Mapy

upraveno 1. června 2011 v Svět ledu a ohně
Mapy Sedmi království, království za Zdí, Králova přístaviště, východních zemí a mapy celé říše ledu a ohně.
Sedm království




imageČíst celý článek zde
1468910

Komentáře

  • upraveno 28. května 2012
    děkuji =) Rhaegal byl to úkol na střední.
  • upraveno 5. července 2012
    lepší velikost jsem nenašel, ale ví se o místě na levo od západozemí?? všechny mapy, i ty oficiální začínají vlevo položeným Západozemím, ale co je na této mapě vlevo? nejde mi jen o to, že to je nejspíš fiktivní myšlenka, ale zda to bylo řečeno někdy...

    v pravo nahoře by měli pokračovat ty země věčné zimy ne? na nějakých mapách jsem to tak viděl

    seriálová mapa
  • upraveno 5. července 2012
    To by měla být druhá část kontinentů vpravo, počítám že planeta je kulatá.
  • upraveno 5. července 2012
    ale tak o tom ani není třeba mluvit, ale pro jistotu, shodneme se na tom, že země bude kulatá.. ale jak jsem psal, bylo někdy řečeno kolik je světadílů? kam pokračují země věčné zimy? co je pod letním mořem? Mapu jsem uvedl jako příklad, když to tam tvůrci plácli, tak to něco musí být...taky zajímavá fiktivní mapa
    dfdsfsdf
  • upraveno 6. července 2012
    No, ono ten svet je dosť neprebádaný. Na juhu je Sothoryos, na východe od Qarthu len Ašai a Tieňozem(neznáma oblasť) a na severe Zeme večnej zimy.
    Mňa skôr zaujíma, ako to je s podnebím. Príde mi to tak, že Záliv otrokárov, Valyria a Qarth sú niedke okolo rovníka a Zeme večnej zimy niekde pri póle. Ale písali to niekde? Ako to vlastne je.
    A aj dĺžka ročných období a jej stále zmeny sú zaujímavaá téma na diskusiu. Ako to vlastne je? Obieha planéta okolo svojho slnka rôznou rýchlosťou, ktorá spôsobuje rozličnú dĺžku ročných období, alebo je to nejakou mágiou? A ako je teda na tom južná pologuľa?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 6. července 2012
    Martin se těmihle věcmi moc nezabývá ani v samotném Západozemí, natož na dalších kontinentech. A roční období, pohyb planety, tím už teprve ne...
  • upraveno 6. července 2012
    Škoda. Lebo by sa to dalo vysvetliť, aj keď ten svet by bol poriadne veľký. Aj keď môže byť naklonený tak, že južný pól je bližšie ku slnku a zostáva tak neustále. A dráha planéty je v jednej časti bližšie ku slnku ako v inej a ide striedavou rýchlosťou, čiže niekedy môže leto trvať 10 rokov a inokedy 2. A dlhé leto by mohlo byť predpovedané zastavenie planéty v blízkom mieste.
    V tom prípade teda u Matrina môžeme predpokladať dlhú zimu, keď sa planéta zastaví na vzdilaenom bode :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 6. července 2012
    Blackfish napsal(a):

    To by měla být druhá část kontinentů vpravo, počítám že planeta je kulatá.

    Tak keď sa hovorí o Ašaji, hovorí sa o zemi na druhej strane sveta, inak by boli Západozemci práveže blízko Ašaja a brali by ho rovnako ako Slobodné mestá.

