Rovina a Vláda nad ní

upraveno 27. ledna 2014 v Svět ledu a ohně
Rovina je jedna z nejúrodnějších a populačně nejsilnějších královstvích , kde od Věku Hrdinů vládli Zahradničtí Králové ale ti vymřeli při dobývání sedmi královstvích a vláda se dostala do rukou Tyrellů ,dost rodů mají větší právo vládnout Rovině a mnozí se dosuď z jejich vládou nesmířili např: Florentové , ale podle mě si na ni dělají zálusk rod Hightower a Tarly , a nebezpečí také tkví v tom že dost rodů má konexe u zlatého společenství které by si taky rádo ukrojilo svůj kus koláče.
13

Komentáře

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @sfik To už v,zradil Marwin v rozhovoru se Samem, řekl něco ve smyslu, že Mistři draky otrávili, protože ve světě, který se snaží Citadela vytvořit, není pro magii místo.

    Docela by mě zajímalo jakou roli Marwin sehraje a jaké má úmysly s Daenerys...
  • Otrávit ji :-) ? Když on je víc mág než mistr ....
  • Dúfam, že spoluprácu myslí úprimne. Myslím, že by sme si mali položiť otázku prečo o tom vlastne Samovi hovoril. Čo tým sledoval? Jedna vec je povedať nováčikovi nech si to nerozhádže s autoritami ohľadom mágie, druhá zdieľať takéto citlivé info.
  • @Aviv Zajímavá otázka. Jaký je Tvůj názor ?
  • Potrebovala som si prečítať tú kapitolu znova. Spústu vecí som zabudla.
    Páči sa mi teória, že Sfinga Alleras je vlastne Piesočný had. Martellovci kopú za draky, takže u Marvyna by mohla strašiť, aby Dany pomohla, alebo preto, aby dávala pozor na tých, čo najviac idú proti Dany. Vidím, to skôr na to prvé. Ako nepiesočný had je rovnakou neznámou ako Marwyn.
    Jaquen má čert vie aké plány, ale mnohotvárnici mali prsty v skaze Valýrie, takže by celkom dobre mohol kopať proti drakom. Ale nemusí.
    Marwyn vyzerá ako úplný opak typického mistra. Pravda, či až prehnaná kamufláž? Predstava antimága s obsidiánovou horiacou sviecou je podivná. Nechali by vôbec ostatní v Citadele niekoho praktikovať mágiu? Určite ak by to bolo naplánované predstavenie. Chlapík je v tom však zručný, Sama očakával. Očakávať by ho mohol však i vďaka iným zdrojom. Akým to neviem povedať.
    So Samom mohol tak krásne podebatiť, aby mu dal takpovediac inštrukcie k ďalšej spolupráci, alebo aby ho uchlácholil. Ak si bude myslieť, že všetko beží ako má, jediné, čo bude robiť, bude učenie a ak by na niečo natrafil, dôverčivona by poinformoval práve Marwyna/jeho spojku. Sfinga ak za draky kým Marwyn proti drakom môže napríklad čakať, kým bude dosť ďaleko, aby mohla jednať so Samom úprimne.
    Čiže záverom môžem povedať, že mám plno interpretácií, ale nemám tušenia, na ktorú staviť a skô zistiť, ktorá je na to vhodná.
  • @Aviv Přičemž vycházíme z toho, že každá postava, které je věnován prostor, musí mít význam pro děj jako celek. No :-) .. pokud to tak bude, tak je Martin borec nad borce :-).
  • @Aviv Cesta k magii přes poznání nedostatečnosti vědy je snadná :-)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Taky je tu možnost, že Marwyn má v plánu stát se velmistrem :D
    Nebo hraje za Jinou stranu
  • Nebo je prostě Marwyn jen zvědavý, jak draci fungují :-).

