Tak Statečný srdce je všeobecně známý já beru že to je první velkofim ze středověku, který ho podává drsně. Zajímavou drsnou atmosféru má i Černá smrt ( fanouši hry ocení Sean Bean i Melisandru), ale není to klasický rytířský příběh. Dobrý rytířský příběh bych bral severský Arn.
Je to těžký, já si totiž myslím že jsem z tohohle žánru historický-středověk-neúplněnáročný viděl všechno.. A mimochodem asi nic lepšího než Království.. Nevím proč se Ridley musel pustit zrovna do Mojžíše, protože tahle kapitola mě úplně míjí..
jsem rád že @Dreamer teď drží se mnou na 5 hvězd pro Kralovství nebeské :) film má sice chyby a z křesťanů dělá padouchy a zatajuje takové "detaily" které nehrají do karet Saladinovi a taky hlavní hrdina je trouba ale přesto to je podle mě valitní film stejne jako Alexandr
@DanielSvatoš @Dreamer Díky bohům za vás, taky se připojuji do fanklubu Království :) Teda ale pak jsem se těšil strašným způsobem na Robina Hooda, když jsem se dozvěděl že tam bude postava Williama Marshalla a bitva u Lincolnu a nakonec nechci říct zklamání - jen to "konkurence je na tom dost blbě, tak díky tomu ten film nepůsobí jako průměr".
Poslední Robin Hood s Crowem není špatný film, častý hejt si rozhodně nezaslouží. Ale štve mě, že ztratili odvahu a nenatočili to podle původního záměru pod názvem Nottingham.
Mě naopak příjde v Království hlavní hrdina až neuvěřitelně schopný - chvilku si s otcem zamáchá mečem a je z něho skvělí skvělý bojovník, brilatní taktik co se vyzná v obléhání - na to že je kovář. Příjde mě že Scott nejlíp zvádá ve velkofilmech menší bitky v království bylo nejlepší přepadení v lese a v Gladiátoru bitka v aréně s válečnými vozi.V Robinu Hoodovi mě dostala chrabrá kavalerie na ponících to si mohl odpustit. Jinak jsem taky konečně viděl sovětskýho Ivanhoa a je to dost hrůza vůbec nechápu že má vyšší hodnocení než britský. Třeba jsem vůbec nepochopil proč tam vypustili Židy ( že by z ideových důvodů ? ) když vztah Templáře a Rebeky je v ději důležitý .
Ještě tu nikdo nezmínil Železnou kládu. :D Pravda, trošku slabší film. Ale je tam Kulich jako strašně drsnej viking. Katapult a Epický král Giamatti. Co víc si přát.
Komentáře
možná tak Jméno růže
http://www.csfd.cz/film/166-jmeno-ruze/komentare/
@derfel Černou smrt ani Arn neznám :-k
@Dreamer Co král Artuš http://www.csfd.cz/film/116485-kral-artus/prehled/
A co teprve ten novej co chystá Guy Ritchie
@Montezuma3 je to možný Arn je 2007 a Stařík 2013 takže ho překonal teda