Co jiného číst?

upraveno 3. ledna 2011 v Literatura
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco

PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
17810121392

Komentáře

  • upraveno 27. ledna 2009
    Noční klub a Vládci strachu jsou dobří v tom co od toho čekáš. Stroncium jsem si raději ani nekoupil a zbytek je hovadina



    Co Líheň, pánove?
  • upraveno 27. ledna 2009
    Líheň? Svého času mě vyloženě uchvátila :) První díl jsem četl snad 9x, ten druhý už jen asi 5x. Skvělé tempo a akce, přitom to má hlavu a patu, ty knihy mají konzistenci. Postavy jsou pravda těžce archetypální (což má svůj důvod), ale přesto sympatický.. Výborný čtivo ;)
  • upraveno 27. ledna 2009
    Mě někdo 1. díl ukradl, což svědčí o kvalitě...
  • upraveno 27. ledna 2009
    A DL už ti někdo ukradl? :D (zajímavé měřítko) :D
  • upraveno 27. ledna 2009
    Dalcor: jsem na tom stejně, Vládci a Klub jsou zdaleka nejlepší...



    Líheň nebyla špatná, ale imho se vůbec nemůže rovnat knihám s Koniášem...
  • upraveno 31. ledna 2009
    V životě jsem nebyl schopen přečíst žádnou českou původní fantasy. Myslíte, že se to tu někdo někdy naučí psát?
  • upraveno 31. ledna 2009
    Františka Vrbenská...
  • upraveno 31. ledna 2009
    Jaime, kolik jsi jich zkoušel? A kdy? Ono se to v čase dost měnilo, ta nabídka i kvalita

    Jinak mě osobně fascinuje styl vyprávění Jany Rečkové; ten vážně obdivuju
  • upraveno 2. února 2009
    Colombo:

    To bych nesouhlasil.

    Kdo opravdu uměl psát, bývala zakladatelka Kadlečková. Teď už píše nějaký feministický ptákoviny, ale technicky furt dobře.

    Jo, a pak ještě nějakej Čapek - ale to už je fakt dávno.
  • upraveno 2. února 2009
    Argonantus:

    teď zas já nesouhlasím. Četl jsem od ní Labyrint půlnočního draka a dost se mi líbil.

    Čapek sice umí psát, ale jsou to strašné kraviny. Jelikož těžce nesouhlasím s jeho myšlenkami o nebezpečnosti vědy a pokroku, nemůže se mi líbit.
  • upraveno 2. února 2009
    Zkoušel jste někdo číst knihy o Bivojovi od Červeňáka?
  • upraveno 2. února 2009
    Píše:
    Čapek sice umí psát, ale jsou to strašné kraviny.




    originální vyjádření, ale v zásadě bych se nebránil. Já se soustředil spíš na techniku psaní.



    Píše:
    Zkoušel jste někdo číst knihy o Bivojovi od Červeňáka?




    Tam mi technika psaní vadí do té míry, že se už nedostanu k těm myšlenkám... jsou-li jaké. Sorry.

    Pokud Slovani, pak jedině Žemlička.
  • upraveno 2. února 2009
    Vesman píše:
    Zkoušel jste někdo číst knihy o Bivojovi od Červeňáka?


    Zajímavě podáno :( Hádám správně, když v tom vidím dalšího zklamanýho čtenáře?

    Červenák mě kdysi docela zaujal, první knížky o Roganovi se mi tehdy líbily, zas trochu jinej fantasy svět, hodně slovanskej..

    Jenže už se trochu okoukal a hlavně, dost se zhoršil, ředí svou slovanskou omáčku čím dál víc, už to je jen slaboučký vývar, nezajímavý a šablonovitý... Ilju sem si nepořídil, protože už u Bivoje jsem koupě litoval - tam mě naštval mj. i tím, že to autor bez varování utnul a počítal s dalším dílem!
  • upraveno 2. února 2009
    Jaime: co gemmelovka Stín modrého býka - Vrbenská + Medek.

    Vesman: koniáše vyloženě nesnáším

    Kubulínek: Neukradl, nikomu to nepůjčuji ;-D



    Co Neomillnerová, ta te´d letí.



    Ale přiznáms e že jediná česká kniha která se mi vyloženě líbila je tuším Svět nezrozených diamantů, který někdo napsal pod pseudonymem, Rečková?
  • upraveno 2. února 2009
    Píše:


    Zkoušel jste někdo číst knihy o Bivojovi od Červeňáka?