    Mimochodem, když už jste na to narazili, není zvláštní, že Jiní nepoužívají lidi? Jako špiony, jako zrádce? Vždyť by pro ně muselo být jednoduché minimálně hrozbami zpracovat třeba nějakého Divokého. A přineslo by jim to nemalou výhodu. Minimálně informační. Je to kvůli totálnímu komunikačnímu nesouladu? Nějak s lidmi ale asi komunikovat dokáží, když chtějí - viz Cruster nebo pověst o Půlnočním králi. Nebo je svět lidí prolezlí služebníky Jiných :-)?
  • Mně přijde, že lidi jsou pro Jiné něco jako hmyz, naprosto pod úroveň. Proto ta nekomunikace. Jsou prostě z Jiného světa :-).
    Legenda o Nočním králi může být jen legenda. Martin nikde nepíše, že se to stalo, jen říká, že se mezi lidmi vypráví takový příběh. Může to třeba být zkomolená vzpomínka na velitele Noční hlídky, který se obdivoval Jiným a propadl černé magii. Nic víc. Nebylo by to tak zajímavé :-), ale bylo by to reálnější. Kontakt člověk-Jiný na takové úrovni jako je láska, dokonce i na úrovni pouhého sexu, mi přijde - podle toho, co se v Písni o Jiných říká - jako něco nepředstavitelného.
  • Mne to príde menej extrémne, niečo ako homo sapiens sapiens vs šimpanz, či mighty whitey vs domorodec na úrovni doby kamennej.
    Zdá sa mi, že tá legenda sa riešila viacero krát, že to bude niečo významné a niečo na tom bude. Predstav si modrookú Ygritte ako v Jonovom sne! To sa síce nemá ako konať, ale niečo podobné by mohlo.
  • Měla to být nemrtvá nebo Jiná? Protože taková čerstvá nemrtvá by ještě šla :-D, ale Jiná :-k . Na druhou stranu nemrtvá by asi nebylo moc vášnivá, co :-D ?
  • SagartSagart Amo ergo sum
    V životě existují jevy nevysvětlitelné. V literatuře zrovnatak. A o tomto fóru to platí několikanásobně. I tak však nedokážu pochopit, jak se z diskuze o vládě Roviny stalo povídání o morálním pojetí pohlavního styku mezi lidmi a Jinými :D
  • Tak snad jedině, že přijmeme teorii, že Gardenerové byli praotci Jiných :-D
  • AvivAviv
    upraveno 11. dubna 2017
  • SagartSagart Amo ergo sum
  • AvivAviv
    upraveno 11. dubna 2017
    No jestli se timhle arijcum neoškliví adoptovat Krasterovi syny, tak snad se jim neoškliví ani ledová verze solní ženy.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @sfik COŽE?????????? 8-O
  • Myslím, že Jiní nemohou "vyrábět" víc druhů nemrtvých. Mrtvolu prostě oživí ve stavu, v jakém ji zrovna najdou. Je otázkou, jaký má jejich oživovací schopnost dosah, ale zjevně ne nějak velký. Jinak by šmahem oživili všechny mrtvé v celém Západozemí a to by pak teprve vypukl masakr :-D. Stejně tak je otázkou, v jakém stádiu rozkladu ještě mohou oživovat, na jednu stranu podle Písně vlastním "životem" žijí třeba i useknuté končetiny nemrtvých, na stranu druhou představa oživlé stehenní kosti, která se jen tak vrtí 8-O.
    Jiní vnějškově vypadají jako humanoidní bytosti, vnitřně asi ale budou naprosto jiní :-). Podle náznaků v knize a hlavně v seriálu nejsou vůbec z organické hmoty, a to ani z mrtvé organické hmoty. Dá se tedy - fyzicky - přestavit, že by byli schopni pohlavního styku s člověkem, zplození dítěte ale považuji za vyloučené. Pověsti jsou pověsti, na Borneu jsou taky rozšířené pověsti o tom, že orangutani unášejí lidské ženy a mají s nimi děti, aniž by se prokázalo, že je to pravda :-).
    Crusterovy děti by Jiní mohli používat třeba na pokusné účely. Byť je to celé prapodivné, proč by vůbec měli úmluvu s nějakým člověkem, když by si mohli kdykoliv vyplenit nějakou zapadlou vesnici Divokých a unést si dětí, kolik by chtěli.
    Právě proto, že jsou Jiní tak odlišní od čehokoliv živého, jak vnitřní tělesnou stavbou, tak myšlením (mají vůbec vlastní vůli?) nepoužívají asi žádné špiony, zrádce atd. Je to prostě mimo jejich uvažování. Člověk by taky nehledal zrádce mezi šimpanzi, proti kterým by bojoval. Na druhou stranu je fakt, pokud si dobře vzpomínám na prolog Hry o trůny, že Jiní v tom souboji Roycovi jakousi minimální úctu projevili.
  • Jak je to vlastně s tou odolností Jiných vůči zbraním? Je to dáno jejich tělem nebo jejich brněním? Jinými slovy, pokud obyčejný železný meč sekne Jiného do odkrytého obličeje, stane se co? Když mu šíp s železným hrotem vletí do oka, stane se co? Uniklo mi, zda na to Píseň dává odpověď. V seriálu je to vůbec zvláštně, tam chodí Jiní často polonazí, zatímco podle knihy mají mít dokonalou (a samozřejmě nelidsky vypadající :-) ) zbroj.
  • AvivAviv
    upraveno 12. dubna 2017
  • Na severu, ani za Zdí, přeci není pořád pod nulou. Když není zima (myslím tím "roční" období), je tam relativně normální teplota, lesy plné zvěře, dá se tam normálně žít. Divocí nejsou Eskymáci :-).
    Mrtvola, která je jednou oživena, už se nerozkládá. To by bylo v rozporu s principem jakýchkoliv zombie, které jsem kdy viděl :-D.
    Právě ten citovaný úryvek (v knize asi jediný, který říká něco o vnitřní tělesné stavbě Jiného) mne vede k tomu, že jsou naprosto jiní než jakýkoliv ORGANISMUS. Copak se nějaká živá tkáň po odumření takhle rychle rozkládá? A v podstatě beze zbytků?
    Proč poloelfa, hybrida? Ta legenda přeci mluví o ženě-Jiné nebo nemrtvé. Nikoliv o nějakém míšenci .......
    Pořád ale nevím, jestli je před železem chrání jejich kůže nebo jejich brnění. Při dokonalosti jejich brnění v tom asi není velký praktický rozdíl, ale přeci jen ... Třeba obličeje mají úplně bez ochrany.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.