Pc gaming(xbox, ps)

upraveno 5. května 2011 v Komunita
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)

CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:

Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma

Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas

Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII

Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)

Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D

A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2

Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2

A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
1166167168170172

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @MonteKarstark tak to bylo hodně nepřijemny :other:
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Aloy se chystá lovit i na PC ;-)

    Jo a Ori and the Will of the Wisps je úplně božskej.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    První AC na který se těším
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  • PaxterRedwynePaxterRedwyne Ripe for victory
    Asi jediná ohlášená hra, na kterou se opravdu těším. :)
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Začal jsem hrát Crusader Kings 2.
    Samozřejmě rok 900, za Boleslava. Provdávám a žením jak blázen, pak jsem zkusil zkusmo vyhlásit válku Slezsku. Bohužel mi potom vyhlásilo válku nějak moc lidí, jinak si nedovedu vysvětlit ty obří armády co na mě skočily. Nehledě na to, že moji vyżenění spojenci byli naprosto neschopní a buď neposlali nic nebo směšně málo.
    Každopádně mě to moc baví, i když občas netuším která bije.
    Nějaké tipy od zdejších masterů?
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    http://jajjun.com/crusader-kings-iii-prvni-nahled/ a ještě detaily pro lidi, co se chvějí na trojku, vypadá to jako dvojka plná věcí, po kterých při hraní dvojky toužíme, ideál
  • @Benji to bude asi tím že to byla "svatá válka" to se pak proti tobě spojí všichni okolní souvěrci tvých nepřátel

    když chceš krást okolní území tak je dobré mít nějaky nárok

    svatou válku vyhlašovat jen když víš, že pohany přejedeš i když se spojí
  • PaxterRedwynePaxterRedwyne Ripe for victory
    @Benji jak psal Daniel, pravděpodobně jsi vyhlásil náboženskou, svatou, válku. Tím se okolní vládci vyznávající stejné náboženství jako napadaný panovník spojí a podporují ho - ve snaze uchránit svou víru. Navíc slovanští pohané mají zvýšené útočné a obranné hodnoty pokud bojují na vlastním území. Pro příště tam nejdříve pošli kněze a pokus se o konvertování daného regionu.
    K velikosti tvé armády a posil od spojenců - množství vojáků, které dostaneš závisí na vztahu tvého panovníka a jeho poddaných. Pokud tě nemají rádi, protože jsi incestní kanibal a vrah, tak ti nic nepošlou - a to stejné platí i u tvých spojenců. Pokud ho jeho poddaní nenávidí, tak nemá k dispozici velké množství jednotek které by ti mohl poslat. V případě rebelie nebo války na jeho území pak pochopitelně raději používá armádu na řešení svých problémů a pomoc ti opět nepřijde.

    A ještě jedna poznámka. V případě spojenectví vzniklého manželstvím se vyplatí utvořit alianci se spojenci. Pokud ti spojenec nepošle pomoc, tak přijde o velké množství prestiže - a proto většinou přispěchá :)
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Hoši díky moc. Každopádně poslední dvě noci jsem jaksi nešel spát a to co mi píšete už zvládám. Vybudoval sem kmenové království na severu Irska a moje dynastie Tgank prosperovala pomalu ale skvěle. Třetí generace vládců dokázala odrazit i Vikingský nájezd díky velkému množství spojenců. Každopádně začínám to nezvladatelný předávání moci, moji potomci a jejich potomci a další potomci mají dost chatrný zdraví a protože jedu stylem dědí jen syn, je to těžký dělat nějaký růst s regenty. Polovina Irska je už pod vládou příliš silných aliancí a na nějaký další růst už je pozdě. Každopádně moc si to užívám.
    Dotaz mám zatím jen jeden. Lze nějak získat víc území najednou, nebo jen to kde válčí?
  • PaxterRedwynePaxterRedwyne Ripe for victory
    Určitě můžeš získat víc území zároveň. Záleží hlavně na typu casus beli, který použiješ a také na tvém postavení. Myslím ale, že pokud nemáš nějaký "claim" (nárok?), tak můžeš získat jen území o jednu úroveň nižší, než je tvůj titul. Jako císař můžeš získat celé království, jako král vévodství...
  • Na Last of Us II sa teším neuveriteľne. Prvý diel bol jednou z najlepších story-based hier, čo som kedy hral. :)
    https://www.facebook.com/playstation/videos/253239179286365
  • Jé... největší nárůst území v CKII jsem měla, když můj irský král vyženil Skotsko (společný syn ho pak zdědil). To byly časy... které jsem si pak nostalgicky připomínala při vojenském tažení do Anglie, kde se to trvalo asi tři generace po "okresech" :D
    A kecám vlastně... pak jsem ještě úplnou náhodou získala půlku Skandinávie, protože můj orknejský vazal byl zvolen švédským králem a mým poddaným nějak prostě zůstal. :dance:
    Ty diplomatické cesty prostě byly vždycky rychlejší, ale záměrně se mi to nikdy takhle hezky nepovedlo.
    Benji napsal(a):

    Každopádně začínám to nezvladatelný předávání moci, moji potomci a jejich potomci a další potomci mají dost chatrný zdraví a protože jedu stylem dědí jen syn, je to těžký dělat nějaký růst s regenty.

