Hra o trůny 4×02 – Lev a růže - Ice & Fire

upraveno 1. června 2014 v 4. řada
imageHra o trůny 4×02 – Lev a růže - Ice & Fire

Jaime trénuje s rukou, kterou mu zapůjčil Tyrion. Joffrey a Margaery pořádají velkolepou hostinu. Stanni na Dračím kameni ztrácí trpělivost s Davosem. Ramsay odhaluje záměry se svým mazlíčkem. A na severu Bran pochopí, kam musí jít.

Read the full story here


1246

Komentáře

  • @Tom Hlavně, když dělá rozhovor pro televize, tak se tam chová jako kdyby hrál hlavní roli.
  • Long life to King!

  • Nevada napsal(a):


    - Jaime celkově (opravdu hodně moc, ten mi bude chybět až to nebudu sledovat)

    Ty nemáš v plánu to už dál sledovat? Opravdu? Vždyť těch mínusů bylo jen o dva víc než plusů :-)
  • upraveno 15. dubna 2014
    Sakra, je tu nějak moc chvály... Aha, už to chápu, tuhle epizodu spíchnul sám ó-všemocný a vševědoucí George R.R. Martin. :-D
    Ještě o chlup lepší než předešlý díl, hlavně díky famóznímu finále. 9/10

    Líbilo se:
    *Jaime/Tyrion, i ten Bronn. Že Ilyna Payna nepřeobsadili, chápu, nejspíš je to z respektu k původnímu herci. Navíc oblíbenec diváků Bronn dostal víc prostoru. Dvě mouchy jednou ranou.

    *Bran - konečně! Konečně se odvážili zabrousit do trochu mystičtějších vod. Možná je to tím, že mám pro Brana a jeho gang slabost, ale tohle se mi fakt líbilo.
    Už se těším na Bryndena.

    *Sigur Rós :-) - vypadá to, že Joffrey, stejně jako můj brácha, moc neujíždí na islandském post-rocku. Jeho škoda.

    *trpasličí válka
    (Králi severu nebylo vidět do obličeje, takže Grešle ještě může být. Ten, co hrál Joffreyho, byl Tyrionovi docela podobný, takže to klidně mohl být ten Grešlin bratr.)

    *Joffrey - Jack Gleeson odešel se vší parádou. :applause:

    Nelíbilo se:
    *Locke - že se na Sever proplížil Bolton, to vem čert, ale co tam dělá Locke?
    Jak si na něm Jaime vybere svojí pomstu? :-( Ještě ho můžou příští sérii poslat do Harrenova, ale nevím. To, že půjde po Sněhovi mě taky zrovna nenadchlo.

    *Tyrion/Šae - zahrané to bylo skvěle, ale mě prostě tenhle románek už děsně otravuje.

    *Dračí kámen - ve zbytku epizody to tak nějak vyšumělo do ztracena...
  • @M1on PRostě je týpek, a narcis, co stojí pevně na zemi :D
  • Díl byl celkem solidní. I když některé dialogy považuji za zbytečné - Boltoni, Lannisteři a Martellové atd.
    Závěr dílu super. Jen nechápu, proč se nikdo nesnažil králi pomoct. Všichni jen koukali jak umírá. V knize se chovali trochu inteligentněji.
    Lannisteři mě baví. Všichni mají charisma a jejich dialogy jsou zábavné.
    Zatím mě baví i Rudá zmije. Možná jsem jedinej, ale to nevadí.
    Nejvíc mě pobavilo, jak Loras setřel Jaimeho. V knize to sice nebylo, ale v tomhle případě přidaný dialog nevadil:-)
  • upraveno 15. dubna 2014
    Everett_Young napsal(a):

    @Phoebea Myradna je jistě velice oblíbená postava, to je známo. Doufám, že dlouho vydrží. Přece by si Rmasay nezabil někoho, kdo s ním má tolik společného. První postava kterou D&D vymysleli a nemám chuť jí na místě zabít.

    Akurát Myranda mi veľmi vadí, čiže je to ich origanl postava?? Bože, ešte do toho hodia romntický podtón, nech ukážu, že aj Ramsay je len citlivý človek...len ma dad´s issues
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 15. dubna 2014
    @Montezuma3 Asi je se mnou něco špatně když jsem si vychutnával
    smrt joffryho
    a ani si nevšiml jejího výstřihu :-D
  • @sveva
    do obličeje vidět nebylo, ale herec několikrát jasně zvolal "I am king of the North" nezaměnitelnym chlapskym hlasem, takže možnost Grešle asi definitivně padá, alespon v tuhle chvíli na tomhle místě
  • @Marek
    Pravda, na tohle jsem zapomněla... Tak to asi nebyla Grešle. :-D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Marci pan Mě taky sere že mění Ramsayho charakter, ale Myrandu mám prostě rád. Osobní sympatie...
  • @Everett_Young je to kočka prostě no :)
  • DanielSvatoš napsal(a):

    @Everett_Young je to kočka prostě no :)

    Budiš, nebuď rýpať, to sú každého osobné preferencie, len ma dostáva do neočakávaných výšin zmena charakteru. Veď to začína byť nežný OOC pri ňom. Ale stále je dostatočne desivý, že popri ňom nebohý Jof vyzerá ako zlatíčko.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Marci pan Na to jsem si stěžoval v té zaspoilerované části, protože do budoucna to bude problém. Taky mě to štve, a to jsem tam napsal.



