Bibliografie

upraveno 14. února 2007 v George R.R. Martin
Literární tvorba George R.R. Martina.Novely

Dying of the Light, Simon & Schuster, 1977; Soumrak na Worlonu, TRIFID 2003
Windhaven (with Lisa Tuttle), Timescape, 1981; Křídla snů, LASER 1993
Fevre Dream, Poseidon Press, 1982
The Armageddon Rag, Poseidon Press, 1983; Nemo Press, 1983
Dead Man's Hand (with John J. Miller), Bantam Books, 1990
A...

Číst celý článek zde
24

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Baron
    Baron napsal(a):

    Zdravím, nevím jestli tu už je odkaz, ale chtěl jsem pochválit Martina za novou knihu. Ve středu jsem si koupil Ledového draka a vypadá to suprově. Zatím jsem se sice nedostal ke čtení, ale ilustrace od Luise Royoa jsou nádherné. Děj by prý měl být příběh který Stará chůva vyprávěla Jonu na Zimohradu, když byl malý.

    Ledový drak nemá se ságou nic společného, Martin to napsal dlouho před Písní. Ale pohádka je to hezká. Koncem loňského roku se mi ji podařilo koupit po delším shánění. Že Argo chystá nové vydání netušila, to bych asi počkala. I když ta moje verze má ilustrace taky.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. října 2015
    19.10. vydalo nakladatelství Motto knihu Nebezpečné ženy, která obsahuje povídku Princezna a královna.
    Překlad Hana Březáková :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Hana je taky nebezpečná žena?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Pro některé fanoušky ano :-D
  • Březákové se docela bojím, ale ty další povídky bych si rád přečetl. Přeci jenom, tohle téma je pro mě zajímavé.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Obálka knihy Darebáci. A termín vydání opět posunutý z června na... ehm, opět na září. Třeba do třetice všeho dobrého to nakonec v září 2017 vyjde. Začínají se od Martina učit nepěkné kousky.
    (A ano, ta stylizace odkazující k seriálu mě pěkně štve.)
    image
  • Tak a teď mám hlad...
  • sveva napsal(a):

    Nejlepší je ta poznámka na Martinově blogu :D :

    The final story in DANGEROUS WOMEN will be my own, a 30,000 word novella entitled "The Princess and the Queen," a history (somewhat abridged) of the Dance of the Dragons, as set down by a maester of the Citadel.
    ...
    (The full 80,000 word account of the Dance will eventually appear in a book, as yet untitled, that we're calling the GRRMarillion).
    Doufám, že ten svůj GRRMarillion nehodlá psát někdy v nejbližších dvou desetiletích?!
    Spíš bych doufala, že má ochotného příbuzného na spôsob Christophera.
  • @Aviv: Grr... Marillion by vám vysvětlil, jak je to s plány, spoléháním na rodinu a tak podobně... Lysa "Outdoor" Arryn by to řekla sama, ale neumí lítat...
    Aaaaa, já už chci Vichry...
  • Jay napsal(a):

    @Aviv: Grr... Marillion by vám vysvětlil, jak je to s plány, spoléháním na rodinu a tak podobně... Lysa "Outdoor" Arryn by to řekla sama, ale neumí lítat...
    Aaaaa, já už chci Vichry...

    No nechci být zlá, ale ono to bylo spíš o spoléhaní na milence. A Sansu do toho netahat, protože ta holka něměla jak zabránit vraždě své tetičky.
    A taková otázečka... Keby sme chceli napasovať Silmarillion na ASOIAF, kto by bol Feanor?
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Aviv napsal(a):

    Jay napsal(a):

    @Aviv: Grr... Marillion by vám vysvětlil, jak je to s plány, spoléháním na rodinu a tak podobně... Lysa "Outdoor" Arryn by to řekla sama, ale neumí lítat...
    Aaaaa, já už chci Vichry...

    No nechci být zlá, ale ono to bylo spíš o spoléhaní na milence. A Sansu do toho netahat, protože ta holka něměla jak zabránit vraždě své tetičky.
    A taková otázečka... Keby sme chceli napasovať Silmarillion na ASOIAF, kto by bol Feanor?
    Vzhledem k tomu, že Silmarilion se odehrává v prvním věku Středozemě, jejíž součástí je i Westeros, byl by Feanor zkrátka Feanor.
    Pokud myslíš Feanora čistě podle rázu Západozemí, musíš si uvědomit, že neznáme stoprocentně mytologii Martionova světa a tak nemůžeme tvrdit, kdo z nich by to byl.
    Žhavým typem se stává někdo z dětí lesa, nebo samotný Noční král aka Jon Snow 1.
    Nicméně lidé, jsou jsou s Martinem ve spojení a znají jeho záměry a myšlenky, vědí, že jím není nikdo Jiný, než Hodor...
  • AvivAviv
    upraveno 8. června 2016
    Ach, no ovšem... Stará dobrá teória o ASOIAF ako budúcnosti Stredozeme.
    Pro případ žhavé varianty s Nočním králem, skusme opační garde - Na jakou Silm postavu by pasoval Malíček?
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. června 2016
    Jelikož GRRM nesnáší fan fiction, tak Westeros rozhodně nebude součástí Tolkienova světa.

