Hra o trůny ožívá

upraveno 2. dubna 2011 v Seriál Hra o trůny
1252628303135

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 13. dubna 2011
  • upraveno 13. dubna 2011
    Mám takový pocit, že Karstark nebude ta postava zabitá dříve než v knize, protože Karstark se vůbec v seriálu neobjeví nebo jen jako kompars. Všechny postavy respektive jejich herci již jsou oznámení a Karstark mezi nimi není. Jedině Velký Jon, zbytek bude pravděpodobně kompars. A ta postava s předčasnou smrtí prý má být přítomna v seriálu jako role.
    Každopádně se musíme připravit na to, že pokud klapnou další série, bude se muset poměrně dost škrtat. Protože nacpat takovou hromadu věcí do 10 epizod je nemožné.
  • upraveno 13. dubna 2011
    Expendable: Vždy môžu počet epizód zvýšiť. Osobne to vidím tak, že pri prej sérii sa snažili čo najviac minimalizovať možné riziká - 10 epizód z pôvodne plánovaných dvanástich, v porovnaní s predchádzajúcimi HBO seriálmi nijako závratný rozpočet (aspoň teda oficiálne). Chcú si jednoducho oťukať pôdu a pri neúspechu čo najmenej tratiť. Avšak ak seriál uspeje (a ja verím, že sa tak stane), tak sa rozšupnú. Navýšia rozpočet a možno aj počet častí na jednu sériu.
    Ale ako to tak vidím, dosť som odbočil od témy.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 13. dubna 2011
    Koukám, že v e-shopu přibylo pár věcí - alespoň od doby co jsem se naposled dívala. Ten otvírač dopisů chci taky!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. dubna 2011
  • upraveno 13. dubna 2011
    "Nejkrvavější film všech dob!" :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. dubna 2011
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 13. dubna 2011
    nový je jen ten otvírák a některé hrnky
  • upraveno 13. dubna 2011
    Další recenze od poměrně uznávaných kritiků:

    Spíše negativní recenze( Knihy četla ) :
    http://www.tvsquad.com/2011/04/13/game-of-thrones-hbo-attempts-fantasy-review/

    Velmi pozitivní recenze ( Knihy nečetl ) :
    http://www.hitfix.com/blogs/whats-alan-watching/posts/review-hbos-game-of-thrones-an-epic-mature-well-crafted-fantasy-series
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 13. dubna 2011
    Já už se tam dlouho nedívala...

    btw - v té diskuzi ohledně smrti jedné z postav je i odkaz na seznam mrtvých v prvních třech knihách. Ve třetím dílu 97 mrtvých, ale počítá tam kdekoho.
  • upraveno 13. dubna 2011
    ad recenze - zejména ta TVSquad od Maureen Ryan je poměrně studená sprcha. Ryan totiž byla jeden z nejnatěšenějších kritiků a hodně o natáčení GoT psala. Tak jsem zvědav ještě na druhou podoně zainteresovanou osobu a to Poniewozika z TIME, který by měl recenzi vydat v pondělí.
  • upraveno 13. dubna 2011
    Dalo se čekat, že lidé nezasažení předlohou budou k seriálu méně kritičtí - ostatně tak je to ve všem.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. dubna 2011
    Mě to zas nějak nerozhodilo. Píše o několika věcech se kterejma celkem počítám (někdy to prostě bude trochu rychlejší, takže se člověk nedostane všemu pod kůži - chtělo to zkrátka 12 dílů) no a že jí vadil akcent Dinklage to rozhodně řešit nebudu.
  • upraveno 13. dubna 2011
    ted jsem dal cca 6 recezi - v sumáři je to o nadšení

    k Dinglagemu - dva z recenzentů požadují pro něj cenu Emmy :) nebo aspon nominaci... zda má rušící akcent nebo přehrává vzpomenula jen tato paní, vetšina pak tvrdi, že si ukradne vždy scénu pro sebe - a já jej z tech trailerů a ostatních videí prostě žeru

    superlativy hlásají hlavně o Dany a Arye

    zajímavé je to ohodnocení tech 6 epizod a hlavně věta pod ním...

