@DanielSvatoš Mě pohádky jako dítě zajímaly... Počkat! Mě zajímají vlastně pořád! Jenže už jako dítě jsem hleděl na kvalitu a nenechal jsem se opít rohlíkem.
já znám tokové ty starší klasiky které běhají pořád dokola ale takové ty novější mi vůbec nic neříkají poslední si pamatuju Anděl Páně to snad nebylo tak špatný
Já musím říct že dřív jsem měl tu pohádku jako podkres k tomu trhání, škubání a rozbalování :) Ale dnes jsem vnímal, a to co jsem viděl.. Oči by krvácely. Tam bylo snad všechno špatně a ta jejich krutohustomluva OMG WTF dpči :D
@Nevada asi to "zacyklení" může vysvětlovat ten špatný trend, nicméně dnešní pohádka byla kalamita. Ve chvíli kdy nějakou vílu zastřelil padouch kuší do zad (...) :D to není o zacyklení ale o vylízanosti autorů. Nehledě na toho prince s vyhoněnou ofinou a Vaculíkem, kterej měl radši v Práglu a šmelit bony než se srát do pohádky.
Tak k tématu pohádky - kéž by si Česká televize radši dala víc práce s jednou vánoční pohádkou, než aby jich na svátky dělali několik. Chápu, že televizní scénáristi nejsou zrovna elita oboru, ale i tak bych čekala něco lepšího. To jejich věčné opakování princů a princezen, kdy se pokud možno jeden z nich vydává za někoho jiného, popřípadě je třeba princeznu zachránit, je vážně na palici. Kéž by radši adaptovali něco od Němcové nebo Erbena, když nemají vlastní nápady. Anděl páně je výjimečný právě v tom, že nejen že má jiné téma, ale opravdu využívá některé principy vypravování pohádek. Tři přání, překonání zkoušek, vnitřní konzistence příběhu... a čert jako bonus :D Příští rok Štědrý večer jistí Anděl páně 2 - sice to už není tak dobré jako první díl, ale oproti televizním pohádkám je to pořád řádově někde jinde.
Jen ještě k těm pohádkám. Ta letošní fakt nestála za nic :D Nicméně, co se týče vašich požadavků, uvědomte si, jak by musela vypadat pohádka, co by vás potěšila! To by ji musel psát GRRM, musel by tam být přiměřený počet mrtvých a Tyrion by tam měl občas pronést nějakou vtipnou hlášku? Uvědomte si, že je to pro děti :D
@Sagart Stačí se podívat, jaké pohádky bodují stále. Děti nejsou automaticky kreténi, přesto současní tvůrci pohádek svá díla koncipují, no, bylo by urážkou říct pro Jedličkáč, protože i tam snad mají nějaký vkus. Mimochodem, včerejší pohádka ve mně vybudila slzy, dnešní však agresivitu.
@Sagart Základem je Zlatovláska, ale v provedení, které bych pochopil u podřadného divadelního souboru, který se přemírou vulgarit, vyložených porno prvků, obhroublého humoru a příšerného češtinu snaží odvést pozornost od vlastní neschopnosti.
@Sagart To jsem nečetl ani neviděl, proto to nemohu použít jako měřítko. Ale pravda je, že celý královský ansámbl na Zlatovlásčině dvoře se Zlatovláskou v čele by velmi dobře zapadl někam do ulice Ve Smečkách. A Čvančarová který asi dávají role už jen za správný politický názor by tam mohla dělat bordelmamá.
Komentáře
poslední si pamatuju Anděl Páně to snad nebylo tak špatný
@sfik "Čaroději, dostanu tě do Tuzexu vole, tam si pořídíš lepší princeznu než tu kterou sis ukradl" =D
Nicméně, co se týče vašich požadavků, uvědomte si, jak by musela vypadat pohádka, co by vás potěšila! To by ji musel psát GRRM, musel by tam být přiměřený počet mrtvých a Tyrion by tam měl občas pronést nějakou vtipnou hlášku? Uvědomte si, že je to pro děti :D
Mimochodem, včerejší pohádka ve mně vybudila slzy, dnešní však agresivitu.
film byl v ruských kinech tak snad bude někde k sehnání