Super! I když Černý hrad tak těžký napodobit nebude, přece jen je to pár baráků a věží bez opevnění, ještě k tomu polorozbořený. To mohli natočit na něčem co už existuje. :-) Spíš by mě zajímalo, jak se vypořádají s Orlím Hnízdem.
Tak ono to asi do jisté míry vypovídá o tom, kam bude zaměřeno hlavní dění. Události kolem Zdi dostanou velký prostor a to i v budoucnosti. Kdežto Orlí hnízdo není středem pozornosti delší dobu a proto je asi vhodnější na to použít CGI. Na Zdi si budou chtít vyhrát s všemožnýma konstrukcema (výtahy apod.).
To je pravda. Co se CGI týče tak by se mi líbilo kdyby to udělali jako v tom novým Robinu Hoodovi, kde moc pěkně vytvořili Tower of London. Královo přístaviště si o to přímo říká ... až bude Catelyn připlouvat po moři k městu. :-)
No, úspěch zaručený - to bych se nedovážil říct. Ale je vcelku logický, že budou muset rozhodnout brzo, aby mohli na první sérii navázat dřív než za další rok. Největší šediny by z toho měl mít GRRM, protože by ho ten vlak při enormním úspěchu mohl brzo dohnat :-)
No, alespoň ho to přinutí trochu máknout. :-) K tomu úspěchu. Je třeba si uvědomit, že seriál má obrovskou fanouškovskou základnu, a to zatím nepřišla žádná větší reklamní kampaň. Samozřejmě je tady ta možnost, že to HBO nějak po**re, ale to se mi u žádnýho z jejich seriálů zatím nestalo, tak to zatím vidím optimisticky.
Já si to vždycky stáhnu a pak až to půjde u nás v HBO, tak se na to mrknu normálně v telce. Pokud to bude na úrovni Říma a Tudorovců, tak to bude pohodička. A i kdyby další série zrušili, tak bude minimálně ta jedna, a i za to budu rád.
Já mám u svých oblíbených sérií docela smůlu. Pushing Daisies i Life skončili po dvou sériích, Deadwood po třech, jen Dr. House vydržel. Takže jsem smířen s tím, že se dočkáme maximálně třech sérií. Důležité bude i to, jak kvalitně obsadí další významné role (Davose, Stannise, Margaery, potažmo Reedovic sourozence). V první řadě mnohé naláká Sean Bean, ale někteří možná nerozdýchají až v nějakém sedmém díle skončí.
Na Noc nožů se taky chystám, ale zatím se prolouskávám začátkem Dómu řetězů. Proti všem očekáváním mě Malazská sága docela chytla, ale Martinovi zůstávám věrný (samozřejmě myslím jeho knižní ságu :-D).
No je pravda, že tahle kniha bude trpět tím, že je u ní děj více měně jasnej, i když já jsem zvědavej, jestli se Císař choval jako cvok za života stejně jako i potom. :-D A jestli měla bejt celá sága scénář, tak to by muselo bejt něco mostrozního.
Tak natočit Malazskou knihu padlých by asi bylo extrémně náročné. Má příliš vrstevnatý děj, některé věci z prvního dílu dochází až v dílu např. pátem atd. Já osobně považuji Eriksona s Mievillem za nejoriginálnější současné spisovatele fantasy. A fakt je ten, že Martin by se mohl od Eriksona hodně učit. Minimálně v tom, jak netraumatizovat své fanoušky neúměrně dlouhým čekáním na další díly. Martin není náš otrok, takže si samozřejmě může psát jak chce. Nicméně my ho zas za to můžem proklínat do pátého kolene
Jo Mieville je super. Sice má pomalé tempo vyprávění, ale zase můžete neustále žasnout kam až lidská fantazie sahá. A to platí snad pro každou knihu z Laserovské New Weirdovské edice.
Komentáře