Vichry zimy - Milost - Ice & Fire

upraveno 20. června 2014 v Překlady
imageVichry zimy - Milost - Ice & Fire

V nosních dírkách jí zůstal těžký pach krve… nebo to byla pořád ta noční můra? Zase snila o vlcích, o běhání skrz nějaké tmavé borové lesy s velkou smečkou za patami, vytrvalí v honbě za kořistí.

Read the full story here


2

Komentáře

  • Nemáte někdo info, kdy Martin hodlá vydat Vichry zimy ? :D Seriál ho pomalu dohání a nevěřím tomu, že už to nemá dopsané... :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Tyrion Hele Tyrione! To ty by jsi měl vědět lépe než my. :-s
  • Tyrion napsal(a):

    Nemáte někdo info, kdy Martin hodlá vydat Vichry zimy ? :D Seriál ho pomalu dohání a nevěřím tomu, že už to nemá dopsané... :D

    Neví nikdo
    :roll:
  • keep waiting
  • @Tyrion Vím jenom, že letos to nebude.
  • Tyrion napsal(a):

    Nemáte někdo info, kdy Martin hodlá vydat Vichry zimy ? :D Seriál ho pomalu dohání a nevěřím tomu, že už to nemá dopsané... :D

    Ptali se na to Mistra už mnohokrát .
    A co na to GRRM? : "When it´s done, it´s done"
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 24. dubna 2014
    Mistr pochopil že věčné slávy se dočkají hlavně díla nedokončená, a upřímně, k jeho sadistickému stylu se to hodí. Poslední koho vyřídí budou jeho čtenáři, tomu se nějaká fiktivní postava nikdy nevyrovná.

    Úplně vidim ten jeho posmrtný škleb...
  • @Thorar To si nemyslím, když režisérům GOT řekl, jak má příběh skončit v případě, kdyby se nedožil...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Tyrion Len či im nepovedal nejaký fake koniec
  • Hmmm, zajímavé, tehdy jsem tak trošku přehlédl (pokud se to tam vyskytlo), že ten obrázek je ze seriálu... a už vůbec mě tenkrát nenapadlo, že ten meč je zlomený...

    Zajímavé, co se člověk nedozví... :o)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Jay Tiež ťa to prekvapilo? Ja som sa zarazil, či som ten fakt prehliadol alebo nejako ignoroval. Najskôr sa divím z Intra - prečo má v Intre zlomený meč, to bolo nákladné vytvoriť celý? A potom v seriáli z určitej perpektívy - a on ho má zlomený fakt? :) Neviem prečo, ale vôbec si to nepamätám, vlastne som si tú sochu ani nepredstavoval s mečom :D
  • Já si nemyslím, že by to pro ní mělo skončit tragicky. Ona má jeden z nejzajímavějších příběhů a to od úplného začátku. A to všechno co prožila a co se během cest naučila bude mít ještě nějaký smysl.Ale naprosto souhlasím s tím, že dřívě či později se zkrátka do Západozemí vrátit musí. Ať už kvůli pomstě nebo nevlastnímu bráškovi.Ale Bravos s ní mě moc baví. Taky nesmíme zapomínat, že jí hledá její živá/mrtvá matka, která to jen tak nevzdá a až se vrátí pro svoji pomstu, tak je hodně pravděpodobné, že k jejich střetu dojde, i kdyby k tomu nemělo dojít v příští knize, ale až v té další. Jen čekám, jestli dojde ke shledání Arii a Nymerii. Jsou neustále propojeni, takže by bylo logické, aby měla zpátky svého zlovlka. Jenže její zlovlk už má svou smečku... takže uvidíme, jak to Martin vymyslí, ať tak či onak, bude to jistě dokonale zvratový... :)
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 19. května 2014
    ... spletl jsem vlákno
  • @Thorar Nějakej drsnej avatar ne? ;-)
  • Tyrion napsal(a):

    Nemáte někdo info, kdy Martin hodlá vydat Vichry zimy ? :D Seriál ho pomalu dohání a nevěřím tomu, že už to nemá dopsané... :D

    Sleduj web vydavatelství Bantam v New Yorku, před každou novou knihou udělali reedici předchozích knih tak půl roku dopředu;-)
  • Ještě že tu Milost bude hrát jiná herečka, protože teda nevím, jak by Maisie dělali "malý prsíčka" :D
  • Úplně dokonalá kapitola!

