Mapy

upraveno 1. června 2011 v Svět ledu a ohně
Mapy Sedmi království, království za Zdí, Králova přístaviště, východních zemí a mapy celé říše ledu a ohně.
Sedm království




imageČíst celý článek zde
«13456710

Komentáře

  • upraveno 12. července 2007
    Přibylo pár nových map Sedmi království a Králova přístaviště. Dvě nové jsou také ve Světu ledu a ohně.
    A mnoho nových obrázků je v Galerii.
  • upraveno 12. července 2007
    Krása! Hlavne tá PDFková vektorová mapa, to je niečo pre mňa! Mňam!!!
  • upraveno 12. července 2007
    Jo, pěkné, i když místy je to i fan art. Pořád čekám, až mi někdo vyrazí svými ilustracemi ke knize dech. Pořád čekám na to, až pro Martina udělá někdo to, co pro Tolkiena John Howe, Alan Lee, Ted Nasmith a další renomovaní kreslíři.
  • upraveno 12. července 2007
    No já tak nějak přestal řešit zdroje, všechno je buď FFG nebo drobní autoři z deviantart či podobně. A co se mi aspoň trochu líbí, tak tam dávam. Ilustrovaný knížky v USA jsou, jde teda spíš o kresby než malůvky ala Howe či Lee. Ale zároveň si myslim, že Amoka udělala pro GRRM (respektive s nim, on s nimi přeci spolupracoval) dost, škoda že to teď stojí.
  • upraveno 12. července 2007
    Vím, že Meisha Merlin vydala limitovanou edici A Clash of Kings s ilustracemi právě J.Howea, ale byly to spíš jen takové skicy, ne pořádné malby alá Rivendell.
    O to snadnější měl potom úlohu Peter Jackson, když převáděl Pána prstenů na plátno: některé scény z filmu byly přímo "obšlehnuté" obrázky.
  • upraveno 12. března 2008
    Sloučil jsem všechny mapy do jednoho článku a pár nových i přibylo.
  • upraveno 12. března 2008
    Vidím, že jsi sloučil i některé příspěvky týkající se Galerie.
    Taková velká mapa Světa ledu a ohně přes celou jednu stěnu by byla k nezaplacení.
  • upraveno 12. března 2008
    píše:
    Vidím, že jsi sloučil i některé příspěvky týkající se Galerie.
    Tak teď vůbec netušim, co máš na mysli, ale snad se radši ani nebudu ptát dál..někdy lepší nevědět, co jsem kde proved. :-)
  • upraveno 12. března 2008
    Ha! To já jsem kdysi, při hodině chemie na gymnáziu, sloučil... ech, nechtějte to vědět. :-) (jako památku mám ohořelý bílý plášť, podobný, jaký Sandor věnoval Sansulíně)
  • upraveno 12. března 2008
    píše:
    Sloučil jsem všechny mapy do jednoho článku a pár nových i přibylo.
    Chemická reakce, která se svému stvořiteli vymkla poněkud z rukou.
  • upraveno 30. března 2008
    Já bych chtěl Stannisův stůl.
  • upraveno 18. dubna 2008
    Nechápu. Aby sis pod něj mohl vlézt? :-)
  • upraveno 20. dubna 2008
    Ano. Ležel bych pod ním, ani bych nedutal. A až by nadešlo shromáždění lordů, zlovolně bych jim chňapal po nohách. :-) Ech, pointou ovšem je, že ten stůl předtím patřil Aegonovi - rozumíš, kam tím mířím?
  • upraveno 20. dubna 2008
    Do Ašaje? :-O
  • upraveno 20. dubna 2008
    Tak ten bych tam zrovna nehledal :-)
  • upraveno 11. dubna 2010
    Projděte si na mapě historii Západozemí a zmapujte si třeba i cesty svých hrdinů.