    Já jsem si koupil a přečetl první díl o Bivojovi. Byl jsem hodně zklamán. Primitivní a uměle roubovaný děj. Prostě slabota. Knihy o Muromcovi se mi naopak docela líbily. Trilogie měla vzestupnou kvalitu a jednalo se o příjemné oddechové čtení, ve kterém se čtenář navíc něco dozvěděl o slovanské historii.

    Stín modrého býka se mi líbil hodně moc. Myslím, že se jedná o opravdu kvalitní "historickou" fantasy...
  • upraveno 2. února 2009
    Dalcor: tak v Koniášovi se evidentně neshodneme ;-)



    no, u Bivojovi jsem nějakou dobu uvažoval, ale potom, co tu čtu, ho nejspíš odložím na neurčito...



    co kniha "Čepel sama" od polarisu...říká to někomu něco?
  • upraveno 3. února 2009
    Dalcor: Taky řešení :)



    Ke Koniášovi: četl jsem Ostří oceli, nebylo to špatné. Jedna povídka se mi líbilo hodně. Nevím jak se to jmenovalo, ale bylo to o turnaji, kterého se Koniáš zúčastnil, aby nakonec bojoval o holý život společně s ostatními zvítezivšími (či jak by se to řeklo). Tahle se mi líbila pro popisy bojů.
  • upraveno 3. února 2009
    tak co se týče Červeňáka...

    Mám komplet Černokněžníka, Bohatýra i Bivoje.

    Černoknězník byl super, Bohatýr byl slabší a údajně Bivoj má jít zpět k kořenům Černokněžníka.

    Btw. sakra samozřejmě že počital s pokračováním! Dal sis někdy Bivoje do knihovničky vedle sebe? Hé? Prasátko:)
  • upraveno 3. února 2009
    čítal som jedného Žambocha, myslím, že tam Koniáš sprevádzal "karavánu". OTRASNÉ. Schématické, umelé, upotené. Bieda, bieda.



    Dočítal som ostatného Gaimana. Kniha hřbitova. Pekné. Niekoľko veľmi pekných nápadov.
  • upraveno 4. února 2009
    sarven: to bylo Na Ostřích čepelí...jen tak na okraj skvělá kniha ;-)
  • MIlMIl
    upraveno 4. února 2009
    Vesman: Úplně souhlasím se Sarvenem. V Na ostří čepelí nebyl jediný zajímavý nápad. Nuda, nuda, šeď, šeď.
  • upraveno 4. února 2009
    Na ostří čepelí mě začala nudit po pár stránkách, především pro enskutečnou nadřazenost hlavního hrdiny.
  • upraveno 5. února 2009
    Já vám to vyvracet nebudu, mě se to líbilo... tečka.
  • upraveno 27. února 2009
    Koupil jsem si McCartyho Tahle země není pro starý. Zaujalo mě, že autor nepoužívá při přímé řeči uvozovky. :-) A jak se vám líbil film? Přiznám se, že já byl docela nas...štvaný. Měl jsem pocit, že si ze mě autoři udělali legraci. Konec bez konce.
  • upraveno 27. února 2009
    Poslední dobou celkem ujíźdím na Johnu Moresim a jeho Kedrigernovi.

    Jinak Kavku nebrat!
  • upraveno 27. února 2009
    Já se konečně (což je vzhledem k útlosti tristní) dostal k Ledovému draku. Pěkný příběh, jaja, vyznění poměrně melancholické a smutné, což by mohlo někomu vadit, ale to není můj případ.



    Kedrigern byla asi první fantasy, co jsem četl, byl to takový vstup do světa, kde je vše možné a pak už přišel jistý profesor, Feist, Eddings, Flewellingová (a s ní můj nick), GRRM atd. :-)
  • upraveno 28. února 2009
    Po dlouhé době fantasy (alternativně historická), kterou jsem bez potíží strávil: Lvi z Al-Rassanu od Kaye.
  • upraveno 17. března 2009
    Ledový drak je úplně skvělej!!!!! a všechno od Kaaka taky!!!

    četla sem Na ostřích čepelí a teda, myslím si, že je to moc zdlouhavý....
  • upraveno 17. března 2009
    A kdo by neměl co dělat, určitě si přečtěte Rozsévače větru od Kossakowské - je to teda něco úplně něco jinýho než Píseň - je to o Andělech a Démonech, Archandělech...ale je to opravdu nejlepeší knížka, kterou sem četla!!!
  • upraveno 17. března 2009
    Je to sice jenom jedna knížka, ale zato pořádně tlustá- 500 stránek - a má skvělej příběh - takovej hodně netradiční - takže pokud chcete zkusit něco, co ste ještě nečetli pusťte se do Rozsévače:-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.