Hra o trůny 7×02 – Stormborn - Ice & Fire

upraveno 7. srpna 2017 v 7. řada
imageHra o trůny 7×02 – Stormborn - Ice & Fire

Druhý díl sedmé série. Premiéra 24. 7. 2017. Daenerys je poctěna nečekanou návštěvou, Jon se vypořádává se vzpourou a Tyrion vymýšlí plán na dobytí Západozemí. Scénář: Bryan Cogman Režie: Mark Mylod

Číst celý článek zde


124

Komentáře

  • Denebola napsal(a):

    @Rybba Což mi připomíná, že tam ti Chodci už několik sérií postupují s celou armádou ke Zdi a pořád k ní vlastně nedošli. I když uznávám, že dokud se Zdí někdo něco neudělá, tak jim nic jiného nezbývá, než pochodovat sem a tam.
    Ta představa strašidelné armády znuděně přecházející doprava a doleva mě docela rozesmála =D

    Tak víš jak, oni chudáci musí pochodovat v nějaký pošahaný bouři, kde není na krok vidět, to se jim ani nedivím, že jeden ztratí správný směr! =D V té době asi navigaci ještě nemají (smůůůla). Jinak by bylo celkem vtipný vidět, jak je na netu někde mapa znázorňující pohyb hlavních postav po mapě, tak vidět ten pohyb u nemrtvých za Zdí! :-P
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Borůvka

    Borůvka napsal(a):

    @Tyrion Lannister @Rybba Pořád sázíte na to, že seriál (a vlastně i jeho předloha), který se důsledně vyhýbá mainstreamovým "spojenectvím proti společnému nepříteli" a "velkým hrdinským bitvám, které vyhrají kladní hrdinové" skončí právě takovým závěrem. To se rovnou můžete jít dívat na Pána Prstenů.

    Kniha ano, seriál nikoliv, ten dost zhollywoodštěl za poslední série a ano, bitva bastardů bezpochyby je velká hrdinská bitva, kterou vyhrál kladný hrdina a ano spojenectví mezi Dany a Jonem bude spojenectví proti společnému nepříteli a epické bitvy jako Hardhome nebo již zmíněná Bitva Bastardů, takže ano hra o trůny se vydala tímhle směrem a dokonce se hovoří o tom, že got bude největším fantasy námr*em od LOTRA
    Sranda by byla kdyby se nám historie opakovala. Jon přijede na dračí kámen, odmítne ohnout koleno a papa Jone Sněhu. =D
    I když v tomhle kontextu mi dochází, že právě v tomhle okamžiku se Dany zachová právě úplně opačně a uzná Jona jako krále severu. Proto ho tam ti scénáristi tak rvou. :king:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Rybba
    Rybba napsal(a):

    Tyrion Lannister napsal(a):

    @Borůvka

    Borůvka napsal(a):

    @Tyrion Lannister @Rybba Pořád sázíte na to, že seriál (a vlastně i jeho předloha), který se důsledně vyhýbá mainstreamovým "spojenectvím proti společnému nepříteli" a "velkým hrdinským bitvám, které vyhrají kladní hrdinové" skončí právě takovým závěrem. To se rovnou můžete jít dívat na Pána Prstenů.