    Animovaná mapa s časovou osou
  • upraveno 16. srpna 2010
    Měl bych otázku, je někde řečena podoba světa ledu a ohně (prostě toho světa, kde se sága odehrává)? Jestli je to placka, nebo planeta jako ve skutečnosti? Pokud by to byla planeta (a Martin někde zmínil, že je to svět rozlehlejší než Země, tak za předpokladu, že Západozemí je velké asi jako Jižní Amerika a Východní kontinent asi jako Asie), tak buď ten západní oceán je větší než Tichý oceán, a nebo se v něm nachází ještě nějaký jiný kontinent, přecejen při takové obrovské rozloze (skoro všechno se patrně zatím odehrálo na severní polokouli, soudě podle podnebných pásem). V síle gravitačního pole takové planety se raději nebudu šťourat. :-) A ještě otázka. Jak si myslíte, že fungují ta zvláštní roční období? Na sluneční aktivitě, nebo jen formou magie?



    Nechtěl jsem k tomu zakládat nové téma, a tady mi to přišlo nejrozumnější.

    Pokud se to už někde tady probíralo, tak se omlouvám.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. srpna 2010
    Důvod dlouhých období by měl být v dalších částech vysvětlen. Celý svět tuším popsán nebude, ale měla by přibýt mapa východních oblastí, tedy oficiální (fandovských je víc verzí, některý i tady).
  • upraveno 16. srpna 2010
    To jo, mapy znám. A je to tedy koule nebo placka? :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. srpna 2010
    Vzhledem k tomu, že se popisuje zapadání slunce za obzorem, tak nepředpokládám, že jde o Zeměplochu. Víc bude určitě v dalších dílech, až se dozvíme, proč léto trvá 10 let (třeba že se planeta pomalu otáčí nebo se otáčí proměnlivou rychlostí). Tohle celkem neřešim.
  • upraveno 16. srpna 2010
    Já jen, že v Silmarillionu mají taky západy slunce až do Zkázy Numenoru byla Arda placka. Ale samozřejmě, taky se v tom nechci vrtat, jen mě to teď napadlo, no. :-)
  • upraveno 16. srpna 2010
    Ono to vesměs nemá smysl řešit, když se GRRM nezabývá vzdálenostmi, netankuje ho asi ani toto. Ostatně nebyl tomu světu schopen dát ani jméno, prozatím. Ale asi to bude koule, nebo spíš elipsa, jako Země.



    Geografii IF se hodně věnoval Léto, často zpochybňoval uveřejněné mapy, i ty které schválil GRRM. Více na fóru, Ašaj, případně Svět ledu a ohně



    Přikládám jednu zajímavou, netradiční mapu.

    image
  • upraveno 16. srpna 2010
    Teď je otázka, kde končí svět za Zdí, a kde končí Stín. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. srpna 2010
    Já si fakt počkám na mapu z Tance.
  • upraveno 27. května 2011
    Nepamatajutje si někdo vzdálenosti,které byly v sáze uvedeny?Tuším,že se v mílích zmiňuje délka Zdi a cesta Zimohrad-Královo přístaviště(nebo to nebylo v sáze,ale někde to napsal GRRM....).Chtěl bych si Westeros promítnou do Evropy.....Počítám se Zimohradem na místě zhruba "našeho" Oulu....
  • upraveno 27. května 2011
    V knihách se hodně mluví o tzv. lígách, 1 líga dnes odpovídá asi 5 km. A vzdálenosti máš přece na mapách, překvapivě, v sekci mapy. :-)
  • upraveno 27. května 2011
    Olorin:Aha.Nezbývá než si na hlavu vysypat kýbl popela.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. května 2011
    Při vší úctě, ty vzdálenosti jsou podle map šíleně přepálený, jen ze Zimohradu na Zeď by to bylo cca 3000 km...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 27. května 2011
    Je to velmi zhruba 600 čísel ze Zimohradu na Zeď. Záleží na tom, v jakých jednotkách je to měřítko.
    flanker: jak jsi vůbec přišel na číslo 3000 ?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. května 2011
    No, pokud jsou to lígy, je to cca 2x5x300
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.