Mapy

upraveno 1. června 2011 v Svět ledu a ohně
Mapy Sedmi království, království za Zdí, Králova přístaviště, východních zemí a mapy celé říše ledu a ohně.
Sedm království




imageČíst celý článek zde
145679

Komentáře

  • We know nonthing...
  • Nechcete někdo posbírat nějaké info a matroše o tom atlasu a udělat nějaký článek? Ti tvůrci se k tomu hodněkrát vyjadřovali, i lidi okolo. Já ho mám v plánu už dýl, ale dřív jak o víkendu to asi nestihnu.
  • @heavy_head Vypadá rozkošně, spíš jako nějaká farma. :-) A nevěděla jsem, že Zimní městečko je tak blízko...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Zimné mestečko je, pokiaľ si pamätám, hneď pod hradbami. Dokonca som videl jeden skvelý fanúšikovský obrázok, kde bol Winterfell z boku - pohľad na East Gate - a bolo tam aj pár domčekov znázorňujúcich Zimné mestečko.

    Mne to príde ako útulné miesto. Síce sa mi zdá divné, že je kuchyňa tak ďaleko. To jedlo by hádam v chladnom počasí stihlo aj vychladnúť, než by ho doniesli do Veľkej haly. Inak si viem presne predstaviť, ako by som tam trávil čas :) Iba by to chcelo zmodernizovať a zasídliť Zimné mestečko.
  • Taky by sis celý den četl ve věži? :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Hm, koukám, že by tam bylo celkem narváno :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    heavy_head napsal(a):

    Taky by sis celý den četl ve věži? :-)

    Skoro celý deň. Zbytok by zabrala prechádzka po Zimnom mestečku - ktoré by som ale najskôr zreorganizoval a vylepšil - alebo po Vlčom lese :)
    Ale rozhode Knižničná veža by bola najnavštevovanejšia. Hoci by ma desili tie schody.
  • @Branislav_Gepeto Ale ta postava čo by si mal ;)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Gardien napsal(a):

    @Branislav_Gepeto Ale ta postava čo by si mal ;)

    Skôr ma desí to, že sú vnejšie - ja vidím niekoho sa len trocha nakloniť zo zábradlia na schodoch, keď kuká či je pošta/z okna keď ho čistí/zvesuje štipáky z balkónu a už mi krúti žalúdkom. Ja mám niekedy závrate - strácam rovnováhu - už pri normálne obzábradlenom schodisku v bytovke, kde bývam - na tú vežu by som šiel asi tak, že by som objímal stenu a mal zavreté oči :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    heavy_head napsal(a):

    Taky by sis celý den četl ve věži? :-)

    A čekal, až tě vysvobodí krásný princ. Třeba Princ Krasoň Lannister
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Montezuma3 napsal(a):

    heavy_head napsal(a):

    Taky by sis celý den četl ve věži? :-)

    A čekal, až tě vysvobodí krásný princ. Třeba Princ Krasoň Lannister
    A nakoniec to bude Tyrion, ktorý si tam prišiel tiež čítať.
  • Branislav_Gepeto napsal(a):

    Montezuma3 napsal(a):

    heavy_head napsal(a):

    Taky by sis celý den četl ve věži? :-)

    A čekal, až tě vysvobodí krásný princ. Třeba Princ Krasoň Lannister
    A nakoniec to bude Tyrion, ktorý si tam prišiel tiež čítať.
    však bol tam aj on si čítat ;d
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Gardien Nepovedal som akú literatúru, čo alebo koho si tam ide prečítať :)
  • mam jednu otazku, neviem či to tu už bolo spominane a ak ano nechce sa mi pozerať cela historia tohto pokecu..ale nikde som nenašiel kde je na mape Ašaj. Je to mesto ? oblasť ? prešiel som celu mapu, ale tato jedna vec mi tam chýba ..(Dík vopred za osvietenie)
  • image

    image


    to prvé nie je ofi mapa, to druhé je z tej pripravovanej encyklopédie o asoiaf
  • aha ...tak už viem kde je pes zakopaný .. mal som mapu, ktora končila niekde za Qarthom a pozeram, že za tým je ešte hodne popisany kus sveta.
  • V posledním čísle Pevnosti vyšel velký plakát s mapou Západozemí a s kouskem Essosu (v angličtině). Pro většinu zde přítomných asi nic nového, ale může se hodit.
  • @Crocuta Taky mi to dneska padlo do ruky. Neni to nijak dopodrobna třeba na Zdi jsou jen tři pevnosti. V příštím čísle má bejt speciál o GoT, tak uvidíme.
  • Jo jo, ten mi nesmí ujít :-) .
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @M1on Speciál o GoT nebo ASoIaF ?
  • upraveno 6. května 2014
    @Montezuma3 Myslim že tam napsali speciál hry o trůny. Něco o Jofreyho smrti, Něco co řekl George, atd. Nevim koukni na web
  • upřímně řečeno ta mapa je jako mapa nic moc ale jinak nad postel od GoT ... nadhera
  • Má niekto ten oficiálny atlas? Videla som nejaké videa na Yutube, ale chcela by som zasvetený názor majiteľa. Oplatí sa zainvestovať? A je to iba v AJ alebo aj v preklade?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 13. října 2015
    Tož našel jsem takovou celkem povedenou sérii map s historickým vývojem Západozemí. I když se domnívám, že ta historie, hlavně kolem roku 6000 BC není úplně přesná. Ty země byly dle mého rozervány na mnohem víc království.

    image
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 27. dubna 2016
    Parta nějakých šutrologů se těžce nudila, a tak provedli studii a vytvořili teoretický vývoj kontinentů a vznik Západozemí =D
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image

    Odkaz na blog – tady to máte i s povídáním
  • 8-O :applause:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.