Hra o trůny 7×06 – Za Zdí - Ice & Fire

upraveno 19. září 2017 v 7. řada
imageHra o trůny 7×06 – Za Zdí - Ice & Fire

Šestý díl sedmé série. Oficiální premiéra 20. 8. 2017. ????   Scénář: David Benioff & D.B. Weiss Režie: Alan Taylor

Číst celý článek zde


«1345678

Komentáře

  • Nemohu jinak, než napsat, že tohle byl nejpitomější díl celého televizního seriálu. Absurdity toho typu, že v prostoru, kde je věčný mráz, se nachází na jezeře ledová vrstva tlustá cca 1 cm, takže se na ní jednotlivci začnou bořit, načež po proboření to stihne během pár hodin zmrznout tak dokonale, že se na led mohou vrhnout stovky postav a udrží je to... (A když už na to přijde, tak to mohl během okamžiku zmrazit některý ten modrooký, který to umí). Potom třeba maratonec Gendry a havran létající rychlostí světla. A nakonec to celé zazdili: Kde se vzal, tu se vzal, strýček Benjen přiklusal. Teda nepřiklusal, zjevil se odnikud uprostřed armády mrtvých pár desítek metrů od Jona, dvakrát zatočil ohnivým řemdihem a bez problému těmi mrtvými projel, bezdůvodně se obětoval a zůstal tam, zatímco Jonovi dal svého koně, aby s ním odjel...

    Trapné, absurdní, totální propadák. Bože, ať už Martin dopíše ty 2 zbývající knihy...
  • otula napsal(a):

    Nemohu jinak, než napsat, že tohle byl nejpitomější díl celého televizního seriálu. Absurdity toho typu, že v prostoru, kde je věčný mráz, se nachází na jezeře ledová vrstva tlustá cca 1 cm, takže se na ní jednotlivci začnou bořit, načež po proboření to stihne během pár hodin zmrznout tak dokonale, že se na led mohou vrhnout stovky postav a udrží je to... (A když už na to přijde, tak to mohl během okamžiku zmrazit některý ten modrooký, který to umí). Potom třeba maratonec Gendry a havran létající rychlostí světla. A nakonec to celé zazdili: Kde se vzal, tu se vzal, strýček Benjen přiklusal. Teda nepřiklusal, zjevil se odnikud uprostřed armády mrtvých pár desítek metrů od Jona, dvakrát zatočil ohnivým řemdihem a bez problému těmi mrtvými projel, bezdůvodně se obětoval a zůstal tam, zatímco Jonovi dal svého koně, aby s ním odjel...

    Trapné, absurdní, totální propadák. Bože, ať už Martin dopíše ty 2 zbývající knihy...

    Tak jasné, ale o kousek dál nebyla zamrzlá voda dokonce vůbec. Tak tam musela být teplota tak akorát těsně pod bodem mrazu a až s příchodem ostatních nemrtvých teplota znatelně poklesla. Jasně blbost, páč se tam všichni chovali a i tak to mělo být (na severu za Zdí), že je tam tak -20°C, ale co naděláme, nic. :king:
  • upraveno 21. srpna 2017
    Díl celkem ušel, až na ty klišé, nelogičnosti, náhody, teleporty atd. Ale jde vidět, že už jde seriál celkově do finále (ukončování linek, zkrátkovitost). Blbý je, že tu nějaký chytrák už dříve vyspoileroval, že Dany přijde o jednoho draka ve prospěch Nočního krále, tak za to ti tedy děkuji osobo. Tak jsem pořád jen čekal jak se to stane, no musím se přiznat, že tak tohle jsem teda opravdu nečekal. Sedmá série zatím hodně dobrá, až na druhý a trochu šestý díl. Jen bych se také přimlouval za dopsání knih. Pro mě za mě, ať ty dějové linky zakončí jak DaD, ale ať to probůh už dopíše! :twisted:

