Babinec aneb hnízdo zmijí

upraveno 1. února 2014 v Rozličný pokec
15051535556106

Komentáře

  • Nejsou záplavy v celých Čechách? Ale ze zpráv by jeden nabyl dojem, že pouze a výhradně v prase :-))
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Černá_Alison Kde, kdy a jak? Chci je! :D
  • @Černá_Alison ááách :) ty jsou krásné. Mimochodem dá se někde sehnat spodnička pod šaty podobného střihu, nejlépe nějaký internetový obchod? :-k
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Dreamer ebay? ladyvlondon...
  • @Dreamer Dá se poměrně snadno ušít a zvládne to i amatér :-) Nejdůležitější je, že pokud chcete, aby takto krásně vypadaly v pase, tak ta spodnička nesmí být do gumy, ale do pevného pásku, který vás zeštíhlí a šaty přes něj krásně splynou bez jediného faldíku ;-)
  • A co amatér, který si přišije knoflíky tím způsobem, že mu následující den všechny upadnou? =D no ale vlastně to není tak úplně špatný nápad, už vím, koho bych s tím mohla jít otravovat :twisted:
  • @Dreamer Všechno se poddá :-) Výhodou spodničky je, že ji vlastně nikdo nevidí a tak se snese, že jsou švy křivé a podobně :-) Potřebuješ na to pevné bavlněné plátno, které se dá vyvařovat a škrobit - tím dosáhneš přesně toho efektu, že ti jedna spodnička udělá tak krásnou zvednutou sukni :-)
    Na přišívání knoflíků jsem objevila výbornou nit - korálkářskou. Buď s-lon a nebo nymo hrubší. Je to vlastně taková zubní nit bez voskování a udrží to i namáhaný knoflík na džínách (když se vám kovový vyrve a nevíte, co s tím). Na knoflíky doporučuji :-))
  • @Černá_Alison Nechceš si mě občas adoptovat? V naší rodině jsou takoví samí manuální antitalenti, s kapsářem na tábor jsme já, babi a mamka bojovali hezkých pár hodin, takže bych tady úplně nerozhlašovala, že je to lehký, to si pak ještě budu chtít vyzkoušet a dopadne to strašně :-)
  • @Lady_Seans adoptovat určitě ne, mám dva kusy a toho se držím jako rozumné míry potomstva :-) Ale šití opravdu není tak záludně těžké, jak vypadá (ale zase není tak lehké, jak to někdy vypadá - spíše je pracné a časově náročné). Důležité je dávat pozor na pořadí, dobře to spočítat a pořád mít v hlavě představu, jak to bude vypadat a který díl kam patří - jako puzzle :-) (Osobně nejvíce nesnáším samotné šití na mašině, protože furt trnu, že mi ujede šev a na některých látkách je párání moc vidět. A u rozkreslování střihu na látku před stříháním jsem nervósní jak háravá fena, protože jednou ustřihnuté už neslepím :-p )
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Černá_Alison Jo, když jsem hledala ty fešné družičkovské šaty - tohle byla po těch 2 růžových má další volba :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Černá_Alison Tyhle beru v tmavě červený/vínový :)
  • @Krisa
    A výšivku v jaké barvě?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Černá_Alison Černobílá...nejsem si jistá, jestli to listí je černé, tak neříkám, že taková, jaká je na obrázku.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Černá_Alison Za vdana se už nemůže? :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Jsem se chtěl taky zeptat. Ovšem ty první by byly mnohem hezčí, kdyby byly vysoký.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    BTW zahrajte si tu montyho hru, co linkuje v poradně, a pochlubte se výsledkama :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Mně by se víc líbilo, kdyby ty kytičky byly po celé botě (je toho tam na mě moc - kytičky, různé černé materiály, přezky a zip)
  • Za vdana je vždycky třeba něco jiného než zbytečnosti :-) Aneb když je ženská máma, tak si přestane kupovat boty a kabelky a podobné jiné nesmysly na sklad, protože vždycky jsou důležitější věci jako, že děcko potřebuje nové papuče do školy a gumáky na tábor a troje tepláky a když máš dvě, tak to násobíš dvěma. A co nezničí, z toho během roku vyrostou :-)
    A druhý důvod je, že už na to nemám roky a postavu :-D Ženská má mít soudnost jako Kubišová a ne být nekritická k sobě jako Vondráčková :-D

    Jdu hledat ten link :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • Ano musím, ale už mi vydrží leta letoucí furt ty samé :-) Vždycky si koupím nové farmářky a pak se vrátím k těm Svit Gottwaldov koupeným ještě v jednotě těsně po převratu :-D Protože ty jediné drží a vypadají furt slušně...světle hnědá kůže :-)
    A lodiček mám taky dost z mládí....takže kozačky jsem si koupila dvoje stejné před pěti lety v polsku u ševce na zakázku (s nohou osmičkou si moc nevybíráš).
    Poslední boty - kožené sandále jsem si koupila před třemi roky za těhotna v Kostelci u Gottwaldova :-)
    Já mám botů, že nevím, kam s nima - než to obnosím :-D

    Námořnické šatečky jsme měla dvoje - jedny origoš modrobílé a druhé pseudonámořnické z látky s kašmírovým vzorem a žlutám límcem vyšívaným v barvě té látky :-) 2. a 4. třída základky:-)
  • Mne na té hře dožralo, že nejsou volitelné barvy, protože když se mi líbil střih, tak měl divnou barvu a naopak :-D
    Víc by se mi líbilo, kdyby tam byly ještě volitelné barvy z palety :-) (a nebo jsme tu možnost přehlídla :( )
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.