Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

1366367369371372394

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Asi tak. Nikdo to neřeší, aspoň pokud to působí přirozeně a nenásilně, ovšem jen dokud se pár moudrých hlav nedá dohromady a začne nad tím dlouze filosofovat.
  • @svoa00 Treti princ je takova schyza. To moc nemusim. Ale Popelka je top. Hlavne nejlepsi tanecni scena ceskeho filmu s Helenou Ruzickovou :twisted:
  • AvivAviv
    upraveno 28. prosince 2018
    Soľ nad zlato by mohli byť schopní vstrebať, či?
  • Aviv napsal(a):

    Soľ nad zlato by mohli byť schopní vstrebať, či?

    Myslíš toho Krále Leara bez tragédie? :D Tož to ano, tam je poselství o tom, že ženy jsou moudřejší, i když jenom okrajově.
  • Nemuže být všechno tragédie. :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 29. prosince 2018
    Tak jsem po dlouhé době šel do kina, protože mne zaujalo hodně vysoké hodnocení nového kresleného Spider-mana a tak jsem se šel podívat, kolem čeho je tak velké haló a musím říct, že teda konečně dílo, které dostálo svojí pověsti:
    Jeden z nejlepších animáků za poslední dobu. Vtipy, které si to dělá z vlastního univerza (speciálně odkaz na trapný taneček ze Spider-man 3, zkoušení se skokem a zakopnutí o tkaničku ze Spider-man 1 xD) Tenhle film ukázal, jak trestuhodně se nevyužívá koncept paralelních světů nebo cestování v čase, protože právě díky tomu si tenhle film vybudoval temnou atmosféru (dovolil si zabít jednu velmi důležitou postavu) Druhá série vtípků je samozřejmě zkoušení a objevování nových schopností, která ukazuje, že i když máte nějakou schopnost, tak musíte se hodně namáhat (scéna s vlasy výborná, stejně tak jako neschopnost se odlepit od povrchů všeho druhu až po samozřejmě přehnané smysly, kdy slyšíte všechno). Rozhodně mi přijde mnohem zábavnější udělat film o tom, jak hlavní hrdina bojuje s tím ovládnout vlastní síly, než celé dva filmy s běhnou, co kdo ví proč je úžasná ve všem bez jakékoliv námahy (a ne nemám v úmyslu přestat :twisted:) Také fakt, že tlustej Peter Parker naučil Milese za 2 minuty víc věc, než jistý psychopatický senilní dědek běhnu za celý film je rozhodně k dobru. A co se týče paralelních návštěvníků, tak všichni naprosto skvělý (Noir-Spiderman) Ale tenhle film nemá jenom výborný obsah, ale i formu. Kresba v některých momentech jako radioaktivní pavouk nebo boj na rozhraní světů je prostě lahoda pro oči a jsem za to rád, stejně jako za velice zajímavé považuji poměrně nápadité úvodní titulky. Shrnuto podtrženo závan svěžího vzduchu po několika letech a komixovka, která hravě strčí do kapsy všechny hrané Spider-vepře a další originy. Takhle podle mne vypadá originální a nápaditá tvorba a fungující komedie.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Tyrion Lannister
    než celé dva filmy s běhnou, co kdo ví proč je úžasná ve všem bez jakékoliv námahy (a ne nemám v úmyslu přestat )
    Inu, poznamenal bych, že už je to trochu trapné, ale poznámka v závorkách mi jasně dává najevo, že to očividně nemá cenu.