    Ehm, teďka jsem zjistil, že bude ještě sedmý díl, to teda brzo, no tak s tím jsem vůbec nepočítal. =D
  • upraveno 21. srpna 2017
    Přemýšlím, která scéna v tomhle dílu nebyla klišé. Rozhádané sestry, umírání "no name" členů výpravy, aby na ostrůvku zbyli už jen ti známí, ... Nejhorší asi byla ta cesta za Zdí, jak se tam střídaly dvojičky - Jon a Jorah, Jorah a Thoros, Tormund a Ohař, atd a všichni si tak pěkně popovídali. A deux ex machina strejda Benjen :wall: Love story D a J - bylo jasné, že na ni dojde (i když jsem tajně doufala, že ne), ale takhle? A to bude už napořád? :spike:
  • Spěje to ke konci hrozně rychle,na to nejsme z knih ani z předchozích sérií zvyklí.Na jednu stranu seriál začíná být akční-to ano-ale za jakou cenu? Gendry mi tam nějak nesedí,připadá mi,že si někdo ze scénáristů vzpomněl,že jim tam pořád někde vesluje,tak co s ním sakra-aha,znovu ho vykopem,dáme mu pár rádoby vtipnejch hlášek a pasujeme ho do role maratónského běžce. Atmosféra martinových knih je najednou pryč,nevím. Začíná to připomínat hollywoodský biják pro široké masy diváků.Abych se trochu ponořila do té atmosféry,pro kterou máme GOT rádi,začala jsem znovu číst knihy.
  • brbr napsal(a):

    Nejhorší asi byla ta cesta za Zdí, jak se tam střídaly dvojičky - Jon a Jorah, Jorah a Thoros, Tormund a Ohař, atd a všichni si tak pěkně popovídali.

    Ale je potřeba je pochválit, že si povídali velmi spořádaně. Vždy se bavila jen ta dvojice, která byla v záběru, ostatní pěkně mlčeli. Žádné halasení a překřikování se. Tento díl by měli povinně pouštět dětem školkou povinným, aby věděly, jak se chovat na vycházce ;-)
  • upraveno 21. srpna 2017
    @otula :-D
  • Teda, vy jste ale nároční :-) Za chvíli začnete rozebírat breálnost klasických pohádek,protože tohle taky není nic jinéhonež pohádka:-)
    Být všechno reálné, tak ta skupinka na skalnatém ostrůvku umře, má modré oči a co pak s dějem ? ;-)
  • @haladdin A zase ,, skalní fanoušci" pláčou, protože to bylo na jejich zvyklosti nelogické, klišoidní a hlavně příliš mainstream... Buď si zvykněte na to, že první sezóny, kdy se na to koukal úzký okruh vyvolených jsou pryč, a stala se z toho sledovaná solidní fantasy, nebo se běžte dívat na estonské artové filmy :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 21. srpna 2017
    @Rybba
    Rybba napsal(a):

    Díl celkem ušel, až na ty klišé, nelogičnosti, náhody, teleporty atd. Ale jde vidět, že už jde seriál celkově do finále (ukončování linek, zkrátkovitost). Blbý je, že tu nějaký chytrák už dříve vyspoileroval, že Dany přijde o jednoho draka ve prospěch Nočního krále, tak za to ti tedy děkuji osobo. Tak jsem pořád jen čekal jak se to stane, no musím se přiznat, že tak tohle jsem teda opravdu nečekal. Sedmá série zatím hodně dobrá, až na druhý a trochu šestý díl. Jen bych se také přimlouval za dopsání knih. Pro mě za mě, ať ty dějové linky zakončí jak DaD, ale ať to probůh už dopíše! :twisted:

    Ehm, teďka jsem zjistil, že bude ještě sedmý díl, to teda brzo, no tak s tím jsem vůbec nepočítal. =D

    Jak to mohl někdo vyspojlerovat, když už to dávno vyspojlerovalo Wowko :P

    Ovšem to nebyl v této epizodě jediný inspirační zdroj





    A v neposlední řadě tohle

    Takže ano souhlasím s haladinem, GoT vskutku pohádka to Sandorova scéna s šutrem jasně ukázala :-P
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @undefined
    Tarin napsal(a):

    @haladdin A zase ,, skalní fanoušci" pláčou, protože to bylo na jejich zvyklosti nelogické, klišoidní a hlavně příliš mainstream... Buď si zvykněte na to, že první sezóny, kdy se na to koukal úzký okruh vyvolených jsou pryč, a stala se z toho sledovaná solidní fantasy, nebo se běžte dívat na estonské artové filmy :)

    Takže všechno co je určeno pro masy je musí být zákonitě debilní, očividně si neviděl Perníkového tátu =D
  • Tarin napsal(a):

    stala se z toho sledovaná solidní fantasy

    Předkládáš zde své tvrzení jako fakt, jenže to tak není. Já to vidím tak, že solidní fantasy to byla původně, nyní to již neplatí. A stále věřím a doufám, že dokončení formou solidní fantasy nám nabídne pan Martin.

