Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Arabové se nijak nepodíleli na holocaustu v Evropě a z jejich pohledu se odebrání části území, na kterém po staletí žili (nota bene takového, které jim přes britské sliby bylo již jednou upřeno), jako kompenzace za křivdy páchané někým jiným nutně jeví jako nespravedlnost. Jinak řečeno, chtěla-li si Evropa "léčit svědomí", neměla rozdávat něco, co jí nepatří. Argument, že na území budoucího Izraele už nějací Židé žili, je chabý - podle téhle logiky by jim mohli přidělit kus kteréhokoliv státu, kde je nestihli náckové za války vyvraždit. Představ si, že bychom my museli odevzdat celou jižní Moravu (promiň, Nevado), kam by nám nastěhovali Kurdy, protože je v Iráku, Turecku a čert ví kde ještě pronásledují.
Tímhle nemíním říct, že by se něco mělo zkoušet vracet zpět, rušit Izrael a podobné nesmysly. Rozhodnutí padlo, oni si svoji existenci nějak obhájili. Trvajícím bodem sváru je pak skutečnost, že si při tom naloupili další území, které jim přiděleno nebylo a na které mají pouze nárok dobyvatele. To je takový celkem tradiční způsob, ovšem protistrana na to nikdy nezapomíná.
A když to hoši jednou přepískli, přišli o většinu obrněné techniky a čelili jasné prohře, tak jim strýček Sam dovezl hračky nové.
P. S. Dodávám, že v hovoru s kýmkoli jiným bych psal to co právě teď ugla, kdybych měl ovšem pocit, že druhá strana čte to, co píšu, ne to co si myslí, že píšu.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Irgun_attacks
Teroristický útok na Hotel krále Davida je dodnes připomínán jako významný krok v budování samostatnosti izraele - např. 60. výročí v roce 2006 bylo oslavováno organizací pro dědictví Menachema begina a zúčastnil se i Benjamin Netanjahu. Mimochodem seznam ztrát útoku: 91 mrtvých (28 Britů, 41 Arabů, 17 Židů a 5 příslušníků jiných národností), 46 raněných.
Co se Hagany týče, ta působila tak nějak obojetně, občas spolupracovala s Brity, především během bojů s Němci v Africe, ale jindy proti nim, zvláště po válce často útočila na britskou policii.
To nebyly jediné silové židovské organizace, další byla třeba Lehi, která byla podobně extrémní jako Irgun a její vůdce Yitzhak Shamir se stal po Beginovi dalším premiérem (1983–84 a 1986–1992).
Trochu to přípomíná ruské vojáky, kteří sice nebyli na Krymu ( což Rusové stále tvrdili), ale Putin je za službu tam vyznamenal
Pro Ukrajince hraje to, že ti systémem schopným sestřelit letadlo v té výšce mají nikoli možná, ale jistě, navíc jsou Ukrajinci neustále bombardováni zprávami o tom, že se Rusko otevřeně zapojí do konfliktu (v minulosti už udali porušení svého prostoru ze strany Ruska, dle vlastního prohlášení i sestřelili ruský bezpilotní pozorovací prostředek), takže jejich protivzdušná obrana je nepochybně ve stavu nervozity a možné nutnosti obrany před napadením. Také se Ukrajina pozoruhodně rychle ozvala
Pro Separatisty zase to, že se zprávy o tom, že mají KUB, objevily, a žeskutečně bojují aktivně bojují s ukrajinským letectvem, zatím docela úspěšně. I když dosud používali výhradně manpady. Také se dříve Strelkovova zpráva, že sestřelili další An-26, ale ta je poměrně sporná (Strelkov do té doby nikdy podobným způsobem nekomunikoval).
Podle mě se fakt nedá vyloučit ani to ani to a přidávat něčemu procenta je asi jako určovat délku císařova nosu.
Akorát u nás žijeme v dlouhodobě poměrně stabilním a kulturně uniformním prostředí, kde případné rozepře řešíme většinou jinak než vzájemným vyhazováním se do povětří.
@Achileus: nj, mainstream teď raději řeší zas Blízký východ, když už těm jejich blábolům o situaci na Ukrajině přestávají lidé věřit.
EDIT (k tomu sestřelu): Spíš by se měli zajímat o to, kdo poslal civilní let nad oblast bojů, kde již bylo sestřeleno větší množství letadel. Považovat koridor za bezpečný ve vysoké letové hladině je blbost už proto, že letadlo může být např. kvůli technickým potížím donuceno sestoupit, a pak to skutečně koupit od kdejakého neinformovaného mameluka, který nemá ani páru, po čem střílí.
S charakteristiku BUKu souhlasím, jen to jde na vrub oběma stranám, protože jak říkám, separatisté ho mají možná (zatím nepotvrzeno z žádného věrohodného zdroje, všichni dosud oslovení analytici, dokonce i na CNN, tvrdí, že separatisti takový systém nemají), Ukrajinci jistě. A není stále potvrzené, že to byl BUK.
Znovu, netvrdím, že to separatisté jistě neudělali. Jisté je dle mého ale jen to, že ať už to udělala kterákoli strana (pokud tedy bylo letadlo sestřeleno, čemuž bych tedu vyšší pravděpodobnost dal), nebylo to záměrně, ale omylem. Což v diskusích na českém internetu a bohužel ani na České televizi - vůbec mě včera fascinovalo, že NOVA podala zprávu mnohem vyváženěji - lidé moc nechápou a pokud stojí na jedné straně, tak o té druhé říkají "nojo vrahounský Rusáni" vs. "loutky z Majdanu" a podobně.
No, tak nějak to Malíček vysvětlil, ne?