Babinec aneb hnízdo zmijí

upraveno 1. února 2014 v Rozličný pokec
11819212324106

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Černá_Alison Ten obrázek mám pět let, teď jsem váhal od založení tohoto vlákna :)

  • upraveno 13. května 2013
  • @Černá_Alison Díky. Prý "Važ si života!" :D - to je heslo!
  • Ten předposlední mě hodně pobavil - jak typické :-D
  • upraveno 13. května 2013
  • @Černá_Alison U té žárovky jsem si opět potvrdila, že dělám jen a jen dobře, když si na výměnu vždycky najdu lidi, co to udělají za mě :-)
    Mně se na tom předposledním líbí ten jeho pohled: "Kam by to tak mohlo patřit :-k Někam to strčím a uvidíme, co to udělá". :-D
  • @Michelle
    Mi ten pohled zase připomíná "z čeho bych tak vyrobil náhražku" :-D

    Ta výměna žárovky...to je jako v dětství - děd mění žárovku - nejprve mu musíme donést štafle ze sklepa, nachystat židli a štokrlu, novou žárovku a sady propriet....pak obejít sousedy v baráku, že jdeme vypnout "hlavní jistič" (protože i kdyby tak pojistky by stačily že, ale děd to potřeboval s celou slávou, aby to asi všeci věděli ), pak následovalo dědovo šplhání nahoru a řada protichůdných povelů, každopádně nejen, že se vyměnila žárovka, pak se celá pyramida přesunula jinam, kde se zkoušela vadná žárovka, jestli si to nerozmyslí a nesroste vlákno nebo tak nějak...no a pak se obcházeli opět sousedi, že nahazujeme jistič (ten mezitím samosebou taky kvůli testu žárovky).
    Celé to silně připomínalo scénku Marvan věší obraz ve filmu Poslední mohykán :-D
    Proto bylo velmi důležité vadné žárovky před dědou utajit a bleskem je měnit sami :-)
    (Není to sranda, protože máme rozvodnu za plotem a žárovky bouchají kvalitním tempem. Minulý týden 3 během čtyř dnů. Kdybychom neměli nakoupeno klasických žárovek regál ve sklepě, tak se za "úsporné" nedoplatíme)
  • @Černá_Alison Hezké :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @flanker.27 Pejsku pojď sem na zasloužené první místo. Byli jsme na chaloupce, nesla jsem mísu se špekáčkama a copak se nestalo? Proti mě běží hnusnej černej toulavej pes jako kráva. Fipípek se začal rozplývat, jakej je to miláček a že ať prý nevyšiluju. Jarda mě naštěstí zachránil, takže je to jenom malinký. Ale nahnáno jsem měla pořádně.

