Comics

upraveno 6. listopadu 2010 v Rozličný pokec

Protože hladina bublinové gramotnosti v našich zemích povážlivě klesá, rozhodl jsem se pro menší kulturní osvětu.

Comics/komiks/komix (tento tvar je nepovinný :wink: ) je mnohdy vnímán jako úpadkovitý žánr pro pubescenty, kteří touží po tom prohánět se nočním městem v kostýmu netopýra (Batman), případně za pomoci velkého meče pozabíjet, co se dá a na konci osvobodit krásnou polonahou ženu (Conan).

Mohu vás ujistit, že tomu není vždy tak.

Existují i chytře a vtipně vystavěné příběhy, nakreslené obratnými a talentovanými kreslíři a malíři, které před námi čeští vydavatelé dosud ze záhadných důvodů utajovali.

Rád bych se s vámi - pokud o to bude zájem - podělit o pár zajímavých kousků z monstrózní sbírky mého fiktivního bratra/dvojčete. Věřte, je z čeho vybírat.

135

Komentáře

  • Asi by bylo zdvořilé vyzvednout aktuální akci Comics Pointu, kde ca. 18 starších omnibusů srazili z 899,- Kč na 299,- Kč. Týká se to Aliens, Predatora, Alien vs. Predator, Maska a Terminátor.
  • Zatím nejlepší komix, na který jsem narazil je Vrána. A to tak, že bezkonkurenčně.
  • Askia: :-) Já za své nejlepší komiksy považuji Blacksada a Smečku z Bagdádu. To vš je spíš návnada na ty, co by jinak o tyhle omnibusy ani nezavadili.
  • Zkoušeli jste komiksovku Walking Dead? Přijde mi lepší než seriál.
  • @Everett_Young
    Ne, už mi uteklo příliš moc dílů. :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Nejlepší komiksy jsou z Ábíčka :)
  • @flanker.27 Jestli tam byla Vrána, tak je to možný :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Askia Ne, byly tam Galaxia, Vzpoura mozků, série Pod paprsky Zářícího, Tvrz, Pán vlků, Příběhy psané střelným prachem a spousta dalšího úžasného materiálu :)
  • Nejlepší je jednoznačně Sandman a jeho spin-offy. Nic jiného se mu ani nepřibližuje, ale Mýty mají docela nakročeno :-)
  • Persepolis je výborný komiks :-) A hodně se mi líbil i Maus.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Já dostala od kamarádů tento komiks (s jistou gramatickou úpravou na obálce). Ještě jsem se k němu nedostala, tak jsem na to zvědavá - neznáte ho někdo?
    image
  • Maus nebyl špatný, stejně jako třeba Blacksad, ale nějak mě to úplně...nepohltilo
  • @Krisa Já jenom z doslechu vím, že ten kluk na obálce není kluk, ale holka. A není vůbec sluníčkový, jak naznačuje obálka, což by se ti snad mohlo líbit.
    Jestli se nechceš nechat překvapit, tak taková malá recenze je tady. Ale radši to nečti. ;-)

    http://www.kocogel.info/index.php?topic=9737.msg201243#msg201243
  • upraveno 14. května 2013
    Koupil jsem si první díl Liberty Meadows. Milovníci ztřeštěných gagů a šílených zvířátek jistě ocení.

    image
  • @heavy_head
    No, asi do toho půjdu taky, ale podle obálky se mi to zdálo až moc... cute. Brrr.
  • Zas tak hrozné to není. ;-)

    image

    Osazenstvo LM je kruté, zkažené, cynické a zlomyslné! Spíš mi vadí, že v české verzi nejsou úplně všechny stránky, jako v té americké, takže bych doporučoval sehnat si případně i tuhle, nebo slovenskou od kerama, kde jsou i barevné cute obálky.

    image

    image
  • Co říká ten pán z Walking Dead? :-)
  • Point Taken
  • Aha, díky. =D
  • amk.to/looking-for-group/nejnovejsi/detail/18/
    Možno to poznáte, je to vlastne paródia na fantasy všeobecne(aj Pieseň sa tam spomína).
  • Jsem si ve čtvrtek objednal ten grafický román Hra o trůny, tak jsem zvědav. Když jsme v té sekci komiksů, tak já jsem velký fanoušek Asterixe. Mám doma všechny díly a dokonce i jeden v originálním jazyce.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @StandazPorubhradu Před Vánocema vyšel nový Asterix - 35. díl Asterix u Piktů.
  • Krisa napsal(a):

    @StandazPorubhradu Před Vánocema vyšel nový Asterix - 35. díl Asterix u Piktů.

    Mám. ;-)
  • Jesli se vám líbí komiksové filmy od Marvelu, nejste skalním fanouškem komiksových předloh, co je všechny zná a něco by jste pořídili, tak doporučuju Občanskou válku. Má příběh, že po tragedii způsobené superhrdiny je přijat zákon aby se hrdinové zaregistrovali a byli znich v podstatě státní zaměstnanci. Superhrdinové se rozdělí na dva tábory - jeden vede Tony Stark jako největší podporovatel zákona a proti zákonu se postaví Captain America. Kresba je téměř filmová velký detaily - třeba postupné zranění a poškození a trhání kostýmů. U nás komiks vyšel za hodně dobrou cenu v 219 Kč v rámci Ultimátního komiksového kompletu ( už o něco dříve ) ješte se dá sehnat za více třeba tady Občanská válka
    Taky je tam znát, jak jsou ty postavy více spojený než ve filmech ( kde prodali na dost postav práva ), já jsem zhruba napočítal nějakých 18 filmů podle postav co tam vystupují. Tady je třeba drsnější krátký film o méně známé postavě co tam taky vystupuje Punisher
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Jo Občanská válka se jim povedla, taky je fajn přečíst si komiksy který k ní vedou, celá chronologie a překlady komiksů co u nas nevyšly se da najít a stáhnout na kocogel.info po registraci.
  • Marvel nerobí komixové filmy ale filmy podľa komixu. Komixový film je Sin City, Scott Pilgrim alebo aj Watchmeni. Ale áno Civil War je jeden z tých lepších eventov.
  • Tak já nahodím jeden krátký, ale zato ve slovenštině.
    Snad mě za to Mike Mignola neukamenuje.


    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image

    image

  • @derfel: V ultimátním kompletu je dost lepších,... třeba Padlý syn, CA: Zimní voják (o dost jiný děj než film), Punisher: Vítej zpátky Franku.
    18 filmů z tohoto universa je dost podceněný... asi 10 jich má samo Marvel studio a z těch prodaných licencí z hlavy Hulk 2?, FF 2, X-Men 5 + Wolverine, Daredevil, Punisher, Nick Fury, zvláštní agent (S Mičem Bjůkenenem - CSFD asi 16%, prý je to tak trapné, až je to vtipné - to prostě MUSÍM vidět,... zahrnul jsem si to do této kategorie cce před 14ti dny :o))
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.