Hra o trůny 6×10 – Zimní vichry - Ice & Fire

upraveno 24. srpna 2016 v 6. řada
imageHra o trůny 6×10 – Zimní vichry - Ice & Fire

Cerseina msta, sjednocení Severu, návrat Jaimeho a vyplutí Daenerys. Pravda je odhalena. Scénář: David Benioff & D.B. Weiss Režie: Miguel Sapochnik

Číst celý článek zde


2456712

Komentáře

  • Ten seriál má aktuálně jediný zajímavý charakter a to Cersei. I ten Jaime už mě nebaví. Ostatní charaktery jsou neskutečně jalové. Nejhorší je trojka Daenerys, Sansa a Arya. Arya ošklivá herečka a k tomu neskutečně debilní vývoj postavy, kterému nevěří snad ani sami tvůrci. K Sanse je i škoda slov, to je bída od první řady a je to snad čím dál horší.
  • upraveno 28. června 2016
    Varys odpluje do Dorne a následně pluje nazpátek aby se v půli cesty setkal z Dany. To už tam mohl rovnou počkat.
  • Hrozně mě překvapila Arya... to že umí upéct koláč jsem fakt nečekal.
  • p1e9t9r2 napsal(a):

    Hele nezarizilo vás, že malý Jon měl úplně bílé vlásky a dospělej má černé?

    Oh my sweat summer child... Já se narodil jako blonďák a pak se to celý zvrtlo a.. a už nikdy nebudu supersexy blondýn :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Já už se k dílu znova vyjadřovat nebudu, ale řeknu jenom to, že se mi líbil, ale doufám, že se Martin vydá méně klišoidní cestou, protože jestli se dočtu v Prdech Zimy, to co jsem dneska viděl, obětuji tu knížku pánovi světla. Jinak by mne zajímalo, jak chtějí následující děj natáhnout na dvě série?! Leda snad, že Euron Bigcock Greyjoy, který teď nahradí Ramsayho jako hlavní záporák série vytáhne ze zadku dračí roh a celou tu invazi zkomplikuje.
    Dost se mi taky líbí, že dle seriálového vývoje, spolu (alespoň načas) skončí Danerys a Victarion. Na její nadšení z Vikiho se nemůžu dočkat :twisted:
  • Chudáček Tommen. :-( Ale historie Chapmanova nasazení v seriálu se zřejmě opakuje:
    1) Obsadili, nic neudělal, umřel.
    2) Obsadili znovu, nic neudělal, umřel... lišnij čelavěk
  • upraveno 27. června 2016
    Tyrion Lannister napsal(a):

    Já už se k dílu znova vyjadřovat nebudu, ale řeknu jenom to, že se mi líbil, ale doufám, že se Martin vydá méně klišoidní cestou, protože jestli se dočtu v Prdech Zimy, to co jsem dneska viděl, obětuji tu knížku pánovi světla. Jinak by mne zajímalo, jak chtějí následující děj natáhnout na dvě série?! Leda snad, že Euron Bigcock Greyjoy, který teď nahradí Ramsayho jako hlavní záporák série vytáhne ze zadku dračí roh a celou tu invazi zkomplikuje.
    Dost se mi taky líbí, že dle seriálového vývoje, spolu (alespoň načas) skončí Danerys a Victarion. Na její nadšení z Vikiho se nemůžu dočkat :twisted:

    No vzhledem k tomu, že zřéjmě bude mít druhé největší loďstvo v Západozemí (po Dany), tak s kartama může ještě dost dobře zamíchat. :other:

    Podle čeho soudíš? Victarion jako kdo? :-k
    Mikke napsal(a):

    Varis odpluje do Dorne a následně pluje nazpátek aby se v půli cesty setkal z Dany. To už tam mohl rovnou počkat.

