Nejoblibenejsi rod

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

Sestavil jsem si žebříček mne nejvice sympatickych rodu. Jak jste na tom vy?

1. Starkove

2. Martellove

3. Lannisterove

4. Targaryenove

5. Baratheonove

6-7. Arrynove, Tullyove

8. Tyrellove

9. Greyjoyove

_______________________

Slys mne rvat

1356716

Komentáře

  • upraveno 14. září 2012
    brbr: Jeho sestru Darlessu, manželku Tygetta Lannistera (myslím) a jejich tatíka Damona. A jelikož sem za ně hrál Crusader Kings 1 (z nějakého důvodu mi hra vždycky spadne, když se pokusím hrát za Lannistery :-( - nevíte, kde stáhnout 100% funkční verzi? ), mám k nim dobrý vztah ;-)
  • upraveno 14. září 2012
    U mě je to asi takhle:
    Stark- Kdo by neměl rád rod ve kterým jsou všichni dobří (nevim co většina z vás má proti Cat)
    Baratheon- Ke Stannisovy vzhlížejí mé naděje kdyby získal železný trůn určitě by potrestal Lannistery, Frey i Boltony
    Karstark- Sice nevim jak upřímně myslej svoji podporu Stannisovy, ale stejně je mám z těch menších rodu nejradší
    Lannister- Tyrion, Jaime spravujou co Cersei a Joffrey spackali
    Tullyové- Brynden a Cat
    Martell- Zatim se v Dorne nedělo nic moc zajimávýho ale myslim si že se to zlepší hned ve Vichrech zimy
    Bolton- Ano zradili Robba a doufam že za to budou potrstani, ale Roose je skvělá postava která se jako stražce severu idealně hodí (jedině tak bezohledná osoba dokaže dát sever dopucu)
    Zbyle velké rody Targeryen, Tyrell a Arryn moc nemusim a o zradcich jako Freyove tady radší nepíšu
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 14. září 2012
    Crocuta napsal(a):

    Karská bašta jako jediná odpověděla pokud vím na výzvu ze Zdi aby se připojila ke Stannisovi a tudíž zůstala věrná věci Severu.

    Mno oni vlastně zůstali věrní severu. Ale Stannis není král severu že :-)
    speedy napsal(a):

    Marbrandi (dáno tím, že jsem se setkal se SOIAF díky hře Battles of Westeros)

    A co v Battle of Westeros umí?
  • upraveno 14. září 2012
    Montezuma: Nevím, jestli tu hru znáš ( viz. tady: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/battles-of-westeros-1299/obrazky/ )... Je to jízdní velitel. a má tam svou kartu dvakrát. Buď jako "Outride Commander", kdy může ignorovat terén (může třeba projet přes vodu), nebo jako "Warrior of Ashemark" kdy se každý jeho útok počítá za útok z boku. Dále jeho karty rozkazů ovlivňujou právě ty útoky z boku. Dávají na ně bonusy a tak. Celkově je to velitel s devastujícím útokem a skvělou schopností manévrovat a vést vojsko, ale zároveň je dost "křehký" a musí se s ním opatrně... Takový styl bodni a uteč...
    Jeho karta byla vůbec první věc co jsem viděl, která měla něco do činění se SOIAF a společně s Kevanem to byl velitel v mé první hře BoW, ve které jsem nakopal Starkovi (jehož armádu vedl Rickard Karstark a Maege Mormontová) zadek... I Díky jeho schopnosti jezdit přes např. vodu ;-)
  • upraveno 14. září 2012
    Ahá ty maš ešte medzery.. ok to ti tých Arrrynov a Karstarkov odpustim sorry
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 14. září 2012
    speedy: Hru znám, ale nikdy jsem ji nehrál. Vždycky mě baví sledovat, co autoři takovýchto her vymysli postavám za speciální schopnosti, aby to odpovídalo jejich charakteristice z knih.
  • upraveno 14. září 2012
    Ale jinak hru vřele doporučuju... SOIAF jsem neznal, díky prvním obrázkům jsem si myslel že je to jen taková braková Válka Růží... No a BoW mně přesvědčil, že si zaslouží mou pozornost a o měsíc později jsem dostal všechny díly SOIAF na narozky ;-). Asi i díky toho, že jsem hrával za Lannistery, tak jsem si je tak oblíbil. Spoluhráč říkal, že ti se mi budou líbit, že ke mně sedí... jde totiž o to, že na Zatrolených hrách mám pověst intrikána, tvořiče aliancí (kterých nemusím být členem... jde jen o to, poštvat správné lidi proti sobě a pak posbírat zbytky. To platí pro většinu her.) a hlavně našeptávače :-D. Což vysvětluje i to, proč je mou nejoblíbenější postavou Malíček. Takže sem si řekl, že teda zkusím ty Lannistery, když už jsou mi tak podobní. No a bylo hotovo... Dlouho jsem se při čtení nemohl dočkat mé svaté trojice Addam Marbrand, Kevan Lannister a Gregor Clegane ;-).
    No a na Zatrolenkách se vymyslely i dvě fan rozšíření - Greyjoyové a Noční Hlídka vs. Divocí (do které jsem přispěl Jaremy Rykkerem a Posledními rytíři)
  • upraveno 21. září 2012
    to by si mal skúsiť board game, tam sa na diplomacii mnohé točí
  • Mno, tak teď jsem někde za stranou 600 "Tance" a musím dát za pravdu kritikům Karstarků, když se to má s Arnolfem tak jak to zatím vypadá (i když v tomhle příběhu by jeho lest nebyla první, která je - řečeno s Frankem Herbertem - jen plánem uvnitř plánu jiných plánů a všechno může být jinak).
    Ale co se Boltonů týče, ti už u mne v neoblíbenosti předstihly i Freye. Otec i syn ukázkoví sociopati, a byť je Ramsay sadistický netvor, Roose je se svojí absolutní absencí citů ještě větší zrůda. Šedý lupus na ně!
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Crocuta napsal(a):

