Sledujete Black Sails ? Mě příjde čím dál lepší ( narozdíl třeba od Vikingů - lov medvěda Bjornem to byl docela úlet, je asi trochu nespravedlivý to srovnávat s Revenantem, ale vypadalo to spíš jak z Vinnetoua, celou linku Bjorna v nový sérii moc nechápu). Souboj Flinta s Černovousem dobře udělaný, celkově pravidla pirátů, že téměř o všem hlasovali, nejistý postavení kapitána dobře vykreslený. Ještě by to chtělo větší bitvu, jako bylo finále druhý série.
Z Black sails som videla necelý diel, bolo to celkom zaujímavé. A ešte som v telke zachytila niečo o detektívovi z asi 19. storočia. Mám pocit, že sa to odohráva v USA.
@Everett_Young no nevím, tohle je už překombinované, aby se pokřivených charakterů narvalo do jednoho městečka, případ se nehýbe, místo toho řešíme nudnou linku hlavní hrdinky a její bolístky z minulosti, které jsou poměrně předvídatelné a klišoidní, stejně jako rozuzlení případu :)
Třeba je to psycho městěčko a někdo je tam narval právě proto a za celým případem a celým městem je jedna veliká konspirace, jak se všichni doví v další sérii... 8-O:-D
Twin Peaks chci někdy znovu zkusit, musím přiznat, že po první epizodě jsem neměla chuť pokračovat dále, protože mě to strašně nebavilo, ale nehážu to do koše a plánuju se k tomu jednou možná vrátit :D
Ach já nešťastná, "omylem" jsem se podívala na hodnocení aktuálního dílu Black Sails. Ještě se tím prohloubila moje seriálová deprese po tom, co jsme včera konečně dodívali Vojnu a mír.
@brbr musím říct, že v knižní verzi mě Nataša i Andrej silně vytáčeli a přála jsem jim ať slečna dokonalá a pan nejdokonalejší skončí nadobro nerozlučitelně spolu :D
EDIT: ajaj, popletla jsem si Soňu s Marií :D Marii bych asi Bezzuchova nepřála, chudák holka. Natašu jsem silně nesnášela, grrr sobecká hloupá, utopená ve svých bolístkách a sebelítosti, přesto za všech okolnosti nejroztomilejší a milována každým a snad i každou :D Ten přerod v samaritánku na konci jsem fakt nežrala. Soňa a Andrej, to by byla krásná dvojice, škoda, že Natašu nešlo odeslat někam za oceán, kde by neškodila. Pak už jsem si jen přála, aby se Nataša někde s Andrejem zavřeli a navzájem odpravili.
@brbr No, já myslím že Nataša ho spíš začala milovat, Andrej pro ní bude pořád number one :D A samozřejmě Soňa je TOP ze všech sebemrskaček.. @Dreamer Jinak ano, Andrej byl podle mě arogantní kokůtek a Mr. Handsome, na kterýho přišla krize středního věku a tak nechal manželku u svého despotického otce a své nastávající pak vyčetl drobný spuštění se, když se na ní na bůhvíjakdlouho vyfláknul. Nataša byla zase malá naivní holka, která to trochu (trochu víc) podělala. Idealistická verze Pierra mi vadila teda nejvíc ze všech. Nevím jak je to rozvedený v knížce, ale to naťuknutí zednářů.. Tam jsem čekal trochu větší důsledky na jeho osobnostní vývoj a ono to v podstatě k ničemu nebylo, krom toho že nechal někde na dědině postavit školu..
Nejradši jsem měl asi Nikolaje, sice zadlužil rodinu a zlomil srdce Soně na druhou stranu proč ne, kdo by chtěl mít incestní děti (ano víte kam tím mířím), ale s Marií to uhrál dobře. Pro tu by ostatně i kdejaký tyran byl ideál lásky po té šikaně od starýho.. Z vedlejších ještě Dolochov byl fajn. Chudej klučina, co musel mít ostrý lokty, jinak by z něj nic nebylo, v podstatě jediný z hlavních postav, který se nenarodil.
Co se mi v seriálu asi líbilo nejvíc byl usmíření Anatola a Andreje v tom lazaretu, jakože mám urvanou nohu a z tebe leze pajšl, tak už se na mě nezlob že jsem ti svedl ženskou. Ta pomíjivost osobního života ve válce mi přišla fajn, když si vezmete, jak každý (v reálu) řeší kdejaké hovadiny. No a co teprve chudák Helene, člověk jí přeje smrt v křeči všechny díly a když to přijde, tak je jí člověku líto..
