Hra o trůny 1x02 - Královská cesta

upraveno 18. května 2011 v 1. řada
«134567

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 25. dubna 2011
  • upraveno 25. dubna 2011
    Taky, taky :-)

    Jinak, Aleku, nebylo by možná dobrý sem dávat i proma na další díl? Nebo to patří mezi ty velká NE, jako linky ke stažení a titulky?
  • upraveno 25. dubna 2011
  • upraveno 25. dubna 2011
    Elanne: Promo na tenhle díl tu je, ale asi málo viditelný. Je vlastně úvodní stránce, nahoře pod menu jsou 4 nejnovější obrázky a vedle 2 nejnovější videa a to nejnovější teď je promo na druhý díl, jak bude na třetí, dám ho tam taky. jinak taky http://www.icefire.cz/hra-o-truny-upoutavky

    Ale mohl bych možná vypisovat tyhle články k epizodám hned při vyjití dalšího proma a dát do nich i to video. Dík za navedení k dobrému nápadu :-)
  • upraveno 25. dubna 2011
  • upraveno 25. dubna 2011
  • upraveno 25. dubna 2011
    promo je tady:

    já jsem nedávno četla rozhovor Lenou Headey, kde říká, že knížky (ani tu první) nečetla, a že se chce držet pouze scénáře. Taky tam říkala, že pevně věří, že Cersei na začátku Roberta opravdu milovala. + tahle scéna s Cat, no nevím... ale asi už jsem příliš ovlivněná budoucností :-))

    A s Malfoyem souhlasím. Tom Felton byl (je) suprový Draco. Spíš, že tam vidím tu podobnost blonďatýho zmetka, posedlýho sebou samým. Co se týče Sansy, nebudu to radši komentovat, zase bych byla obviněná, ze ženské zaujatosti.
  • upraveno 25. dubna 2011
  • upraveno 25. dubna 2011
    No podle názvů epizod to vypadá na 9. díl, Olorine. Viz názvy v http://www.icefire.cz/serial-hra-o-truny

    Jo, přesně jak říkáš, polidšťují i Jaimeho, takže proto myslím, že udělali to samé u Cersei.

    Ellane: Díky, už jsem to do těch vidí dal.
  • upraveno 25. dubna 2011
  • upraveno 25. dubna 2011
    Úplne pochopím ľudí, ktorých bude táto epizóda bohapusto nudiť. Jednoducho preto, lebo sama o sebe nie je príliš scenáristicky zaujímavá a slúži hlavne na vyprofilovanie postáv a vznik ich budúcich motivácii. V tomto smere našťastie funguje, a to vďaka báječne presným hercom - Joffrey je dokonalý zmrd, Cersei zase sviňa, Maisie Williams je ako Arya dokonalá (ale absolútne!) a dokonca aj Sophie Turner bola po jej rozpačitom výkone v prvej časti oveľa presvedčivejšia. Nedá mi ešte nespomenúť Petera Dinklagea, ktorý si Tyriona vychutnáva nevídaným spôsobom (rozhodne to vidím na Emmy). Zvyšok si oproti minulajšku nepohoršil. Nezáživné cestovanie máme tým pádom za sebou. V ďalšom dieli sa postavy konečne dostanú na miesta, kde to žije (Nočná hliadka, Kráľovo prístavisko) a už to bude len lepšie. (6/10)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. dubna 2011
    Vždyť tahle epizoda začíná krásným trojitým facanem do Joffreyho držtičky. Co si přát víc?
  • upraveno 25. dubna 2011
    Na http://itsh.bo/fhz6vu je video Inside the Episode, které osvětluje některé události v druhé epizodě z pohledu tvůrců, mj. i onu scénu Cersei a Cat.
  • upraveno 25. dubna 2011
    jsou už titulky nebo ještě ne?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. dubna 2011
    České ne. Ty budou až zítra ráno.

    http://www.serialzone.cz/titulky/
  • upraveno 25. dubna 2011
    díky
  • upraveno 25. dubna 2011
    Co se dá dělat. Musím na ně holt počkat...
  • upraveno 25. dubna 2011
    uz jen necelé 4 hodiny
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. dubna 2011
    Na premium serveru titulky.com se objevily titulky na druhou epizodu. Ze zvědavosti jsem je stáhla, i když hodlám čekat na ty hlawounovy. Nejdřív jsem skřípěla zuby, ale pak jsem se začala slušně bavit :o)))
    18
    00:04:07,895 --> 00:04:10,329
    Magistr Lyrio
    prodloužil dobu pohostinosti.

    19
    00:04:10,397 --> 00:04:12,398
    Bylo by vám
    tam komfortněji.