    Myslím, že zvládl tu cestu zpátky celou. :wall:
  • Jenom si chci zase rýpnout... Proč mu říkají Bílý vlk? Duch je přece pořád na Zdi, takže proč tak Jonovi říkají? :twisted:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 27. června 2016
    @Rybba
    Rybba napsal(a):

    Tyrion Lannister napsal(a):

    Já už se k dílu znova vyjadřovat nebudu, ale řeknu jenom to, že se mi líbil, ale doufám, že se Martin vydá méně klišoidní cestou, protože jestli se dočtu v Prdech Zimy, to co jsem dneska viděl, obětuji tu knížku pánovi světla. Jinak by mne zajímalo, jak chtějí následující děj natáhnout na dvě série?! Leda snad, že Euron Bigcock Greyjoy, který teď nahradí Ramsayho jako hlavní záporák série vytáhne ze zadku dračí roh a celou tu invazi zkomplikuje.
    Dost se mi taky líbí, že dle seriálového vývoje, spolu (alespoň načas) skončí Danerys a Victarion. Na její nadšení z Vikiho se nemůžu dočkat :twisted:

    No vzhledem k tomu, že zřéjmě bude mít druhé největší loďstvo v Západozemí (po Dany), tak s kartama může ještě dost dobře zamíchat. :other:

    Podle čeho soudíš? Victarion jako kdo? :-k
    Mikke napsal(a):

    Varis odpluje do Dorne a následně pluje nazpátek aby se v půli cesty setkal z Dany. To už tam mohl rovnou počkat.

    Myslím, že zvládl tu cestu zpátky celou. :wall:
    Victarion je strýc Ashy/Yary a Theona, mladší bratr Eurona, který s ním prohrál královolbu, v knihách Theon s Ashou mrznou u Zimohradu a do Meerenu se vydal Victarion se Železnou flotilou a rohem, který má údajně kontrolovat draky. No a vzhledem k tomu, že Asha/Yara s Theonem se v seriálu do Meerenu dostali, tak předpokládám, že to zvládne Victarion v knížkách, ovládne draky a získá Danerys alespoň na čas. A vzhledem k tomu, že v knížkách se chce pomstít Victarion Euronovi za vraždu své ženy tím, že mu ukradne Dany, tak jeho roli zřejmě přebrali Yara s Theonem. Proto taky z Yary udělali lesbu, aby mohla Dany píchat místo Victariona :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00 Protože má účes jako Geralt =D
  • upraveno 28. června 2016
    JoffreyWater napsal(a):

