Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1284285287289290581

Komentáře

  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Ti co to veděli, si na to ale nestěžovali. Stěžují si zejména ti, kteří to neveděli. A proto mají názor, že by to u maturit být nemělo. A pokud někdo neví takovou věc a svou hloupost zakrývá názorem, že by to tam být nemělo, je na pováženou, zda by k té maturitě jít měl. Za chvíli budou brečet, že tam chtěli znát funkční styly. :-k
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 7. května 2015
    @Vena Ale Jidáš přece není žádná látka, to je všeobecný přehled, který by měl mít každý maturant. Ta otázka neměla s náboženstvím nic společného, takže prskání o tom, že náboženství by nemělo být součástí maturity je mimo (jo, kdyby se ptali, co jsou podmínky svatého přijímání, co musí nepokřtěný udělat, aby mohl uzavřít církevní sňatek, tak to by byly otázky z náboženství).

    A pokud má někdo názor, že jistý všeobecný přehled by neměl být součástí maturity, tak by k ní chodit neměl.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    @Riokai Taky si myslim, ze si stezuji vetsinou ti, co to nevedeli. Ale to neznamena, ze neexistuji ti, kteri si mysli, ze by to tam byt nemelo i kdyz to treba vedeli. Tak jako tak, motiv tady neresim.

    @Krisa Ale to co by kazdy maturant mel mit je prece diskutabilni. A ja mam prece pravo dat maturitu i kdyz mam nazor, ktery maturity z urciteho pohledu kritizuje.
    Hlavne, ja tady neobhajuji nazor (jestli se to tak vubec da nazvat) "zamrdany nabozenstvi". Ja tady obhajuji nazor formulovany treba takto: "Myslim si, ze znalost prijmeni Jidase by nemela byt nutna pro absolvovani maturity".
    Nazor, ze Jidas patri k vseobecnemu prehledu je taky diskutabilni. Nikde neni napsane, co presne je soucasti vseobecneho prehledu. Proc bych si tedy nemohl myslet opak? Rekneme, ze mam treba nazor, ze nejake zakladni operace nad maticemi (nasobeni, transpozice, inverze) by meli byt soucasti maturit. Obsah maturity tedy ocividne neodpovida mojim predstavam. Znamena to, ze bych k maturite nemel chodit? Mozna chci maturitu prave proto, abych to mohl zmenit. A ministrem skolstvi se clovek bez maturity asi nestane.
  • @Vena Ale ona ta znalost není nutná. Jsou to blbý dva body, i kdybys to nevěděl, pořád je to tak podřadná otázka že ti nemůže ani zhoršit stupeň známky, natož pak abys kvůli ní neuspěl u maturity. Takže názor že někdo neprošel u maturity, protože si nevzpomněl na Jidáše je naprosto nesmyslný, z toho prostého důvodu že to není pravda. Takový člověk musel mít dalších 52% testu špatně (pro úspěšné složení stačí 44%, tato otázka byla za dva body, takže 4%) tzn. více než polovinu dalších odpovědí musel určit nesprávně.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Vena Ona hlavně znalost příjmení Jidáše vůbec potřeba nebyla ;).
    Že je Jidáš součástí všeobecného přehledu diskutabilní není. Celá naše kultura je založena na křesťanské tradici, takže nějaké základní vědění o křesťanství by měl mít každý. Že Jidáš zradil za 30 stříbrných Ježíše je asi takový základ jako, že se Ježíš narodil v Betlémě a byl ukřižován (to by taky měl vědět každý).
    Až budou základem naší kultury operace nad maticemi, budou součástí všeobecného přehledu ty.

    A jestli jedna otázka na 2 body připravila studenty o maturitu, tak jsou blbci, protože měli dalších x otázek na 48 bodů a stačilo jen 44%.
  • @Krisa No, ale on se tam nejspíš vůbec nenarodil. On se ani nenarodil v roce o kterém církev tvrdí že se narodil. Nejspíše se narodil někdy kolem roku -7 našeho letopočtu neznámo kde.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Everett_Young Jasný, ale podle nejstarší fantasy knihy, ta "pohádka" tak prostě je. Stejně jako, že mi přijde dost nepravděpodobné, aby mrtvý člověk ožil :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Krisa No s tím ozitim se to párkrát stalo
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Achileus I po několika dnech po ukřižování a propíchnutí? :P
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Krisa To určité ne, i když nikdy nevis :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Achileus Proč ne, když mohlo v roce 1546 dojít je samovznícení starosty Varšavy a ve 12. století v Burgundsku pršeli sledi :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Krisa V 15.století v Praze pršelo mrtvi hadi
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
  • @Vena Tys absolutně nepochopil co ti chci říct. Základy evropské kultury (včetně Jidáše), jsou učivo základního, tedy POVINNÉHO vzdělání, na rozdíl od kvantové teleportace. To znamená, že pokud je to součástí povinného vzdělání, pak bys to měl povinně umět. Stejně tak bys měl povinně umět procenta, zlomky, základy chemie a fyziky a alespoň částečně nějaký cizí jazyk. Tvůj argument je irelevantní, protože prosazuješ do maturity něco co není učivem ani základní, ani střední školy, natož pak příslušného předmětu. Kdežto BIBLE a evropská kultura je nejen součástí povinného vzdělání (takže bys to prostě měl vědět už z tohoto důvodu), ale také součástí výuky literatury, což tuto otázku činí relevantní pro zařazení do oboru český jazyk a literatura.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Krisa On len trocha lagoval... :D Mali v tej dobe holt horšie servery...
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    @Everett_Young Problem je, ze zatimco ja jsem diskutoval A, ty jsi zacal diskutovat B. Z toho duvodu jsem tvuj prispevek pochopil v kontextu A.