    Okrem toho, je to fiktívny svet, mne by sa guľatosť nepáčila, radšej nech je to ploché.
    Anglachel napsal(a):

    No, ono ten svet je dosť neprebádaný. Na juhu je Sothoryos, na východe od Qarthu len Ašai a Tieňozem(neznáma oblasť) a na severe Zeme večnej zimy.
    Mňa skôr zaujíma, ako to je s podnebím. Príde mi to tak, že Záliv otrokárov, Valyria a Qarth sú niedke okolo rovníka a Zeme večnej zimy niekde pri póle. Ale písali to niekde? Ako to vlastne je.
    A aj dĺžka ročných období a jej stále zmeny sú zaujímavaá téma na diskusiu. Ako to vlastne je? Obieha planéta okolo svojho slnka rôznou rýchlosťou, ktorá spôsobuje rozličnú dĺžku ročných období, alebo je to nejakou mágiou? A ako je teda na tom južná pologuľa?

    Tak raz som sa tiež nad tým zamýšľal, ale tu prosto platí juh je horúci, sever chladný. Nemá zmysel do toho ťahať vedu, je to Fantasy... A prečo Melisandra porodila tieňové dieťa, keď nemalo hmatateľný mozog a preto nemohlo premýšľať ako nám to dnešná veda hovorí? Prosto fantasy...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 6. července 2012
    Toto by mala byť väčšia verzia tej mapy

    foto...
    Prípadne tu
  • upraveno 6. července 2012
    Tohle bádání nad mapami mě baví :) V knize bych se rád podíval do Sothoryosu nebo aspoň do Naathu, ale hlavně do Ašaje :)
  • upraveno 6. července 2012
    Jedna z teorii hovori, ze Dany sa zariadi podla rady: Abys dosahla zapadu, musis ist na vychod. Z toho mi jednoznacne vyplyva, ze vsetko je gulate :)
  • upraveno 6. července 2012
    Hildegarda napsal(a):

    Jedna z teorii hovori, ze Dany sa zariadi podla rady: Abys dosahla zapadu, musis ist na vychod. Z toho mi jednoznacne vyplyva, ze vsetko je gulate :)

    Alebo je na konci sveta teleport ktorý ju automaticky teleportuje na druhú stranu sveta, ako v starých PC hrách :)
  • upraveno 6. července 2012
    tam do těch krajin nalevo sáhne Martin v případě, že by se mu nedej bože podařilo ve Westerosu vyvraždit všechny Starky pro pra pra potomka Brandona loďaře :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 6. července 2012
    Ten západní kontinent tam tvůrci dali, protože se jim to prázdné místo nelíbilo.
  • upraveno 6. července 2012
    Já u všech Sedmi doufám, že Martin se už nebude pouštět do nových prostorů a nových velkých příběhových linek a uzavře to, co má otevřeno. Stejně je toho tolik, že to bude stát pořádnou námahu narvat to do dvou knih.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 7. července 2012
    Hildegarda napsal(a):

    Jedna z teorii hovori, ze Dany sa zariadi podla rady: Abys dosahla zapadu, musis ist na vychod. Z toho mi jednoznacne vyplyva, ze vsetko je gulate :)

    Ja som to pochopil tak, že ak chce mať Zápaodzemie, musí nájsť oporu v Ašaji. Ak teda chce ísť na Západ, musí ísť na Východ.
    Mrcel17 napsal(a):

    Hildegarda napsal(a):

    Jedna z teorii hovori, ze Dany sa zariadi podla rady: Abys dosahla zapadu, musis ist na vychod. Z toho mi jednoznacne vyplyva, ze vsetko je gulate :)

    Alebo je na konci sveta teleport ktorý ju automaticky teleportuje na druhú stranu sveta, ako v starých PC hrách :)
    Nenechaj sa vysmiať, toto ovláda len Malíček. Varys zase ovláda Kúzlo skrytej diery, ktorá ho vcucne a nikto ho nevidí, kým sa nerozhodne, že si chce náhodou zabiť nejakého blbého veľmajstra a dobrého Lannistera.
    Sajn napsal(a):

    Tohle bádání nad mapami mě baví :) V knize bych se rád podíval do Sothoryosu nebo aspoň do Naathu, ale hlavně do Ašaje :)

    Ja stále verím, že budeme mať v Ašaji nejaký ten Prológ, ktorý nás odrazí k nejakej POV. Ako aj Prológ v Strete nás odrazil k POV Davosa.