@sfik Pierre je naprosto věrně a perfektně ztvárněný, člověk velkých myšlenek, ale s těmi činy to vždycky vázlo :D neuvěřitelně nepraktický, slon v porcelánu, naivní, bylo mi ho vždycky líto, přesto mi byl svým způsobem sympatický. K Nataše jsou filmová zpracování obvykle mírná, vydržet tu rozmazlenou pipinku v knihách bylo o dost horší. Se Soňou jsou na tom věkově podobně, přesto se jejich povahy nemůžou víc lišit, Soňa nesobecká, mírná a věrná, Nataša přelétavá, sebestředná a když se na ní usměje nějaký hezounek, podlomí se jí kolena a nemyslí zrovna tou svojí krásnou hlavinkou (jestli ji vůbec někdy použila). Nejradši jsem měla Marii, Soňu a Nikolaje. Nataša a Andrej byli spíš tím typem lidí, co se v sobě neustále se zálibou hrabou a nakonec stejně spadnou k sebelítosti (teda u Nataši se tomu říkalo, že "onemocněla").
@sfik ale Kuragina teda fakt netrefili, vždycky jsem si ho představovala jako takového démona, uhrančivý pohled tmavých očí, ne jako přerostlé mimino a slizouna :D
Komentáře
Rollo to tam teď táhne jinak Ragnar snad už brzo umře
EDIT: ajaj, popletla jsem si Soňu s Marií :D Marii bych asi Bezzuchova nepřála, chudák holka. Natašu jsem silně nesnášela, grrr sobecká hloupá, utopená ve svých bolístkách a sebelítosti, přesto za všech okolnosti nejroztomilejší a milována každým a snad i každou :D Ten přerod v samaritánku na konci jsem fakt nežrala. Soňa a Andrej, to by byla krásná dvojice, škoda, že Natašu nešlo odeslat někam za oceán, kde by neškodila. Pak už jsem si jen přála, aby se Nataša někde s Andrejem zavřeli a navzájem odpravili.
@Dreamer Jinak ano, Andrej byl podle mě arogantní kokůtek a Mr. Handsome, na kterýho přišla krize středního věku a tak nechal manželku u svého despotického otce a své nastávající pak vyčetl drobný spuštění se, když se na ní na bůhvíjakdlouho vyfláknul. Nataša byla zase malá naivní holka, která to trochu (trochu víc) podělala.
Idealistická verze Pierra mi vadila teda nejvíc ze všech. Nevím jak je to rozvedený v knížce, ale to naťuknutí zednářů.. Tam jsem čekal trochu větší důsledky na jeho osobnostní vývoj a ono to v podstatě k ničemu nebylo, krom toho že nechal někde na dědině postavit školu..
Nejradši jsem měl asi Nikolaje, sice zadlužil rodinu a zlomil srdce Soně na druhou stranu proč ne, kdo by chtěl mít incestní děti (ano víte kam tím mířím), ale s Marií to uhrál dobře. Pro tu by ostatně i kdejaký tyran byl ideál lásky po té šikaně od starýho..
Z vedlejších ještě Dolochov byl fajn. Chudej klučina, co musel mít ostrý lokty, jinak by z něj nic nebylo, v podstatě jediný z hlavních postav, který se nenarodil.
Co se mi v seriálu asi líbilo nejvíc byl usmíření Anatola a Andreje v tom lazaretu, jakože mám urvanou nohu a z tebe leze pajšl, tak už se na mě nezlob že jsem ti svedl ženskou. Ta pomíjivost osobního života ve válce mi přišla fajn, když si vezmete, jak každý (v reálu) řeší kdejaké hovadiny. No a co teprve chudák Helene, člověk jí přeje smrt v křeči všechny díly a když to přijde, tak je jí člověku líto..
K Nataše jsou filmová zpracování obvykle mírná, vydržet tu rozmazlenou pipinku v knihách bylo o dost horší. Se Soňou jsou na tom věkově podobně, přesto se jejich povahy nemůžou víc lišit, Soňa nesobecká, mírná a věrná, Nataša přelétavá, sebestředná a když se na ní usměje nějaký hezounek, podlomí se jí kolena a nemyslí zrovna tou svojí krásnou hlavinkou (jestli ji vůbec někdy použila). Nejradši jsem měla Marii, Soňu a Nikolaje. Nataša a Andrej byli spíš tím typem lidí, co se v sobě neustále se zálibou hrabou a nakonec stejně spadnou k sebelítosti (teda u Nataši se tomu říkalo, že "onemocněla").