    20
    00:04:12,433 --> 00:04:14,834
    Nemám zájem
    o pohostinost nebo komfort.

    21
    00:04:14,868 --> 00:04:17,336
    Zůstanu s Drogem
    dokud nesplní

    22
    00:04:17,371 --> 00:04:19,672
    část dohody
    a já budu mít korunu.

    23
    00:04:19,740 --> 00:04:22,075
    Jak si přejete, Vaše milosti.

    24
    00:04:23,243 --> 00:04:25,311
    Well, Mormont,
    as brutish as this life is,

    25
    00:04:25,345 --> 00:04:27,747
    Domnívám se, že je toto
    vhodnější než setnutí hlavy.

    26
    00:04:29,283 --> 00:04:31,517
    Proč, že vám to chtěl
    Ned Stark stít?

    27
    00:04:31,552 --> 00:04:33,519
    Kupování otroků?

    28
    00:04:33,587 --> 00:04:36,355
    Prodávání--

    29
    00:04:36,423 --> 00:04:38,858
    Nějací pytláci,
    které jsem chytil na mé půdě

    30
    00:04:40,461 --> 00:04:43,596
    Za mé vlády, by jste nebyl
    trestán za takový nesmysl.

    31
    00:04:43,630 --> 00:04:45,965
    To vás mohu ujistit
    32
    00:05:10,724 --> 00:05:13,559
    Lépe vypadající děvky než na,
    které si zvyklý, strýčku.
    33
    00:05:17,498 --> 00:05:20,099
    Má matka se po tobě sháněla.

    34
    00:05:20,134 --> 00:05:22,502
    odjíždíme do
    Královy země již dnes.

    35
    00:05:22,536 --> 00:05:25,638
    Než odjedete, vyzveš
    Lorda a Paní Starkovi

    36
    00:05:25,672 --> 00:05:27,740
    a nabídneš
    jim sympatie.

    37
    00:05:27,774 --> 00:05:30,710
    K čemu jim mé
    sympatie budou?

    38
    00:05:32,412 --> 00:05:35,248
    Ničemu, ale očekává
    se to od tebe.

    39
    00:05:35,282 --> 00:05:37,383
    Už si všimli
    tvé nepřítomnosti.

    40
    00:05:37,417 --> 00:05:39,552
    ?Chlapec pro me nic neznamená.
    (The boy means nothing to me)

    Ehm, je to čím dál "lepší". A ta čeština... Uchovávám jako výstrahu pro další generace :oD
  • upraveno 25. dubna 2011
    Hmm, lepší překlad by snad dal i google translator :-D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. dubna 2011
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 25. dubna 2011
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. dubna 2011
    Titulky.com jedou už nějaký čas na dvou serverech. Všechny titulky se nahrávají nejdřív na prémiový a z prémiového se pak 3x - 4x denně překlápí na ten běžný. Nepamatuju si přesný harmonogram, jen vím, že jiné časy jsou ve všední dny a jiné o víkendech.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 25. dubna 2011
    Aha, to ledacos vysvětluje.
  • upraveno 25. dubna 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. dubna 2011
    Někteří lidé by se měli nejdřív naučit česky... :)
  • upraveno 25. dubna 2011
    Tak druhá epizoda za mnou, chtěl jsem nejdříve počkat na titulky od Hlawouna, ale když jsem se dozvěděl, že budou až zítra, mrknul jsem na to bez titulků, protože zítra mě čeká pár nepříjemných pracovních záležitostí a chtěl jsem si zlepšit náladu :)
    A náladu jsem si rozhodně zlepšil. Zatím nedokážu posoudit, jestli se mi 2. díl líbil více než první, ale i z něj jsem nadšený prakticky ve všech ohledech.
    Jediné co se mi zdálo trochu divné z pohledu člověka, který knihy četl, byla scéna mezi Cat a Cersei. Ačkoliv pro nečtenáře mohla být naopak zajímavá. Jinak vše perfektní. I Joffrey (Gleeson), který se mi na všech fotkách a videích před seriálem nezdál a ani první díl mu u mě moc nepomohl, tentokrát odvedl skvělou práci a přesvědčil mě o opaku. Cat, Ned, Robert, Arya opět prvotřídní výkony.
    I Djawadiho hudba se mi zdá čím dál lepší. Hodnotím 9/10, mě tento díl rozhodně nudný nepřipadal, asi je to tím, že jsem trochu citlivější duše, a tak mě baví i takovéto díly plné emocí, dialogů atd. Navíc některé ty scény na mě působily ještě více než kdybych nebyl obeznámen s knihami, protože vím, že už se některé postavy nesetkají atd.
  • upraveno 25. dubna 2011
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. dubna 2011
  • upraveno 25. dubna 2011
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.