    Kniha ano, seriál nikoliv, ten dost zhollywoodštěl za poslední série a ano, bitva bastardů bezpochyby je velká hrdinská bitva, kterou vyhrál kladný hrdina a ano spojenectví mezi Dany a Jonem bude spojenectví proti společnému nepříteli a epické bitvy jako Hardhome nebo již zmíněná Bitva Bastardů, takže ano hra o trůny se vydala tímhle směrem a dokonce se hovoří o tom, že got bude největším fantasy námr*em od LOTRA
    Sranda by byla kdyby se nám historie opakovala. Jon přijede na dračí kámen, odmítne ohnout koleno a papa Jone Sněhu. =D
    I když v tomhle kontextu mi dochází, že právě v tomhle okamžiku se Dany zachová právě úplně opačně a uzná Jona jako krále severu. Proto ho tam ti scénáristi tak rvou. :king:
    Ne, hlavní důvod je, že se Dany a Jon dají dohromady, nějak i zjistí, že Dany je Jonova teta, aby se mohlo navázat na starou dobrou Targaryenskou tradici :king:
  • upraveno 26. července 2017
    Jo, draci začnou před Jonem panáčkovat a vrtět ocásky. :-D Nebo něco vyslepičí Varys (nebo Mel?). Sice by o tom nikdo kromě v seriálu neexistujícího Reeda neměl nic vědět, ale scénáristi provedou nějaký veletoč a bude to venku. Ostatně proč by nám to jinak ukazovali na závěru minulé sezóny?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 26. července 2017
    @Magister_Peditum Tak a do třetice všeho dobrého Varys ještě pronese památnou větu: TYRION,MAD KING IS YOUR FATHER
    Tyrion: NO, THATS NOT TRUE, THATS IMPOSSIBLE a budeme mít tři hlavy draka =D A neboj se Brandon určitě něco naznačí Sanse a ta pošle havrana na DK
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Rybba

    Rybba napsal(a):

    Tyrion Lannister napsal(a):

    @Borůvka

    Borůvka napsal(a):

    @Tyrion Lannister @Rybba Pořád sázíte na to, že seriál (a vlastně i jeho předloha), který se důsledně vyhýbá mainstreamovým "spojenectvím proti společnému nepříteli" a "velkým hrdinským bitvám, které vyhrají kladní hrdinové" skončí právě takovým závěrem. To se rovnou můžete jít dívat na Pána Prstenů.

    Kniha ano, seriál nikoliv, ten dost zhollywoodštěl za poslední série a ano, bitva bastardů bezpochyby je velká hrdinská bitva, kterou vyhrál kladný hrdina a ano spojenectví mezi Dany a Jonem bude spojenectví proti společnému nepříteli a epické bitvy jako Hardhome nebo již zmíněná Bitva Bastardů, takže ano hra o trůny se vydala tímhle směrem a dokonce se hovoří o tom, že got bude největším fantasy námr*em od LOTRA
    Sranda by byla kdyby se nám historie opakovala. Jon přijede na dračí kámen, odmítne ohnout koleno a papa Jone Sněhu. =D
    I když v tomhle kontextu mi dochází, že právě v tomhle okamžiku se Dany zachová právě úplně opačně a uzná Jona jako krále severu. Proto ho tam ti scénáristi tak rvou. :king:
    Ne, hlavní důvod je, že se Dany a Jon dají dohromady, nějak i zjistí, že Dany je Jonova teta, aby se mohlo navázat na starou dobrou Targaryenskou tradici :king:
    Tak to taky, uvidíme... :king:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Rybba S tím si dovolím souhlasit, jednoznačně uvidímě :twisted:
  • Když jsem si přečetl první komentáře, myslel jsem, že díl bude příšerný. Když jsem ho pak ale viděl, zdá se mi, že je jen průměrný :-).
    Nechápu, proč se tu strhla taková kritika a posměch ohledně použití balisety proti drakům. Jak správně píše Denebola, přesně takovým způsobem byla přeci zabita Meraxes, předpokládám, že stejně zabíjeli draky i Rhoynové (jestli ne vodní magií), a ti draky zabíjeli ne ojediněle, a i z obecného hlediska - proč by to nebylo možné? Samozřejmě, že by to vyžadovalo velmi přesný nebo velmi šťastný zásah, ale když postavím třeba sto zároveň střílících baliset proti třem útočícím drakům, to už slušná šance je, ne ?
    Naopak totální hloupost byla léčba Joraha. Pokud by účinnou, byť nebezpečnou léčbou mělo být ořezání kůže, proč by pak napadeným amputovali končetiny? Stačilo by přeci jen ořezat napadené místo, v první fázi poměrně malé...
    Já samozřejmě nevím, jak to myslí scénáristé, ale myslím, že se motivace chování postav dá chápat opravdu různě. Z čeho vyplývá, že Sansa není chladnokrevnou intrikánkou, která Malíčka využívá, sice ho odmítá, ale zatím proti němu nevystupuje, protože má strach, že by přišla o podporu Údolí? Proč by Malíček nemohl být zamilovaný a tím "nemyslící"? Stát se to přeci může každému, ne :-)? Anebo proč by Malíčkovi nemohly dojít nápady? Je jen člověk. Proč by Tarly nemohl být sice čestný, ale přesto velmi ctižádostivý a po moci bažící? Natolik, že by byl ochoten spolčit se s královnou, kterou pohrdá, a podstoupit i značné riziko v osobní návštěvě KP, aby si to "ohlídal". Ostatně nezapomínejme, že autorita Tyrellů v Rovině byla vždy docela pochybná. Proč by u Aryi nemohla touha po rodině převážit nad touhou po krvi? Proč by Jaime nemohl být loajální prostě jen proto, že rodina je rodina a že nechce být znovu zrádcem? Nepochybuji přitom o tom, že musel Cersei přísahat věrnost. To jsou přeci také silné motivy, byť se Cersei chová jak se chová... Vývoj v knize samozřejmě nechávám stranou.
  • upraveno 27. července 2017
    Djokovic napsal(a):