    Jinak ke Spider-manovi. Tento konkrétní jsem neviděl a ani neplánuji, jediné čím mi to imponuje je animace a znatelná nadsázka, jinak se mi však komiksové filmy přejídají. Nedávno jsem si ale pustil spider-manovský Homecuming a ten se mi celkem zalíbil, což je obdiv, protože současnou komiksovky považuji za jeden velký omyl. Tudíž je možné že Spider-man nějaký ten potenciál má.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 29. prosince 2018
    @Sagart
    Inu, poznamenal bych, že už je to trochu trapné, ale poznámka v závorkách mi jasně dává najevo, že to očividně nemá cenu.
    To víš, přesně z těchto reakcí já mám velice zlomyslné potěšení :P A ano neskutečně mne to baví :twisted: Ostatně mne zas tvoje reakce na to, že se někdo opovážil říct, že Marvelovky kritizují kolonialismus ve formě přijde velmi zábavná
    Jinak ke Spider-manovi. Tento konkrétní jsem neviděl a ani neplánuji, jediné čím mi to imponuje je animace a znatelná nadsázka, jinak se mi však komiksové filmy přejídají. Nedávno jsem si ale pustil spider-manovský Homecuming a ten se mi celkem zalíbil, což je obdiv, protože současnou komiksovky považuji za jeden velký omyl. Tudíž je možné že Spider-man nějaký ten potenciál má.
    No já už jsem si ověřil, že si dal Homecomingu čtyři hvězdy Sagarte a nebo bych tě měl nazývat Darth AloeB
    image
    Deviza nového Spider-mana je především v tom, že to pracuje s paralelními dimenzemi a cestováním v čase, proto může mít koule na to rozbít některým postávám běžnou dějovou zbroj. Jakž takž pozoruji tu oblibu ve všech těch prequelech a spinn-offech (Grindelwald, Bumlbee), tak si myslím, že by udělali tvůrci mnohem lépe, kdyby prostě v jednu chvíli zabili nějakou důležitou postavu a pak vyhlásili, že to je paralelní časová linie (to by byla mnohem větší zábava :D) To ostatně si myslím by zvýšili nepředvídatelnost a dodalo konečně nějaké opravdové kulervoucí obrácení očekávání. A co se komixovek týče, tak shodneme se, že se neshodneme. :D
  • upraveno 29. prosince 2018
    @Tyrion Lannister Hmmm, myslím, že tím chceme říct, že po roce by ses už měl posunout, nikoho už to nezajímá. Ano, je to trapné do všeho tvůj neoblíbený film zatahovat, abys... co? Získal nějakou reakci od lidí, co by ho chtěli hájit nebo si slovně ulevil? Pokud tě to tak baví, tak na internetu je spousta jiných fór věnovaných SW. Když si vzpomenu na jistého naštěstí už neaktivního uživatele, co tu v SW topicu všechny urážel a kopal kolem sebe jako kojenec, protože věděl, že přes monitor přes hubu nedostane, tak jsem zatraceně vděčná, že ten topic je tu jenom jeden a tohle téma bych nechala tam.