  • Tušíte někdo, jak se za zeď dostal ten obrovský řetěz? Něco mi říká, že NK s WW si ho nevytvořili, ale třeba mi něco uteklo a mají někde ukryté kovárny. :wall: Nebo už se tam teleportují nejen lidi, ale i věci a to co mělo ležet na dně Černovody, je o pár tisíc lig severněji. Bože. :wall: :wall: :wall:
  • Táto séria má len 7 epizód, lebo zvyšné 3 by sme sa pozerali ako Jon sedí na kameni, celá jedna epizóda by bol maratónec a ne-raketový havran a jedna epizóda by bola otom, ako WW hľadajú reťaz a koľko dobrodružstva a srandy pritom zažili. Boli by to 3 najhoršie epizódy v histórii kinematografie, ale miestny fans by dosiahol orgazmus, lebo by to bolo logickejšie.
  • baltim napsal(a):

    Tušíte někdo, jak se za zeď dostal ten obrovský řetěz?

    To je ale vážně hnidopišství nové úrovně! Nemohli ho třeba sebrat v Tvrdodomově? I nemrtví mají nástroje, přinejmenším zbraně a sami nic nevyrábí, tak podle mě žijí z toho, co kde najdou.
  • Takže Wolverine a Mystique v jednom málem zabil Jean Grey, Profesora X jsme tentokrát neviděli, místo něho jsme viděli Quicksilvera, který odkudsi za zdí stihl doběhnout k Východní hlídce a poslat zprávu k MoD, která vyrazila se vší vzdušnou silou proti nekromantům a přišla o draka. Což by byl hustej zvrat, kdyby mi to nějakej kretén nevyspoiloval, protože ten díl před pár dny unikl. No nic, jinak jsme viděli i undead medvěda, uvidíme i undead draka (což vysvětluje to, proč nemohl Drogona sejmout balista, 2 draci přece umřít nemůžou a undead dragona potřebujeme, protože to bude hustý) a dále jsme viděli smrt healera, takže Berik už má se superschopností utrum a myslel jsem si, že umře i políbený ohněm. Jinak jenom nechápu, kolik těch NoName divokých nebo co to bylo tam s nima bylo, než přeběhli na ten kamennej ostrůvek, tak jsem myslel, že je všechny zabil medvěd. Což je zase záhada, jak kromě NoNamů, který nikoho nezajímaj, tam plot armor neměl akorát Thoros. Ale jo, jinak díl to byl celkem dobrej, stejně jako tahle série, akorát doufám, že už nebude žádný předčasný vypouštění informací, já třeba o ničem takovým nevěděl a najednou na mě před pár dny vybafne informace, že Daenerys přišla o draka a vím to, protože díl unikl dřív. Což mě opravdu nasra*lo a zkazilo mi to prožitek z celýho dílu.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 21. srpna 2017
    VŠE SKVĚLÉ NA GOT S07E06 Wrath of the Lich Night King
    Na úvod bych rád řekl, že nechápu tu historii kolem tohohle dílu, jak je příšerný tenhle díl. Speciálně mimoňi z csfd zabodovali nejvíc (doporučuji přečíst tamní diskuzi pro pobavení) Fascinuje mne, jak tam rozčilují nad tím, jak byla tahle epizoda debilní, přitom mi to rozhodně nepřišlo debilnější než "pomstíme rod Martellů, tím že vyvraždíme rod Martellů, Malíček davající Sansu na hraní Ramsaymu ačkoliv ji chce sám a jeho nomaster plan a v neposlední řadě ser Twenty Goodman a Arya a její regenerační schopnosti. Tato epizoda patří jednoznačně k tomu lepšímu, co GoT nabídla. Protože se něco pořádného děje, dialogy postav se dají poslouchat a jsou o něčem ne o h*vně jako obvykle a tak člověk mnohem snadněji přehlédne, že to nemá hlavnu ani patu.

    - Velké plus za všechny dialogy, vynikající nervali uši a docela i bavili nejvíc asi Nejopilejší = Nejsttečnější, Tenhle borec zemřel už sedmkrát tak na co si stěžuješ a pak samozřejmě Smrt je nepřítel, poslední nepřítel, který vždy vyhraje, ale stejně se s ním musí bojovat, to je až GRRM levelu, protože něco podobnéh je i v knihách, spousta emocí a dobrého herectví nebojím se dát +100

    - určitě scéna s Medvědem ve vánici velmi působiva, docela i napjatá a pak polarní nemrtvý medvěd, proč ne to je nový +20
    - Aryina vzpomínka na Neda Starka byl moc pěkná +20
    - You should be on your knees and thanking me. We are standing at Winterfell because of me. You didn´t win it back, Jon didn´t win it back. He lost battle of bastards. The knights of the Vale won the battle and they rode The North for me. +50 Sansa konečně řekla, co já si myslel celou sezónu
    - závěrečná bitva biť vykradla, kde co mohla tak byla vskutku spektakulární a oživení Viseriona, i když nejde o nic objevného, tak trochu zkomplikuje situaci +50
    Skóre: 240
    Odměna: Lord Dračího Kamene a strážce východu
  • A ještě jsem zapomněl na strýčka Benjena, bylo to taky fajn, pak byly taky fajn rozhovory postav a i Daenerys mi ani moc nelezla na nervy a bylo mi jí i celkem líto.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 21. srpna 2017
    VŠE ŠPATNÉ NA GOT S07E06 Wrath of the Lich Night King