    Nesouhlasím s tím, že to byl nejhorší díl celého seriálu. Vzpomeňte si na závěr 5. série a na to co provedli Stanisovi a na dvacet dobrých chlapů.
    Je však určitě pravda, že v tomto díly byly nelogičtnosti například starej Tarly by možná i přijel na setkání do Králova přístaviště, protože slíbit tam vždy něco může a pak po odjezdu to nemá za současné situace povinnost dodržet, ale určitě by si sebou nevzal svého prvorozeného syna, který by mohl být zaujmout a sloužit jako rukojmí.

    Rybba napsal(a):

    První díl byl dobrý, ale co bylo proboha tohle? Jako za mě snad nejhorší díl z celého seriálu a přemýšlím, zda lze tento ještě něčím překonat!? :spike:

    PS: Jediný světlý okamžik byla Missandei... :oops:


    Nevím, vytěsnil jsem to z paměti a radši už nevzpomínám! :king:
  • upraveno 27. července 2017
    Beleg napsal(a):

    Když jsem si přečetl první komentáře, myslel jsem, že díl bude příšerný. Když jsem ho pak ale viděl, zdá se mi, že je jen průměrný :-).
    Nechápu, proč se tu strhla taková kritika a posměch ohledně použití balisety proti drakům. Jak správně píše Denebola, přesně takovým způsobem byla přeci zabita Meraxes, předpokládám, že stejně zabíjeli draky i Rhoynové (jestli ne vodní magií), a ti draky zabíjeli ne ojediněle, a i z obecného hlediska - proč by to nebylo možné? Samozřejmě, že by to vyžadovalo velmi přesný nebo velmi šťastný zásah, ale když postavím třeba sto zároveň střílících baliset proti třem útočícím drakům, to už slušná šance je, ne ?
    Naopak totální hloupost byla léčba Joraha. Pokud by účinnou, byť nebezpečnou léčbou mělo být ořezání kůže, proč by pak napadeným amputovali končetiny? Stačilo by přeci jen ořezat napadené místo, v první fázi poměrně malé...
    Já samozřejmě nevím, jak to myslí scénáristé, ale myslím, že se motivace chování postav dá chápat opravdu různě. Z čeho vyplývá, že Sansa není chladnokrevnou intrikánkou, která Malíčka využívá, sice ho odmítá, ale zatím proti němu nevystupuje, protože má strach, že by přišla o podporu Údolí? Proč by Malíček nemohl být zamilovaný a tím "nemyslící"? Stát se to přeci může každému, ne :-)? Anebo proč by Malíčkovi nemohly dojít nápady? Je jen člověk. Proč by Tarly nemohl být sice čestný, ale přesto velmi ctižádostivý a po moci bažící? Natolik, že by byl ochoten spolčit se s královnou, kterou pohrdá, a podstoupit i značné riziko v osobní návštěvě KP, aby si to "ohlídal". Ostatně nezapomínejme, že autorita Tyrellů v Rovině byla vždy docela pochybná. Proč by u Aryi nemohla touha po rodině převážit nad touhou po krvi? Proč by Jaime nemohl být loajální prostě jen proto, že rodina je rodina a že nechce být znovu zrádcem? Nepochybuji přitom o tom, že musel Cersei přísahat věrnost. To jsou přeci také silné motivy, byť se Cersei chová jak se chová... Vývoj v knize samozřejmě nechávám stranou.