    Á propos, na paralelních světech, ve kterých umře důležitá postava, není nic odvážného. Marvelovkám by prospělo jako praseti drbání, kdyby nějaké smrti oblíbených ve filmovém univerzu byly trvalé. Spoiler - stejně nebudou.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 29. prosince 2018
    @svoa00
    Lannister Hmmm, myslím, že tím chceme říct, že po roce by ses už měl posunout, nikoho už to nezajímá. Ano, je to trapné do všeho tvůj neoblíbený film zatahovat, abys... co? Získal nějakou reakci od lidí, co by ho chtěli hájit nebo si slovně ulevil? Pokud tě to tak baví, tak na internetu je spousta jiných fór věnovaných SW. Když si vzpomenu na jistého naštěstí už neaktivního uživatele, co tu v SW topicu všechny urážel a kopal kolem sebe jako kojenec, protože věděl, že přes monitor přes hubu nedostane, tak jsem zatraceně vděčná, že ten topic je tu jenom jeden a tohle téma bych nechala tam.
    Ale samozřejmě mami :-P
    Á propos, na paralelních světech, ve kterých umře důležitá postava, není nic odvážného. Marvelovkám by prospělo jako praseti drbání, kdyby nějaké smrti oblíbených ve filmovém univerzu byly trvalé. Spoiler - stejně nebudou.
    To záleží jak se to poddá a na schopnostech autora. Moje oblíbené anime Jojo je kupříkladu výborný příklad, kdy autor po šesté části nechal záporáka vyhrát a ten všechny zabil společně s celou časovou linii. Pak se rozjíždí nová časová linie, která jako ta předchozí začíná v 19. století akorát už ne ve Viktorianské Anglii, ale na divokém západě, hlavně postava už není Jonathan Joestar, anglický genteleman a Johnny Joestar, americký žokej. Princip paralelních světů je v tom, že nic není stejné, tudíž pokud zemře nějaká postava, tak je nenahraditelná, protože žádná další není úplně stejná, ostatně všichni máme svoje odlišnosti. V takovém si myslím, že tu fungovat může, speciálně, když autor pozabijí postavy, na které čtenáři byli zvyklí po x let. Je to šok, kdy nastupuje nová linie, která ale žádným způsobem nedevalvuje emocionální moment smrti původních postav (ostatně jak se dá zničit moment, kdy otec umře společně se svou dcerou, které je patnáct) a pokud nové postavy se jenom jmenujou podobně a s původními nemají nic společného, tak v tom nevidím problém Vše jde, když se chce, problém současné umělecké tvorby v knihách, filmech a seriálech je jak mi přijde je namáhat hlavičky :twisted:
    A co se týče smrti v Marvelovkách je naivní si myslet, že se opravdu všechny postavy vrátí. Speciálně, když do toho vstupují další faktory jakože Bautista se nechal slyšet, že vzhledem k odvolání Gunna se nemusí do svojí role vůbec vracet, když byla v příběhu zabita. A i sami tvůrci se podle mne budou tohle snažit nějak reflektovat ve druhém dílě (přestože nejvíc umře ze syndromu "vyprchal mi kontrakt")
    edit: Teď jsem si ještě vzpomněl na další moment a to je v seriálu Rick a Morty, kdy kvůli zpackanému experimentu časovou linii Ricka a Mortyho ovládnou hmyzí monstra a oni opustí celou svou původní rodinu do jiné časové line, kde oba vybouchli při dalším zpackaném experimentu a ta scéna, kdy pohřbívali kousky svých verzí do hrobu byla poměrně dost silná. A pak to hraje roli, když se morty snaží ukázat svojí sestře, že Rick je h*vado, tak ji právě zavede zpátky do té časové linie, která je zlikvidovaná. A na oba to má poměrně silný emocionální dopad, takže říct, že na zabíjení v rámci časových liniích není nic odvážného je přinejmenším velice krátkozraké.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Tyrion Lannister
    To víš, přesně z těchto reakcí já mám velice zlomyslné potěšení A ano neskutečně mne to baví Ostatně mne zas tvoje reakce na to, že se někdo opovážil říct, že Marvelovky kritizují kolonialismus ve formě přijde velmi zábavná
    Na toto si matně vzpomínám, ale nevybavuji se jaký jsem měl postoj a co se vlastně řešilo. Mám dojem že šlo o článek, tudíž mi to můžeš připomenout, když už máš tedy tu potřebu se bavit.
    No já už jsem si ověřil, že si dal Homecomingu čtyři hvězdy Sagarte a nebo bych tě měl nazývat Darth AloeB
    Oh, gratuluji k tvému prověření :-D Doufám že tě má hodnocení a komentáře řádně znechutily či rozesmály. A vlastně děkuji i za neplacenou propagaci mého profilu, na nějž se stejnak nikdo nepodívá, přesto však máš mé díky :-P
    Deviza nového Spider-mana je především v tom, že to pracuje s paralelními dimenzemi a cestováním v čase, proto může mít koule na to rozbít některým postávám běžnou dějovou zbroj. Jakž takž pozoruji tu oblibu ve všech těch prequelech a spinn-offech (Grindelwald, Bumlbee), tak si myslím, že by udělali tvůrci mnohem lépe, kdyby prostě v jednu chvíli zabili nějakou důležitou postavu a pak vyhlásili, že to je paralelní časová linie (to by byla mnohem větší zábava ) To ostatně si myslím by zvýšili nepředvídatelnost a dodalo konečně nějaké opravdové kulervoucí obrácení očekávání
    Nutnost pracovat s paralelními příběhy známých postav rozhodně neznačí originalitu, ale spíš neschopnost vymyslet nové věci, které by diváky zaujaly. Kdyby nevyšli tři noví Spider-mani, vystačili bychom si s Raimiho trilogií, ať už na ni má každý názor jakýkoliv. Toto neplatí jen o superhrdinech či trashích jako Transformers, spousta rebootů známých filmů jen dává najevo nedostatek nových zajímavých nápadů (nehledě pak na zjevný fakt, že na známé značky lidé půjdou pravděpodobněji, než na nový nezávislý film). Paralelní světy jsem neviděl a je možné že přes rýžování přemainstreamované značky se film povedl, to však neplatí o většině současných filmů jejichž úspěch je založen pouze na tom, že to samé bylo úspěšné už kdysi, příkladem budiž třeba Infinity war.
