@Blackfish Do kina už nechodím od doby, kdy zrušili normální kino u nás a zůstaly jen ty děsně předražené mulťáky, kde se lidi chodí nažrat a zatelefonovat si a zvuk je neskutečně přehlučený a co je nejhorší - dávají tam reklamy!
Máš pravdu a přitom mi je neznámo proč - v normálním kině stály všechny filmy 30 kaček + ta symbolická koruna na kinematografii (dětská a školní představení míň) Byly tam krásné pohodlné kožené polstrované sedačky, klid, nikdo tam nežral, neřval, necoural. Film běžel celý v kuse a nikdy jsem tam nezažila reklamu. Kromě toho tam byla výborná akustika a velmi dobré optimální nazvučení. Jenže na vesnici v dnešní době kino nenaplníš, i když dávají každý den jiný film (až 4 různé).
Lidi si prostě zajedou na nákup do velkého obchoďáku s multiplexem a pak do kina. Výlet na půl dne, v malém kině by to dalo slabé dvě hodiny. Pak bych řekl že multiplexy válí větším množstvím filmů a časů, čímž taky malé nemůže konkurovat. A určitě hrají roli i peníze na provoz a tak podobně. Prostě další unifikovaná "zábava"
v multiplexech zase dávají týden stejný film, zatímco my jsme byli zvyklí, že žáden film se nehraje ten měsíc 2x (samosebou těžko na dědině nasbíráš 7x plné kino lidí, co chtějí vidět stejný film). Samosebou byly výjimky, když dávali Pána prstenů, tak přidali neplánované představení po skončení prvního oficielního. Ale jak říkám - každý den dva filmy, ve středu a v sobotu 3 a v neděli + dětské představení, takže 4. (15,17,19 a 21 x bežný den 17 a 19). Taky to kino bylo vždy perfektně uklizené a čisté, nikdy jsem tam neviděla nic zahozeného a to v sále nebyl ani koš. Prostě to mělo úroveň. Chyba je jinde - kino je svým způsobem přežitek a většina lidí holt nemusí vidět film ihned, jak vyjde, ale klidně ten rok počká a pak se podívá doma v klidu - nechybí jim to, protože se to jen posune. Holt neběžím na HP 5, ale skouknu HP 4 a další filmy, co jsem neviděl před rokem, že....
@Černá_Alison U nás takovéhle malé kino pořád funguje. Žije tu 16 000 lidí a někdo kdo přijde do kina se prostě vždycky najde, ale nikdy ne dost lidí na to aby tu někdo budoval nějaký Imax nebo multiplex. My máme Kino Vesmír, které tu funguje už od dob socialismu a funguje pořád stejně dobře.
Nojo, ale my jsme dědina o 3000 lidech, takže houbes :( Upřímně ti závidím :-) Někdy bych do kina zašla, protože některé filmy si zaslouží velkou obrazovku a tu atmosféru.
My jsme byli na podzim v Míru na Ve stínu a bylo to super. To kino vypadá, že ty 50. pamatuje :-) Dobře tak nepamatuje, protože ho postavili až v 60., ale stejně to mělo mnohem lepší atmosféru než unifikované multikino ("pst" na začátku, vrzající sedačky, žvýkačky zespoda, apod.).
Multikino má jedinou výhodu, že ti stačí jeden lístek a můžeš zůstat na celý den :twisted::-$
@brbr multikino ma este jednu vyhodu - premieta, aj ked si tam sama.
Naposledy, ked som ja bola v kine Mier na nasej ulici a strasne som sa tesila na novy film, tak odmietli premietat, lebo sme neboli 5 platiaci divaci. To sklamanie uz zo seba tak lahko nedostanem :(
@Hildegarda CO? Oni odmítli promítat? Jakto? My byli s kamarádem na Goemonovi v Centrálu (taky malé kino), bylo nás tam asi 6 a promítali bez problémů - kdyby nepromítali, taks e asi rozbrečím, protože to hráli jenom jedenkrát.
@Hildegarda Hm, to se mi nikdy nestalo, abych byla v multikině sama. To jde? @Černá_Alison Ty jo, to se máte. Vesnickí kino snů. Nám ho zavřeli někdy v devadesátých, když vrátili sokolovnu zpátky sokolům. Ale poslední dva roky tu máme letní kino - zadara, ale horší výběr (ne zcela aktuální filmy :-)
@brbr Právě že nemáme, protože umřel starý majitel budovy, co byl zároveň celý život promítačem (a pak starostou a zároveň promítačem a vedoucím) a jeho potomci to prodali a nový majitel zrušil a udělal tam diskotéku :(
Komentáře
http://www.csfd.cz/film/225387-muz-z-oceli/
Byly tam krásné pohodlné kožené polstrované sedačky, klid, nikdo tam nežral, neřval, necoural. Film běžel celý v kuse a nikdy jsem tam nezažila reklamu.
Kromě toho tam byla výborná akustika a velmi dobré optimální nazvučení.
Jenže na vesnici v dnešní době kino nenaplníš, i když dávají každý den jiný film (až 4 různé).
Ale jak říkám - každý den dva filmy, ve středu a v sobotu 3 a v neděli + dětské představení, takže 4. (15,17,19 a 21 x bežný den 17 a 19).
Taky to kino bylo vždy perfektně uklizené a čisté, nikdy jsem tam neviděla nic zahozeného a to v sále nebyl ani koš. Prostě to mělo úroveň.
Chyba je jinde - kino je svým způsobem přežitek a většina lidí holt nemusí vidět film ihned, jak vyjde, ale klidně ten rok počká a pak se podívá doma v klidu - nechybí jim to, protože se to jen posune. Holt neběžím na HP 5, ale skouknu HP 4 a další filmy, co jsem neviděl před rokem, že....
Upřímně ti závidím :-) Někdy bych do kina zašla, protože některé filmy si zaslouží velkou obrazovku a tu atmosféru.
Druhý profláklý název byl "Vlast" :-)
Multikino má jedinou výhodu, že ti stačí jeden lístek a můžeš zůstat na celý den :twisted: :-$
Naposledy, ked som ja bola v kine Mier na nasej ulici a strasne som sa tesila na novy film, tak odmietli premietat, lebo sme neboli 5 platiaci divaci. To sklamanie uz zo seba tak lahko nedostanem :(
Skoro horsie ako teraz. Ale naozaj iba skoro.
@Černá_Alison Ty jo, to se máte. Vesnickí kino snů. Nám ho zavřeli někdy v devadesátých, když vrátili sokolovnu zpátky sokolům. Ale poslední dva roky tu máme letní kino - zadara, ale horší výběr (ne zcela aktuální filmy :-)