Hra o trůny 1x02 - Královská cesta

upraveno 18. května 2011 v 1. řada
Připomínám, že u diskuzí k těmto článkům o epizodách je nutné všechny spoilery označovat speciálním tagem. Díky za ohleduplnost.

Název epizody: Královská cesta
Režie: Tim Van Patten
Scénář: David Benioff & D. B. Weiss

Číst celý článek zde
24567

Komentáře

  • upraveno 25. dubna 2011
    Jsem zvědavej, jaký to bude. :)
  • upraveno 25. dubna 2011
    Nevado, mohla bys prosimte ty titulky nekam uploadnout nebo mi je poslat na thraser@seznam.cz? Predem diky :)
  • upraveno 25. dubna 2011
    Amaroun: jj, prý bude seriál chudší oproti knize, co se týče těch snů. Což mě osobně nevadí, nějak tyhle věci kolem Brana v knize nemusím.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 25. dubna 2011
    Amaroun:Branova kapitola, kdy se probudí a dá svému zlovlkovi jméno je hned poté co si smrt příjde pro prvního člena rodiny. Schoduje se to v knize i v seriálu. Jen ten Branův sen o pádu a vráně tam nebyl. Jen ta část, jak se Bran probudí.
  • upraveno 25. dubna 2011
    tak je to za mnou: a fajn

    už tu někdo psal, že pro "fans" je to fajn díl - ukazují se střípky a některé i zapadají k sobě

    pro mě nejlepší části:
    - atentát
    - rozhovor tyrion a jon - ačkoli jej většina asi znám z Master s Path (kde nebyl celej)
    - arrya (rychlá jako kočka) vs joffrey
    - soud
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. dubna 2011
    thr - není zač a dobře ti tak :o))
  • upraveno 25. dubna 2011
    No, tak je za námi druhý díl. A já už mám problém se stopáží. Hodina je hrozně málo času, doslova jsme zase prolítli dějem, žádné zbytečné odbočování, aby se více projevily i vedlejší postavy, žádné výraznější místo pro pozadí světa. Je to hrozně krátký. Navíc, když sledujeme čtyři dějové linie, které nemají šanci se do hodiny vejít.
  • upraveno 25. dubna 2011
    zdravim vsechny fanousky icefiru, mohl bych taky lady Nevadu poprosit o zaslani titulku k druhemu dilu na mail Roman.gajdosik@seznam.cz ? nevadi jejich stav, aj celkem rozumim, ale nektere sceny si bez titlu musim prehravat 2x coz docela kazi zazitek:)
  • upraveno 25. dubna 2011
    tiež som zvedavý na vlčie sny, asi budú skôr prerozprávané s treťou osobou, možno ukážu jeden - čo mi tiež vyhovuje.
    na druhé pozretie, sa mi dvojka páčila o trochu viac, čo je dobré znamenie, ale je fakt, že je pomalšia (pochopiteľne) a pokračuje v naznačovaní charakterov. samotný súd vlastne vykresľuje celú skupinu do plnej krásy. spolu s rozhovorom o čítaní.

    trochu mi vadia tie veľavýznamné zábery na dračie vajcia .

    ešte sa vrátim k olorinovej otázke. osobne absolútne neverím, že eddard zomrie skôr ako v poslednej časti, ak som teda pochopil alekov tip.

    inak keď pozerám názvy kapitol a spomínam na knihu tak:
    - som prekvapený, že žobravý kráľ to dotiahne až do 6. kapitoly a nejak si neviem spojiť, o čom bude štvrtá kapitola, možno o hľadaní robertových synov. kde zomrie Robert? v sedmičke, v osmičke? a na ktorú kapitolu odhadujete turnaj?
  • upraveno 25. dubna 2011
    De Dragoth - mam stejny problem, ale tentokrat to bylo pro me lepsi nez pilotni dil - ale musime si zvyknout... tech 10 hodin na celou knihu (dve) je proste malo

    rozhovoru cat a jona je skoda, ostrejsi verze by neuskodila - ale kdyz nad tim tak premyslim, tak je to vlastne do budoucna zcela irelevantni
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 25. dubna 2011
    Hawkeye - jak chceš...

    sarven - podle názvu kapitoly bych tipovala, že Eddard zemře v předposledním díle - Baelor jako Velké Baelorovo septum, kde ho popravili.
  • upraveno 25. dubna 2011
    knedle: Ostrejšia verzia by tam podľa mňa nepasovala. Inak, nevite niekto, čo to tam Cat pre Brana plietla? Nejaká slameno-drevená ozdoba...
    A čo vravíte na Ilyna Paynea? Imho trochu divný... nízky a nebudí rešpekt, aj keď sa tvári drsne.
  • upraveno 25. dubna 2011
    Olorin: u Jaimeho snaží jeho charakter ukázat v lepším světle

    ja to nepochopil, ze chteji jaimeho zlidstit, imho si delal z Jona vylozene prdel :)
  • upraveno 25. dubna 2011
    Nejaká slameno-drevená ozdoba...