    @Aviv taková svině jako Malíček snad v Silmarillionu nikdo nebyl. Melkor je sice "zlý" ale rozhodně bych ho nepovažoval za typické zlo, a popravdě si myslím, že ve spoustě věcí byl v právu pokud jde o jeho spory se zbytkem Valar. Sauron byl spíš takový trouba co si pro sebe urval co šlo z toho co zbylo po Melkorovi ale rozhodně to nebyl žádný velký koumák. Pokud jde o ostatní, tak mě pořád nenapadá nikdo ke komu Malíčka přirovnat. Takový zamindrákovaný hňup který si prostě potřebuje vybíjet svojí nenávist ke světu a všem co mu "ublížili". Ale už je to dost let, co jsem to četl, takže si nejsem úplně jistý.
  • Everett_Young napsal(a):

    Jelikož GRRM nesnáší fan fiction, tak Westeros rozhodně nebude součástí Tolkienova světa.

    @Aviv taková svině jako Malíček snad v Silmarillionu nikdo nebyl. Melkor je sice "zlý" ale rozhodně bych ho nepovažoval za typické zlo, a popravdě si myslím, že ve spoustě věcí byl v právu pokud jde o jeho spory se zbytkem Valar. Sauron byl spíš takový trouba co si pro sebe urval co šlo z toho co zbylo po Melkorovi ale rozhodně to nebyl žádný velký koumák. Pokud jde o ostatní, tak mě pořád nenapadá nikdo ke komu Malíčka přirovnat. Takový zamindrákovaný hňup který si prostě potřebuje vybíjet svojí nenávist ke světu a všem co mu "ublížili". Ale už je to dost let, co jsem to četl, takže si nejsem úplně jistý.

    Čítal si Black book of Arda?
  • @Aviv Nečetl, kdysi jsem slyšel, že něco takového existuje, ale nijak jsem po tom tehdy nepátral. Co je tedy Black book of Arda?
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Nejsem fanoušek ruských fanfikcí na Pána prstenů, tudíž Černou knihu Ardy, Elfské ostří, ani další věci neuznávám...
    Jsem zastánce svobodného Západu :D
  • AvivAviv
    upraveno 8. června 2016
    Ruská fanfiction, ktorá sa dočkala vydania (ale bez súhlasu Tolkien estate). V podstate je to Silmarillion z pohľadu záporákov a preto má aj patrične rozdielnu interpretáciu udalostí - Melkor bol vlastne fajn chlapík, ktorý vnášal do Ilúvatarovho dokonalého ale statického sveta zmenu a despotický Eru s tým bol nespokojný a tak sa vykopala vojnová sekera a zvyšní Valar z časti z nedostatku vhľadu a z časti zo strachu a menších schopností stáli na strane Ilúvatara a Melkor si Mairona a Curuma vlastne stvoril sám, lebo bol tak trocha osamelý, ale Eu mu ich ukradol a dal Aulemu a tak dále a tak dále... Je to veľmi, veľmi rozdielna interpretácia s veľmi veľkým množstvom vlastných invencií a čítala som len úryvok. Štylisticky mi to prišlo pekné a je to celkom zaujímavý a zábavný nápad.
  • @Aviv To zní velice zajímavě, hned jak budu mít po zkouškách, tak se na to podívám. Vyšlo to i nějak přeložené (stačí do angličtiny), nebo je to jenom v Ruštině? (Teda, díky potkávání ruských hráčů je moje znalost ruštiny aspoň na základní úrovni, ale na čtení knihy v ruštině to opravdu nevidím).
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Aviv napsal(a):

    Ruská fanfiction, ktorá sa dočkala vydania (ale bez súhlasu Tolkien estate). V podstate je to Silmarillion z pohľadu záporákov a preto má aj patrične rozdielnu interpretáciu udalosti - Melkor bol vlastne fajn chlapík, ktorý vnášal do Ilúvatarovho dokonalého ale statického sveta zmenu a despotický Eru s tým bol nespokojný a tak sa vykopala vojnová sekera a zvyšný Valar z časti z nedostatku vhľadu a z časti zo strachu a menších schopností stáli na strane Ilúvatara a Melkor si Mairona a Curuma vlastne stvoril sám, lebo bol tak trocha osamelý, ale Eu mu ich ukradol a dal Aulemu a tak dále a tak dále... Je to veľmi, veľmi rozdielna interpretácia s veľmi veľkým množstvom vlastných invencií a čítala som len úryvok. Štylisticky mi to prišlo pekné a je to celkom zaujímavý a zábavný nápad.

