Jsem stale zamilovany do Robin Hobb, mam ze sebou druhy dil Soldier's son a je to narez. Provazaany a dobre vymysleny pribeh, stret kultur, jako obvykle zajimavy setting (pseudo USA a valky s indiany, ale velmi kvalitne zpracovane a do hloubky promyslene), zajimave postavy (moc bych chtel spoilovat :), proste super. Je to trochu dlouhe (kolem 700 str.), ale stoji to za to.
Tak právě jsem dočetl Nanečisto od Sergeje Lukjaněnka. I když tam používá pár prvků podobnejch Hlídkám, je to pěkný čtení s pár zajímavejma myšlenkama. Hodně se mi líbí, jak se hrdina zachová asi ve dvou třetinách knížky (resp. souhlasim s jeho názorem na věc). Jsem ostatně zvědavej, jestli je to začátek další série, protože konec je hodně otevřenej a celej ten svět "funkcionálů" byl zatim v podstatě jen naťuknutej.
Já jsem teď po Scottovi Bakkerovi (Princ ničeho) uchopil dalšího Scotta, Lynche (Lži Lockeho Lamory) a ani do jednoho z těch "nových, svěžích, jasných hlasů ve fantasy, na které jsme tak dlouho čekali" se nějak nemůžu začíst. Něco mi říká, že je vidět, že chlapci moc nevyrostli na povídkách, ale začali hned s románovými sériemi.
princ ničeho som čítal, nie je to úplne zlé, ale ani nič extra. najmä mi to príde trochu nepoctivé, pretože v hrubých rysoch vlastne preprisuje (kradne) dejiny byzantskej ríše a križiackých výprav. akurát, že to nepriznáva a dúfa, že mu to u západneho publika prejde :(
Komentáře