Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura

Ahoj, všichni! Už jsem Vám na sebe prozradila, že jsem hrozný knihomol (či knihofil :D ), který když si nepřečte aspoň pár stránek, nepovažuje den za ukončený. Ráda bych věděla, co zrovna čtete vy, jaké máte svoje oblíbené knížky (kromě GRRM samozřejmě), co byste doporučili ostatním. Nebo třeba zkuste odpovědět na otázku, jakou knížku byste si s sebou vzali na opuštěný ostrov, čili jestli existuje taková, kterou jste četli už několikrát dokola a budete ji určitě číst znovu. Díky. :)

1126127129131132143

Komentáře

  • @flanker.27 Služebníček :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @sfik Zmíním se o vás panu faráři vašnosto :twisted:
  • Nevíte někdo jak je na tom třetí díl kroniky královraha? Začínám mít pocit, že s martinem soupeří, kdo déle tu knihu dokončí
  • AvivAviv
    upraveno 24. ledna 2017
    flanker.27 napsal(a):

    @Aviv Je chyba posuzovat Folletovy knihy dle seriálových zpracování Pilířů země a Na věky věků?

    Pillars ešte ušlo ale World without End je adaptáciou veľmi poškodený. Najviac skazili konce. Zrejme chceli dramatické kompletné rozuzlenie, zatiaľ čo kniha to dávkuje a tak si vymysleli hlúposti. Waleran (zlý čiernovlasý biskup) nezletel z nevysvätenej katedrály, zatiaľ čo sadistického šľachtica vešali na základe vymysleného prsteňa (v knihe žiaden nebol) a Kingsbridge nebol napadnutý kráľovským vojskom, ani sa tam žiaden kráľ neskrýval... O mizerných zmenách by sa dalo rečniť dlho. Zrejme aj preto, že je asi nemožné urobiť pár dielny seriál o komplexne prepletených celoživotných príbehoch. Ale boli tam aj hlúposti, ku ktorým sa vôbec nemuseli uchyľovať, takže Čiernu smrť na nich!
    To o opakovaní motívov je pravda, zrejme aj preto sa už do ďalšej stredovekej literatúry nepustil a siahol po 20. storočí. Podivné zhody náhod si však zatiaľ neodpustil.
    Myslím, že je hlavne šikovný v zachytávaní doby.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. ledna 2017
    @Aviv Tak až nebudu mít co číst a ono to upadne na zem a otevře se to, možná na tom spočinu okem :)

    Jo, nedávno jsem dočetl ten avizovaný Souboj říší. Takový lepší průměr, celkem věrně popisuje průběh obléhání, ale postavám se v jednu chvíli skoro přestane věnovat. Navíc z nějakého důvodu naprosto zamlčuje, že Turci obléhání ukončili teprve když přišla vojenská pomoc ze Španělska. Nejhorší však je, že je to jen první část trilogie, jejíž další dva díly česky dosud nevyšly :twisted:
  • @flanker.27 Souhlasím s @sfik, Follet vykrádá sám sebe. Knihy mám v AJ, abych se procvičila v jazyce. Jinak jedině fakt v případě nouze o dovolené.
  • Přátelé, doporučte mi něco co mám pořídit mamině na dovolenou, nějaké "limonádové čtivo" aby přežila turbulence v letadle a měla po čem šáhnout i na pláži (...) :)
  • @sfik červená knihovna, krimi nebo něco dobrodružného nebo trošku brakovější červená knihovna, braková detektivka nebo nějaký thriller? :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. června 2017
    @sfik Poldarka, když už je to i seriál. Navíc je to na pokračování :)
  • @flanker.27 Právě "na pokračování" je blbé, to bude čekat zase rok do další dovolené :D
    @Dreamer něco s romantickou zápletkou a atomovou bombou by tam nebylo? :D

    Zatím jsem jí tam dal Analfabetku která uměla počítat a Americké bohy... (když je to taky ten seriál)
  • upraveno 8. června 2017
    @sfik to určitě bylo, nejspíš by se dalo něco tematického najít od Wilbura Smitha, určitě něco z těch zaměřených na rod Courtneyů, vždy zahrnuje nějakého rozervaného mužného hrdinu, který sbalí největší kočku v okolí a mimochodem vyřeší i nějakou místní politickou krizi nebo tak něco :D Zlatá Liška by mohla mít to potřebné...
    Jinak...mně se většinou jako dar osvědčí filmová inspirace: Marley a Já, Marťan, Ranhojič, Outlander (Cizinka), Koupili jsme Zoo, Silver Linings Playbook (Terapie láskou), Poldark, Bílá Masajka