    Burn them all!
    Nejdřív ze všeho bych řekl, že tenhle dík byl skvělej. Kromě pár detailů, který za chvíli zmínim, se mi díl dost líbil.
    V první řadě chválim hudbu, ta v úvodní scéně v KL byla prostě skvělá, samotnej ohňostroj se mi dost líbil, jenom mi to trochu zkazilo to, že jsem něco takovýho čekal, vzhledem ke zdejším teoriím. Kdyby se tu ta teorie neobjevila, tak bych to nečekal, dokud bych nespatřil tu zelenou břečku. V příští sérii na tohle fórum asi lízt nebudu, kazí mi to překvapení. Každopádně vrabčáka to osmahlo skvěle, co mě ale docela zklamalo bylo to, že Cersei obětovala Kevana. Vždyť to byl Lannister a její strejda! Nechce se mi věřit, že takhle masakruje Lannistery. Vždyť to klidně mohli prohodit, Kevana mohli ubodat ptáčci a to celý jenom z Quyburnovo iniciativy (vůbec mi nevadilo, že v tomhle Varyse zastoupil Quyburn) a Pycelle mohl klidně uhořet. Takhle podle mě udělali z Cersei mnohem větší svini, než ve skutečnosti je. Ale co, i když, on Kevan byl proti Cersei. Ale i tak za mě tohle mínus. A to s Lancelem bylo z Cerseiny iniciativy? Konec konců, ona asi nemohla vědět, že Lancel půjde pronásledovat nějakýho ptáčka (vlezl do pasti celkem jako debil). To že obětovala i Tyrelly, to mi už tak divný nepřijde, v jejích točích to pro ní byli nepřátelé, i když jsem doufal, že stihnout utéct (ano, doufal jsem v to i po shlédnutí scény s Rickonem). Takže rod Tyrellů asi dál pokračovat nebude (Olenna už asi moc plodná nebude). Skvělý bylo i to, jak ten zvon smetl ty random kolemjdoucí, to byla skvělá tečka za fireshow. Za celej ohňostroj jedno velký plus.
    Po Tomennově fuck everything jsem vyprskl smíchy a chechtal jsem se asi minutu, až jsem musel stopnout seroš, než mě to přejde, nevim proč. Nevim jakej názor na to máte vy ostatní, ale za mě dokonalý.
    Shame, shame, shame, ser Gregor is your god now-další plus tohodle dílu.
    Potrollení Freye Jaimem skvělý, Potrollení Aryou ještě lepší. Teorie z knížky Manderly-krysokuchař se timhle asi potvrdila. Jinak mi na tom nesedí jedna věc, to měl jako Walder Frey v seriálu jenom 2 syny??? No nic, i tak si to plus zaslouží.
    R+L=J, ano, je to skutečně tak. Po všech těch letech spekulování jsme konečně dostali odpověď. Existoval vůbec na týhle planetě člověk, kterýho to překvapilo? Každopádně scéna to byla hezká, skoro mi i ukápla slza. Plus.
    Co docela mínus je sever. A to ne spíš kvůli dílu, ale kvůli celkovýmu dění v sérii. Dost mě zklamaly severský rody. Umber z nepochopitelnýho důvody zradí Starky (vlastně teda je důvod ten, že jeho otec byl cunt), Manderly, krysokuchař Manderly, kterej je v knížce připavenej vrazit Boltonům kudlu do zad, si tady válí prd*el doma a pak jenom „sorry, nám se nechtělo válčit.” Hm, dobrý no. Mnohem víc se mi teda líbí ten knižní vyžranej zmrd, než tenhle seriálovej. Severský rody a hlavně Manderly u mě mínus. U Karstarků jsem to sympatizování s Boltononama i chápal, ti k tomu aspoň měli důvod, ale proč Umberové, to nechápu. Jedinení opravdoví seveřani jsou tam malá chytrá pí*ča a 62 dobrých, teď už jistě mrtvých, mužů. King in the north mě nebavil, vzhledem k tomu, že už to tam jednou bylo. A když už teda seveřeni prohlašujou Johnnyho za krále, nemůžou ho nejdřív aspoň prohlásit za Starka? Ono král severu sníh zní docela debilně. Bohužel, lince severu musim dát mínus, protože mi přišla celkově taková divná.
    Co to tam trochu drželo bylo Sansy vyfakování Malíčka. I když, Malíčka mi bylo líto, ať má na něj názor jakej kdo chce, já ho mám rád a to opíchání Sansy jsem mu přál. Ale scéna to byla fajn.
    OMG, Melisandra nemůže za to, že byla takhle zprzněná Stannisovo linka! Nechte jí! Odjezd vypadal stejně jako odjezd tenkrát Joraha.
    Aspoň že Starkové nejsou lháři a zima se skutečně blížila. Už jsem se začínal bát, že tam ta zima nedorazí.
    To mi jako vážně chete tvrdit, že se v Citadele od 3. série nedozvěděli, že je Jeor Mormont mrtvej? To jako fakt? Ani se od minulý série nedozvěděli, že po jeho smrti mají logicky novýho lorda velitele? To jako vážně? To jako vážně na zdi neuměl posílat havrany nikdo jinej, než mistr Aemon? No tak ale aspoň o tý smrti Mormonta jim zprávu poslat moh, když žil ještě celou sérii po tom, co se o jeho smrti dozvěděl. Aspoň to zachránil vzhled Starýho Města a Citadely.
    Daenerys se rozešla s Daariem, smutný. Každopádně už se žene do západozemí, nevim, jestli se tam do něj dostane i v knížce, nebo to udělali jenom v seriálu kvůli tomu, že diváci jí žerou a chtěj jí v západozemí. Podle mě se tam nakonec dostane i v knížce, podle mě nás jak v knížce, tak v seriálu čeká fight draci vs, white walkers. Přece jenom se to jmenuje Píseň ledu a ohně, tak bych čekal, že se tam draci jakožto stvoření ohně utkají s walkery jakožto se stvořeními ledu. Eunuch má ještě lepší teleport než Malíček, zvládne se dostat z Dorne k Daenerys na loď za pár okamžiků.
    Jo, tohle byl až na pár vyjímek skvělej díl, díky kterýmu si za mě nakonec i celá tahle série nakonec to plus zaslouží, i když za některý momenty bych scénáristům nejradši nafackoval. Finále to teda bylo hezký, ale zajímá mě jedna věc, KDE JE GENDRY? Jestli se nakonec dozvíme, že už dávno chcípnul někde mimo záběr, protože chlastal mořskou vodu, tak budu vážně nasran*ej.
    Edit. Jak teď tady čtu, tak mi to připomnělo, že jsem se taky divil, že Malíček chce sedět na železnym trůnu, vždycky mi přišlo, že on spíš jenom rád stojí v pozadí. Nevim. Mě nasr*al už tim, že Sansu nabodl Ramsaymu na péro.