  • upraveno 13. dubna 2011
    a jeste - taky me zaujalo, ze drive zminovane "super herecke vykony" se ted nejak neobjevuji - catelyn a theon...
  • upraveno 13. dubna 2011
    To bude spíš záviset na recenzentovi. Pročet jsem těch recenzí mraky, suverenně jim vévodí Maisie Clarke a Dinklage. Bean je všemi brán jako takový standard, nepřekvapí, nezklame. No a pak jsou vypichováni pokaždý někdo jinej, Addy, Allen, Issac, Headey atd. Kupodivu se tam moc neobjevuje Malíček, asi neměl v těh 6 epizodách tolik prostoru.

    Jo a dneska mě docela potěšilo interview GRRM s Mo Ryan, kde on vyzdvihuje Ošu - zprvu se mu nelíbila, Natalia Tena je úplně jiná než jeho Oša, ale teď by už pr Ošu psal jen podle Natalie :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 14. dubna 2011
    - Projekce "Ice Wall". Ta hudba na konci je možná už originál
  • upraveno 15. dubna 2011
    Poniewozik z TIME, na jehož recenzi čekalo spousta lidí, už ji vypustil do světa a je velmi pozitivní:
    http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,2065251,00.html

    a také velmi negativní recenze z New York Times:
    http://tv.nytimes.com/2011/04/15/arts/television/game-of-thrones-begins-sunday-on-hbo-review.html?smid=tw-nytimes&seid=auto
  • upraveno 15. dubna 2011
    už nepozerám ukážky, ani nečítam recenzie. nádych a chvíľka ticha pred skokom :)
    a dnes mi vypli hbo :(
  • upraveno 15. dubna 2011
    Recenze v NY Times, je hodně záštiplná. Zvlášť když se všude píše, že jde o NYT Bestseller. Jsem zvědav, co jí řeknou přítomné dámy: "...The true perversion, though, is the sense you get that all of this illicitness has been tossed in as a little something for the ladies, out of a justifiable fear, perhaps, that no woman alive would watch otherwise. While I do not doubt that there are women in the world who read books like Mr. Martin’s, I can honestly say that I have never met a single woman who has stood up in indignation at her book club and refused to read the latest from Lorrie Moore unless everyone agreed to “The Hobbit” first. “Game of Thrones” is boy fiction patronizingly turned out to reach the population’s other half..."
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. dubna 2011
    takové recenze mě jen utvrzují v názoru, že je to dobré...
  • upraveno 15. dubna 2011
    no ty vole - NYTimes - terminy jako "horror o globalnim oteplovani" nebo "nikdy si neodpusti steti hlavy"
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 15. dubna 2011
    pěkná mapka: http://viewers-guide.hbo.com/game-of-thrones/?cmpid=ABC794
    a taková malá encyklopedie
  • upraveno 15. dubna 2011
    kdyby jen mapka - myslím že Appendix by mohl pomoct i zde :)

    jen skoda, ze je to pomaly jak sra.ka - jinak by to bylo genialni
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 15. dubna 2011
    Je tam i maličký obrázek Orlího hnízda
  • upraveno 16. dubna 2011
    Pomalý to ani moc není, jen je škoda, že tam kromě Orlího hnízda žádná nová fotka není.
  • upraveno 16. dubna 2011
    Je to moc pěkný, právě na tohle jsem se kolem seriálu moc těšil.

    Btw, nepamatujete si adresu na ten web, kde mohou lidi sbírat nějaké ty body a pak vyhrát balík prachů - navázalo to nějak na Maester Path a já to zaboha nemůžu najít.
  • upraveno 16. dubna 2011
    Jak jsem tak koukala na tu mapku (moc pěkná mimochodem) tak mě napadlo - kde je vlastně původní sídlo Baratheonů? Myslím předtím, než se Robert vyhlásil králem. Někde v knížkách to určitě je, ale nemám k nim teď přístup abych si to našla sama...
  • upraveno 16. dubna 2011
    Bouřný konec
  • upraveno 16. dubna 2011
    Díky, JAIME :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.