    A co se komixovek týče, tak shodneme se, že se neshodneme.
    Stejně jako ohledně Last Jedi :-k :-D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 29. prosince 2018
    @Sagart
    Oh, gratuluji k tvému prověření Doufám že tě má hodnocení a komentáře řádně znechutily či rozesmály. A vlastně děkuji i za neplacenou propagaci mého profilu, na nějž se stejnak nikdo nepodívá, přesto však máš mé díky
    To bylo myšleno jako kompliment, naopak spoustu tvých komentářů dává mnohem větší smysl, než to co dost často vidím na předních stránkách u elitních uživatelů ;-) A některá tvoje hodnocení se přizná mne mile překvapila :D A tu propagaci jsem ti udělal rád, protože si myslím, že si ji zasloužíš, neboť každý názor je podnětem k dalším věcem a tyto diskuze mne neskutečně obohacují a moji tvorbu
    Nutnost pracovat s paralelními příběhy známých postav rozhodně neznačí originalitu, ale spíš neschopnost vymyslet nové věci, které by diváky zaujaly. Kdyby nevyšli tři noví Spider-mani, vystačili bychom si s Raimiho trilogií, ať už na ni má každý názor jakýkoliv. Toto neplatí jen o superhrdinech či trashích jako Transformers, spousta rebootů známých filmů jen dává najevo nedostatek nových zajímavých nápadů (nehledě pak na zjevný fakt, že na známé značky lidé půjdou pravděpodobněji, než na nový nezávislý film). Paralelní světy jsem neviděl a je možné že přes rýžování přemainstreamované značky se film povedl, to však neplatí o většině současných filmů jejichž úspěch je založen pouze na tom, že to samé bylo úspěšné už kdysi, příkladem budiž třeba Infinity war.
    Tak stejná odpověď jako na svoa00 oba dva vnímáte koncept časových linií moc omezeně, časová linie může být úplně něco jiného. A co se nedostatku nových nápadů týče imho celou polovinu minulého století vycházeli westerny, nad kterými nad nimiž dneska všichni pějí ódy a považují za klasiku. A přitom tam zápletky taky nebyly zrovna různorodé, co si tak pamatuji. Jednou si tady zmínil, že když už si najdeš čas na něco, tak by to mělo být něco... Jenomže na prostě věci, který jsou nějak hluboce promýšlený se moc nedá relaxovat. A o to spoustě lidí jde a ocením to i já po šesti tisících přečtených stránkách MKP, což rozhodně není žádné čtení na dobrou noc. Asi máš málo starostí :D Věřím že většinu lidí na Marvelovkách hlavně láká to, že je to dostatečně blbé na to, aby si u toho odpočinuli, ale zároveň dostatečně chytré, aby u toho nemlátili hlavou o zeď. A co je hlavní devizou není to jedna série. Je to několik sérií odehrávající se v jednom vesmíru :D. Když se podívám na druhého Ant-mana a podívám se potom na Infinity Wars, tak těžko věřím tomu, že to je nějakým způsobem propojené, jak je to odlišné, co do prostředí, postav, nálady. A tomto právě je, proto Marvel už deset let boduje, protože je schopný tohle dodat každá série je jiná, jasně pořád je to obalený základ hrdinové zachraňují svět, ale takříkajíc obměňují dost věcí, aby měli úspěch.
    Stejná věc a opět zmíním svoje Jojo První část se odehrávala ve Viktoriánské anglii, druhá část ve 30. letech v Americe, třetí část v 80. letech na cestě z Japonska do Egypta, čtvrtá část v Japonském městečku Morioh, pátá část v Neapoli, šestá část v Tichomoří a sedmá část se odehrává na Divokém západě v paralelní linii atd.... A proto je to nejdéle vycházející komiks, který si ale dokázal jako jedna z mála sérií udržet svoji kvalitu
    A jak si myslíš, že byl schopný Terry Pratchett udržet kvalitu svého psání po 41 knih a být do příchody Pottera nejprodávanějším anglickým autorem? No ano znovu není to jedna série, několik knih je Mrakoplašovi, několik knih je o Noční hlídce a několik knih o Čarodějnicích atd. Ať se ti to tedy líbí nebo ne, Marvel má dostatečnou nápaditost na to, aby ten stroj udržel v chodu. A upřímně řečeno, když přemýšlím nad tím, jaký by byl svět bez něj no o dost depresivnější místo. :D Těžko hlavně říct čím by to nahradili, mohlo být lepší (pravděpodobně), mohlo být horší (ještě pravděpobnější :twisted:)
    Stejně jako ohledně Last Jedi
    No vzhledem k tomu, že jsme oba dva dali filmu tři hvězdy, tak ne :P Já to jenom zmiňuji jako příklad, protože na TLJ se prostě dobře ukazují, jak se věci dělat nemají, což samo o sobě je přidaná hodnota. Nemluvě o tom, že mne fascinuje, jak na tomhle filmu můžou odpůrci vidět porušování tradic, zatímco příznivci krok do neznáma, když oboje je absolutní kravina, protože jde pořád o tu samou písničku dokola. A vyplývá z mojí víry, že objektivního hodnocení se dá dosáhnout nejvíce pravě, když se to porovnává s ostatními věcmi (tedy alespoň něco, co se nejvíce blíží objektivitě). Jak bychom bez porovnávání věděli co je studené a horké, co je dobro a zlo, co je noc a co je den. Všechno tohle je spojeno nějakým způsobem s našimi očekáváními a zkušenostmi a je dobré to mít na paměti nejenom u kritiky fikce
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Tyrion Lannister
    To bylo myšleno jako kompliment, naopak spoustu tvých komentářů dává mnohem větší smysl, než to co dost často vidím na předních stránkách u elitních uživatelů A některá tvoje hodnocení se přizná mne mile překvapila A tu propagaci jsem ti udělal rád, protože si myslím, že si ji zasloužíš, neboť každý názor je podnětem k dalším věcem a tyto diskuze mne neskutečně obohacují a moji tvorbu
    Och, v tom případě doufám v tvé další sledování mého účtu. Malá nápověda, v horním rámečku nad profilem uživatele kliknout na "Přidat do oblíbených". Třeba mi tím i zvedneš mé ego :-P

