Hra o trůny - 8. série - Ice & Fire

upraveno 29. dubna 2019 v 8. řada
imageHra o trůny - 8. série - Ice & Fire

Po roční pauze je tu poslední řada…

Číst celý článek zde


1202123252629

Komentáře

  • upraveno 21. května 2019
    svoa00 napsal(a):



    Většina diváků chápe, že s Daenerys to bylo fakt nepovedené, ale už jsem viděla i jiné mužské diváky, kteří jsou nadšení z toho, jak tvůrci provedli vraždu postavy, kterou budovali sedm sérií. Věřte mi, že tenhle argument nepoužívám často, ale smrdí to misogynií.

    Ale pjosimte... Daenrys jsem dost fandil ale abych usuzoval takové závěry. Tady to spíše někdo nedokáže zkousnout. Myslím si, že toho prostě tvůrci měli za ty roky dost a už byli trošku vyhořelí aby to lépe vystihli.

    "Cesta do Pekla je dlážděna dobrými úmysly."

    Zbavení se Stannise byla pro mne dobrá satisfakce. Naprosto neschopná postava bez citu, která si myslí, že racionalita je nade vše. Dost mi to připomíná jednoho zdejšího nejmenovaného uživatele... ehm :D

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 21. května 2019
    @Amaroun
    Zbavení se Stannise byla pro mne dobrá satisfakce. Naprosto neschopná postava bez citu, která si myslí, že racionalita je nade vše. Dost mi to připomíná jednoho zdejšího nejmenovaného uživatele... ehm
    No na Stannisově chování v 5. sérii bohužel nebylo nic racionálního stejně jako pro většinu dalších postav od páté série výš
  • Krisa napsal(a):

    @flanker.27 Sympatie, kariéra a život Danny mi jsou šumák. Změny (k horšímu) oproti předloze jsem už nějak překousla a naučila se knihy a seriál pojímat jako samostatné kusy, ale teď to byly změny oproti tomu, co se stalo v seriálu a to mě sejří.

    Amen.

  • Krisa napsal(a):

    @Edem Jo, vadí mi to. Když se od první série řeší, kdo je Jonova matka, pak v poslední praskne, že ani Ned není jeho otec jako velká bomba a pak prd, tak mi to fakt vadí.

    Presne, presne, presne !
  • Connor napsal(a):

    Pre mňa je najsilnejším proroctvom celej ságy to o tom prisľúbenom princovi. Odznelo toto vôbec v seriáli? Ako k čomu teda bol Jon/Aegon prisľúbený??? K životu s divokými? Načo bol oživený? Ja vám neviem. Nie som nejaký hejter, ale nasrali ma...

    Princ, který byl přislíben byl v seriálu. Mluvila o tom třeba Mel když přišla na Dragonstone. Nicméně se na celýho Azora vysrali už jen tím jak hrozbu nemrtvých deklasovali až někam do suterénu. Takže to bylo zbytečné, stejně tak jako Aegon Snow, teda Jon Targaryen.. Teda .. víte co..
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik
    sfik napsal(a):

    Krisa napsal(a):

    @flanker.27 Sympatie, kariéra a život Danny mi jsou šumák. Změny (k horšímu) oproti předloze jsem už nějak překousla a naučila se knihy a seriál pojímat jako samostatné kusy, ale teď to byly změny oproti tomu, co se stalo v seriálu a to mě sejří.

    Amen.

    @Krisa

    S tímhle naprosto souhlasím, sám herec Varyse si stěžoval, že neměl žádnou reakci na Malíčkovu smrt, ačkoliv seriál z nich udělal rivaly na život a na smrt. Nemluvě o Hardhome, kdy protěžovali v knihách okrajově zmíněnou bitvu za zdí nad Stannisovým tažením na Zimohrad, všichni tady tenkrát řvali, jak nejsou peníze na další bitvy (a když jsou tak je hovno vidět) a pak Night Kinga oddělají.
    Takže ano v mnoha ohledech a tohle nejsou jediný případy, seriál šel proti vlastním pravidlům a proti svým vystaveným věcem.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik
    sfik napsal(a):

    Connor napsal(a):

    Pre mňa je najsilnejším proroctvom celej ságy to o tom prisľúbenom princovi. Odznelo toto vôbec v seriáli? Ako k čomu teda bol Jon/Aegon prisľúbený??? K životu s divokými? Načo bol oživený? Ja vám neviem. Nie som nejaký hejter, ale nasrali ma...

