TV seriály

upraveno 23. ledna 2011 v Film a televize
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?



Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
1340341343345346361

Komentáře

  • @Nevada Toto má knižní předlohu či půjde o původní dílo?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @sfik Původní, tohle v knihách není. Ani námět toho zmíněného animáku.
  • To je možná dobře. Víme jak takové adaptace dopadají :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    No jedna povídka je, ale o jeho rodičích. Tohle asi bude zaměřené na malého Geralta a jak se z něho vědmák stal.
  • Tak pro worldbuilding je to super. Budu teda nadějně předpokládat, že Netflix nebude roubovat na svět Zaklínače, jak ho známe, svoji vlastní vizi a všechno marvelizovat (vytvoření a propagování univerza plného průměrných příběhů), jak to dělá Disney se svými frančízami.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • JoserJoser persona non grata
    Zeměplošská Hlídka, můj velký literární rest, přesto to vypadá... zajímavě?

    image
  • @Joser, sama dcéra Sira Terryho sa proti adaptácii celkom ostro vyhradila, takže neočakávam nejaké majstrovské dielo.
    https://thewertzone.blogspot.com/2020/01/terry-pratchetts-daughter-and-writing.html
  • tak to vypadá, že D a D si vybrali za oběť Problém tří těles se série Vzpomínky na Zemi
    pozitivní je, že jsou venku všechny tři knihy
  • JoserJoser persona non grata
    @Thanatos A sakra :-(
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Thanatos oh nie, snad ich vyrazia
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Joser
    Joser napsal(a):

    Super :dance:

    Jsem zvědavý na reakce, protože
    Coulterová v tomhle díla začíná masivně používat ženské zbraně
    . Takže ať už pojedou podle knih nebo nepojedou o zábavu na diskuzních fórech na obou stranách barigády bude postaráno.

    :twisted: =D
  • Trailer na novú sériu Mandaloriana. :-)
  • Zajímavý festival serialkiller. Ode dneška do neděle je možné po zaregistrování seriály zdrama online přehrát i s českými titulky. Viděl jsem první díl Peacemakera a vypadá to zajímavě. Je tam i estonský špionážní thriller Zrádce a ruská kriminálka Dobrý člověk - je částečně psychologické drama, částečně procedurální detektivka, která sleduje pátrání po vrahovi vraždícím dívky a ženy. Postava vraha je založená na skutečném „Angarském maniakovi,“ policistovi, který zavraždil 78 žen a před pěti lety byl odsouzen na doživotí.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Moje reakce je: Ehm.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Tak jsem dala první řadu The Boys. Je mi jasné, že budu výjimka, ale moc nechápu to absolutní nadšení, které u tohoto seriálu vládne. Jako není to špatné. Naopak, je to dobré. Ale není to super. Bavím se (nepřekvapivě) u černohumorných scén (
    likvidace miminem, delfín
    , ano, vím že přijdu do pekla). Líbí se mi pojetí postavy Homelandera (ne postava jako taková). Překvapivě z postav mám nejraději Frenchieho. Baví Butcher, i když u něj to drsné chování a vulgární mluva často působí hrozně teatrálně - a až směšně. Deep je hrozně debilní a zbytečná postava, Black Noir je zbytečně nevyužitá postava. Ostatní je průměr.
    Ohledně druhé série čtu občas stížnosti, že je moc rozvláčná, že ztratila tempo a opakuje se po S1. Mně už u té první přišlo, že se to místy moc táhne (ne moc často, pravda). Druhou sérii po odvysílání taky zkusím, ale zatím mě k ní nic moc netáhne.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 26. září 2020
    A pro změnu něco z tradičně kvalitní britské tvorby. Des - třídílná minisérie o vyšetřování sériového vraha. Není to kriminálka, ale spíš drama popisující vyšetřování a soud, ale za pozornost stojí. Jako bonus další prvotřídní magor ze sbírky Davida Tennanta.

    https://www.serialzone.cz/serial/des/
  • Zomrela herečka Conchata Ferrell alias Berta z Dva a pol chlapa... :-(
    image
  • Ach jaj, tá bola dobrá.
  • Pokud máte ještě v době Nouzového stavu náladu na apokalyptický seriál o děsivé epidemii doporučuju K Jezeru. Jako plus beru, že tam nepobíhají dnes modní zombie. Další plus jsou ruské realie. Člověk zase tolik ruských seriálu běžně nevidí. První řada ( 8 dílů) je na Netlixu s možnosti sledování v ruštině. Existuje i film nebo to je sestřih nevím přesně co má 90 minut.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Dala jsem druhou sérii The Boys. Překvapivě mě to bavilo o dost víc než série první.
  • @Nevada Tak jsem ráda, že AC dostane další šanci na adaptaci a ten hrozný film radši pustím z hlavy - někdy je lepší nechat pracovat lidi, co adaptačnímu médiu skutečně rozumí :D Co se týče druhé série Boys, tak za sebe musím říct, že se mi líbila první série víc, ta druhá už mi přijde míň sarkastická a přidrzlá.
  • Barbarians není špatný seriál, ale ta nejlepší věc je skutečně ta římská výzbroj a výstroj.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    To jsem tak nějak tušil. Zatím jsem se pořád neodhodlal věnovat tomu šest hodin mého života navzdory pozitivním ohlasům. Ostatně The King měl taky pozitivní ohlasy a byla to komplet sračka.
  • Určitě lepší než The King nebo Outlaw King. Každopádně dějová linka mi přišla celkem slabá. Ale koukat se na to rozhodně dá.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.