    Nemyslím si že vedlejší časové linie vnímám omezeně, jen podotýkám že ve spoustě případů slouží jen jako záplata toho, že tvůrci již nedokáží vymyslet nic nového. Přesto však uznávám že i s tímto nápadem jdou vytvořit zajímavé příběhy.

    Stále omílaná písnička :-D Ano, každý uzná že tyto filmy jsou tvořené pro nenáročné diváky na oddech a jsou svým způsobem blbé. To jsem si ochoten přiznat a klidně přiznám, že pokud se chci s přáteli pobavit, spíš než nějaké hlubokomyslné drama si pustíme nějakou blbou akčňárnu, u níž v mnoha případech nemusím sledovat vše a pochopím ji i když prošvihnu půlku filmu. Mnohé tyto filmy jsem ochoten ocenit, viz třeba ten Spider-man, který byl blbý, vtipný ale hlavně nijak neurážel. Problém Marvelovek je ale ne ve své prostoduchosti, mnohdy ale v tom, že jsou často svojí blbostí na okraji snesitelnosti nebo že se snaží aplikovat se na jiný žánr. Jako příkladem použiju Civil war, která je prostě blbost na entou. Uznám zde zábavnou akci, i mne bavilo když Mravenec zalezl železňákovi do brnění, ale tento film se primárně prezentuje jako dospělý politický konflikt a na to zkrátka nemá, už jen proto že motivace postav i celkové řešení umělého konfliktu je prostě nesmyslné. Na toto už se pak nedá aplikovat i to, že má jít jen o blbinu.