    Imho to byla Sedmicka - zkusim se mrknout

    edit: ale napocital jsem 6 loutek - jde to blbe... ze by se jeden (ted uz nevim kterej) nedelal?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 25. dubna 2011
    Nejaká slameno-drevená ozdoba...

    Imho to byla Sedmicka - zkusim se mrknout
    Byly to figurky sedmi bohů. Takový totem se mi docela líbil.

    servan:
    a na ktorú kapitolu odhadujete turnaj?
    tipuji 4. epizodu
    ale napocital jsem 6 loutek - jde to blbe... ze by se jeden (ted uz nevim kterej) nedelal?
    Asi se nedělá Cizinec. Ten má přeci jen takovou temnější povahu a myslím že symbolizuje smrt.
  • upraveno 25. dubna 2011
    Moje titulky k druhýmu dílu jsou hotový, cca za půl hodiny se objeví na normálním serveru titulky.com, chci vás poprosit, abyste k jejich kvalitě přispěli i vy tím, že třeba do komentáře u těch titulků nebo na můj mail, který v nich najdete napsali nějaké návrhy na zlepšení atd. Dovolil jsem si taky do nich vložit odkaz na tyto stránky, doufám, že to nevadí.

    Tak snad budete spokojení a nezpůsobím někomu mrtvici:-)
  • upraveno 26. dubna 2011
    knedle
    Tak to jo, že si zrovna dělal v tomhle z něj prdel, ale stejně je v jeho dosavadním vystupování cítit, že není taková sketa, jako se jevil v knize. :-) A Cersei je na můj vkus na Tyriona moc milá, vlastně všichni.
  • upraveno 26. dubna 2011
    ad odhadování, kdy bude turnaj apod. - docela se to dá odhadnout ze synopsí květnových epizod, http://winter-is-coming.net/2011/04/hbo-releases-synopses-of-may-episodes/

    Co se týče Neda a klíčové scény, je možné, že si neodpustí klasický cliffhanger a propojí předposlední a poslední epizodu.
  • upraveno 26. dubna 2011
    čo sa týka finále, mal som predstavu, že záver série bude podobne ako záver druhého dielu. seknutie Neda, prestrih na zrodenie sa drakov.

    ale je pravda, že by to vyzeralo trochu na definitívny koniec seriálu, takže ešte potom budú musieť ukázať "optimistické" zábery, že život ide ďalej. ary kráča s hliadkou, draci papajú, Robb zvoláva armádu a podobne. proste, že je sa na čo tešiť v druhej sérii.
    možno to dajú v posledných desať minútach posledného dielu, alebo tomu bude venovaný celý poseldný diel. uvidíme
  • upraveno 26. dubna 2011
    hlawoun: Za mne dík
  • upraveno 26. dubna 2011
    sarven: Skôr to bude (ako už niekto dávnejšie spomínal) tak, že prestrihy budú medzi Robbovým povolávaním na kráľa a zrodením drakov.
  • upraveno 26. dubna 2011
    Tak snad budete spokojení a nezpůsobím někomu mrtvici:-)
    Taky díky. Jsem moc rád, že to někdo udělá tak rychle. Na druhý díl se kouknu až dnes večer, ale první jsem viděl a titulky mi přišly v pohodě. Jen tak mimochodem, tys tu ságu četl? Chmur
  • upraveno 26. dubna 2011
    Hlawoun: "Před sedmnácti lety jsi odešel s Robertem BARYTONEM?!" :D Inak dobré titulky, urobené s citom, ale toto... mi prinajmenšom vykúzlilo úsmev na tvári :)
  • upraveno 26. dubna 2011
    Macejko: tak to je síla, to mi opravila kontrola pravopisu a fakt už jsem to nezaregistroval. Alespoň vidíš, co si o Robertovi myslím;-)

    Chmur: Četl a při překladu mám knihu u sebe. U něčeho takového to fakt jinak nejde.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 26. dubna 2011
    Za titule moc děkuji. Barytona jsem si všimla také, docela mě to pobavilo :). Tento díl mi vůbec nepřišel slabý, spíš naopak - celkem "nudné" cestování, rozvíjení postav atd. se jim podařilo udělat úplně nenudně. Tohle si nemůžu odpustit: Sansa je sice blbá, ale tohle si nezasloužila - chudák Lady
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 26. dubna 2011
    Sakra, sice jsem druhou epizodu viděl už před tejdnem, ale když mi 12 minut po začátku spadla na půl dne kabelovka i síť, myslel jsem, že rozkoušu obrazovku.
  • upraveno 26. dubna 2011
    flanker.27: Buď rád že se ti to nestalo u třetí :-)
  • upraveno 26. dubna 2011
    Nemůžu si pomoct, ale přijde morbidní jak Léto leží u Brana na těch vlčích kůžích, co mají úplně stejnou barvu jako on.. a ještě ty čenichy tam :D
  • upraveno 26. dubna 2011
    To mi taky přišlo veselý, ty kůže. Jinak, to, co se odehrálo v dané epizodě není třeba označovat jako spoiler ;-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.