    - za vykrádání všeho možného (seznam uveden výše), přitom v předloze je originálního matroše tři p*dele s prominutím, raději bych viděl oba rohy (dračí Joramunův) Eurona jako jezdce, nikoliv stále zamlklou šmoulí kopii Darth Maula a Zeď spadnout tím zatroubením, nejneom že jsme se mohli vyhnout teleportující se flotile, ale navíc by série mnohem víc odsýpala -10
    - celý to drama sester na Zimohradě je prostě neuvěřitelně debilní, koukám že i malá děcka jsou očividně určena pro to, aby bojovali obří bitvy, dle logiky Aryi a vůbec nemluvím o tom, že po tom, co se léta neviděli, tak nemají nic jiného na práci než vyčítat si, kdo co p*osral OMG!!! Něco mi říká, že Arya očividně přišla o přinejmenším levou hemisféru a nikdy bych neřekl, že ta sympatičtější bude Sansa. A podobně jako mne zklamalo, že nezabili Jaimeho drakem, tak mne zklamalo, že Arya nezbaila Sansu. Z knih seriálu víme, že Arya žářlí a nemá ráda Sansu, navíc v šesté sérii se z ní očividně stal vraždící psychopat (viz Freyové a chladné uvítání s Horkým koláčem), takže kdyby po tom pěkné monologu Sansu zabila a převzla její místo, byl by to skutečně twist na úrovní Breaking Bad, trochu by zdramatizovalo dění na Zimohradě před invazí Walkerů a po dlouhé době by Baelishovi taky něco vyšlo (i když ten plán ehm ehm). Další promarněná příležitst -10
    - Tyrion je tuhle sezónu taky padlý úplně na hlavu, takže ví, že Cersei může připravit past, ale sám nepřipraví žádné protiopatření nebo vlastní past WTF, kdyby Dany místo Randylla a Dickona upálila Cersei a Jaimeho, tak už mohlo být po válce a spoustu lidí nemuselo umřít, přesto Tyrion nějak tvrdí, že je lepší cesta vyjednávat s vrahy a zrádci, než se jich zbavit. Tyrione, naši politici tenhle princip uplatňují často a ujišťuji tě, že nic dobrého z toho nevzešlo. Krom toho na co potřebujete Cersei? Před dvěma díly jste jí spálily půlku armády pamatuješ, podle mne už jí moc vojáků nezbylo Krom toho Tyrion nějak naivně věří, že Cersei se nepokusí o podraz a záhadně se někam poděla Tyrionova touha Cersei brutálně zavraždit z knih. Preson to vystihl dobře most moral man in the universe A vrchol debility je, že Tyrion de facto přiznal, že záměrně sabotuje Danyiny plány, za což bych ho já osobně strčil drakům jako snídani, plus úplně nejlepší bylo, když Tyrion řekl, že nejdůležitější člověk nemůže jít na nejnebezepčnější místo WTF Vždyť na Walkery nevěříte, proč by teda měl být daleký Sever pro Dany nebezpečný pokud tam dle vás, žádní Walkeři nejsou. A pakliže jste již uznali existenci Chodců, proč už jste neposlali armádu na sever WTF -100
    - o olympijských disciplínách jako maratón a hod oštěpem bylo řečeno mnohem, já snad jenom podotýkám, že mne fascinuje, proč Night King nehodil ten oštěp na Jona a spol a všechny je tam takhle nepozabíjel dlouho předtím, než Dany dorazila, což jenom ukazuje smutný fakt, že postavy v současnoti by přežili i náraz Meteoritem, přitom GoT se stal slavným právě díky nekompromisnímu zacházení s postavami, v tomhle už dávno seriál ztratil koule -50
    - Benjen bez komentáře -5
    - Dany a Jon tady už můžu konečně říct, THIS LOVE STORY IS WORSE THAN TWILIGHT už jsem jenom čekal, kdy Král Severu začne parafrázovat Anakina a řekne: I hate a snow, its cold, wet and gets everywhere -10
    Skóre: 185
    Trest: Rekrut pro armádu Nemrtvých a nucen pozabíjet celou svou rodinu
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 21. srpna 2017
    @haladdin
    Být všechno reálné, tak ta skupinka na skalnatém ostrůvku umře, má modré oči a co pak s dějem ?
    Přece vylodění Aegona Targaryena šestého svého jména :-P
  • upraveno 21. srpna 2017
    Tyrion Lannister napsal(a):

    já snad jenom podotýkám, že mne fascinuje, proč Night King nehodil ten oštěp na Jona a spol a všechny je tam takhle nepozabíjel dlouho předtím, než Dany dorazila