    Jaká teorie? :roll: To měla jako upíct koláč z celý jeho rodiny nebo co? Dyť to by ani neunesla! :king:

    Zas to tam ale neřekli na plnou hubu, opět se musíme "domnívat" (šeptala mu NĚCO do ucha, co neslyšíme, proč proboha proč?). :-k

    Pro mě je: Píseň ledu a ohně = láska Lyany a Rhaegara (bez které by žádná "Hra o trůn/y nebyla, dost zásadní věc, která ovlivnila osud Západozemí). :roll:
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    svoa00 napsal(a):

    Jenom si chci zase rýpnout... Proč mu říkají Bílý vlk? Duch je přece pořád na Zdi, takže proč tak Jonovi říkají? :twisted:

    Nevidela si Aruthov príspevok? :D Jon bude loviť nekrofágov Bielych chodcov striebornym mečom
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Rybba

    Rybba napsal(a):

    Tyrion Lannister napsal(a):

    Já už se k dílu znova vyjadřovat nebudu, ale řeknu jenom to, že se mi líbil, ale doufám, že se Martin vydá méně klišoidní cestou, protože jestli se dočtu v Prdech Zimy, to co jsem dneska viděl, obětuji tu knížku pánovi světla. Jinak by mne zajímalo, jak chtějí následující děj natáhnout na dvě série?! Leda snad, že Euron Bigcock Greyjoy, který teď nahradí Ramsayho jako hlavní záporák série vytáhne ze zadku dračí roh a celou tu invazi zkomplikuje.
    Dost se mi taky líbí, že dle seriálového vývoje, spolu (alespoň načas) skončí Danerys a Victarion. Na její nadšení z Vikiho se nemůžu dočkat :twisted:

    No vzhledem k tomu, že zřéjmě bude mít druhé největší loďstvo v Západozemí (po Dany), tak s kartama může ještě dost dobře zamíchat. :other:

    Podle čeho soudíš? Victarion jako kdo? :-k
    Mikke napsal(a):

    Varis odpluje do Dorne a následně pluje nazpátek aby se v půli cesty setkal z Dany. To už tam mohl rovnou počkat.

    Myslím, že zvládl tu cestu zpátky celou. :wall:
    Victarion je strýc Ashy/Yary a Theona, mladší bratr Eurona, který s ním prohrál královolbu, v knihách Theon s Ashou mrznou u Zimohradu a do Meerenu se vydal Victarion se Železnou flotilou a rohem, který má údajně kontrolovat draky. No a vzhledem k tomu, že Asha/Yara s Theonem se v seriálu do Meerenu dostali, tak předpokládám, že to zvládne Victarion v knížkách, ovládne draky a získá Danerys alespoň na čas. A vzhledem k tomu, že v knížkách se chce pomstít Victarion Euronovi za vraždu své ženy tím, že mu ukradne Dany, tak jeho roli zřejmě přebrali Yara s Theonem. Proto taky z Yary udělali lesbu, aby mohla Dany píchat místo Victariona :D
    Jo tak díky za připomenutí. Ty jsi v tom prvním příspěvku myslel dění v knize, já jsem myslel, že mluvíš o seriálu. Jo z knihy vím, kdo je Victarion (i když si to už moc nepamatuju, jen v seriálu mi tam nějak chyběl, tak mi to nedávalo smysl. :king:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Rybba V seriálu právě převzali jeho roli lesbická Yara s Theonem, jenž v knížkách je dost možné, že Thoen s Yarou umrznou u Zimohradu a Victarion slízne, abych tak řekl všechnu smetanu. :-D Proto jsem rád, že seriál víceméně potvrdil, že jeho mise, která se táhne celý Tanec bude mít úspěch.
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Rybba V seriálu právě převzali jeho roli lesbická Yara s Theonem, jenž v knížkách je dost možné, že Thoen s Yarou umrznou u Zimohradu a Victarion slízne, abych tak řekl všechnu smetanu. :-D Proto jsem rád, že seriál víceméně potvrdil, že jeho mise, která se táhne celý Tanec bude mít úspěch.

