Administrátorský zásah
Přátelé icefire.cz,
vzhledem vývoji událostí považuji za fér vám vysvětlit, k čemu včera došlo a alespoň trochu naznačit důvody, které mě k tomu kroku vedly.
Někteří z vás nesledují vše, takže jádrem celého sporu, který tímto asi trochu rozpoutám, je Jarla (či Černá_Alison poté, co byl na její vlastní žádost první účet smazán). Už loni touto dobou bylo fórum na pokraji rozpadu a nyní jsme se ocitli v podobné situaci. V poslední době jsem sám zjišťoval, že na fórum nechodím rád - důvodem bylo mimo jiné to, že postupně svou aktivitu utlumila spousta dalších členů. Jednou z příčin byl jednoznačně nárůst mimotématických diskuzí a proměna stylu diskuzí - podobné signály dostávám mnoho měsíců od mnoha nespokojených členů. Sami víte, že jsem nikdy nepraktikoval nějaké moderování - ostatně nebylo to třeba - a proto jsem k němu nepřistoupil ani nyní a věřil, že si to přece je nějak sedne...
Nesedlo. Nehodlám však nikomu nic vyčítat. Každý má jiné představy, jak má fórum fungovat a jak se má vést diskuze. Ty mé se dost liší od těch Jarliných. Proto bude nejlepší, když se prostě nebudeme vyskytovat ve stejném prostoru. Dlouho jsem váhal s tímto krokem - to byla však chyba. Měl jsem odmítnout její návrat, jak jsem to avizoval už při smazání jejího prvního účtu. Někteří z vás pamatují na rozpad fóra před lety. Tehdy byl z velké části dán mou nečinností. Tomu se nyní chci tímto krokem vyhnout.
Včera jsem tedy Jarlu požádal, aby na fóru a webu www.icefire.cz již nevystupovala, což bylo z její strany akceptováno. Vím, že tím některé z vás nepotěším, možná i rozlítím. Zároveň ale věřím, že mě znáte natolik, abyste věděli, že je to pečlivě promyšlený a zvážený krok, za kterým nejsou žádné jiné úmysly, než záchrana fóra. Mimochodem, za celou sedmiletou dobu trvání fóra je to teprve druhá vyloučená osoba, kterou si já pamatuji.
Povídková soutěž
V posledních dnech se bohužel ukazuje, že celá povídková soutěž byla manipulována falešnými účty, které jsem nedokázal dříve odhalit. Sic to není psané pravidlo, považuji za samozřejmé, že každý vystupuje sám za sebe a nepoužívá více účtů. Omlouvám se tedy účastníkům povídkové soutěže jménem fóra za to, že povídková soutěž byla znevěrohodněna těmito praktikami. Pro příště se pokusíme najít sofistikovanější způsoby ověřování.
Zároveň bych rád vyjasnil jednu věc. Nebráním se pokračování povídkové soutěže, ba naopak. V posledních dnech došlo k nesmyslnému spojení povídek a akce zvané Drabble. Povídky považuji za smysluplné a přínosné a hodlám je nadále podporovat. Drabble jsem při dané formě označil za příliš otravný spam a trvám si na tom, že měl být prezentován jinou formou. Povídky tedy mohou a doufám, že budou, pokračovat pod podmínkou, že se najde člověk, který si ji vezme opravdu na starost a bude garantem výsledků. Vzhledem k předchozím manipulacím v soutěži bude třeba stanovit nová témata pro další kolo. Pokud byste někdo stál o to spravovat povídkovou soutěž a rozšířit tak IF tým, neváhejte a ozvěte se. Pokud se neozve nikdo, zůstane to nadále na dosavadním autorském týmu IF.
Alek
vzhledem vývoji událostí považuji za fér vám vysvětlit, k čemu včera došlo a alespoň trochu naznačit důvody, které mě k tomu kroku vedly.
Někteří z vás nesledují vše, takže jádrem celého sporu, který tímto asi trochu rozpoutám, je Jarla (či Černá_Alison poté, co byl na její vlastní žádost první účet smazán). Už loni touto dobou bylo fórum na pokraji rozpadu a nyní jsme se ocitli v podobné situaci. V poslední době jsem sám zjišťoval, že na fórum nechodím rád - důvodem bylo mimo jiné to, že postupně svou aktivitu utlumila spousta dalších členů. Jednou z příčin byl jednoznačně nárůst mimotématických diskuzí a proměna stylu diskuzí - podobné signály dostávám mnoho měsíců od mnoha nespokojených členů. Sami víte, že jsem nikdy nepraktikoval nějaké moderování - ostatně nebylo to třeba - a proto jsem k němu nepřistoupil ani nyní a věřil, že si to přece je nějak sedne...
Nesedlo. Nehodlám však nikomu nic vyčítat. Každý má jiné představy, jak má fórum fungovat a jak se má vést diskuze. Ty mé se dost liší od těch Jarliných. Proto bude nejlepší, když se prostě nebudeme vyskytovat ve stejném prostoru. Dlouho jsem váhal s tímto krokem - to byla však chyba. Měl jsem odmítnout její návrat, jak jsem to avizoval už při smazání jejího prvního účtu. Někteří z vás pamatují na rozpad fóra před lety. Tehdy byl z velké části dán mou nečinností. Tomu se nyní chci tímto krokem vyhnout.
Včera jsem tedy Jarlu požádal, aby na fóru a webu www.icefire.cz již nevystupovala, což bylo z její strany akceptováno. Vím, že tím některé z vás nepotěším, možná i rozlítím. Zároveň ale věřím, že mě znáte natolik, abyste věděli, že je to pečlivě promyšlený a zvážený krok, za kterým nejsou žádné jiné úmysly, než záchrana fóra. Mimochodem, za celou sedmiletou dobu trvání fóra je to teprve druhá vyloučená osoba, kterou si já pamatuji.
