Hra o trůny 6×10 – Zimní vichry - Ice & Fire

upraveno 24. srpna 2016 v 6. řada
imageHra o trůny 6×10 – Zimní vichry - Ice & Fire

Cerseina msta, sjednocení Severu, návrat Jaimeho a vyplutí Daenerys. Pravda je odhalena. Scénář: David Benioff & D.B. Weiss Režie: Miguel Sapochnik

Číst celý článek zde


145791012

Komentáře

  • @Rybba S tímhle vkusem... četl jsi Ságu o Zaklínači (A. Sapkowski)?
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Rybba napsal(a):

    Máte někdo nějaký tip na seriál/film/knihu, něco dobrýho kvalitního na těch dalších deset měsíců čekání!? :-# :oops:

    Co se týče knihy, doporučil bych trilogii se dvěmi vydanými knihami tuším. Jmenuje se to Temné bratrstvo (autor: Luke Scull) a ačkoliv název zní dle mého dosti infantilně a navíc ani netuším, proč se to jmenuje zrovna tak, kniha se mi líbíla.
    Přirovnal bych to k čisté fantasy, nicméně je vidět, že se autor pokusil inspirovat naším Martinem a následně to s tou krví a špínou dost přehnal.
    Představuje se nám tím temný svět plný smrti, násilí a zla, kde je až podiv nad tím, že se zde vyskytuje někdo, kdo smýšlí dobře.
    Kniha mě bavila a konec mě naprosto odrovnal v tom dobrém slova smyslu.
    Knihu doporučuji, už jen proto, že bych chtěl sylšet na ni názor Jiných lidí a také protože si myslím, že tento autor zaslouží podporu ;)
  • Crocuta napsal(a):

    Mě se ten hudební podkres docela dost líbil a jak píšu kdesi výše, spolu s tím zobrazeným vyřizováním účtů (ubodání velmistra P., Lancelovo lezení do pasti atd.) mi to silně připomělo Kmotra :-D .
    Jen tak mimochodem, nevím co by se muselo Dany postavit do cesty, aby v nejbližší době neusedla na Železný trůn - má draky, nějaké ty zbylé kleštěnce, Dorne, Rovinu a část Krakatic na své straně a k tomu Dothraky - já právě čtu znovu Hru a tam se píše, že jen samotný Drogův khalasar mohl postavit 40 000 (!) válečníků. Nevím kolik khalů mělo své lidi ve Vaes Dothrak, když je Mhysa zblbla, ale podle toho čísla výše musí nyní velet vojsku v řádu statisíců mečů, přičemž celá armáda Lannisterů na začátku válek jich měla sotva víc než 30 000 (pod Tywinovým velením 20 000 + zbytek) a po všech těch bitvách jich už bude mnohem méně. Počty hovoří jasnou řečí :spike:
    :king: .

    Na druhou stranu zase Daenerys nemá žádného vojevůdce. Snad jen Šedého červa. Ale vzhledem k tomu, že plavby přes oceán jsou v seriálu 100% bezpečné, tak zřejmě invaze proběhne úspěšně i tak.
  • Borůvka napsal(a):

    @Rybba Jistě, to je přijatelné vysvětlení. Jen mám dojem, že to naruší avizovaný status Jona jako morální spojení Starků a Targaryenů... ale co, rod Starků je stejně v háji, tak nemá cenu nad tím dumat. Dík za odpovědi.

    Borůvko neděkuj, jako je to můj úhled pohledu, každý ho může mít trochu jinak, však to v seriálu ani knize nakonec řečeno nebylo, takže se můžu mýlit, ale já to tak cítím. Jak to spisovatel/scénáristi mysleli se snad dozvíme až vyjdou knížky/natočí další díly. A to ještě v každém z těchto médií bude řečeno určitě trošičku jinak. :king:
  • upraveno 28. června 2016
    Magister_Peditum napsal(a):

    Crocuta napsal(a):