    V knize ale flotila Železných v bouři dostane dost na prdel ne? V seriálu tohle neřeší a pohodka, tam si plují flotily/cestují jednotlivci po celým široširým světě a nikdy se nikomu nic nestane (to bude žůžo až se zase objeví Gendry živý a zdravý na druhý straně zeměkoule!). :-#
  • Nevíte koho myslela lady Olenna? když v Dorne říkala. Když přijel naposled Tyrell do Dorne byl zavražděn.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 28. června 2016
    @Rybba Je sice pravda, že Victarion měl problémy s bouřemi, nicméně dle ukázkových kapitol z Vichrů zimy, většina Železné flotily dosáhla Meereenu a vstoupila do války na straně Daenerys Targaryen. Dokonce Barristan Selmy spatří z hradeb plachty Greyjoyů a řekne: Jsou na naši straně! http://awoiaf.westeros.org/index.php/Second_siege_of_Meereen
  • upraveno 28. června 2016
    @Rybba Teorie o tom, že Manderly v knížce nechal upéct koláč z Freyů, kteří ho doprovázeli z Bílýho Přístavu na Zimohrad. Nemyslel jsem to tak, že měla vyvraždit všechny Freye, myslel jsem to tak, kde jsou jeho ostatní mužští potomci.
    R+l=J je podle mě 100%, kdo jinej by to dítě mohl bejt? A proč by jinak byl hned v dalšim záběru obličej Johnnyho? To by asi bylo pěkně debilní, kdybysme se po tomhle dozvěděli, že to dítě byl úplně někdo jinej, kdo chvíli po tom umřel jako nemluvně nebo tak něco. To by tam celej porod a Tower of Joy ztrácelo význam.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @zelda04 To myslela hrozně dávného předka, ještě za tuším Aegona Dobyvatele, který ustanovil Tyrella správcem dobytého Dorne, ale Dorne povstalo a Tyrell byl zavražděn, když zazvonil za zvonek, aby přivolal nevěstku a místo toho se na něj sesypalo stovka rudých škorpiónů. Ten příběh zmiňoval v knížkách i Oberyn Tyrionovi
  • upraveno 28. června 2016
    JoffreyWater napsal(a):

    @Rybba Teorie o tom, že Manderly v knížce nechal upéct koláč z Freyů, kteří ho doprovázeli z Bílýho Přístavu na Zimohrad. Nemyslel jsem to tak, že měla vyvraždit všechny Freye, myslel jsem to tak, kde jsou jeho ostatní mužští potomci.

    Jo tohle, na to jsem zapomněl, to byla teorie? Já myslel, že to snad bylo úplně jasný! To není žádná teorie, ale tutovka! :king:
    Tyrion Lannister napsal(a):

    @Rybba Je sice pravda, že Victarion měl problémy s bouřemi, nicméně dle ukázkových kapitol z Vichrů zimy, většina Železné flotily dosáhla Meereenu a vstoupila do války na straně Daenerys Targaryen. Dokonce Barristan Selmy spatří z hradeb plachty Greyjoyů a řekne: Jsou na naši straně! http://awoiaf.westeros.org/index.php/Second_siege_of_Meereen

    Nic z Vichrů zimy jsem nečetl, tak nevím. :spike:
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @zelda04 To myslela hrozně dávného předka, ještě za tuším Aegona Dobyvatele, který ustanovil Tyrella správcem dobytého Dorne, ale Dorne povstalo a Tyrell byl zavražděn, když zazvonil za zvonek, aby přivolal nevěstku a místo toho se na něj sesypalo stovka rudých škorpiónů. Ten příběh zmiňoval v knížkách i Oberyn Tyrionovi

    8-O Ty si to vážně všechno pamatuješ? Nejsi ty náhodou slon? :twisted:
  • upraveno 28. června 2016
    JoffreyWater napsal(a):

    @Rybba Teorie o tom, že Manderly v knížce nechal upéct koláč z Freyů, kteří ho doprovázeli z Bílýho Přístavu na Zimohrad. Nemyslel jsem to tak, že měla vyvraždit všechny Freye, myslel jsem to tak, kde jsou jeho ostatní mužští potomci.
    R+l=J je podle mě 100%, kdo jinej by to dítě mohl bejt? A proč by jinak byl hned v dalšim záběru obličej Johnnyho? To by asi bylo pěkně debilní, kdybysme se po tomhle dozvěděli, že to dítě byl úplně někdo jinej, kdo chvíli po tom umřel jako nemluvně nebo tak něco. To by tam celej porod a Tower of Joy ztrácelo význam.