    Princ, který byl přislíben byl v seriálu. Mluvila o tom třeba Mel když přišla na Dragonstone. Nicméně se na celýho Azora vysrali už jen tím jak hrozbu nemrtvých deklasovali až někam do suterénu. Takže to bylo zbytečné, stejně tak jako Aegon Snow, teda Jon Targaryen.. Teda .. víte co..
    Já nepochybuji, že i v knihách nás Martin pěkně vytrolí s tím proroctvím, ale tak jak z nemrtvých udělali nedůležitý side-quest ano tím, cokoliv ztratilo smysl a imho veškerý bububu od první série je teď spíše k smíchu

    Prostě síla
    Docela bylo zajímavé poslouchat názory jendoho mého známého, co si dal maratón seriálu. Od páté série vzrostl počet dialogů o ptácích 90%
  • Tyrion Lannister napsal(a):
    Ale ale ale.. To uz jsem postovala ja!
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 21. května 2019
    @Terezička Soráč je těžký držet tempo.
    Nejvíce pobavil Gendry :twisted:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Amaroun napsal(a):

    Zbavení se Stannise byla pro mne dobrá satisfakce. Naprosto neschopná postava bez citu, která si myslí, že racionalita je nade vše. Dost mi to připomíná jednoho zdejšího nejmenovaného uživatele... ehm :D

    Přijímám =D
  • Jinak Martin prý konzultoval s japonskými vývojaří. Vypadá to na propojení Miyazaki a Martina. Což by byla docela pecička. Tohle by mohlo vynahradit tuhle bídu, co jsme museli sledovat. Dostali by jsme skvěle zpracovaný svět a detailní lore.
  • To zní fakt dobře.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @Krisa @Connor ako vravim mne osobne toto nevadi lebo mi to pride ako Martinova typicka vec oznaci niekoho sa prislubeneho a potom tej postave to odmietne a robi si svoje.
    preto mi napr. nevadi, ze Arya si zabila NK i ked si to zasluzi John lebo proroctva Rohlik, atd. atd.
    ako aj @Tyrion Lannister pise vyssie uz dlhsie hovorim, ze proroctva v tejto vymyslenej knihe neberte vazne. nenaplnia sa, pribeh bude zaujimavejsi (dufam)
  • Bé bé, zabili nám Danušku a tady ji její nenávistníci ještě dále špiní a proklínají :-( . Já tyhlety samozvané spasitele, co pro dobro LIDSTVA s klidným srdcem vyhladí milióny (viz Mao, Pol Pot, atd. atp.) fakt nemám rád, ale to není případ Daenerys. Do té jsem se zamiloval takřka od první chvíle, kdy se objevila na obrazovce (zvláště v té koupací scéně byla neodolatelná :-D ) a musím přiznat, že zpočátku jsem seriál stejně sledoval hlavně kvůli násilí a hezkým holkám, z nichž byla Danuš jedna z nejhezčích. Ke knihám jsem se dostal právě až díky seriálu (tak za to tedy holt musím DaD, ač nerad, poděkovat), ale i tam jsem měl Danyiny kapitoly moc rád. Takže s pietou a slzou v oku budu vždy vzpomínat na Daenerys, první svého jména, Za bouře zrozenou, Nespálenou, Khaleesi Velkého trávového moře, Mhysu, Rozbíječku okovů, Matku draků a v neposlední řadě nejmÝlovanější targaryenskou tetičku =D :twisted: !
  • upraveno 21. května 2019
    @Crocuta tak někteří muži mají trošku problém s ženskými hrdinkami, ale to je klasika. Daenerys byla místa otravná, ale pořád to nebyla šablonovitá hrdinka. Ve finále ze všech ženských postav jediná snesitelná. Smutné.