    A momentálne to vyzerá tak, že každá postava ide nezmyselne kam chce. Jaime sa akosi udržiava v Riečnych krajinách, aj keď má chrániť Tommena napr. A Arya počula o Braavosu, nuže sa tam vydala. Verím, že Sam spraví podobne ako Arya a Jaime - vyserie sa na Jona (Jaimeho časť) a s prísľubom legiend, ktoré mu pomôžu (trebárs ťažiská obsidánu) sa vydá do Ašaja sám. Sám Sam.
  • upraveno 7. července 2012
    Gepeto: nechci ti brát iluzi, ale na Wic.net (v komentářích) nedávno kolovala fáma, že GRRM měl původně naplánováno, že Daenerys se dostane do Ašaje, ale že z toho asi sejde, protože by to v následujících dvou knížkách nestihl... Já tomu i docela věřím, a ani mi to nebude moc vadit, pokud opravdu ukončí Píseň sedmnou knihou.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 7. července 2012
    Veď ja hovorím o Samovi v Ašaji.. Úprimne, dačo zistí a zomrie, nebol by prvý (však pán Eddard)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 7. července 2012
    Okrem toho Samových kapitol je poskrvnu, ale sa tam toho deje intenzívne, v Búrke mal na začiatku tak tri a vkaždej niečo podstatné - Zabitie WW, vzbura v Krasterovej bašte a pod. Rovnako aj on, spraví čosi podstatné a vpriebehu dvoch kníh je zase na Zdi.. voalá...
  • upraveno 7. července 2012
    sveva napsal(a):

    Gepeto: nechci ti brát iluzi, ale na Wic.net (v komentářích) nedávno kolovala fáma, že GRRM měl původně naplánováno, že Daenerys se dostane do Ašaje, ale že z toho asi sejde, protože by to v následujících dvou knížkách nestihl... Já tomu i docela věřím, a ani mi to nebude moc vadit, pokud opravdu ukončí Píseň sedmnou knihou.

    Tak to mě dostalo. Respektive mohla by se skončit v Ašaji, kdyby Martin neplánoval, že Dany skončí v Západozemí. Jestli je to pravdivá famá, tak se mi tak nějak potvrzuje, že Dany se do Západozemí opravdu dostane.
  • upraveno 7. července 2012
    Vůbec ani nevím, jak si Ašaj představit. Je to exotická oblast jako např. Meereen a Valyrie, nebo je prostředí tam temné a chladné (Stínozem, která je vedle, mluví za vše...)? Navíc je to taková bájná oblast, o které nikdo moc detailů neví, snad jen Euron... takže i z těchto důvodů bych se tam chtěl podívat. :)
  • upraveno 7. července 2012
    Na Ašaj bych byl taky dost zvědavý (celkem by mě zajímalo jestli o něm má GRRM nějakou aspon přibližnou představu)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 7. července 2012
    Sajn napsal(a):

    Vůbec ani nevím, jak si Ašaj představit. Je to exotická oblast jako např. Meereen a Valyrie, nebo je prostředí tam temné a chladné (Stínozem, která je vedle, mluví za vše...)? Navíc je to taková bájná oblast, o které nikdo moc detailů neví, snad jen Euron... takže i z těchto důvodů bych se tam chtěl podívat. :)

    Nikto snad neví? Och, lebo Melisandra odtiaľ nepochádza a Throso sa tam vôbec neučil :D Asi je to vyludnené a bol tam len Euron.. A quaithe tam bola podľa mňa tiež.. A isto tam chodia lode.. :D Ja by som si to ako taký zapadákov nepredstavoval..

    Skôr ako mesto väčšie než Qarth, síce menej zľudnené a také temné.. Prosto názov Tieňozem už aj núti k pomysleniu na chladnú temnú krajinu, kde si na zarhriate vymysleli ohnivého boha...