    Já vím, že ty víš. To co my teď víme ze seriálu je to, že Jon je Lyanino dítě, ale kdo je otec? Jasně to tam v seriálu ani knize řečeno nebylo. Proto to píšu, že v seriálu to schovali jako šeptání Nedovi do ucha a já se ptám proč proboha proč? Scénáristi si nechávají zadní vrátka kdyby náhodou něco? :-k KDYŽ JE TO PŘECE VŠEM UŽ DÁVNO JASNÉ! Jak kdyby to tam být nemohlo, zase nějaké spekulace, i když je to prostě těch 100% a ani nebylo řečeno to, co my víme (tušíme, dohadujeme se, spekulujeme, ale přece víme), že Lyana utekla s Rhaegarem DOBROVOLNĚ, že se oba milovali a splodili dítě z LÁSKY... A to dítě je Jon. Ale prostě to tam v tom seriálu zatím nebylo a to je zlé. :'-(

    Nějaký mocenský putky (dohady mezi přívrženci) mezi Jonem a Dany nebudou, páč budou manželé a tečka! :king:
  • ješte o Lyanně. Moc nechápu ten souboj před věží Neda Starka a Arthur Dayna. To si jako myslel že by ublížil svý sestře???
  • @Tyrion Lannister díky za odpoved :)
  • @Rybba Během toho šeptání do ouška jsem se celkem bál, že tam žádný dítě neukážou, že to bude dál tajemství a budeme čekat až do další série na to velký odhalení. Naštěstí se tak nestalo. Jinak taky si myslim, že Johnny se nakonec ožení s Františkou Josefou I. Targaryen a jejími tituly.
  • zelda04 napsal(a):

    ješte o Lyanně. Moc nechápu ten souboj před věží Neda Starka a Arthur Dayna. To si jako myslel že by ublížil svý sestře???

    To je podle knihy, tys ji nečetl? :-k To je právě to, že to byli členové královské gardy, kteří chránili, co jiného než následníka trůnu, tedy nebyli tam primárně kvůli Lyaně, ale kvůli tomu dítěti prince Rhaegara a Lyany (spekulace), jiný důvod by nedával přece smysl, měli být s princem a toho chránit, ale na jeho rozkaz byli právě úplně někde jinde a chránili Lyanu/Jona. :king:
  • upraveno 28. června 2016
    JoffreyWater napsal(a):

    @Rybba Během toho šeptání do ouška jsem se celkem bál, že tam žádný dítě neukážou, že to bude dál tajemství a budeme čekat až do další série na to velký odhalení. Naštěstí se tak nestalo. Jinak taky si myslim, že Johnny se nakonec ožení s Františkou Josefou I. Targaryen a jejími tituly.

    No do další série budeme čekat na to následné velké odhalení, které mělo přijít v této scéně, když už tam tedy byla. Že Jon je vlastně dítě Rhaegara a Lyany zplozené z lásky. :wall:
  • @Rybba Co máš pořád s tím zplozením z lásky? :-D Jako kdyby to na věci něco měnilo... I kdyby ji brutálně znásilňoval každý den 8x, tak je z té scény i z knihy zřejmé, že své dítě měla ráda a chtěla ho před Robertem zachránit.
  • upraveno 28. června 2016
    Magister_Peditum napsal(a):

    @Rybba Co máš pořád s tím zplozením z lásky? :-D Jako kdyby to na věci něco měnilo... I kdyby ji brutálně znásilňoval každý den 8x, tak je z té scény i z knihy zřejmé, že své dítě měla ráda a chtěla ho před Robertem zachránit.

    To jo, to jo. Ale v knize/seriálu to přece bylo prezentováno tak, že Rhaegar Lyanu unesl a každý den ji 8x brutálně znásilňoval. Ale vono to přitom bylo tak, že spolu utekli dobrovolně a 8x denně divoce souložili, protože se milovali a z této lásky se narodilo miminkooo! Little king of the north! :king:
  • Tak to prezentoval Robert Baratheon. A protože s výjimkou mlčícího Neda s Howlandem žádný jiný svědek nezůstal, tak se u toho už zůstalo.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.