    Já jsem měla jednu dobu opačný problém, králové se mi dožívali tak vysokého věku, že jejich potomci nastupovali na trůn až po padesátce, a tak jsem nemohla moc kecat do vývoje té další generace...
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Tak já teď za Přemyslovce měl všechno tak plodný, že jsem po Evropě rozlezlý jak Habsburk. Hrůza.
    Každopádně se v tom začínám orinetovat, rád bych zkusil ICEFIRE mod. Nejaky tipy kde a jak to nainstalovat slušně a jednoduše? Jsem celkem počítačový negramot. :-k
  • PaxterRedwynePaxterRedwyne Ripe for victory
    Nejlepší je asi forum vývojářů. Stáhneš si windows installer (.exe), jen ho otevřeš a instalace by měla proběhnout samostatně.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    bohužel mi po spuštění během načítání hra spadne...asi je čas na pohanské DLC :onfire:
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    dobrá, tak už to funguje...vybral jsem si samozřejmě Robba, zkušeně
    i když sem Jeyne zavrhl a k Rudé svatbě nedojde, všechno se to nějak rychle bortí, nemám šanci to všechno ubránit
    plus mě štve že državy Zimohradu a jeho zemská pohotovost je směšně malá
  • JoserJoser persona non grata
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @Joser ono to fakt nevyjde na PS4? VELKÝ smutek, tohle bych zkusil...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Pokud máte Apple Arcade, tak si můžete zahrát na vránu.
  • Tak jsem si po dlouhý době koupil hru.. Fallen Order.. no .. Je to star wars, takže to má momenty které mě baví. Hlavní hrdina je třeba sympaťák. Pak tu ale máme to co je horší - Zbytek posádky lodi je úděsný. A ovládání+mapa+skákání je frustrující. Celkově bych hru doporučil lidem, kteří si rádi hrají s koulemi, rádi padají do prázdnoty, rádi se vrací kamkoliv a milují respawning nepřátel.. Systém ukládání je úplně k ničemu, souboje nezajímavé.

    Nejvíc mi je líto, že jsem hru na steamu nestihnul včas vrátit a požádat o cashback... Aneb když jsem ještě před třemi dny hrál KOTOR2 a i ten mě po letech bavil víc..
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 7. ledna 2021
    =D
    A já myslel, že je to takový fajn mix Dark Souls, God of War a Uncharted v kulisách Star Wars. Jako milovník žánru metroidvanií a zároveň jako nefanoušek SW, byla právě hratelnost to jediné co mě na té hře lákalo. Růžový světelný meč, na zádech roztomilý robůtek, občas rozkrájet nějakou tu vesmírnou žábu nebo stormtroopera, a mezi tím přetrpět ten nevýrazný příběh o hledání síly, nebo jakéhosi prastarého tentononc. Ale nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem se podíval na Let's play a bylo to :D No každopádně se pracuje na pokračování, takže úspěch to asi mělo.
  • @MonteKarstark hele úspěch má víceméně všechno s nálepkou SW :D Fanoušci filmy zhejtujou, ale musí jít do kina čtyřikrát, aby se přesvědčili jak moc špatný vážně jsou.

    Příběhově mi vadí kolik ještě vytvoří Jediů, kteří přežili čistku. Začne to být trapný, že jich je tolik a nikdy se nepotkali a ani o sobě nevěděli :D

    A s tím gameplay jsi to vyřešil dobře. Ono tím jak je to hra pro děti (i pro děti) tak tam toho krájení (byť růžovým) mečem není. Většinou jsi explicitně mohl překrojit jen droida nebo nějakýho žabomutanta. Protože překrajování stormtrooperů není úplně v duchu Disney :D
  • upraveno 9. února 2021
    Občas lituju, že nejsem gamer a mám akorát tak notebook, protože tahle fantasy by mě lákala:


    Jo jo, sladká melodie, sladký text, usněte, poddejte se... než vám dojde, že ta hra je o parazitech ovládajících mysl. Jo a taky je tam postava, která je a elf/upír/rogue a chová se jako kombinace Toma Ellise z Lucifera, Lestata z Interview s upírem a rozmazleného dítěte :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00 A jak do toho zapadá severská mytologie a nesmrtelný bůh https://cs.wikipedia.org/wiki/Baldr#Meserburské_zaklínadlo :-D
  • @Tyrion Lannister Asi jenom takové, jaké mají městské brány pojmenované po bozích. Baldur´s Gate v trailerech vypadá jako krásné italské renesanční město a našla jsem, že Bald(u)r byl mimo jiné bůh letního slunce. Takže možná nějaký důvod existuje.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @svoa00 Hlavně tam bojují Draci proti Cthulhovinám. I když teda zatím jen v intru.
    A ta postava o které píšeš je drow. Takže něco jako temný elf.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.