    Mě se ten hudební podkres docela dost líbil a jak píšu kdesi výše, spolu s tím zobrazeným vyřizováním účtů (ubodání velmistra P., Lancelovo lezení do pasti atd.) mi to silně připomělo Kmotra :-D .
    Jen tak mimochodem, nevím co by se muselo Dany postavit do cesty, aby v nejbližší době neusedla na Železný trůn - má draky, nějaké ty zbylé kleštěnce, Dorne, Rovinu a část Krakatic na své straně a k tomu Dothraky - já právě čtu znovu Hru a tam se píše, že jen samotný Drogův khalasar mohl postavit 40 000 (!) válečníků. Nevím kolik khalů mělo své lidi ve Vaes Dothrak, když je Mhysa zblbla, ale podle toho čísla výše musí nyní velet vojsku v řádu statisíců mečů, přičemž celá armáda Lannisterů na začátku válek jich měla sotva víc než 30 000 (pod Tywinovým velením 20 000 + zbytek) a po všech těch bitvách jich už bude mnohem méně. Počty hovoří jasnou řečí :spike:
    :king: .

    Na druhou stranu zase Daenerys nemá žádného vojevůdce. Snad jen Šedého červa. Ale vzhledem k tomu, že plavby přes oceán jsou v seriálu 100% bezpečné, tak zřejmě invaze proběhne úspěšně i tak.
    No měla ještě jednoho a toho z nepochopitelných důvodů pro mě nechala v Meerenu, aby ho spravoval (Dario)!? :wall:
    No jeden se ještě v nouzi největší objeví, až najde lék (Jorah). :-P
    Borůvka napsal(a):

    @Rybba S tímhle vkusem... četl jsi Ságu o Zaklínači (A. Sapkowski)?

    No asi jsem nezačal správnou knížkou, ale četl jsem kousek a nějak mě to nechytlo, asi "nuda?". Ehm! Ale to můžu říct i o Pánovi prstenů. :-# Zase na druhou stranu Hobit se mi líbil! Já jsem spíš na ty dětské knížky, Harry Potter a tak! :oops:
  • upraveno 28. června 2016
    @Rybba Ak si ešte nečítal, odporúčam sa pustiť do Sandersona. Hromada kníh a rozumná rýchlosť vydávania nových. :)

    Alebo potom samozrejme Rothfuss, kde sa ale čakanie na tretiu knihu už nebezpečne začína podobať čakaniu na Víchry.
  • @Rybba Usuzoval jsem z tvé přítomnosti zde, inu každý má originální vkus. V tom případě nic moc z knih nevím (možná knižní zpracování Warcraftu? Kupodivu mě bavilo a to jsem nikdy žádnou z těch her nehrál). A jsem rád, že opravdu žije někdo, kdo si myslí, že (můj oblíbený) Pán Prstenů není lepší než (můj nejoblíbenější) Hobit! :dance:
  • Vím, že už to tu na fóru padlo několikrát, ale jestli hledáte netradiční (ne High) epické fantasy, které vám vydrží opravdu dlouho (kolik už to má vlastně dílů? 10 v hlavní linii a pak asi 6 dalších ve vedlejších sériích), tak mohu jen doporučit Malaz. Bohužel první díl je hodně nepřehledný a člověk se jím zprvu musí prokousávat, což lidi obyčejně odradí. Já ale mohu doporučit, je to moje nejoblíbenější fantasy série.
  • @Rybba Á málem bych zapomněl, doporučuji spisovatele jménem Terry Pratchett. Někomu se jeho knihy zdají naivní a nudné, ale pokud tě chytne, máš co číst příštích deset let :).
  • upraveno 28. června 2016
    Magister_Peditum napsal(a):

    Vím, že už to tu na fóru padlo několikrát, ale jestli hledáte netradiční (ne High) epické fantasy, které vám vydrží opravdu dlouho (kolik už to má vlastně dílů? 10 v hlavní linii a pak asi 6 dalších ve vedlejších sériích), tak mohu jen doporučit Malaz. Bohužel první díl je hodně nepřehledný a člověk se jím zprvu musí prokousávat, což lidi obyčejně odradí. Já ale mohu doporučit, je to moje nejoblíbenější fantasy série.

