Co jiného číst?

upraveno 3. ledna 2011 v Literatura
1101113151693

Komentáře

  • upraveno 7. dubna 2009
  • upraveno 7. dubna 2009
  • upraveno 7. dubna 2009
    annah: to nezní jako špatná povinná četba. něco z toho jsem četla, kdysi dávno, něco je na seznamu k přečtení. s vyjímkou mechanického pomeranče, který jsem viděla jako film, a výměnou za to, že už mě nikdy nikdo nebude nutit podívat se znovu, uznám, že je to dobrý film. bohužel, "líbit se" a "být dobrý" nemusí jít vždy ruku v ruce =)
  • upraveno 7. dubna 2009
  • upraveno 7. dubna 2009
    Dobře, dám příklad. Vadí mi, jak je glorifikován třeba Whiskeyjack. Od prvního okamžiku nám Erikson cpe, jak je to ÚŽASNÝ BOREC. A vážně: Anomander Rake se s ním chce kamarádit, Tiste Andii kost s ním leze do postele, všichni ho DĚSNĚ ŽEROU. Leze mi tím na nervy. :-)
  • upraveno 7. dubna 2009
    Sethi: Jj, tyhle knížky se mi líbily, pomeranč teprve budu číst. Jenže je toho moc - seznam - několik a4. Máme možnost si vybrat, nemusíme číst úplně všechno, ale i tak...
  • upraveno 7. dubna 2009
  • upraveno 7. dubna 2009
  • upraveno 7. dubna 2009
  • upraveno 7. dubna 2009
    Ale no tak...
  • upraveno 7. dubna 2009
  • upraveno 7. dubna 2009
  • upraveno 8. dubna 2009
  • upraveno 8. dubna 2009
  • upraveno 8. dubna 2009
  • upraveno 8. dubna 2009
  • upraveno 8. dubna 2009
    Vy s tou povinnou četbou naděláte, já bych napočítal počet knížek přečtených tzv. povinně na prstech jedné ruky :-)
  • upraveno 8. dubna 2009
    Jn, na spoustu knížek v povinné četbě člověk není vůbec zralý a tudíž je tím spíš znechucen. A pak vzniká opovrhování i nad kvalitními tituly.
  • upraveno 9. dubna 2009
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. dubna 2009
  • upraveno 10. dubna 2009
    ále!!! to bol výborný film. ono sú to aj knihy?
  • upraveno 10. dubna 2009
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. dubna 2009
  • upraveno 12. dubna 2009
    Patrick O´Brien doporučen. V češtině ale pravděpodobně nevyzní.
  • upraveno 12. dubna 2009
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. dubna 2009
    omphevore: Překládá historik Leonid Křížek (tedy kromě zatím posledního vydaného dílu Pochmurný ostrov), odborník na vojenství a námořnictvo. Překlady jsou velmi kvalitní literárně i odborně. BTW jako doplnění obrazu o námořní válce v napoleonských válkách doporučuju knížky Jiřího Kovaříka Korzáři Francouzské revoluce a Trafalgar. V té první je hodně zajímavě vidět, že skutečné osudy těchto osobností byly mnohem zajímavější, než fiktivní příběhy z románů.
  • upraveno 27. dubna 2009
    Kdy bude Tanec s draky konečně u nás??? Netrvá to už nějak dlouho??? Mám absťák.
  • upraveno 27. dubna 2009
    nikdy
  • upraveno 27. dubna 2009
  • upraveno 27. dubna 2009
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.