  • upraveno 7. července 2012
    Lord Gepeto Illar: Och :D Omlouvám se, zapomněl jsem :D Bože, stydím se... :D
  • upraveno 8. července 2012
    jjelen napsal(a):

    Na Ašaj bych byl taky dost zvědavý (celkem by mě zajímalo jestli o něm má GRRM nějakou aspon přibližnou představu)

    Ašaj je podle mě jasný Japonsko...kde se uctívá Ohnívák.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 9. července 2012
    überkiller napsal(a):

    jjelen napsal(a):

    Na Ašaj bych byl taky dost zvědavý (celkem by mě zajímalo jestli o něm má GRRM nějakou aspon přibližnou představu)

    Ašaj je podle mě jasný Japonsko...kde se uctívá Ohnívák.
    To by sa potom boh vola Cuj'Mag-chencí-hatajóóóóóó
  • upraveno 9. července 2012

    überkiller napsal(a):

    jjelen napsal(a):

    Na Ašaj bych byl taky dost zvědavý (celkem by mě zajímalo jestli o něm má GRRM nějakou aspon přibližnou představu)

    Ašaj je podle mě jasný Japonsko...kde se uctívá Ohnívák.
    To by sa potom boh vola Cuj'Mag-chencí-hatajóóóóóó
    Nebo Ragnaros :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 9. července 2012
    Sajn napsal(a):

    überkiller napsal(a):

    jjelen napsal(a):

    Na Ašaj bych byl taky dost zvědavý (celkem by mě zajímalo jestli o něm má GRRM nějakou aspon přibližnou představu)

    Ašaj je podle mě jasný Japonsko...kde se uctívá Ohnívák.
    To by sa potom boh vola Cuj'Mag-chencí-hatajóóóóóó
    Nebo Ragnaros :D
    Nie, ten bol trpaslíči postrach :D Japonsky založení tam boli Noční elfovia.. Tí vyznávali Elune .)
  • upraveno 9. července 2012

    Sajn napsal(a):

    überkiller napsal(a):

    jjelen napsal(a):

    Na Ašaj bych byl taky dost zvědavý (celkem by mě zajímalo jestli o něm má GRRM nějakou aspon přibližnou představu)

    Ašaj je podle mě jasný Japonsko...kde se uctívá Ohnívák.
    To by sa potom boh vola Cuj'Mag-chencí-hatajóóóóóó
    Nebo Ragnaros :D
    Nie, ten bol trpaslíči postrach :D Japonsky založení tam boli Noční elfovia.. Tí vyznávali Elune .)
    Já vím, ale při zmínce o ohnivém bohovi se mi vybavil Ragnaros :D Btw, teď mě napadlo, paladinové uctívali světlo... je Stannis paladin, když se jeho meč jmenuje Světlonoš? :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 9. července 2012
    Sajn napsal(a):

    Sajn napsal(a):

    überkiller napsal(a):

    jjelen napsal(a):

    Na Ašaj bych byl taky dost zvědavý (celkem by mě zajímalo jestli o něm má GRRM nějakou aspon přibližnou představu)

    Ašaj je podle mě jasný Japonsko...kde se uctívá Ohnívák.
    To by sa potom boh vola Cuj'Mag-chencí-hatajóóóóóó
    Nebo Ragnaros :D
    Nie, ten bol trpaslíči postrach :D Japonsky založení tam boli Noční elfovia.. Tí vyznávali Elune .)
    Já vím, ale při zmínce o ohnivém bohovi se mi vybavil Ragnaros :D Btw, teď mě napadlo, paladinové uctívali světlo... je Stannis paladin, když se jeho meč jmenuje Světlonoš? :D
    Neviem, ale bol tam meč Ash a nositeľ bol Ashbringer teda Ashnos alebo Popolonos.. :D Jeho nostieľom neviem kto bol prvý, ale druhý bol Renault, zakladateľ Scarlet Monastery...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.