    Docela mě mrzí, že se po celou dobu nenaučili zacházet s ženskými hrdinkami. Nakonec tam vznikl triumviát "superwomans" Sansa, Arya a Brienne. Sansa chytřejší než Tyrion, Varys a Malíček dohromady. Arya pak nesmrtelná ruka osudu. Brienne neporazitelná rytířka lepší než všichni rytíři Západozemí. Koukat na tyhle postavy fakt bolelo. To už bylo i na mé sluničkářské já moc. Dany, která měla po celou dobu alespoň trochu uvěřitelný vývoj, byla stržena mizerným scénařem do role arcilotra. Chtěl bych Daenerys, která by byla proti všem, chtěl bych náhled do její zkroušené duše, chtěl bych, aby ničila. Hlavně bych chtěl, aby to alespoň trochu dávalo smysl.
  • Ano, ten překotný a především nevěrohodný (a jinak to prostě nevidím, ať si říká kdo chce co chce) vývoj některých - zejména ženských - postav je jedna z největších vad poslední, celkově dost slabé, série. Ale i jinak byl potenciál těchto dívek a žen trestuhodně nevyužitý. Dost mne kupříkladu mrzelo, že Arya nelogicky vůbec nevyužívá své umění proměny tváře, zato se nechá nesmyslně zblbnout Ohařem a rezignuje na svojí nejhlavnější pomstu a Cersei tak bohužel nedostala, co si zasloužila. A Brienne - ani nevím proč, ale tuhle postavu, kterou mám v knihách opravdu rád a i v seriálu jsem jí vždycky fandil, jsem už nějak v posledních dílech nemohl vystát... což je ovšem v tomto případě asi můj problém, nikoliv chyba scénáristů.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 22. května 2019
    @Edem Ať se proroctví klidně nenaplní, ale ať je o tom aspoň zmínka. Tady Jonovi málem vypadla čelist z pantů, Sansa s Aryou se tvářily jak Hrad v Karpatech, Varyse kvůli tomu ugrilovali a pak se ani neřekne, že Jon by měl mít nárok na trůn?
    image
    (Sorry, neumím to zmenšit, ale aspoň je vidět, jak moc ne to u mě je.)
  • Mě by prostě jenom zajímalo, kde byly všechny tyhle protesty, petice a nespokojenost (mluvím celkově o divácích, ne o tomhle fóru) když udělali naprostý dementy z 99 procent postav a absolutně zničili jejich charaktery. Kde byly všechny tyhle protesty a petice, když Rickon neřekl ani slovo a schytal šíp do zad? Aby se z tý krávy fakt všichni neposrali. Zprzněné byly série 5 a 6, 7. už ušla a ta 8. byla skvělá. Ale nejskvělejší Danuška skončila jinak, než si všichni malovali, tak je série hrozně fuj špatná.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 22. května 2019
    @JoffreyWater 8. série byla úplně stejně na h*vno jako předchozí, protože u těch minulých bylo aspoň něco při bitvě vidět :-P
  • @Tyrion Lannister Však když pak Melisandra rozsvítila, tak už celkem vidět bylo. :D Mně se ta série prostě až na pár drobností hodně líbila, a to s Daenerys mi nepřijde jako nějakej scénáristickej fail, já to tam viděl celou dobu. Dopadlo to jinak, než jsme všichni čekali. Všichni jsme čekali nejdřív Cersei, potom velkolepá bitva se zombíkama a konec. Nakonec to byla velkolepá bitva se zombíkama a pak odhalení další hrozby. Oproti předchozím sériím to bylo fajn.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @JoffreyWater Sorry jako, ale nad Rickonem jsme remcali taky. Nad těma změnama taky. Ale furt byla šance, že ty změny někam povedou. Teď už to nikam nepovede, proto se remcá víc.
    A s tou Danny jsi už fakt otravný. Zvlášť když ti tady dost lidí napsalo, že jim je úplně volná.
  • Krisa napsal(a):


    A s tou Danny jsi už fakt otravný. Zvlášť když ti tady dost lidí napsalo, že jim je úplně volná.

    Uživateli je nejspíš patnáct let :D To umím taky... Bú bú, proč jste si nestěžovali, když zprznili postavu, kterou mám rád, vím určitě, že jste si nestěžovali.

    Ale jak jem psala, nereagujte na to, mele pořád to samé a tohle ho v tom jenom podporuje.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @JoffreyWater
    Však když pak Melisandra rozsvítila, tak už celkem vidět bylo.
    No to si nemyslím.
    Dopadlo to jinak, než jsme všichni čekali. Všichni jsme čekali nejdřív Cersei, potom velkolepá bitva se zombíkama a konec. Nakonec to byla velkolepá bitva se zombíkama a pak odhalení další hrozby. Oproti předchozím sériím to bylo fajn.
    Tak nelze si nestěžovat na absolutní absenci gradování děje. 8. série prostě trpí TLJ syndromem otáčení očekávání, ačkoliv to nedává vůbec smysl.

