@Černá_Alison Jsem blbá, nebo mi všechny modely od Matragi připadají jenom jako náhodně roztříhaný šátky, asi tak stejně umělecký a nositelný, jako ty, které nosím v létě k rybníku přes plavky? :-)
@Dreamer Musíš se podívat taky na orginální kreslené střihy - když si dáš tu práci, tak kdekoliv volně na netu si je vygůglíš:-)) Nafocené to má, aby to vypadalo okouzlující, protože ty fotky to prodají - co je nového pod sluncem. Všechny ty rozevláté šaty jsou především z čistého hedvábí. Měly jste na sobě šaty z čistého hedvábí (ne napodobeniny) ? Jsou lehoulinké, že většinu času kontrolujete, jestli je máte na sobě a nebo jste nahé. Jestliže zavane slabounký větřík, tak zaplápolají tím efektem, co je na fotkách a vy si ani nevšimnete, že máte nohy odkryté až k pasu :-p hadvábí prakticky nic neváží, je abnormálně pevné a dřív se vám rozpadnou nitě, kterými je sešito než látka :-) Hedvábí je překrásná věc. Ne to "hrubé" surové, co se prodává na malování, ale šatové hedvábí...doporučuji :-)
O hedvábí si můžu zatím nechat jen zdát, možná na něco hedvábného časem našetřím :D A ten vylnkovaný lem u těch modrých to byl záměr nebo to u tohoto materiálu jinak udělat nejde? Protože mně se tenhle způsob lemování strašně nelíbí.
@Krisa a stála tam Krisí v rozervané košili, co? :-)
@Dreamer Ne ten lem není povinný :-) Je však velice pracný a když si představím ty kilometry a kilometry lemování.... Jde o to, že u hedvábí nemáš moc na vybranou - Je lehounké a průhledné, když ty šaty podehneš, tak bude to podehnutí vidět skrz. Tragédie je přejet to šicím strojem!!! Tyhle haute šaty, jsou všechny šity ručně do posledního stehu. To znamená "žádná mašina". Dovedete si představit, co to je? To šije několik švadlen měsíc! (pokud chcou dosáhnout tohoto efektu na lemu)A jsou na tom výšivky...větsinou skutečným zlatém a pravými drahokamy. Takže šev se dá udělat i relativně obyčejný nekudrlinkovatý. To prostě vezmeš ten okraj, přehneš ho milimetr a pak znovu milimetr (jako ruličku) a pak to stejně průsvitnou hedvábnou nití přychytáváš po jednotlivých nitkách milimetr za milimetrem. Osobně všechno endluji i lemuji v rukách. Jsou to hodiny dřiny, kdy dostávám křeče do prstů a hlavně šlach na hřbetě levé ruky, kterou držím látku. Na druhou stranu je to velmi uklidňující a pouštím si k tomu audiobooky :-)
@Krisa A mohu-li se zeptat, co má s takovým veslem společného listí? Má to znamenat, že bys citlivě přiložila veslo k hlavě nebohé oběti a zatloukala ho listem? ;)
@Krisa Ale no tak, Kriso, neplač :D Všichni si z tebe dělají legraci, protože jsi veskrze oblíbený člen komunity a máš smysl pro humor, takže nám to projde =D
@Askia Chjo, přesně toho zneužívají i kluci na loděnici...oni vědí, že se budu vztekat, vracet jim to, prát se s nima, ale nikdy se doopravdicky nenaštvu. Někdy je má skvělá povaha skoro až na obtíž =D
Komentáře
Musíš se podívat taky na orginální kreslené střihy - když si dáš tu práci, tak kdekoliv volně na netu si je vygůglíš:-))
Nafocené to má, aby to vypadalo okouzlující, protože ty fotky to prodají - co je nového pod sluncem.
Všechny ty rozevláté šaty jsou především z čistého hedvábí. Měly jste na sobě šaty z čistého hedvábí (ne napodobeniny) ? Jsou lehoulinké, že většinu času kontrolujete, jestli je máte na sobě a nebo jste nahé. Jestliže zavane slabounký větřík, tak zaplápolají tím efektem, co je na fotkách a vy si ani nevšimnete, že máte nohy odkryté až k pasu :-p hadvábí prakticky nic neváží, je abnormálně pevné a dřív se vám rozpadnou nitě, kterými je sešito než látka :-)
Hedvábí je překrásná věc. Ne to "hrubé" surové, co se prodává na malování, ale šatové hedvábí...doporučuji :-)
a stála tam Krisí v rozervané košili, co? :-)
@Dreamer
Ne ten lem není povinný :-) Je však velice pracný a když si představím ty kilometry a kilometry lemování....
Jde o to, že u hedvábí nemáš moc na vybranou - Je lehounké a průhledné, když ty šaty podehneš, tak bude to podehnutí vidět skrz. Tragédie je přejet to šicím strojem!!!
Tyhle haute šaty, jsou všechny šity ručně do posledního stehu. To znamená "žádná mašina". Dovedete si představit, co to je? To šije několik švadlen měsíc! (pokud chcou dosáhnout tohoto efektu na lemu)A jsou na tom výšivky...větsinou skutečným zlatém a pravými drahokamy.
Takže šev se dá udělat i relativně obyčejný nekudrlinkovatý. To prostě vezmeš ten okraj, přehneš ho milimetr a pak znovu milimetr (jako ruličku) a pak to stejně průsvitnou hedvábnou nití přychytáváš po jednotlivých nitkách milimetr za milimetrem.
Osobně všechno endluji i lemuji v rukách. Jsou to hodiny dřiny, kdy dostávám křeče do prstů a hlavně šlach na hřbetě levé ruky, kterou držím látku. Na druhou stranu je to velmi uklidňující a pouštím si k tomu audiobooky :-)
Že by mne Krisí zveslovala svým veslem ? :-D Možné je ledacos :-D
Nezoufej, tak mne zmydlíš pádlem :-D
edit - používám citaci z filmu
"neviděl jsi tu někde nahatého dědka se stodolarovkou? až ho chytnu tak ho zvesluju tímhle veslem."
Tak nemusíš, že, já na tom netrvám :-D Jen že by se Ti třeba ulevilo :-D Ale klidně můžeš zveslovat pádlem Askiu :-p