16. kolo povídkové soutěže - Ice & Fire

upraveno 12. srpna 2018 v Povídky
image16. kolo povídkové soutěže - Ice & Fire

Po kratším oddechu se vracíme k fan povídkám s novými tématy. 1) Ženy v Západozemí aneb za vším hledej ženu – Ženy jsou nebezpečné, své by o tom mohl povyprávět nejeden Západozemec. Začínají se kvůli nim války, ruší svatby, děti … celý článek

Číst celý článek zde


«134

Komentáře

  • Super! Tentokrát se budu snažit zapojit!:-)
    Mám jen dotaz...chtěla bych se zapojit do 4, ale svoji "první" povídku na kterou bych chtěla navázat, jsem neposlala. Šlo by to nějak poslat dodatečně? (Teda, snad nevadí, že se to přímo GoT netýká...teda...je to tam zmíněno...pokud bude někdo chtít, pošlu to a uvidí se zda bych v tom mohla pokračovat).
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Trixie Můžeš mi tu první povídku poslat a já ji přidám k minulému kolu jako nesoutěžní. Odkaz na ni dám nejen do článku, ale i do diskuze, aby ji to vytáhlo na světlo.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Nebo je můžeš poslat jako soutěžní obě do nového kola.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Já mám dotaz, rád bych se v tomhle kole zúčastnil hned několika povídkami na kterých pracuji už celé léto. Je to možné?
  • @Nevada Dobře, pošlu ji a podle toho jaké budou ohlasy tak budu psát dále :-) Asi na nějaký mailík že?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Tyrion Lannister Samozřejmě. Maximální počet povídek na kolo není omezen. Jen chutě do toho.

    @Trixie povidky(zavináč)icefire.cz.
  • @Nevada Ok, máš to tam :-)
  • upraveno 22. srpna 2018
    OK, takže tady jedna krutě realistická úkazka o tom, jak se mají ženy v Západozemí. Nekamenujte mě, všechno je to pravda.

    Elia

    Slyšela svou dceru křičet a snažila se ty zvuky vytěsnit, držela syna ještě blíž k srdci, aby alespoň on zůstal potichu. Místo toho myslela na svého manžela. Stálo to za to? Ta Starkovic holka musela být úžasné domací zvířátko. Nebo jsi to byl ty, kdo byl její vzácný mazlíček?

    Za dveřmi slyšela těžké kroky a modlila se k Sedmi, aby pokračovaly dál a minuly pokoj. Přitiskla se ke zdi a zadržela dech. Nebylo jí přáno. Muž, který do pokoje vešel, byl největší tvor, kterého kdy viděla. Znala ho, jedna ze zrůd Tywina Lannistera. Pokusila se v myšlenkách jakkoliv utěšit, ale v hrudi jí stále rostla černá díra a žaludek se jí stále obracel.

    Pokusila se mu něco, cokoliv říct, ale během několika kroků byl u ní a trhal jí syna z rukou. Pokusila se ho chytit za předloktí, jenže Gregor Clegane se rozmáchl a udeřil ji a její ústa se skoro hned zalila krví a zbytky několika zubů. Obrátila hlavu a vzápětí si přála, aby to neudělala. Ten muž ve své obrovské dlani držel hlavu jejího dítěte a právě s ní mrštil o kamennou stěnu, kde mu praskla lebka. Zeď, jeho i Eliu samotnou pokryla sprška krve a šedé hmoty.

    Z plic se jí dral výkřik, ale přes rty dostala jenom zakvílení. Nebyla tady. Byla zpátky na Slunečním oštěpu, mladá a líbezná, a její bratr si z ní srdečně utahoval. Nebyla unavená z toho, jak se k ní král i její manžel chovají, nebyla zlomená, vyděšená a zase jednou celá od krve.

