblacích sladkého, teplého léta. Které z jeho dětí vám připadá z tohoto úhlu pohledu jako pravý potomek svého otce?

    Lev. Lev je jistě majestátný, silný, možná lenivý, ale v okamžiku, kdy je vydrážděn, smrtelně nebezpečný. Lev jako jediná kočkovitá šelma nežije jako samotář. Chrání svou rodinu stejně oddaně jako vlk. Slyš mne řvát. Z těchto slov slyším hlavně pýchu, touhu se prosadit. Myslím, že to ke všem Lannisterům vystupujícím v Písni celkem sedí. Jejich prokletím je pýcha, viz. Tywinův skon.

  • upraveno 9. ledna 2008

    I dva typičtí představitelé jednoho rodu se od sebe můžou hodně lišit. Eddard ve Hře o trůny říká, že někteří Starkové mají "vlčí krev" - jsou divocí, nespoutaní, bojovní. Jako příklad uváděl svého bratra Brandona. Zčásti ji podle něj měla i Lyanna a zdálo se mu, že ji bude mít též Arya.

    Eddard byl spíše klidný a rozvážný vlk. Jako nejvíce podobného potomka bych uvedl nejspíš Robba nebo Jona, ale to může být i tím, že jsou nejstarší.

    K těm erbům:

    Líbí se mi symbolika růže. Navenek je půvabná, křehká, navoněná... ale ocelové trny jsou nebezpečím pro každého, kdo by si ji chtěl utrhnout. Zajímaví jsou i černí psi rodu Cleganů: psi mohou být drsní, avšak v první řadě jsou věrní a poslouchají svého pána.

    Co byste si dali do znaku vy?

  • upraveno 9. ledna 2008

    Quote:
    I dva typičtí představitelé jednoho rodu se od sebe můžou hodně lišit.

    To je pravda. Myslím, že nejvíce vlčí krve má v sobě Arya a sám to konec konců zmiňuje i Eddard. Jinak Eddardovi je nejvíce podobný Jon (i když je zde možnost, že není jeho). Někdy mi příjde, že se v něm skutečně mísí led a oheň a neustále mezi sebou bojují. Myslím však, že led ale pomalu dostává na vrch.

    Mně se líbí, byť je velice omšelá, symbolika lva. Lev to je neskrývaná síla a pýcha. Kdybych však chtěl vyjádřit sám sebe nějakou symbolikou, zvolil bych symbol Mormontů - medvěda.

  • upraveno 9. ledna 2008

    Nechtěl bych jelena, mít věčně parohy, to bych nepřežil. Anebo to je opačně, že muži tohoto rodu je nasazujou jako Robert? ;)

    Nejvíc se mi samozřejmě líbí zlovlk a drak. Lev mě nebere, toho má kdekdo. Taky se mi líbí sokol či orel...symbolizuje vznešenost, moudrost, nadhled. Jen škoda, že se lord Arryn nedočkal sobě hodného potomka. ;(

  • upraveno 9. ledna 2008

    Jelen má nevýhodu i v tom, že je býložravec, což nikoho moc nebere. Ctižádostivý šlechtic si mnohem raději dá do erbu dravce. Dokonce i ten tullyjský pstruh je dravá ryba. :) Hezkou myšlenku má i erb jednoho rodu z Dorne, teď přesně nevím, jak se jmenuje, každopádně ve znaku má draka zakousnutého do vlastního ocasu. Skoro Uruboros. :P

    Kdybych sám sebe chtěl vyjádřit nějakou symbolikou, zvolím naježeného ostnochvosta. :D

  • upraveno 10. ledna 2008

    Quote:
    Nejvíc se mi samozřejmě líbí zlovlk a drak. Lev mě nebere, toho má kdekdo. Taky se mi líbí sokol či orel...

    Orel se také vyskytuje v mnoha erbech, ale o to nejde. Jde o osobní vztah a projekce do dané symboliky. Mně se také líbí draví ptáci, vyzařuje z nich svoboda a nespoutanost. Docela zajímavá je i krakatice. Tajemná, silná, "nenasytný" dravec...Celkem to na Greyjoye sedí. S býložravci je to těžké, i když např. zubr, býk (ale takovej ten namakanej, co běhá v Corridě:-), dokonce i beran mají něco do sebe.

  • upraveno 10. ledna 2008

    Krakatice je super. Dokonce teď hrajeme s kámošema dobrodružství pro Dungeons and Dragons (kdo nezná, tak zahraniční promakanější verze Dračího doupěte), tak hraju postavu bývalého piráta, který se právě napravuje. A právě od Greyjoyů jsem si vzal inspiraci, používám Theonovy obrázky s krakaticí, sic postava se jmenuje vykradačsky Davos. Postava je taková míchanice Davose a Theona. Prostě to nejlepší z nich...charakterní šprýmař. ;)

  • upraveno 10. ledna 2008

    Já bych si do znaku krakatici asi nedal. Samozřejmě působí ve svém živlu velmi mocně, ale mám poněkud averzi k velkým, slizkým, nenažraným věcem pod vodou. :wink: Kdybych byl námořníkem (nikoliv však mořským nájezdníkem), umístil bych do svého erbu racka. Ten je symbolem oceánu, ale zároveň šťastného připlutí. Když nad lodí začne kroužit tři nebo více racků, má mořeplavec jistotu, že se blíží k pevnině - byť ji třeba ještě nevidí.

    Ale ono tam nemusí být jenom zvíře. Zaujala mě Dunkova symbolika stromu (pevný, nezlomný), hezká na pohled je i padající hvězda nebo kometa. A největší hrůzu budí asi obr utržený ze řetězu (Umberové) nebo muž stáhnutý z kůže (Boltonové). Brr. :roll:

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.