    Abych byl konkretni. Ja jsem tady nediskutoval o tom, co je soucasti povinneho vzdelani. Nic jsem do maturity neprosazoval (jestli jo, tak mi ukaz kde). Ty jsi z mojich prispevku nabyl spatny dojem. Pravda je, ze se v tomto spis priklanim k tvemu nazoru (ze Bible je soucasti povinneho vzdelani a tedy patri do maturity), i kdyz si tim tak jisty jako ty nejsem.
    O cem ja tady ve skutecnosti diskutuji je, ze nekdo, kdo ma opacny nazor, by nemel byt branen v absolvovani maturity.
  • @Vena Názor ať si zastává jaký chce kdo chce. Takhle jsou nastavená pravidla, látku probíral na základní škole, a pokud to nedokáže udělat, tak je to jeho problém bez ohledu na to jaký má názor. Pokud se mu to nelíbí, může si podat odvolání - od toho tu to odvolání je. A vsadím se, že se najde dost lidí, kteří tam půjdou brečet, že se jedná o náboženskou diskriminaci, nebo nějakou podobnou hovadinu. Nicméně pokud je to relevantní náplní předmětu, pak se to ve zkoušce objevit může. Co na tom, že se to bralo na základce, kdyby ti do matiky dal někdo příklad ze základky, tak si taky snad nepůjdeš stěžovat na to, že malou násobilku jste na střední nebrali.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    upraveno 7. května 2015
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    @Everett_Young Fakt je neco, co muze byt dokazano, ze je pravda. Jak dokazes, ze kazdy by mel mit alespon zakladni znalosti o sve kulture? Jak dokazes, ze cervena je nejlepsi barva?
  • @Everett_Young Vena hovori o vyrokovej logike. V tom pripade ma pravdu, lebo ak je v hociakej vete "mal by" tak sa to proste za fakt neda povazovat. Fakt je vsak, ze "Historia zakladov krestanstva je sucastou osnov strednych skol." Ergo, maturanti to musia vediet.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    @Everett_Young Jak pise Hildegarda. Nicmene nejde jenom o vyrokovou logiku. Definici, kterou jsem pouzil (neco, co lze dokazat, ze je pravda) podle me odpovida tomu, co se pouziva ve vede (biologii, matematice, fyzice, informatice, do jiste miry asi i v ekonomii atd.).
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    upraveno 8. května 2015
    Černá je černá, to je fakt. Jidáš je součástí křesťanské kultury, to je fakt. Naše historie je založena na křesťanství, to je fakt. (Nebo je alespoň součástí naší historie) Náboženské témata byla použita jak v české, tak světové literatuře, to je fakt. Česká a světová literatura je v osnovách základní a střední školy, to je fakt. -> Jidáš může být součástí maturity z českého jazyka a literatury, to je fakt. Nehledě na to, když celý úryvek je vyňat z jiného díla, ne z bible, takže výmluvy na náboženskou diskriminaci jsou naprosto scestné.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    A to, že je to výňatek z jiného díla (mé oblíbené Jistě, pane ministře) zase prokazuje, že je to součástí všeobecného povědomí a kultury, tudíž bez znalosti těchto věcí člověk často schopen porozumět obsahu jiných sdělení. Produkovat úzce profilované specialisty bez alespoň základního přehledu o jiných věcech je nejlepší způsob, jak dosáhnout chaosu. někdo projde vyšší školou byrokratickou v Bruselu, bude dokonale vyplňovat formuláře, ale postaví se před les a řekne, k čemu že to tu ten les vlastně máme, copak to odpovídá našim směrnicím o bezbariérových přístupech? A nechá les vykácet, páč bude vědět kulový co je to fotosyntéza...
  • upraveno 8. května 2015
    @flanker.27 Palec nahoru, naprostý souhlas. Stydím se za své ignorantské vrstevníky, přestože taky dělám chyby, ale přinejmenším je nesvaluji na ostatní a snažím se je napravit.
  • Ta otázka je postavena ale tak, že k tomu Jidáši ukazuje několik indicií v několika větách: zrada, třicet stříbrných, přízvisko Iškariostký -> odkazy na Jidáše (celkem jednoznačné z mého úhlu pohledu). To že jde o úryvek díla je úplně jedno. Pokud by byla důležitá skutečnost, že jde o výňatek z knihy, mělo by se v případě maturity jednat pouze o povinnou četbu. A to kniha "Jistě, pane ministře" pokud vím není. (Nebo se mýlím? Osnovy se mění, tak si nejsem jistá.)
  • My máme v povinné cetbe 220 knih, tam najdeš vše :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.