Rovina a Vláda nad ní
Rovina je jedna z nejúrodnějších a populačně nejsilnějších královstvích , kde od Věku Hrdinů vládli Zahradničtí Králové ale ti vymřeli při dobývání sedmi královstvích a vláda se dostala do rukou Tyrellů ,dost rodů mají větší právo vládnout Rovině a mnozí se dosuď z jejich vládou nesmířili např: Florentové , ale podle mě si na ni dělají zálusk rod Hightower a Tarly , a nebezpečí také tkví v tom že dost rodů má konexe u zlatého společenství které by si taky rádo ukrojilo svůj kus koláče.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
Docela by mě zajímalo jakou roli Marwin sehraje a jaké má úmysly s Daenerys...
Páči sa mi teória, že Sfinga Alleras je vlastne Piesočný had. Martellovci kopú za draky, takže u Marvyna by mohla strašiť, aby Dany pomohla, alebo preto, aby dávala pozor na tých, čo najviac idú proti Dany. Vidím, to skôr na to prvé. Ako nepiesočný had je rovnakou neznámou ako Marwyn.
Jaquen má čert vie aké plány, ale mnohotvárnici mali prsty v skaze Valýrie, takže by celkom dobre mohol kopať proti drakom. Ale nemusí.
Marwyn vyzerá ako úplný opak typického mistra. Pravda, či až prehnaná kamufláž? Predstava antimága s obsidiánovou horiacou sviecou je podivná. Nechali by vôbec ostatní v Citadele niekoho praktikovať mágiu? Určite ak by to bolo naplánované predstavenie. Chlapík je v tom však zručný, Sama očakával. Očakávať by ho mohol však i vďaka iným zdrojom. Akým to neviem povedať.
So Samom mohol tak krásne podebatiť, aby mu dal takpovediac inštrukcie k ďalšej spolupráci, alebo aby ho uchlácholil. Ak si bude myslieť, že všetko beží ako má, jediné, čo bude robiť, bude učenie a ak by na niečo natrafil, dôverčivona by poinformoval práve Marwyna/jeho spojku. Sfinga ak za draky kým Marwyn proti drakom môže napríklad čakať, kým bude dosť ďaleko, aby mohla jednať so Samom úprimne.
Čiže záverom môžem povedať, že mám plno interpretácií, ale nemám tušenia, na ktorú staviť a skô zistiť, ktorá je na to vhodná.
Nebo hraje za Jinou stranu
Mimochodem, když už jste na to narazili, není zvláštní, že Jiní nepoužívají lidi? Jako špiony, jako zrádce? Vždyť by pro ně muselo být jednoduché minimálně hrozbami zpracovat třeba nějakého Divokého. A přineslo by jim to nemalou výhodu. Minimálně informační. Je to kvůli totálnímu komunikačnímu nesouladu? Nějak s lidmi ale asi komunikovat dokáží, když chtějí - viz Cruster nebo pověst o Půlnočním králi. Nebo je svět lidí prolezlí služebníky Jiných :-)?
Legenda o Nočním králi může být jen legenda. Martin nikde nepíše, že se to stalo, jen říká, že se mezi lidmi vypráví takový příběh. Může to třeba být zkomolená vzpomínka na velitele Noční hlídky, který se obdivoval Jiným a propadl černé magii. Nic víc. Nebylo by to tak zajímavé :-), ale bylo by to reálnější. Kontakt člověk-Jiný na takové úrovni jako je láska, dokonce i na úrovni pouhého sexu, mi přijde - podle toho, co se v Písni o Jiných říká - jako něco nepředstavitelného.
Zdá sa mi, že tá legenda sa riešila viacero krát, že to bude niečo významné a niečo na tom bude. Predstav si modrookú Ygritte ako v Jonovom sne! To sa síce nemá ako konať, ale niečo podobné by mohlo.
Jiní vnějškově vypadají jako humanoidní bytosti, vnitřně asi ale budou naprosto jiní :-). Podle náznaků v knize a hlavně v seriálu nejsou vůbec z organické hmoty, a to ani z mrtvé organické hmoty. Dá se tedy - fyzicky - přestavit, že by byli schopni pohlavního styku s člověkem, zplození dítěte ale považuji za vyloučené. Pověsti jsou pověsti, na Borneu jsou taky rozšířené pověsti o tom, že orangutani unášejí lidské ženy a mají s nimi děti, aniž by se prokázalo, že je to pravda :-).
Crusterovy děti by Jiní mohli používat třeba na pokusné účely. Byť je to celé prapodivné, proč by vůbec měli úmluvu s nějakým člověkem, když by si mohli kdykoliv vyplenit nějakou zapadlou vesnici Divokých a unést si dětí, kolik by chtěli.
Právě proto, že jsou Jiní tak odlišní od čehokoliv živého, jak vnitřní tělesnou stavbou, tak myšlením (mají vůbec vlastní vůli?) nepoužívají asi žádné špiony, zrádce atd. Je to prostě mimo jejich uvažování. Člověk by taky nehledal zrádce mezi šimpanzi, proti kterým by bojoval. Na druhou stranu je fakt, pokud si dobře vzpomínám na prolog Hry o trůny, že Jiní v tom souboji Roycovi jakousi minimální úctu projevili.
Mrtvola, která je jednou oživena, už se nerozkládá. To by bylo v rozporu s principem jakýchkoliv zombie, které jsem kdy viděl :-D.
Právě ten citovaný úryvek (v knize asi jediný, který říká něco o vnitřní tělesné stavbě Jiného) mne vede k tomu, že jsou naprosto jiní než jakýkoliv ORGANISMUS. Copak se nějaká živá tkáň po odumření takhle rychle rozkládá? A v podstatě beze zbytků?
Proč poloelfa, hybrida? Ta legenda přeci mluví o ženě-Jiné nebo nemrtvé. Nikoliv o nějakém míšenci .......
Pořád ale nevím, jestli je před železem chrání jejich kůže nebo jejich brnění. Při dokonalosti jejich brnění v tom asi není velký praktický rozdíl, ale přeci jen ... Třeba obličeje mají úplně bez ochrany.