    A nenadávejte mi, že jsem blbá paranoidní kráva (i když asi jsem), ale tohle je dámský topic, zde je to dovoleno :-)
  • upraveno 13. května 2013
    @Černá_Alison Tak to by ses divila, co dneska lidi nedají do školky :)
    http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/kopicova-chce-dat-deti-od-dvou-let-do-skolky.html
  • @Askia Vtipné, ale toto platí maximálně pro velká města :-) Do normálních školek dostanete děcka nejdřív ve čtyřech, respektive ve třech letech, ale s omezením 4 hodiny denně, tedy do oběda. Jinými slovy - vedení školy vám řekne pouze "nejsme na to uzpůsobeni" :-)) Jesle jsou také jen ve velkých městech, což znamená, že nejsou ani ve většině okresních měst - mohla bych jmenovat :-)
  • @Černá_Alison Ve velkých městech bude tento jev častější, ale lidi, kteří jsou schopní dát dvouleté dítě do školky najdeš dnes už všude, bohužel. A myslel jsem, že v debatě jde o lidi, kteří jsou schopní tohle udělat, ne o zařízení, která to umožňují, protože podle státu by to evidentně měla umožňovat všechna.
  • Podle státu je to komické...chápu, že to je reakce na zkrácení mateřské. Dá rozum, že když má jít ženská po dvou nebo třech letech do práce, tak někam to dítě vrazit musí.... Jenže ve výsledku je tato možnost tak leda v Praze, Brně, Ostravě a pár dalších městech, ty ostatní si to dovolit nemohou. Babičky v důchodě nejsou, protože jim dobu odložili, ale navíc lidi se dnes i více stěhují a babička může být mimo dosah. Celé je to na palici :(
    Jediné, co jsme z toho článku nepochopila - jaké další vzdělání budou učitelky potřebovat ? Co to je zac za capinu?
    Vůbec mám poslední dobou neblahý dojem, že všichni rozumně uvažující vymřeli. Školka je zde od toho, aby měli rodiče kam šoupnout děti než se vrátí z práce. Mohou je naučit mýt si ruce, když jdou ze záchoda a zavazovat si boty...ale to se neděje. Místo toho provádí nesmyslnou řízenou činnost.
    Naprosti tomu škola zas dělá všechno jiné než učí aneb "naučte si je to sami" a stává se jen odkladištěm než se rodiče vrátí z práce a pak je mohou učit číst, psát počítat a opakovat s nima násobilku a vyjmenovaná slova nebo určování slovních druhů, protože to ve škole nedělají....
    Nevím komu tu hráblo jestli mi nebo všem ostatním :(
  • upraveno 13. května 2013
    @Černá_Alison Vo velkych mestach to so skolkami nie je med lizat. Napr v Petrzalke je vseobecne zname, ze skor dostanes dieta na vysoku ako do statnej skolky.
  • S těmi školkami je to leckde tragické, ale není to úplně chyba systému, ale je to o individuálním přístupu jednotlivých rodičů. Myšlenka dát dítě ráno do školky a odpoledne ho vyzvednout (dejme tomu ve 2-3 odpoledne) pro mě vůbec není pohoršující a stále skýtá rodičům hodně času s dětmi a zároveň finanční prostředky na péči o rodinu. Že to někteří využívají jako odkladiště na celý den už není chyba školek. Kvalitu vyučování ve školkách komentovat nemohu, protože o tom nic nevím (nikdy jsem do školky nechodil, mě si nechali doma), to je tedy možný terč kritiky.
    A opět bych oponoval, že funkce školy "naučte si je to sami" není u nás tak žhavá. Přes všechny výhrady je naše školství v porovnání s ostatními státy na velmi slušné úrovni, jenom v Británii je například rostoucí úroveň negramotnosti a navíc větší než u nás. Je to samozřejmě kompromis, protože vyučují najednou více dětí, ale jako systém celkově nelze tak snadno odsoudit, jak jsi to udělala Ty.
  • @Hildegarda Bohužel bylo mířeno na lidi, kteří jsou schopní nechat dvouleté dítě ve školce celý den. A to v období věku, kdy rodiče potřebuje ke zdravému rozvoji.
  • upraveno 13. května 2013
    @Askia To je vec nazoru. Nastupujem v oktobri do prace a nemam pocit, ze ked necham dieta v skolke ako 2,5 rocne, tak som zly rodic.

    Moj manzel je detto ako ty. Najstarsi zo 4 deti, takze nikdy nebol v skolke, ich mama bola na materskej desat rokov. Tiez si dlho nevedel predstavit, ze nase vobec pojde do skolky. A potom zistil voco go :twisted: A neboj, zistis aj ty ;).
    Prave som dnes stretla kolegynu, ktora nastupila na polovicny uvazok do prace, ked malo dieta rok. Musi, ma hypoteku. To nasi rodicia nepoznali. Pre vacsinu zien bolo dieta cielom, nie dalsim krokom ako je tomu teraz.
  • @Askia Tyranosaurus - Ještě teď brečím smíchy, akorát u nás se někdy běhá po bytě už před šestou :-(
    Ve středu jdu s krakenem číslo jedna k zápisu do školky. Nevím, kdo z nás se těší víc, ale je mi jasné, že nadšení (aspoň z jeho strany) opadne, až se ze školky stane denní rutina.

  • upraveno 13. května 2013
    @brbr U nas sa tiez dnes vstavalo o 5:47 :evil:
    A ze dovolenka?!
    A ano, som hrozna matka, ale niekedy nacikany nocnik vynasam az rano :oops:
  • s Britským školstvím, mám zlušenost a je tragické, s naším současným taky a mílovými kroky tam spěje.
    Své dvou a půl leté dítě do školky dát nemohu - 1. kojím, 2. si hraje samo, ale nesnáší když mu kdokoliv do her zasahuje a nesnese ani své sestřenky téhož věku, většinou nás vystrká z místnosti, abychom ho nerušili při stavění a skládání nebo listování v knihách. naštěstí starší si čte ve svém pokoji, protože je stejného ražení a takév společnost nevyhledává. po generace rodinný rys. Teď si starší medí, že všichni jsou na škole v přírodě a ono na vlastní žádost nemusí - ve škole je odsunuto do knihovny. včera přečetlo zimoděje, teď si čte zaklínačské povídky - buď vydrží i na zítra do školy nebo si vezme další. Ne každý má rád společnost a zvlášť společnost vrstevníků. Jediný přítel staršího je bratranec, co bydlí hodně daleko, tak si píšou a jak vidno jsou stejného založení, bratranec taky nosí do školy knihy a spolužáci ho obtěžují. Taky jsme je nosívala....co jiného chcete o přestávkách dělat ?
    Představa, že dám mladší do školky? Nesmyslné! Ve čtyřech letech to bude stačit a ještě mi nepoděkuje. Předpokládám, že bude trávit celé hodiny u dveří ze třídy a čekat až vypadne... jako bratr blahé paměti.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.