Ako sa na to vôbec môže pozerať a ešte to hodnotiť bez toho, aby mu prišlo zle? Ja som pre každú srandu, chápem, že "umenie", každý berie inak, ale... Čo je moc to je moc.
Je pravda, že Saab kopíruje tak trochu sám sebe, ale zatím mu to, alespoň v mých očích vychází :D pořád je to krásně třpytivé, nadýchané a barevné, i když v těch barvách se mohl alespoň trochu odvázat :-k
V této várce - všechno je prostřihlé v pase a spodek nabíraný - sluší to jen hubeným (ne štíhlým). Dále má všechno holý vrch a prakticky bez rukávů - všechno vypadá hrozně nevyváženě. Jediná možnost je, aby měla žena hodně bohaté rozpuštěné a pokud možno vlnité a dlouhé vlasy, jinak se v tom ztratí. Problém s některými modely je v tom, že nejsou určeny pro normální ženské, ale na modelky a navíc to je stylizované. Ty velké výstřihy, do kterých modelky nemají co dát, budou na obyčejných ženských nepoužitelné, protože normálně nejsou ženy ploché a tudíž to bude odstávat. Z praktického hlediska modely k ničemu. Nemají žádné záševky, žádné tvarování postavy. Popravdě jsem tam nezaznamenala žáden neotřelý nápad. A ačkoli Saab většinou mívá aspoň nositelné modely, tak tady dobrá polovina nositelná není, když se na ně člověk podívá jednotlivě a podrobně.
Na druhou stranu - božíčku, já vám nebráním si přesně takové pořídit, když se vám tak líbí :-)
Tak to jde mimo mne, protože netuším víc, než že se jedná o seriál :-)
Jen aby bylo jasno podle čeho hodnotím šaty. Samosebou mne musí něčím zajímavým upoutat, ale hned potom men zajímá "nositelnost". Tím nemyslím jestli budu mít příležitost si je někdy oblíknout, co já vím, třeba se bratr ožení se švédskou princeznou a příležitost bude :-) Zajímá mne, jestli ty šaty budu moci nosit, chodit v nich, sednout si, dřepnout si, zvednout ruce, vyjít po schodech, prudce se otočit, zajít si na wc, předklonit se, nadechnout se a vydechnout a to vše aniž by ze mne spadly, praskly nebo odhalily části těla, která se rozhodnu mít zakryté. A taky bay nikde neodstávaly, nepřidávaly mi opticky kila, nedělaly mne hrbatou a co já vím ještě, prostě aby mi opticky nedeformovaly postavu, která rozhodně není dokonalá (ale dokonalých je málo). Pokud šiju na někoho jiného, tak samosebou chci, aby totéž splňovaly pro danou osobu. Až poté přicházejí na řadu další kritéria jako výběr látky - jestli se nezatrhává, příliš nemačká,... A v neposlední řadě pro sebe trvám na kritériu - než fádní, tak žádné :-)
Přiznávám, že co se nakupování bot a oblečení týče, jsem totálně nepoužitelná, nejen, že mě to za chvíli přestane bavit a chci to mít rychle za sebou, ale taky si domů přitáhnu hromadu nepraktických a pár nenositelných věcí, což zjišťuji většinou až s křížkem po funuse =D
Komentáře
@Černá_Alison Jen jsem nepochopil, jak se do tak malýho ježka velo celý lítací kolo... Co rozdýchávám?
Ale přesto na některé věci se nezapomíná
Problém s některými modely je v tom, že nejsou určeny pro normální ženské, ale na modelky a navíc to je stylizované. Ty velké výstřihy, do kterých modelky nemají co dát, budou na obyčejných ženských nepoužitelné, protože normálně nejsou ženy ploché a tudíž to bude odstávat. Z praktického hlediska modely k ničemu. Nemají žádné záševky, žádné tvarování postavy.
Popravdě jsem tam nezaznamenala žáden neotřelý nápad. A ačkoli Saab většinou mívá aspoň nositelné modely, tak tady dobrá polovina nositelná není, když se na ně člověk podívá jednotlivě a podrobně.
Na druhou stranu - božíčku, já vám nebráním si přesně takové pořídit, když se vám tak líbí :-)
Jen aby bylo jasno podle čeho hodnotím šaty.
Samosebou mne musí něčím zajímavým upoutat, ale hned potom men zajímá "nositelnost". Tím nemyslím jestli budu mít příležitost si je někdy oblíknout, co já vím, třeba se bratr ožení se švédskou princeznou a příležitost bude :-) Zajímá mne, jestli ty šaty budu moci nosit, chodit v nich, sednout si, dřepnout si, zvednout ruce, vyjít po schodech, prudce se otočit, zajít si na wc, předklonit se, nadechnout se a vydechnout a to vše aniž by ze mne spadly, praskly nebo odhalily části těla, která se rozhodnu mít zakryté. A taky bay nikde neodstávaly, nepřidávaly mi opticky kila, nedělaly mne hrbatou a co já vím ještě, prostě aby mi opticky nedeformovaly postavu, která rozhodně není dokonalá (ale dokonalých je málo). Pokud šiju na někoho jiného, tak samosebou chci, aby totéž splňovaly pro danou osobu.
Až poté přicházejí na řadu další kritéria jako výběr látky - jestli se nezatrhává, příliš nemačká,...
A v neposlední řadě pro sebe trvám na kritériu - než fádní, tak žádné :-)