    A s tímto by sověti měli přestat
    Vlastně ano, představte si Starý zákon z pohledu ďábla :o
    Zajímavý nápad určitě, nicméně stále je to jen přiživování se na prachyvydělávající značce.
    Martionova fanfikce je pozoruhodná v tom, že si nikdo nevšimne že jest fanfikcí a Martin si s tím tajemstvím i zemře... (snad ne brzy :..(
  • @Sagart no, to bys pak mohl říct o jakémkoli fanfiction. Vlastně když už jsi tu vytáhl tu Bibli, tak celý Nový zákon je v podstatě jen fan fiction ke sterému :-D A ještě jednou: GRRM NESNÁŠÍ fan fiction a ostře proti tomu vystupuje. To, že je Píseň často srovnávána s Tolkienem probíral už několikrát, stačí si ty rozhovory najít na youtube. Jinak inspirace nějakým dílem a fan fiction je docela rozdíl. Jo, třeba ty odstíny šedi, to je prostě Twilight přes kopírák, a je to tam hodně vidět. Ale GRRM si hodně napůjčoval i jinde a mnohem více se inspiroval skutečností než Tolkienem.
  • Sagart napsal(a):

    Aviv napsal(a):

    Ruská fanfiction, ktorá sa dočkala vydania (ale bez súhlasu Tolkien estate). V podstate je to Silmarillion z pohľadu záporákov a preto má aj patrične rozdielnu interpretáciu udalosti - Melkor bol vlastne fajn chlapík, ktorý vnášal do Ilúvatarovho dokonalého ale statického sveta zmenu a despotický Eru s tým bol nespokojný a tak sa vykopala vojnová sekera a zvyšný Valar z časti z nedostatku vhľadu a z časti zo strachu a menších schopností stáli na strane Ilúvatara a Melkor si Mairona a Curuma vlastne stvoril sám, lebo bol tak trocha osamelý, ale Eu mu ich ukradol a dal Aulemu a tak dále a tak dále... Je to veľmi, veľmi rozdielna interpretácia s veľmi veľkým množstvom vlastných invencií a čítala som len úryvok. Štylisticky mi to prišlo pekné a je to celkom zaujímavý a zábavný nápad.

    Vlastně ano, představte si Starý zákon z pohledu ďábla :o
    Pozdě...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Tak když jsme u toho, tak Poslední pán prstenu se mi ukrutně líbil :)
  • Everett_Young napsal(a):

    @Aviv To zní velice zajímavě, hned jak budu mít po zkouškách, tak se na to podívám. Vyšlo to i nějak přeložené (stačí do angličtiny), nebo je to jenom v Ruštině? (Teda, díky potkávání ruských hráčů je moje znalost ruštiny aspoň na základní úrovni, ale na čtení knihy v ruštině to opravdu nevidím).

    Ja som ten úryvok čítala v angličtine, skúsim to nájsť.
  • Mise úspešná - ale preložené do ENG sú len 3 kapitoly.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Everett_Young napsal(a):

    @Sagart
    1.no, to bys pak mohl říct o jakémkoli fanfiction.
    2. Vlastně když už jsi tu vytáhl tu Bibli, tak celý Nový zákon je v podstatě jen fan fiction ke sterému :-D
    3. A ještě jednou: GRRM NESNÁŠÍ fan fiction a ostře proti tomu vystupuje. To, že je Píseň často srovnávána s Tolkienem probíral už několikrát, stačí si ty rozhovory najít na youtube.
    4. Jinak inspirace nějakým dílem a fan fiction je docela rozdíl. Jo, třeba ty odstíny šedi, to je prostě Twilight přes kopírák, a je to tam hodně vidět.
    5. Ale GRRM si hodně napůjčoval i jinde a mnohem více se inspiroval skutečností než Tolkienem.

    1. Ano ;)
    2. Spíše pokračování, epilog, nežli fanfiction...
    3. Já také nemám rád dementní teorie a sám je píšu :D četl jsi toto ;)
    4. Doopravdy přes kopírák :O. Eda praktikuje BDSM či jak :O
    5. Každý kdo píše fanfikci se občas inspiruje i jinde ;)
  • Keď už LOTR ako prostriedok východu a západu, tak mi nedá nespomenúť zaujímavú recenziu na knihy: http://www.kfilmu.net/filmy.php?sekce=zajimavosti&film=fotr
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Katrina napsal(a):

    Keď už LOTR ako prostriedok východu a západu, tak mi nedá nespomenúť zaujímavú recenziu na knihy: http://www.kfilmu.net/filmy.php?sekce=zajimavosti&film=fotr

    Naší ruští sousedé viděli mapu, při níž se Tolkien během psaní inspiroval :D
    image
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Sagart napsal(a):

    Eda praktikuje BDSM či jak :O

    Tak on ho nepraktikuje ani pan Šedý, takže vo co tady de :P
  • Katrina napsal(a):

    Keď už LOTR ako prostriedok východu a západu, tak mi nedá nespomenúť zaujímavú recenziu na knihy: http://www.kfilmu.net/filmy.php?sekce=zajimavosti&film=fotr

    Tak to jsem docela ráda, že to nakonec vyšlo na Liv a Cat.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Krisa napsal(a):

    Sagart napsal(a):

    Eda praktikuje BDSM či jak :O

    Tak on ho nepraktikuje ani pan Šedý, takže vo co tady de :P
    Ani pan Šedý :O to je mi novinka...
    víš, slyšel jsem o nějaké jeho úchylce...
    tak asi to bude jen to "staršit lidi!"
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.