    Přišlo mi to všechno takové dlouhééé a o ničem, jen zdlouhavé pohledy někoho někam, kecání kecání stále v kruhu nic zajímavého dohady a nelogičnosti, kde se člověk podívá. Až na tu akci na konci (která byla taky dost mimo) by se to dalo natočit za pár kč kdekoliv s kýmkoliv, taková Růžová zahrada (nesleduju) ve Trůnách. :roll:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 27. července 2017
    @Beleg
    Já samozřejmě nevím, jak to myslí scénáristé, ale myslím, že se motivace chování postav dá chápat opravdu různě. Z čeho vyplývá, že Sansa není chladnokrevnou intrikánkou, která Malíčka využívá, sice ho odmítá, ale zatím proti němu nevystupuje, protože má strach, že by přišla o podporu Údolí?
    Tak on největší laps je, že Malíček má vůbec nějakou kontrolu nad Údolím. Proč by vojáci Údolí měli být loajální Malíčkovi? Je to přivandrovalec a navíc s velmi pochybnou pověstí. Také je samozřejmě otázka, proč Royce už dávno nezasáhl, protože teď jsou stovky mil od Robina, takže to že ho Royce ještě nezabil je vskutku s podivem.
    Co se Sansy týče, tak tam vidím problém v tom, že prostě otevřeně pošle do p*dele člověka, který patří pořád k jedněm z nejnebezpečnějších.
    A Malíček předně hodně debilní nápady, ne že by mu došly nápady, jako třeba dát holku, kteoru chce sám na hrání Ramsaymu :D Prostě vrchol geniality.
    Tak, že je Tarly pragmatik to samozřejmě chápu, ale Cersei vyhodila do povětří Baleorovo septum, posvatný symbol víry. A lid se očividně nebouří, nikdo nezuří a nikdo nechystá válku proti kacířskému KP :D. Náboženství hraje prostě obrovskou roli speciálně ve středověku. A navíc teda Tarly sebou přivezl i výborné rukojmí v podobě syna :) A i západní lordi by měli být poměrně naštvaní, když Cersei odpálila Kevana. Jestliže je autorita Tyrellů pochybná na Rovině, jak to že není pochybná autorita Cersei a Jaimeho, kteří byli naposledy na západě, kdy? A ten příjezd do KP je prostě v době, kdy synové vraždí své otce a neteře své strýce, zatímco Karstark a stráže v Dorne tomu souhlasně či nečinně přihlížejí, čekal bych že všichni budou mnohem paranoidnější, opatrnější a nebudou tolik riskovat. Zkrátka řečeno tenhel díl mne nebavil, protože místo vedení války se řešili trust issues, tvořili se nová násilná a těžko uvěřitelná dramata atd. místo aby se řešila válka, nicméně Vypadá to, že Casterlyova skála padne už příští epizodu, což by mohlo nakopnout děj a taky setkaní s Jona a Dany + už se snad nebudou řešit kraviny, ale válka, takže tenhle díl beru jako nutné zlo s tím, že Euronův vstup byl epický :D
  • @Tyrion Lannister Já bych tu paranoiu taky ráda viděla, ale to by museli D a D odolat opakování tématu o naivkovi, kterému někdo chytřejší vrazí nůž do zad. Celá ta mocenská struktura Západozemí je ujetá a Železné ostrovy jsou na tom ještě asi nejlíp. Cersei radši neřeším vůbec... pokud v sáze způsobilo odpor už jenom to, že bylo Baelorovo septum pošpiněné popravou, tak nevím, co za reakci by mělo vyvolat to, že ho exkrálovna, co se nedávno procházela nahá, nechá vyhodit do povětří se spoustou vlivných lidí a ještě má tu drzost nechat se korunovat. Jedinou reakci, kterou to u šlechty mělo vyvolat, bylo to, že si lidi jako Tarly pomyslí "nas..t, to já mám zrovna takový nárok", shromáždí vojsko a začne budovat nová spojenectví. O reakci poddaných nemluvě, ale na to v seriálu nikdy moc prostor nebyl. Prostě ještě větší blbost než to, že Jon je král, protože si malá medvědice myslí, že je to fajn nápad, a tak roztleská sál.
  • @Tyrion Lannister Tak pomalu s tím vlivem náboženství. Jindřichu VIII. prošla kupříkladu v 16. století úplná výměna církve v Anglii, rušení klášterů a odpor proti papeži. A počet ranně středověkých vládců, kteří christianizovali vlastní stát ani nebudu počítat. Poddaní ve středověku neměli vždycky co mluvit do víry, a když tak to trvá. Vezmi si, jak dlouho se rodilo husitské hnutí.
  • upraveno 27. července 2017
    Tak nějak si říkám, že Cersei asi nikde nerozhlašovala, že za ten výbuch septa mohla ona, takže co když jsou všichni tak naivní, ehm...? :-k
  • @Rybba Hot Pie se o tom zmínil Arye, takže nope.
  • Ono je stejně zajímavé, jak se v seriálu celé to hnutí Vrabčáků rozpustilo jako pára nad hrncem. V knize byli Vrabčáci skoro všude. V seriálu byli zjevně všichni namačkáni v septu, když explodovalo.

