Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Zaslouží si pět let? (dva roky za slušný chování z toho budou jedna dvě)
Ve čtvrtek 6.5. vynesl odvolací Vrchní soud v Praze rozsudek, podle kterého sedmnáctiletý cikán z Krupky nepůjde sedět na 10, ale jenom na 5let do vězení. Nebyl uznán vinným za rasově motivovaný pokus o vraždu, znásilnění,vydírání a loupež. Dopustil se "jenom" vydírání a znásilnění.
Téměř doslovný přepis výroku předneseného předsedkyní trestního senátu v listopadu 2010:
"...dne 29. 4. 2010 v době od 13.00 hod. do 16.30 hod. poblíž nádraží ČD Bohosudov v obci Krupka ... jej odvedli k Unčínskému potoku a odsouzený pod pohrůžkou zbití jej donutil, ač věděl, že je mu 12 let,aby si klekl a sál mu pohlavní úd, také štípl nezjištěnými kleštěmi poškozeného do malíku ruky proto, že nechtěl i jeho nezletilému spolupachateli sát pohlavní úd. Nakonec to ze strachu poškozený učinil a musel spolknout jeho ejakulát, následně mu nařídili, aby se plazil, svlékl do slipů a vlezl do potoka, kde musel dělat kliky, stojky, po první stojce jej kopli do hlavy, aby další udělal o kus dál. Nařídili mu vylézt na můstek vysoký 150 cm, strčili ho a on spadl do potoka...na okraji pole mu odsouzený nařídil, aby běžel, zakopl a upadl na zem, tak i dvakrát učinil, nejméně třikrát chlapce vzali za ruce a nohy,rozhoupali a z výšky ho nechali dopadnout na zem. Poškozený musel nejméně dvakrát zvednout dřevěnou desku 1 x 1 m, tloušťky 2 cm, váhy 1,5 kg a pustit si ji na hlavu, podráželi mu nohy.
Následně v úmyslu jej usmrtit ho společně fyzicky napadli střední až velkou intenzitou tak, že jej bili pěstmi,šlapali na něj,kopali do žeber, hlavy a dalších částí těla, v průběhu napadení se jej mladší útočník zeptal, zda ví, co dělal Hitler za války s cikány v koncentráku,že to budou dělat s ním, protože je bílej; musel se opřít o strom,sundat si slipy a švihali ho páskem s kovovou sponou na holé části těla i do zad,udeřili jej klackem do zad a tímto jednáním poškozenému způsobili zlomeninu 7.žebra vpravo se zavzdušněním pravé pohrudniční dutiny,nalomení 10.žebra vlevo s zakrvácením levé pohrudniční dutiny, trhlinu sleziny s krevním výronem, pohmoždění levé ledviny, pohmoždění břišní slinivky a jater, tržně zhmožděnou ránu pravé čelně-temenní krajiny hlavy, mnohočetné pohmožděniny trupu,hlavy i končetin,při pohmoždění svalů prodělal i mírnější formu tzv.crushsyndromu... Musel být hospitalizován od 29. 4. 2010 do 13. 5. 2010 v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem,z toho 10 dnů na jednotce intenzivní péče... Také prodělal akutní reakci na stres, která přešla v poruchu přizpůsobení a posttraumatickou stresovou poruchu ... i v současnosti musí pravidelně užívat antidepresiva (placené léky)..."
Odůvodnění cikánské dvojice k tomuto útoku? " Prostě sme ho potkali a "byl bílej" ".
Jen shodou štěstěny chlapec přežil. Jenom IQ 111 mu pomohlo, že se zorientoval a došel si pro pomoc. Chlapec byl mlácen, kopán, sexuálně zneužit, okraden. Trestní senát ústeckého krajského soudu správně posoudil tento útok jako rasový a jako pokus o vraždu.
Bohužel, vrchnost v Praze má jasno. Když obětí není Rom nebo cikán, ale je naopak útočníkem, raději případ posuzovat opatrněji, aby se o vrchnosti neřeklo, že je proticikánsky zaměřena a nelétali potom na koštěti kolem vrchního soudu aktivisté za všelijaká práva s bičem v barvách EU.
Dvanáctiletý chlapec měl tu "smůlu", že do něho oba útočníci nebodali. Protože v takovém případě se lépe prokazuje, že bylo jen shodou náhody,že rána nožem nešla kousek vedle - a přišla by smrt.
Když "pouze" do něho velmi dlouho kopou a mlátí ho, raději mávne soudní vrchnost rukou a smete pokus vraždy ze stolu? Jo, kdyby chlapce skutečně ukopali k smrti a zemřel by na vnitřní krvácení...
1) su to zlocinci a zasluzia si chladok na dost dlho
2) ten vtip stale nie je vtipny
Chapes, ze su to dve rozdielne veci?
Sorry, ale pripominas mi vacsinu dikutujucich pod clankami o patorcatach. Rom=zlocinec bez ohladu na to, ci pracuje, jeho deti chodia do skoly,plati najomne, vlastni byt, nebodaj firmu. Ano, aj taky su a napriek tomu sa im vyhrazaju Molotov kokteilmi.
Policie je často bezmocná. Ke kriminalitě užívají své děcka pod zákonnou trestnou odpovědností.
Sociálka se k nim nevydá bez ozbrojeného doprovodu. Ozbrojený doprovod se tam nevydá bez jištění ze strany těžce vyzbrojeného ozbrojeného doprovodu. Můžu ti dát tucet případů, kdy bez problémů brutálně napadli policisty, a vyvázli s podmínkou. Jak se můžeš obrátit na úřady, když ty se jich bojí. Jak na policii, která ti řekne, že je máš přímo zavolat, a oni už nějak urovnají když to "vyřešíš po svém"...
Já osobně se za svůj život popral čtyřikrát skutečně vážně v tramvaji, přičemž jednou to byli cikáni a ty ostatní případy byli navenek čistí běloší. Plus pravda tenhle čtvrtek to byl jeden agresivní bezdomovec, původu ovšem bílého.
Budiž řečeno, že nejsem pro pozitivní diskriminaci ani politickou korektnost. K cikánské menšině jsem zdrženlivý až opatrný, vtipy o ní klidně říkám.
Onen "vtip" ale napadá ani ne tak jemnocit jako spíš prostou inteligenci. Nesnáším představu, že se problémy něčeho vyřeší nějakou eliminací něčeho jiného a pak si všichni my ostatní padneme kolem krku a budeme žít v bezstarostném ráji. Ne, v reálu ti co něco takového prosazují, si brzy za jednu skupinu, "která to kazí", najdou velmi rychle náhradu.
Kurňa, máme tu něco jako nejlíp placenou sekretářku v zemi, která si pro svoje osobní zájmy úkoluje zpravodajskou službu, která má sloužit bezpečnosti země a ne rozmarům jedný fůrie. To je pro mě děsivý, že si mocní této země ani nedovadou uvědomit, že stát a jeho nástroje nejsou jejich osobní vlastnictví. Proti tomu je populární "zneužívání dávek" úplná marginálie.
A pokud jde o popsaný čin, tak já jsem zastánce trestu smrti udělovaného s ohledem na konkrétní čin.