    Gregore Clegane jí srazil na zem a přitáhl si ji zpátky za nárt, když se z posledních sil snažila odplazit. Kopala, a tak ji rukou lepkavou od krve a mozku vzal pod bradou a několikrát s její hlavou praštil o podlahu. Prsty si přejela po tváři, kde setřela směs slz a pozůstatků svého syna. Obraz jejího skutečného domova zmizel a znovu byla tady. Ale když ji znásilňoval a zároveň její hlavu rozbíjel o podlahu, tu bolest už skoro necítila.
  • Ok, práve som zistila, že Nočního krále a královnu si už místní lidé podali v 5. povídkovém kole. Teraz rozmýšľam, či ten svoj paskvil dokončiť, alebo zosmoliť niečo úplne iné. Na Blackfishe nemám, ani když se skopu do kulaté krychle.
  • @Aviv Myslím, že by to mohlo skvěle zapadnout do prvního tématu. Takže bych se určitě nebála to dokončit ;-) A nepodceňuj se.
  • Tak tedy jo, vďaka za podporu.
  • @Aviv Budu se těšit :-)
    Navíc slovenská povídka je tady ohrožený druh (ještě víc, než povídka celkově :-D), takže to je super zpráva. Doufám, že @Janulka a @Katrina se přidají ;-)
  • Budeme dúfať spolu.
  • @Michelle Chcem napísať poviedku aj do tohto kola. :-) Ešte sa rozhodujem,či budem pokračovať v tej poviedke o Jaqenovi z minulého kola,alebo napíšem úplne novú na zadané témy. :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Janulka Nebo obě? :)
  • @Nevada Zrejme pošlem len jednu,ale pekne napísanú. ;-)
  • @Michelle rada by som sa pridala, ale po minulom kole som opatrnejšia. Uvidím, ako mi vyjde čas, lebo témy sa mi veľmi páčia. Takže môžeme dúfať spolu :-)
  • Já bych to docela i zkusila, začala mi dnes dovolená a tak by tohle mohlo být příjemné strávení jejího času :D Témata jsou velmi dobrá, takže si myslím, ž bych to mohla zkusit :-)
  • @Tahmed Určitě se neboj a pojď do toho! :-) Budeme všichni jen a jen rádi za nového pisatele ;-)
  • Myslíte, že v Martinovom svete je polárna žiara, alebo tam nie sú žiadne póly a treba to nazvať inak?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Katrina napsal(a):

    rada by som sa pridala, ale po minulom kole som opatrnejšia. Uvidím, ako mi vyjde čas, lebo témy sa mi veľmi páčia. Takže môžeme dúfať spolu :-)

    Proč? Za minulé kolo se nemáš zač stydět. To "poslední" místo by v některých z předchozích kol bodově stačilo i na stupně vítězů. Počet hlasujících byl téměř stejný jako v předchozích kolech, ale měli přitom na rozdávání méně bodů. Navíc ses utkala zrovna s těmi nejzkušenějšími a dlouhodobě nejlepšími účastníky. Všichni jsme nějak začínali a tohle byl velmi slušný start ;)

    @Aviv IMHO tam klidně může být.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Aviv Co by to bylo za mraziví sever, kdyby pochod Jiných nedoprovázela píseň valkýr.
  • Abych vyjasnila situaci s polární září, tak tady je Branův sen ze hry o trůny:

    And he looked past the Wall, past endless forests cloaked in snow, past the frozen shore and the great blue-white rivers of ice and the dead plains where nothing grew or lived, to the curtain of light at the end of the world, and then beyond that curtain. He looked deep into the heart of winter, and then he cried out, afraid, and the heat of his tears burned on his cheeks.

    Posuďte sami, jestli to, co Bran popisuje jako závoj světla, je polární záře. Já jsem polární záři ve svojí povídce použila.

    Jinak pod první téma kola by se schovalo hodně, ale nějak mi chybí motivace a inspirace :-?
  • Monte Karstark napsal(a):

    @Aviv Co by to bylo za mraziví sever, kdyby pochod Jiných nedoprovázela píseň valkýr.

    Polárna žiara má zvuk? Jéj... :dance:
  • upraveno 27. srpna 2018
    Nevada napsal(a):

    Katrina napsal(a):

    rada by som sa pridala, ale po minulom kole som opatrnejšia. Uvidím, ako mi vyjde čas, lebo témy sa mi veľmi páčia. Takže môžeme dúfať spolu :-)

    Proč? Za minulé kolo se nemáš zač stydět. To "poslední" místo by v některých z předchozích kol bodově stačilo i na stupně vítězů. Počet hlasujících byl téměř stejný jako v předchozích kolech, ale měli přitom na rozdávání méně bodů. Navíc ses utkala zrovna s těmi nejzkušenějšími a dlouhodobě nejlepšími účastníky. Všichni jsme nějak začínali a tohle byl velmi slušný start ;)

    Ja som sa minulého kola nezúčastnila, naposledy som súťažila v 13. kole :-)
    Opatrnejšia som preto, lebo som si minule myslela, že sa zapojím, ale okolnosti mi nepriali - keď bola prvá uzávierka, akurát som odovzdávala diplomovku, pri druhej som sa už učila na štátnice, a celkovo bol môj mozog ako vyžmýkaný citrón.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ha! Aha, zmátla mě ta slovenština. Pardon. Vidíš, je třeba se přidat, aby bylo slovenských povídek víc :)
  • @Janulka Já by jsem si určitě ráda přečetla to "pokračování" s Jaqenem :-) Směle do toho :-)
  • @Nevada To nič, vynasnažím sa :-)
  • OK, napadá mě pár věcí, ale nejdřív anketa...

    Chcete:
    1. Sex nebo radši ne? No že se vůbec ptám... :D
    2. Ženský nebo mužský úhel pohledu?
    3. Temnou story nebo na konci něco nadějného?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.