    Borůvka: Jindra není nejlepší příklad, protože se výměna v jeho době církve ve skutečnosti až tolik nekonala. Za jeho života to v podstatě stále byla katolická církev, navíc se odpor proti zásahům Koruny konal, a definitivně se s tím vypořádala až jeho dcera Alžběta. Ale hlavně to proběhlo v 16. století, kdy reformace proběhla snad všude (snad až na Itálii a Španělsko). Zato v Západozemí má víra v Sedm až na Sever neotřesitelné postavení. Vrabčáci ji chtěli vrátit k jejím kořenům, ale jinak nikdo její zásady nezpochybňuje. Rhllor má podporu nula nula prd.
  • upraveno 28. července 2017
    @Magister_Peditum Žádný seriál, film apod. není 100% realistický, to by byla nuda. Jinak máš pravdu. Mimochodem, to spíš Marie I. měla až podezřele podobný postoj k reformátorům církve jako Cersei ("Usmažit!"). Uznávám, není to nejlepší příklad.

    Jenže Cersei neútočí na víru jako takovou, pouze na její představitele. A na rozdíl od ostatních "králů/oven" alespoň nic nekuje s kněžími jiných božstev. Když se poddaní nebouřili proto, že je několik armád bezdůvodně masakrovalo, tak by s nimi tohle hnout nemělo.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Borůvka Tak pozor vyhodila do povetri symbol viry Baleorovo septum, coz je jednoznacne utok i na samotnou viru (ostatne vzpomenme na znesveceni svateho mista popravou Neda) . Krom toho v knihach bylo, ze vztahnuti ruky na nejvyssiho septona je vztahnuti ruky na bohy same, protoze nejvyssi septon je zastupcem bohu na zemi (nevim jestli bylo zmineno v serialu) a pak samozrejmne pridejme pohrdani cirkevnim soudem , vrazda pribuzneho, incest a mas utoku na viru hned nekolik. Respektive pohrdani virou, takze urcite neni v poradku, aby Jih byl ok. A sice nic nekuje nic s knezimi jinych bozstev, ale zahrava si s Nekromancii (coz uz asi taky legendy o Robertu Strongovi obleteli Westsros aspon doufam to je tehle show dosr nejasne kdo ma jake informace)
  • červ napsal(a):