    To je speciální samonaváděcí oštěp s vysokou průrazností, tak proč ho vyplácat na nějaké obyčejné lidi? Myslím že nemrtví si klidně můžou počkat a nechat si žolíky až na ty důležité cíle.


  • upraveno 21. srpna 2017
    Terezička napsal(a):

    baltim napsal(a):

    Tušíte někdo, jak se za zeď dostal ten obrovský řetěz?

    To je ale vážně hnidopišství nové úrovně! Nemohli ho třeba sebrat v Tvrdodomově? I nemrtví mají nástroje, přinejmenším zbraně a sami nic nevyrábí, tak podle mě žijí z toho, co kde najdou.
    Neřekl bych, že jde o hnidopišství. Prostě o tom kriticky přemýšlím a nedává mi smysl, kde se tam ty řetězy vzaly. Pokud se pamatuji, tak HH byl postaven v seriálu celý ze dřeva a divocí celkově nevyčnívali v kovářském umění natolik, aby dokázali vytvořit takto mohutné řetězy. Hlavně proč by to vůbec dělali, žejo... Teď jsem narazil na webu na teorii, že řetězy mohou být z potopených lodí u HH. Když pominu, že v seriálu se zombíci nepouštějí do vody, jak kdyby se mohli utopit, tak teda budiž. Nebo má někdo lepší teorii?

    BTW kdybych chtěl být hnidopich, řešil bych časovou osu Gendry běž->havran letí na DS->Dany letí na sever vs. zamrznutí jezera v krutém mrazu. Nebo třeba ledové rakety země-vzduch... A abych nepsal jen o těch nesmyslech - v dílu byla i spousta dobrých věcí. To jen pro pořádek ;-)
  • Mě teď tak napadlo, bude ten undead drak pořád chrlit oheň? Protože jeho možná použijou k prolomení zdi.
  • upraveno 21. srpna 2017
    Ty jo, konečně se mi v téhle sérii nějaký díl v celku líbil (no dobrá, už i minulý jsem spíš chválil než na něj nadával) a naopak to tady od většiny pěkně schytá. :-D Jasně dalo by se mu vytknout 100 plus jedno klišé, stejně jako opakující se teleportační technologie, kterou jedinou neovládají v celém Západozemí jediné 100% magické bytosti, tj. Jiní, ale oproti prvním dílům série to má alespoň nějaký drive, když už chybí logika. 8-)
  • upraveno 21. srpna 2017
    JoffreyWater napsal(a):

    Mě teď tak napadlo, bude ten undead drak pořád chrlit oheň? Protože jeho možná použijou k prolomení zdi.

    Pozor SPOILER!!!!!

    Podle uniklého děje by měl.
  • Ale největší zvrat stejně bude, až Night King promluví. :D
  • A bude mít hlas, jako by právě vdechl héliový balónek! :-D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 21. srpna 2017
    @JoffreyWater Night King je Darth Maulem a proto nepromluví. :D
    Popravdě řečeno, doufám že otázky jako původ, cíle a vše kolem Jiných v seriálu raději zůstane zahaleno tajemstvím, protože vysvětlení v podání DD bych opravdu slyšet nechtěl.

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Tarin napsal(a):

    @haladdin A zase ,, skalní fanoušci" pláčou, protože to bylo na jejich zvyklosti nelogické, klišoidní a hlavně příliš mainstream... Buď si zvykněte na to, že první sezóny, kdy se na to koukal úzký okruh vyvolených jsou pryč, a stala se z toho sledovaná solidní fantasy, nebo se běžte dívat na estonské artové filmy :)

    Ja sa poštím =D A Twilight je tiež solidná sledovaná fantasy... A 50 Shades of Grey je solidná čítaná a sledovaná literatúra...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Tyrion Lannister napsal(a):

    @JoffreyWater Night King je Darth Maulem a proto nepromluví. :D
    Popravdě řečeno, doufám že otázky jako původ, cíle a vše kolem Jiných v seriálu raději zůstane zahaleno tajemstvím, protože vysvětlení v podání DD bych opravdu slyšet nechtěl.

    Ono to tam už bolo :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.