Co jiného číst?

upraveno 3. ledna 2011 v Literatura
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco

PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
1838486888992

Komentáře

  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @Aviv Díky, toho "běžícího" už mám, zvláštní, že mě to nenapadlo dříve. S okřídlencem super nápověda, to mě vůbec nenapadlo!

    O kterém ptákovi je řeč?
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @Aviv Tak jo, už mám i toho krále. Ale teda jsem asi slepoň, ale ptáka jsem tam až do poslední chvíle neviděl, pak už to bylo jednoduché. :-D
  • Nz. :D
    A teď ví někdo něco o té oblačné nádobě?
  • AyleenAyleen Zachovejte paniku!
    @Aviv Tou oblačnou nádobou myslíš tu červenou lahev s mraky?
    Je to jistý meteorologický jev, který už jsi poznala tvořený z rajčatové pochutiny (často přidávané k hranolkům)
  • AvivAviv
    upraveno 6. listopadu 2018
    Nejaké nápady ohľadom toho výrezu s domom, potokom a stromami?
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @Aviv Tam není důležitý ani ten dům, ani potok ani stromy. To, co je důležité, je pod tím a ještě to není zobrazené. Já na to přišel náhodou, když jsem zkoušel jiný obrázek. Ani nevím, jak poradit, když tam ta důležitá část není a nic z toho, co tam zobrazené je, v názvu není. Ale přece jen:
    Je to něco, co je pod vším (pod domem, pod trávou), není to z povrchu vidět a má to co dělat s prvním tajným bonusem.


    Já mám na oplátku pořád problém s lebkou a už fakt nevím, jak na to přijít. =D
  • Lebka je z divadelnej hry, tragédie, pomerne starej a známej.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Riokai Myslíš tu lebku v ruce? Zkus si představit úplně to nejokatější, co tě k lebce v ruce napadne. Jde o dílo
    veeeelmi známého anglického tvůrce a v díle se postava ptá na jednu hodně zásadní otázku.
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @Krisa @Aviv bože, díky, nechápu že tohle mě nenapadlo, jsem v tom hledal pořád něco jiného :idea:
  • Pod lampou najväčšia tma.
    Taky díky, té domečkové záhady jsem se po tvé indici už dobrala.
  • Hmm tady se luští koukám jako blázen :D :D no jak jste na tom dneska mne furt vrtá hlavou to divné zvíře s mečem v hlavě :D
  • To zvíře je fakt těžko zaradit, já ještě včera myslela, že je to opice.
    Ale je to místní šelma psovitá a ten meč je taková kratší zbraň s čepelí.
  • Čítali ste niekto niečo od Marka Lawrencea? Jeho knihy sa pravidelne vyskytujú v rebríčkoch najlepšej fantasy roka, ale názvy kníh sú mi pomerne neznáme. https://www.legie.info/autor/7786-mark-lawrence
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Arutha Kamarádka četla (já mám na seznamu Válku Červené královny). Napsala mi k tomu:
    jeho prvni trilogie Trnove rise neni skoro fantasy, je to v podstate postapo na zemi, kde je par podivnych prvku, ktere by fantasy mohly odpovidat, ale zadny pevny rad magie atp, sem tam nejaka zvlastnost (schopnosti). Co je v ni vyjimecne, je hl. postava, opravdu sociaopat k pohledani, ktery si jde za svym cilem a pacha fakt osklivy veci. Magie pribyde v dalsich dilech, kdy bude i vyrazne zasahovat do chovani postav. Me to bavilo, hlavne kvuli te hlavni postave, posledni dil jsem trochu mela zmatek v dej. liniich, je tam prolinajici se minulost a soucasnost. Prostredi je v podstate jako nas stredovek, kralovstvi, zaostale vesnice, armady a valceni.

    Valka cervene kralovny - vlastne je to taky postapo zeme, ale probudila se magie, jsou tam carodejky, v umirnene mire magie, hl. hrdina (princ) je takovej hejsek a zbabelec a je donucen putovat s cestnym clovekem, z toho jsou hlavne konfrontace, plus jeste z jejich ukolu. Neni to mestska fantasy, skoro celou knihu se putuje. Princ je takovej pridrzlej spratek, co o sobe nema iluze, svym zpusobem zabavnej: Jsem lhář, podvodník a zbabělec, ale nikdy v životě bych nenechal přítele na holičkách. Ledaže by to vyžadovalo čest, poctivost nebo snad dokonce odvahu.
  • To znie dosť fajn, dík, vložím do poradovníka. :)
  • Ohledně šifry... Neumím si poradit s budovou pošty.
  • AyleenAyleen Zachovejte paniku!
    @Aviv Pokud jsi v té budově, tak řekneš že jsi... (dvouslovný název)
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Já zase nevím, co je to vedle budovy ani nad ní. Asi si budu muset počkat na další odtajnění.
  • Riokai napsal(a):

    Já zase nevím, co je to vedle budovy ani nad ní. Asi si budu muset počkat na další odtajnění.

    To napravo od budovy pošty je miesto, ku ktorému ti poviem dve slová -
    Sarah a Jareth.
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @Aviv Díky, ale už jsem se k tomu dopátral jinak. Knihu jsem nečetl, ale film se mi docela líbil. Dneska mám všechno i tajný bonus, ale minule byl ten bonus zajímavější a zábavnější.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Jé, on je tajný bonus? Já si ho vůbec nevšimla.
  • Upozornenia na bonusy chodia cez email.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Registrovaná mailem jsem, ale nechodí mi nic.
  • To je divné...
    Každopádne dnes si nevím rady s tím co zná Alberta, Steva i Leonarda.
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @Aviv Tak k odhalení bonusu všech 5 knih vyluštit nepotřebuješ (mě stačily dvě písmenka a první autor co mě napadl), ale přecejenom - najdi životopisného autora, který se věnoval všem třem. A pak je důležitá fráze: Napoví ti život muže, kterého mohl spatřit pouze jako malé dítě.
  • Tak přišel jste někdo na 4 tajný bonus :D já odhalil všech 6 písmen, ale za boha z toho nemůžu vytvořit prostřední jméno nějakého autora :(
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @p1e9t9r2 To jméno je fakt divný
    spíš věc, než jméno.


    Já nemohla najít písmeno u 2. autora, toho jsem měla dobře,
    ale psala jsem ho česky, takže mi to vyhodilo jinou knihu. Nevím, jestli slovensky se autor píše nejčastěji jako v originálě, ale fakt mě to potrápilo.
  • @Krisa Já měl stejný problém prošel jsem snad všechny knihy než mi to došlo :D Každopádně bonus uhodnot a jako slyšel jsem toho autora prvně v životě
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @p1e9t9r2 Ty jsi snad nematuroval z litertury? :P
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.