    Terezička napsal(a):


    Hrozně mě iritovala Arya s tím koláčem. Ani jednou si pořádně nekousla a pořád si jenom otírala držku. Asi herectví.

    To mě irituje ve všech filmech! Když se prostře dobré jídlo a herci se v něm jen přehrabují vidličkou a utírají si dokola rty do ubrousku, i když nesnědli ani kousek.
    Jsem ochotnická herečka, měli jsme scénu při jídle a musím vám říct, že mít plnou pusu jídla a u toho srozumitelně mluvit prostě nejde :) Krom toho záběr na mluvící obličej s rozkousaným chlebem v puse není moc estetický :)
  • upraveno 28. července 2017
    @Tyrion Lannister Že by lůze, která podporovala chudobu kázající Vrabčáky, stoupl tlak při zničení pompézní katedrály, do které v životě ani nepáchly? A nejvyššího septona přece zabila i chátra sama, takže ke znevážení víry už došlo. A těžko by povstali kvůli zločinům, které nejsou přímo proti víře, Targaryenům přece podobné praktiky procházely celá tři staletí. A jak pozná prostý lid, že Robert Strong není tak docela Robert Strong? Myslíš, že znají každého rytíře v Západozemí?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Borůvka Ne, ale pri zabiti tech Vrabcaku, kteri chudym pomahali viz epizoda High Sparrow, tak to uz by jim tlak stoupnout mohl. To je ovsem dalsi vec, Dorne a Vysoka Zahrada i sever jsou odriznuti stejne jako behem Valky peti kraly, tak jak je mozne ze uz nevypukl dalsi hladomor :D. Targaryeni meli draky a proto jim to prochazelo, ale vzpomenme na povstani http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Faith_Militant_uprising, kdy se Sedm vzbourilo proti krali Aenysovi a Maegorovi. To je velky problem se Cersei treba Vilem Dobyvatel taky nemel zadny na anglickou korunu, ale mel obrovoskou armadu jakou armadu ma Cersei? Lannisterove uz by meli byt oslabeni po porazkach, ktere utrpeli od Robba Starka ve valce peti kralu. http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Battle_of_Oxcross
    http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Battle_of_the_Camps
    http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Battle_of_the_Whispering_Wood
    Plus samozrejme si sami zavarili, protoze kdybchom se v tom stourali hodne tak Cersei, Jaime a Tyrion nejsou posledni Lannisterove :D
    http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Dorna_Lannister
    http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Cynda_Lannister
    http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Reginald_Lannister
    http://gameofthrones.wikia.com/wiki/House_Lannister_of_Lannisport
    Prestoze zda se, ze vsichni jsou uplne v klidu, ze Cersei vyhodila Kevana s Lancelem do povetri:D Takze ano ono toho je opravdu dost.
  • @Tyrion Lannister Jen mám dojem, že Vilém Dobyvatel měl nějaký příbuzenský nárok. Zbytek souhlasím, snad jen, že Targaryenští draci vymřeli cca 150 let po vítězství Aegona I., přičemž pěkná řádka Targaryenů ještě přišla.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!