Povídková soutěž
V posledních dnech se bohužel ukazuje, že celá povídková soutěž byla manipulována falešnými účty, které jsem nedokázal dříve odhalit. Sic to není psané pravidlo, považuji za samozřejmé, že každý vystupuje sám za sebe a nepoužívá více účtů. Omlouvám se tedy účastníkům povídkové soutěže jménem fóra za to, že povídková soutěž byla znevěrohodněna těmito praktikami. Pro příště se pokusíme najít sofistikovanější způsoby ověřování.
Zároveň bych rád vyjasnil jednu věc. Nebráním se pokračování povídkové soutěže, ba naopak. V posledních dnech došlo k nesmyslnému spojení povídek a akce zvané Drabble. Povídky považuji za smysluplné a přínosné a hodlám je nadále podporovat. Drabble jsem při dané formě označil za příliš otravný spam a trvám si na tom, že měl být prezentován jinou formou. Povídky tedy mohou a doufám, že budou, pokračovat pod podmínkou, že se najde člověk, který si ji vezme opravdu na starost a bude garantem výsledků. Vzhledem k předchozím manipulacím v soutěži bude třeba stanovit nová témata pro další kolo. Pokud byste někdo stál o to spravovat povídkovou soutěž a rozšířit tak IF tým, neváhejte a ozvěte se. Pokud se neozve nikdo, zůstane to nadále na dosavadním autorském týmu IF.
Alek
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
Já jsem zvyklý chodit na fórum, kde platí ony přísná pravidla, a patřím k těm zlým moderátorům, které Gepeto tolik nerad. Zde se mi líbil onen idylický klid, který je kvůli horkým hlavám několika lidí v pr..
Ale nejsi tu tak dlouho, ubhezpečuju tě, že velký neklid byl v různých fázích fóra i dávno před touto konstelací.
Ale celé je to jen o tom, že se zobrazí "o stránku vedle", jak už psal gepeto.
A ne, nebylo to plánovaný rodičovství, to pro jistotu :D
Rozumni ludia by nasli technicke riesenie, aby forum drabble neprevalcovalo. Poviedky s tym nemaju co robit! Na poviedky sa nik nestazoval, to iba urazena pycha sa tu ozvala a zacalo sa to nabalovat. Nema zmysel pokracovat, vsetko uz povedala @sveva a @skelet.
Forma drabble se mi nelíbila, ale to je opravdu detail, který se dal řešit jemným přenastavením toho modelu. Nevím proč kolem toho zavládla taková hysterie a proč to bylo tak zneužíváno, když to byla taková prkotina.
Už vůbec se to celé netýká povídek, proti kterým jsem neřekl ani ň - akorát se někomu hodilo do krámu to spojit s drabble a prohlásit, že tu ani jedno nechci. To je samozřejmě nesmysl.
O nějaké drabble však, jak zjišťuji, až tolik nešlo. Jarla byla některým lidem trnem v oku, tak se po tom svezli. To, že to někteří nedokážou říct na rovinu, je důvod, proč po nich startuje flanker. Znám ho přes dvacet let a ubezpečuju tě, že to udělá kdykoliv znovu a nebude při tom hrát žádnou roli, zda dotyčnou osobu miluje či nenávidí, nebo co bylo záminkou sporu.
Taky mám rád, když jsou věci v normálu, ne tak absurdně vyhrocené. Ano, absurdně.
To, že zde probíhá silná polarizace dvou táborů (už delší dobu), je myslím zřejmé. Kdo ji způsobil? Co ji způsobilo?
Chápu, že obě strany se cítí ukřivděny.
Jarla (a její přívrženci), protože byla požádána, aby odešla, ale nechce se vzdát Povídek, protože "je vymyslela". Druhá strana (do níž se počítám i já), si myslí, že Povídky jsou majetkem fóra, ne jedince, a jako takové by tu měly zůstat.
Co takhle se domluvit? Udělat kompromis?
Nechat dosavadních 5 kol tam, kam jsou, a vytvořit si novou soutěž, od 1. kola, s pozměněným názvem, nezatíženou minulostí. 2 nové soutěže. Jedna bude na icefire a druhá na iffanfiction blogu.
Přestaňme se hádat (i ty, heavy) o to, co kam patří, protože se nikdy nedohodneme a napětí se bude eskalovat.
Dejme soutěžím jiné, pozměněné názvy a založme si je po svém. Každá si pojede svým vlastním tempem, o každou se bude starat někdo jiný, ale do obou mohou přispívat ti samí autoři.
Jen návrh, nic víc.
Toto rozdělení si mi vůbec nelíbí, protože to bude znamenat velkou autorskou roztříštěnost a dělení tvůrčí aktivity do dvou proudů. Třeba časem jedna soutěž zanikne, proud vyschne. Ale třeba se udrží při životě.
Myšlenka, že by se někdo chtěl účastnit obou těchto soutěží, je asi odvážná, ale líbí se mi.
Nedělám si moc velké iluze. Ale přál bych si, aby to tak bylo.
Přestaňme si vyčítat, co bylo, a zkusme najít společnou cestu, i když na dvou různých místech.
Myslíte, že to je možné?
Takze to iste by som radila aj ostatnym clenom fora. Rieseniu, ktore spomina, sa asi nevyhneme, mne je samej z toho smutno, ale uz tu nema cenu rozohnovat sa, tak klidek.
Nevím, jestli bych skokany nazýval přívrženci Jarly, a už vůbec ne nějakým táborem, který má potřebu se vůči někomu/něčemu vymezovat..