    1) Nemyslím si, že jí za tohle Dům černé a bílé něco provede, protože myslím, že dostala za úkol Sladkého Raffa zabít...
    2) Všimla jsem si jednoho jména: Phario Forel - myslíte, že by tento dramatik mohl být nějak spřízněn se Syriem, prvním šermířem Mořského lorda z Braavosu??

    Díky za případné odpovědi...
  • @Nobody4U: Dokonalá je trochu silné slovo... :o)
    1) Hmmm, to je taky možnost, ale měl jsem spíše pocit, že dopředu netušila, že přijede...
    2) Forrel... no což o to, MOŽNÉ to určitě je, vidím to i jako PRAVDĚPODOBNÉ,... ale čekám spíše nějaký okrajový vztah jako bratranec či strýc... i když může být i bratr či otec... a jsem zvědav, jestli s ním Arya na toto téma hodí řeč.
  • Mimochodem, ještě by mě zajímalo, kdo je ten vyslanec o němž zatím víme "jen" to, že má na prsou kuře (nebo spíše možná jen něco, co kuře připomíná...) a že jej doprovázejí lannisterští...
    Napadá někoho, kdo by to mohl být?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Jay Harys Swyft, je tam kvůli tomu dluhu který má královská koruna.
  • Montezuma3 napsal(a):

    @Jay Harys Swyft, je tam kvůli tomu dluhu který má královská koruna.

    Ahhh, máš pravdu,... tato postava šla nějak mimo mě... Kevanův tchán a Master of coins, no, to by asi mohl být on... :o)

  • Ještě ke smrti Sladkého Raffa:
    Myslím, že jeho smrt si někdo objednal. Někdo, kdo jeho jméno šeptá po nocích. Myslím, že i draze zaplatil: Dal svůj život Bohu Mnoha Tváří. A myslím, že ještě nedostal vše, za co zaplatil...


    (Snad chápete, co chci říct...)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Nobody4U Aha. Takže ako odmenu jej dali niečo, čo jej jasne zakázali, čo je proti ich filozofii, čo pripomína starú Aryu, čím úplne do čerta pošlú to, čo ju predchádzajúcu periódu učili. Divné.
  • @Gepeto A kde je psáno, že všechno musí být normální? Zvlášt ve světě ASOIAF? A krom toho, měla jsem pocit, že to tak přece funguje: Jdeš do Domu černé a bílé, přeješ si něčí smrt, zaplatíš a oni toho člověka zabijí...

    Mimo to, neříkám, že to tak musí být. Jen jsem se s vámi tady chtěla podělit o to, co mě napadlo...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Nobody4U To beriem, je to zaujímavá teória, len mi nejde do hlavy, že jej prízvukujú, aby na tie mená zabudla a potom ich vytiahnu? To je akoby jej dali ako darček možnosť nechať si Jehlu.
  • Co já si pamatuju, tak někde v knížce měl někdo vizi jak Arya na Zimohradu zabíjí Jehlou obra. Takže se určitě objeví tam :) ...jen už nevím kdo tu vizi měl...
  • @Golstreem ako panna zabíja obra pri Zimohrade, žiadna ihla ak si pamätam. To už urobila Sansa ale.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    JoeGyry napsal(a):

    @Golstreem ako panna zabíja obra pri Zimohrade, žiadna ihla ak si pamätam. To už urobila Sansa ale.

    Myslíš to v Orlím hnízdě?

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    JoeGyry napsal(a):

    @Achileus presne to

    "Ty jsi ho zabila!"
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.