    Velice zajímavá analýza :D
  • Klucí, Holký, to s tou Cersei, berte to tak že zlikvidovala hlavy církve, které vzešly z plepsu, všichni vrabčáci tam byli a ti co byli mimo KL asi úplně vzpoury vyvolávat nebudou. Nebo.. možná by mohli, ale to chcete sledovat další fanatiky.. Já byl celkem rád že už to v seriálu utli protože mě to fakt nebavilo sledovat...
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 28. července 2017
    @sfik To množství vaty prostě jasně říká, že jsme měli dostat o sezónu méně, když se rozhodli pro tohle ukončení knih. Faktem je, že není jediný smysluplný důvod, proč by Dany neměla během jednoho dílu sfouknout Cersei okamžitě jako svíčku a tak se vymýšlý spoustu hloupostí, jenom aby scénaristi udrželi Cersei naživu do konce sezǒny. Těžko jim to s těmi vazaly a Euronovým útokem můžu sežrat, když je stejně jasné, že Dany zvítězí a nezáleží na tom, co se stane. Ostatně typický příklad Stannis pátou sérii, kdy to do půlky vypadalo, že vyhraje on (Malíček sám řekl, že by vsadil na něj, Stannis zmiňoval jak mají vojenskou převahu a výhodu) a naopak Jon v šesté sérii, kdy to po celou dobu vypadalo, že prohraje a nakonec zvítězil. To, že se takhle brzo v sérii Dany přestává dařit je jenom potvrzením toho, že se vše v dobré obrátí (obrácená psychologie). Zkrátka už odpalte Zeď a neprodlužujte to DD
  • Holt se musíme smířit s faktem, že tento seriál asi nebude mít dobrý konec-umělecky.
    Mimochodem, kde se nám vytratili Daario a Bronn?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 28. července 2017
    @Borůvka Daario už se do seirálu nevrátí, zůstal v Meerenu a Bronn se pravděpodobně objeví někde po boku Jaimeho, s tím, že přepodkládám, že jakmile to bude možné Bronn přeběhne zpátky k Tyrionovi možná už v příštím díle po tom, co Tyrion obsadí Casterlyovu skálu, či u ní bude poražen, abychom ještě více uvěřili tomu, že Dany nevyhraje i když vyhraje :twisted:
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Borůvka Daario už se do seirálu nevrátí, zůstal v Meerenu a Bronn se pravděpodobně objeví někde po boku Jaimeho, s tím, že přepodkládám, že jakmile to bude možné Bronn přeběhne zpátky k Tyrionovi možná už v příštím díle po tom, co Tyrion obsadí Casterlyovu skálu, či u ní bude poražen, abychom ještě více uvěřili tomu, že Dany nevyhraje i když vyhraje :twisted:

    ...a třeba nevyhraje a bude! :twisted:
  • Phoebea napsal(a):

    červ napsal(a):

    Terezička napsal(a):


    Hrozně mě iritovala Arya s tím koláčem. Ani jednou si pořádně nekousla a pořád si jenom otírala držku. Asi herectví.

    To mě irituje ve všech filmech! Když se prostře dobré jídlo a herci se v něm jen přehrabují vidličkou a utírají si dokola rty do ubrousku, i když nesnědli ani kousek.
    Jsem ochotnická herečka, měli jsme scénu při jídle a musím vám říct, že mít plnou pusu jídla a u toho srozumitelně mluvit prostě nejde :) Krom toho záběr na mluvící obličej s rozkousaným chlebem v puse není moc estetický :)
    To chápu, hlavně ne každý by měl třeba chuť na to, co mu předhodí, nebo by po pár opakováních za a) nebylo s čím hrát, b) herec by byl přejedený k prasknutí. To samé v bleděmodrém platí o pití/nepití. :king:
  • @Phoebea důvody jsou jasný, ale stejně mě to štve, hlavně, když mám sama hlad a dala bych nevím co za to, abych měla před sebou to, co ti herci :D + obecně nemám ráda lidi, co se nimraj v jídle. stejně tak plýtvání jídlem, což se děje, pač mnohdy poté, co se v tom jídle došťourají, ho odnesou ke koši, kam vyškrábou obsah talíře. je to stejně hrozný jako lozit do postele s botami na nohou!
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.