    Humory: Vejce a Já, Robin (Zdena Frýbová)....bylo mi řečeno, že se u toho potrhám smíchy, ale já strašně nemám ráda teriéry :D ale možná to jednou překonám a přečtu to...
  • @sfik Rosie Thomas - Kašmírový šál - svojho času som si to tiež kúpila len ako takú oddychovku na leto, ale bola som príjemne prekvapená - nie je to presladené a má to zaujímavú zápletku
    Anna Gavalda - Chcel by som, aby ma niekto niekde čakal - zbierka poviedok, niektoré vtipné, niektoré dojemné a niektoré trochu šokujúce, ale mne sa to celkom páčilo, tak dúfam, že sa bude aj tvojej mamke :-)
  • Četl někdo Odinovo dítě? Jaké to je? Nafouknutá bublina nebo dobré?
  • upraveno 11. června 2017
    @sfik Anglický pacient, S elegancí ježka, pokud to bude mít jako ebook tak Nebeská znamení (kniha je docela tlustá), Vzdálené vrcholky hor (M. M. Kayová), Slavík (K. Hannahová), Pád (Mawer). Až na tu eleganci ježka lze vše považovat za "slaďáky", resp. je možné to tam najít.
  • Tak k tým Americkým bohom možno pridať Anansiho chlapcov.
    E-maily Coco Pinchardovej s pokračovaním Láska ako prekážka sú celkom vtipné paperbacky aj s ľúbostnou tématikou. Autor musí mať nejaké stredoeurópske korene, lebo sa volá Robert Bryndza a jednou z postáv je i Slovenka. V druhom diely dôjde tak trocha na krimi.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 11. června 2017
    @sfik Co Jack Reacher? Je to sice série, ale každá kniha má uzavřený příběh. Stejně tak Advokát od Connellyho.
    Pak třeba Dallas 63, či Město zlodějů od Benioffa.
    Nebo jako lehké čtení na léto něco humornějšího? Muž jménem Ove, Babička pozdravuje a omlouvá se (skvělá kniha, u které je třeba přetrpět prvních cca 70 stran), taková odlehčená jednohubka byl třeba Husákův děda.
    A jestli máma snese černý humor, tak jednoznačně Špinavá práce :) Hodně se mi líbil i Deník kastelána, který je psán sice vážným stylem, ale s občasnými zášlehy suchého humoru (ale to je fakt tenká jednohubka).
  • Dallas 63 můžu taky doporučit, King dokáže napsat čtivě snad cokoliv :) romance tam je a nějaké to zachraňování světa a nukleární "napětí" taky.
  • Mame sa teraz tiež zapáčil Connely.
  • Vřele doporučuju Ludmilu Vaňkovou, už od ní čtu několikátou knížku (teď zrovna Pán světa-třetí díl trilogie Karel IV.). Není to sice fantasy, ale od každého žánru si člověk občas potřebuje odpočinout.
  • poradte nejaku vojnovu fantasy ale aby sa knihy dali aj zohnat dik cital som gemmella, marca , martina , eriksona , abercombieho,
  • @Nevada ten svetlonos vyzera celkom dobre asi to skusim
  • len dufam ze ten svetlonos je pre dospelych lebo cital som kolo casu precital som 6 casti a to bolo skor pre mladsich urcene
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Netuším, já to zatím nečetla.

    Od Weekse mi byl doporučen i Noční anděl.
    http://www.databazeknih.cz/serie/nocni-andel-309

    Hodně chválí i Sandersona:
    http://www.databazeknih.cz/serie/archiv-bourne-zare-1978
    http://www.databazeknih.cz/serie/mistborn-1979
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @zaklinac Můžu tě ujistit, že trilogie Noční anděl rozhodně není pro děti :twisted:, i když upozorňuji, že s koncem můžeš mít problém
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Přivadí mne na myšlenku, znáte někdo dobrou sbírku fantasy povídek (krom Zaklínače)?
  • sanderson ma neoslovil
  • toho svetlonosa cital niekto je to lachke citanie ? su tam aj velke bitky?
  • najlepsie nieco podobne ako od abercrombieho
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @zaklinac ja som to cital a zatial su dostupne 2 diely, skor mas tam pohlad rozlicnych postav na udalosti bitky tam su aj take vacsie
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.