    @DanielSvatoš Eh...ano. Ano, to bude jistě tím :oops:
  • @Thorar napsal(a):

    @ Montezuma3 Asi je se mnou něco špatně když jsem si vychutnával

    smrt joffryho
    a ani si nevšiml jejího výstřihu :-D
    No teda... to je pomalu na vyšetření... =D
  • Jinak to jak se očumovali Loras s Oberynem ,to je podle mě urážka čtenářů.Vždyt tyhle dva rody se snad nenávidí ne? Čtenáři vědí proč...
  • @Everett_Young a čím jiným to bude ? :D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @DanielSvatoš hádej :-)
  • A nemohla být Grešle třeba Balon? Nejsem si jista, ale neměl přes hlavu kus chobotnice?
  • a na margo spracovania tohto dielu.
    také,no, nie zlé, Oberyna ľúbim, zbožňujem Martellových.
    Jack Gleeson to zahral bravúrne, ako predviedol Joffa, klobúk dole. Stále mi vadí, ale to sú osobné preferencie, Margery. Nemôžem si pomôcť ale Natalie Dormen mi "nešmakuje".
    +Tyrion, Jaimy, Bronn, Ollena, od určitého bodu Ramsay (vymažem Myrandu z hodnotenia), Bolton je utajovaná láska (tie oči ;) ), Joffrey
    - Myranda, Shae, určite ešte niečo ma iritovalo
    viac ma ale bavila minulá časť, nech sa Martin nehnevá. Radšej nech si sadne a dokončí 6.knihu.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    Něco z nich mohla být žena. Ale zajímalo by mě, kde v Kings Landing poměrně věrnou podobiznu Melisandry :roll:
  • podle me to neni tak ze by se ty dva rody nenavideli...ale spis Tyrellove nemj radi primo rudou zmiji pac jim udelala ze synatora krypla(i kdyz nehodou).
    Spis bych se chtel ale zeptat na Boltony....jaktoze jim Smradoch rekl, ze Starkovi kluci jsou nazivu? To si prece v knizkach porad rikal ze to nemuze nikomu rict a mam pocit ze to taky nikomu nerekl.
    Tak proc jim to vyslepicil v serialu ted? Nebo se pletu a vazne jim to rekl?
  • @IceLance tak nic neni černé nebo bílé, Rovina a Dorne se nikdy kvuli různým šárvátkám nikdy moc nemuseli, nicmeně tohle lze říci temeř o všech rodech a královstvích západozemí, hlavní nevraživost mezi nima byla kvuli zkriplovatění Willase, kterej v serialu vubec neexistuje a i kdyby tam byl, sam Oberin v knize říka že si začli nedávno dopisovat a necítí mezi sebou žádnou zášť, takže to pomrkávání bych vzhledem k jejich ověřené bisexualitě zkousnul, samozřejmě kdyby šel např. na čaj s Ollenou nebo Mácem, taky bych s tim měl problémy
  • @Everett_Young klepy, drby, Varis ... mrdatelnou zrzku jako pravou ruku krále neutajíš :twisted:
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @up_er Ramsay to v knize věděl, protože to byl on jako Reek kdo přesvědčil Theona aby je upálil.
  • @Marci pan mne zase margeary velice šmakuje...tak dobre hrá tu vy*ebanú zlatokopku margeary, že to až nie je možné...najviac sa mi ľúbila tu na svatbe, jak sa tvárila pri sigúr ros a ako stále sa snažila zladiť s joffreyho vtípky :)
  • upraveno 15. dubna 2014
    Everett_Young napsal(a):

    @up_er Ramsay to v knize věděl, protože to byl on jako Reek kdo přesvědčil Theona aby je upálil.

    pravda,diky... uz je to doba co sem to cetl musim si to dat znova od zacatku
  • @Marci pan Souhlas téměř absolutní :-)
  • stano napsal(a):

    @Marci pan mne zase margeary velice šmakuje...tak dobre hrá tu vy*ebanú zlatokopku margeary, že to až nie je možné...najviac sa mi ľúbila tu na svatbe, jak sa tvárila pri sigúr ros a ako stále sa snažila zladiť s joffreyho vtípky :)

    ako herečka je skvelá, vyslovene mi len vadí osoba. vie hrať, len jednoducho nie, nie a nie.
  • IceLance napsal(a):

    Jinak to jak se očumovali Loras s Oberynem ,to je podle mě urážka čtenářů.Vždyt tyhle dva rody se snad nenávidí ne? Čtenáři vědí proč...

    Třeba to mělo vyznít:
    Oberyn: Hmmm chceš dostat jako tvůj bratr?
    Loras: Rozbyl bych mu hubu, ale je tak pěknej... :D

    A my jsme to špatně pochopili :D ne, jasne chapu je to smutny z knizky je to evidentni :) no jeste uvidime nedelejme unahlene zavery nez budou pod perinou

    A jinak nikdo tady jeste neocenil nejvtipnejsi hlasku prave Oberyna :D jak rika: Hellou a na to reaguje Tyrion: eh Hellou a Oberyn: Not you a zaber na tu prostitutku :D fakt to jsem se mohl potrhat jako Tyrion dostal fakt zabrat maximalne v tomhle dile...

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.