    Můžeš hodit odkaz? ;-)
    Borůvka napsal(a):

    @Rybba Usuzoval jsem z tvé přítomnosti zde, inu každý má originální vkus. V tom případě nic moc z knih nevím (možná knižní zpracování Warcraftu? Kupodivu mě bavilo a to jsem nikdy žádnou z těch her nehrál). A jsem rád, že opravdu žije někdo, kdo si myslí, že (můj oblíbený) Pán Prstenů není lepší než (můj nejoblíbenější) Hobit! :dance:

    Těch knížek je dost, kterou začít, nějak se v tom neorientuju, já hrál akorát Warcraft trojku jako strategii a teďka jsem byl v kině na film, který byl dobrý, určitě zajdu na pokračování jestli bude! :king:
  • Mně se velmi líbí knihy od Mosteckého. Podle mne suverénně nejlepší český autor fantasy. Navíc subžánr, který mi hodně vyhovuje tzv. historická fantasy, tj. fantasy v reálné minulosti.
  • Daario byl víc velitel než vojevůdce. Je fakt, že Dany nemá žádného stratéga. Ale ona vždycky všechno vymyslela sama :-D
  • A když jsme u Tolkiena, tak lepší než Pán prstenů je rozhodně Sillmarilion :-)
  • No, vlastně má ještě Tyriona, vítěze od Černovody. :-D
  • Beleg napsal(a):

    A když jsme u Tolkiena, tak lepší než Pán prstenů je rozhodně Sillmarilion :-)

    To je otázka osobního vkusu - já mám od Tolkiena rád všechno :-) .
    Jinak Mostecký je dobrá volba, to potvrzuji, já mám hodně rád Žambocha, zejména knihy ze světa Koniáše a Baklyho - inteligentní ale zároveň akční fantasy.
    Z českých autorů je pro mne ovšem číslo 1 Vladímír Šlechta - autor neskutečně čtivých knih, které kromě několika mimo série spadají do 2 cyklů - oggerdovská (podle titulního hrdiny) postapokalyptická sci-fi a můj nejoblíbenější český fantasy cyklus Krvavé pohraničí.
  • Rybba napsal(a):

    Dost zásadní věc, v jednom okamžiku je v Dorne a v dalším je na DRUHÉ STRANĚ ZEMĚKOULE. Při tom záběru jsem dostal takovou facku do tváře, že jsem se málem vyvrátil a úplně mi to zkazilo závěrečnou scénu, která byla opravdu epická. Prostě jsem se nedokázal soustředit na Dany - tak jak to bylo režisérem zamýšleno a čuměl jsem na Varyse a říkal si. Kufa co ten tam dopr...e dělá!! :wall:

    Třeba to vysvětlí a la Trhák - Čí je to pohřeb? Aha, ale proč potom stojí vedle rakve? Tak vybereme nějaký záběr kde není. Dědek plesnivá se nacpal všude... No, tak to vysvětlíme tak, že na pohřeb přijel jeho bratr - identické dvojče! Co když ten co vyjednával nebyl ten co odjel z Meereenu? Co když ten v Meereenu není Varys, ale Muž bez tváře? Pravda je tam venku... :o)
  • @Rybba Nejúplnější přehled (alespoň těch přeložených) jsem našel tady: http://www.databazeknih.cz/stitky/warcraft-12834

    Já hry nehrál, takže nevím, co všechno z nich víš (a co tam vlastně je :)). Rozhodně doporučuji přečíst Zrod Hordy- je to úplný úvod a vysvětluje, co se dělo těsně před dějem filmu. Jinak dějově následuje Poslední strážce (cca film, Warcraft I), Příliv temnoty a Za temným portálem (oboje Warcraft II (a budoucí filmy?)). Pak jsem trochu ztratil přehled, ale myslím, že se dá zrekonstruovat pořadí podle her :)
  • JoffreyWater napsal(a):

    Jo a ještě Sansa zabije Malíčka, až zjistí, že jí podrazil fotříka při konfrontaci Joffreyho.


    Ono to v knížce někde je ? Že Joffreyho překecal Littlefinger ? Já jestli jsem něco nezapomněl či nepovšiml :D
  • Sagart napsal(a):


    Proč vlastně Benjen odjel. Tomu jsem nikterak neporozuměl...

    Jakožto nemrtví nemůže projít Zdí (proč je nenechal u nejbližšího přechodu to tuší je DnD), v knihách se to krásně vysvětluje se Studenorukým.