    Já nekritizuji propojené universum (což je zřejmě věc, kterou kritizuješ v sekci o Pratcettovi), myšlenky něčeho takového mne naopak nesmírně lákají. MCU se mi však v mnoha ohledech (o mnohých z nich už víš) hnusí a nechci být jeho fanatickým fanouškem jako je aktuálně velká část populace (čímž tě neoznačuju za jednoho z nich). Pokud si nad mými hodnoceními slintal pořádně, víš že jsem očividně velký fanda sérií jako Harry Potter či Piráti z Karibiku, který jsou stejně jako komiksovky hlavně k zábavě a oddechu. Stejně tak Pratchett se mi jako autor velmi zamlouvá, přestože jsem toho od něj nečetl nijak moc.

    O Last Jedi už prosím ne. Stačí že mi už tak pomalu týden co týden píše jeden zatvrzelý fanatik do současného Legends, který mi píše jaká je to sračka. Tohoto tématu už mám plný zuby. Nepočkáme si na Ep IX.? Třeba se shodneme :twisted:
  • upraveno 29. prosince 2018
    /povzdech Docela jsem přemýšlela, co přesně to na Last Jedi je, že to v některých lidech vyvolává i po roce iracionální zášť, kterou si žádný popcornový film rozhodně nezaslouží. Odpověď není jednoduchá ani hezká a ani moc nesouvisí s filmem jako takovým. Pokud by to bylo pořád to samé, jak říká Tyrion, tak by k tomu nebyl důvod. Jenom řeknu, že EIX není těžké v hrubých obrysech odhadnout, pokud člověk zná základní pravidla narace a témata Hvězdných válek. U hardcore SW fandomu je problém v tom, že v obojím stojí dost za prd. Už u prequelů pár bláznů až do premiéry Pomsty Sithů žilo v tom, že matka Luka a Leiy není Anakinův etablovaný love interest a manželka, jako by snad byl super nápad, že Anakin zbouchne nějakou anonymní buchtu. O Last Jedi jsme tu na fóru už mluvili dost a nemyslím, že kdokoliv má co nového říct, a rozhodně není třeba ten film vytahovat u každé premiéry marvelovky. To je všechno - až budu chtít říct dalšího o TLJ nebo SW obecně, tak to napíšu do odpovídajícího topicu a žádám všechny o to samé.
  • Dobrá, v tom případě by mohlo být fajn odvést pozornost k jinému filmu.
    Brousím zuby na The Favourite. Pokiaľ niekto z vás videl, stojí to za pozretie v kine?
  • JoserJoser persona non grata
    @Aviv Ještě jsem neviděl, ale cokoliv od režiséra Kinetty, Špičáku nebo Humra pro mě automaticky znamená návštěvu kina. Je to přeci Lanthimos, takže to bude zážitek, co bude stát za to.