    Velký mistr to shrnul dobře :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @svoa00 Souhlasím, to byl jen naivní pokus, protože to skuhrání mě už nebaví a Danuškování mi přijde trapné.
  • upraveno 22. května 2019
    Říkám, mně osobně se to prostě líbilo. Akorát ten poslední díl, nevim, mám z něj smíšený pocity. Prostě jsem čekal, že když KL bylo kompletně zničeno a vyhlazeno, IT roztaven, tak už nebude žádnej král, žádná královská garda, žádná královská rada, ale že bude zase několik rozdělených království každý s vlastním králem. A co to bylo za lidi v tom KL pak? Vždyť už byli všichni vyhlazeni a město zničeno. No a díl nato KL nejeví známky toho, že by tam kdy přilítl drak a srovnal ho se zemí. Potom mě naštvalo to, že Jaime opíchá Brienne a 5 minut nato ji odkopne a vrátí se k Cersei. Měl zůstat věrný Cersei celou dobu s Brienne to mít jako doteď, takový romanticko-přátelský vztah. A pak to pasování Brienne, já měl zato, že už rytířkou byla a stala se jí v momentě, kdy ji Renly přijal do duhové gardy. To jsou moje výtky k sérii. Mně se to líbilo, @Tyrion Lannister asi moc ne, je to věc názoru.
    Edit. I když ona Brienne vlastně furt říkala i v předchozích sériích, že není rytíř, i ve 4. to říkala Arye před bitkou s Ohařem, tak já už tomu nerozumím.
  • @Krisa Já ale mluvím o divácích celkově, ne o tomhle fóru. Tohle fórum nadává na seriál už dlouho, já si stěžuju na ty diváky, co začali remcat až teď, že seriál šel do hoven, když do hoven šel už dávno. Ale za mě to tahle poslední série zachránila.
  • Takže 15 asi bude vám, když nejste ani schopni porozumět textu, psal jsem to, že nemluvím o tomhle fóru. Ale ok.
  • upraveno 22. května 2019
    @Tyrion Lannister Já jsem říkala, že o TLJ a Hvězdných válkách v jiném než příslušném topicu nebudu mluvit, ale tohle mě zajímá. Tuším, že Rian Johnson zmínil něco o tom, že půjde proti diváckým očekáváním a neslyším prvně, že TLJ a Hru o trůny lidi v tomhle srovnávají. IMO to není pravda. Jaká divácká očekávání z předchozího filmu TLJ otočil? Důvod Lukova dobrovolného exilu? Deprese. A selhání, stejně jako Yoda a Obi-Wan. To má být neočekávané? Původ Rey? Už v TFA Rey říká, že je nikdo, ačkoliv ano, marketing si s jejím původem pohrával a to nebylo zrovna fér. Romance Finna a Rey? Rey ho celou dobu má za přitele. Vlastně jediné, co mě napadá, je Snoke, u kterého diváci měli dobrý důvod očekávat, že bude mít větší roli. Chápu, proč se části diváků nelíbilo, jak si TLJ poradilo s postavami a posunem děje. Ale otáčení očekávání na základně kánonu (ne nenaplnění některých oblíbených teorií) je tam ve skutečnosti dost málo a film končí hodně standardně.

    Jak už jsem psala před pár měsíci, kdyby TLJ psali D a D, tak Rey zabije Lukea a odsviští na Supremacy, kde řekne Kylovi, aby zdrhnul, a jde za Snokem sama. Kylo zdrhá a potká partu pašeráků, kterým najednou celkem sympatický Kylo zmíní svoje skutečné jméno, a protože ti mají nevyřízené účty s Hanem, tak zaútočí a useknou mu ruku. Yada yada, bitka, krev, pašeráci jsou mrtví. Přichází Finn a spol., protože odboj si měl u pašeráků vyzvednou zbraně. Z nevysvětlitelného důvodu Finn Kylovi věří a vezme ho na základnu. Střih na základnu odboje. Poe si bere nějakou roštěnku, kterou už potom nikdy neuvidíme. Začíná masakr a poslední umře Leia, protože ta ještě musí vidět umřít svojeho syna. Střih. Poe uzavírá příměří se Snokem, ale Snoke ho promptně podrazí a zavře do kobky. Rey, celá oblečená v černém, následně dekapituje Snokea a posadí se na trůn. Titulky. Už můžu mít svoje miliony?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    JoffreyWater napsal(a):

    Říkám, mně osobně se to prostě líbilo.

    A já ti to přeju a dost závidím.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.