  • @Borůvka: Nemá cenu počítat pobočníky, je jasně psáno, že Mace obléhal Bouřný konec téměř rok (a víme, že to trvalo skoro celou rebelii),... Nepočítaje v to čas mezi smrtí Starků a mobilizováním armád poté, co dal král zatknout Arryna, Starka a Baratheona, protože rebelie začala třemi bitvami v jeden den poblíž BK a to Tyrrelové tím směrem teprve táhli. V době smrti starků byli budoucí rebelové v Údolí. Takže od smrti Starků do nalezení Lyanny cca 15 měsíců. Takže dítě si nepochybně upíchli až po smrti Starků, tedy možnosti jsou:
    - Nevěděla
    - Věděla, ale nebrala to za Rhaegarovu vinu - ostatně na začátku rebelie na něj měl Aerys pifku (a jeho první ženu a děti držel za rukojmí do hořkého konce), takže žádný div.
    - Věděla, kladla to R za vinu, ale přetrpěla to kvůli proroctvím.
    - byla unesená, znásilněná a držená proti své vůli.
    Osobně jsem za vysvětlení 2. :o)
  • Já vztah Lyanny a Rhaegara vždy chápal jako klasickou nešťastnou lásku. Oba dobrovolně něco udělali, aniž chtěli následky, které nastaly, nejspíš je neočekávali a ani si je nedokázali představit. Když už následky přišly, byli (tedy hlavně Rhaegar) okolnostmi tlačeni k chování, které dělat nechtěli, ale prostě museli. R. proti komukoliv ze vzbouřenců osobně nic neměl, musel jen hájit říši a dynastii a - ať chtěl nebo nechtěl - nést důsledky činů svého šíleného otce. Je otázkou, kolik toho Lyanna věděla, ale i kdyby věděla všechno, byla podle mého natolik soudná, že věděla, že nemůže Rhaegarovi nic vyčítat. Navíc ho milovala. Naopak R. byl natolik čestný, že nesl svůj úděl až do konce, aniž by vmetl Robertovi do tváře pravdu o tom, koho má Lyanna ráda.
  • Doporučuji trilogii Stín krkavce ... dvě knížky už vyšly a třetí se překládá (září/říjen).
    Je to výborná story .... Anthony Ryan si vzal za vzor Geralta :) G.R.R. Martina a v prvním díle lehce Harryho Pottera ( učí se v zámku bojovat) :D
  • Dreamer napsal(a):

    @Mellien na mě to vůbec nefungovalo a vyvolalo to tak maximálně úšklebek místo nějakých emocí :D podle mě celkem krok vedle, Djawadimu jdou mnohem líp tklivé smyčce (motiv Starků a severu) než random dojemné piánko.

    Ono když to posloucháš, dojde ti že ty motivy které se tam objevují vůbec random nejsou :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Hele, proč tak řešíte Varysův teleport? Vždyť Tyrion říkal Danny, že přemalování plachet bude ještě trvat, takže času dost.

    Tommen dost dobrý - takhle "blbou" smrt jsem fakt nečekala, takže za mne plus.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Drake_Rammoray Jo, přesně. Když jsem viděla, jak to EY dává do vlákna k 9. dílu, tak jsem si myslela, že se mu 10. díl nelíbil a pak když jsem na to koukala, vyprskla jsem smíchy :D
  • Není to asi zas tak důležité, ale přesto se zeptám. Kdo by měl být pravoplatným dědicem trůnu po smrti Tomena? Neměl by to být Jaime? Kdo je nyní dědicem v Lannisteru? V seriálu si totiž nepamatuji, že by tam byli ještě nějací další členové jejich rodu
    Má vůbec Cersie nějakou šanci proti Danerys? Osobně totiž nevím, co chtějí v seriálu dvě i když zkrácené série ještě řešit.
  • Co se týče Severu, tak se je mi zatím vcelku sympatický postava Roberta Glovera. Doufám, že se ještě objeví v seriálu.
  • Mám dotaz a lehce píchnutí do vosího hnízda :D L+R=J to by sedělo, ale četl jsem teorii, že R nepatří k Drakovi, ale patří k Jelenovi (Robert). Chtěl bych jen rozvášnit diskuzi :D :D jaká je šance, že Jon je Robertovo dítě. Sémě je silné :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.