  • To je vlastne ten chlapík, čo robil posvátneho jelena, či? Videl si aj to?
  • JoserJoser persona non grata
    upraveno 30. prosince 2018
    @Aviv Viděl, bohužel jeho nejslabší film. Málo divný a strašně samoúčelný, prostě taková jednohubka o pomstě, na kterou musí mít člověk chuť a to nebyl můj případ. Teď přemýšlím že bych se k tomu filmu vrátil, možná se tentokrát sejdeme.
  • JoserJoser persona non grata
    Je tady konec roku, tak jaké filmy jsou vaše top?

    Moje topka

    1. The Florida Project
    2. Climax
    3. Leave No Trace (Beze stop)
    4. Den Skyldige (Tísňové volání)
    5. Napszállta (Soumrak)
    6. Phantom Thread (Nit z přízraků)
    7. Jusquá la garde (Střídavá péče)
    8. Call Me by Your Name (Dej mi své jméno)
    9. Roma
    10. Jupiter holdja (Měsíc Jupitera)

    z českých filmů (bez pořadí) Na krátko, Všechno bude, Chata na prodej a Domestik
    z blockbusterů namátkou Predátor: Evoluce (nejlepší Predátor, i mě samotného to překvapilo) nebo Halloween ale hlavně čínské Wolf Warrior 2 a Operace Rudé moře

    Samozřejmě spoustu mainstreamových filmů mě absolutně nezajímalo a taky mám nějaký resty (třeba The Favourite nebo remake Suspirie) ale v tuhle chvíli to mám prostě takhle
  • upraveno 31. prosince 2018
    @Joser Z tvojho zoznamu odhadujem, že máš radšej skôr nekomerčné filmy, tak sa spýtam, čo hovoríš na posledný Trierák? Ako sa ti páčil Jack?
  • JoserJoser persona non grata
    @Arutha Viděl. Mě na něm vždycky bavilo, jak si bere na paškál maloměšťáckou společnost (možná bych to formuloval jinak) a někteří to zkrátka neunesou, čímž akorát dokazují slabost svojí a svého názorového přesvědčení. Bohužel někdy po Dogville pro mě přestal být zajímavý svým přesunem k čistě marketingově vyprázdněnému''extrémnímu'' obsahu. A Jack staví dům je přesně tohle v bledě modrém. Ten film mi nezpůsoboval takové to příjemné svědění v podbříšku, nepřináší totiž o moc víc než volání po pozornosti. Ještě že jsou tady tvůrci jako Adam Rehmeier, kteří se pořád rádi ''hrají''


  • JoserJoser persona non grata
    První trailer k Richenze

  • Hannibal se nám nějak rozjel =D

  • Pane jo. A zejména ten survival vypadá hezky.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    První určitě můžu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Mimochodem, už jsem viděl mnou dříve inzerovanou záležitosr They Shall Not Grow Old. A není to špatné, leč čekal jsem přece jen víc. Z celkové stopáže asi 100 minut je v barvě jen něco přes polovinu (přitom doprovodné materiályu mluví o tom, že bylo zrestaurováno přes sto hodin starých záznamů, z čehož vidíme něco přes 50 minut a ještě se některé záběry opakují). Celý film je spojený s komentáři veteránů, které byly nahrané v roce 1964 a i když se vybraný obraz a hlasy docela dobře doplňují a samotné komentáře jsou dost výmluvné a zajímavé, občas by to chtělo prostě ticho a nechat působit jen obraz. Ale za vidění to určitě stojí.
  • JoserJoser persona non grata






  • JoserJoser persona non grata
    upraveno 11. ledna 2019


Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.