    musím dát za pravdu kritikům Karstarků

    Tady někdo takový je jo? 8-O
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jo ;)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Montezuma3 napsal(a):

    Crocuta napsal(a):

    musím dát za pravdu kritikům Karstarků

    Tady někdo takový je jo? 8-O
    Bohužiaľ. Karstarkov nemám rád. Jediný, kto z nich bol dobrý, bola tá ženština, ktorej meno som zabudol - údajná Arya, ktorá cestovala za Jonom. Inak to boli asi traja zlí ľudia, čo si zaslúžia smrť. Ako rod celkovo zlý nie je, ale momentálna zostava nie je najšťastnejšia.
  • @Branislav_Gepeto Nemôžeš niekoho súdiť, či si zaslúži smrť, alebo nie.
    Rozhodnutie Rickarda Karstarka chápem a do istej miery sa s ním aj stotožňujem. Jeho synovia tiež niesú profilovaný ako nejaké svine, ale rozhodnutia vedľajšej línie rodu (Arnofla a týchto parchantov) - to je svinstvo, ktoré sa im vypomstí.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Tenebris napsal(a):

    @Branislav_Gepeto Nemôžeš niekoho súdiť, či si zaslúži smrť, alebo nie.
    Rozhodnutie Rickarda Karstarka chápem a do istej miery sa s ním aj stotožňujem. Jeho synovia tiež niesú profilovaný ako nejaké svine, ale rozhodnutia vedľajšej línie rodu (Arnofla a týchto parchantov) - to je svinstvo, ktoré sa im vypomstí.

    1) Každý si zaslúži mať svoj život, ale keď sa rozhodnú obmedziť slobodu cudziemu pre získanie osobného vplyvu, zaslúžia si smrť - čistú popravu po "legálnom" štýle. Myslím tým toho pána a jeho syna/synovca/kohokoľvek, ktorí sa chceli sobášom stať okamžitými pánmi.

    2) Ja sa s rozhodnutím Karstarka nestotožňujem. A ty si buď jemne schizofrenický alebo sa s ním nestotožňuješ tiež, iba to nevieš. Keď hovoríš, že nemôžeš súdiť, kto si smrť zaslúži a kto nie, ako môžeš súdiť, či si tí lannisťáci, čo nikomu neublížili a boli deti smrť zaslúžia? Trocha my osvetli tuto tvoju rozpolenosť filozofie a mentality.

    3) Nehovorím, že stratiť synov je jednoduché, ale Karstark pokľakol s ostatnými a sľúbil vernosť Robbovi. Sľuby sa majú plniť. Keď sa rozhodol pokľaknúť, mal to brať vážne a očakávať, že kráľ, ktorému je verný, mu nebude vždy utierať ritku ako sa mu zapáči. Potom sa mal za kráľa vyhlásiť sám Kartsark - chcel by som vidieť, koľkí by pokľakli - a robiť si čo chcel. Ohrozil plán svojho kráľa, reputáciu svojho kráľa a pričinil sa k Robbovej skaze. Karstarkovi nech sa len hlava pokojne kotúľa, mne nechýba

    4) Isteže, jeho synovia možno neboli profilovaní ako svine, ale sú mŕtvi, takže hodnotím podľa zrady Kartsarka a ostatných. Hovorím o momentálnej zostave, upozornil som na to, kebyže čítaš pozornejšie.
  • A pak že já zastávám radikální názory... =D
  • @Branislav_Gepeto Asi si si mylne interpretoval tento môj výrok: "Nemôžeš niekoho súdiť, či si zaslúži smrť, alebo nie. "
    Ním som len chcel povedať, že nie je v schopnostiach ľudí posúdiť či si niekto zaslúži zomrieť, alebo nie. (Teraz samozrejme nechcem rozprávať nejaké hlúposti a božom súde ) Teda chcel som povedať, že nemôžeš povedať, či si žijúci Karstarkovia zaslúžia smrť, alebo nie - pretože nemôžeš vedieť koľko dobra môžu spáchať a nepoznáš ich dôvody (Tým nechcem povedať, že ich účel svätí prostriedky, len vyjadriť svoj nesúhlas s trestom smrti)
    To, že Karstark zabil tých Lannistrov - to je čin, s ktorý chápem s politického hľadiska. Ale Karstark ich nesúdil. On sa nerozhodol, že si nezaslúžia žiť. Boli to nepriatelia a tak ich zabil, pretože túžil po pomste. A ja netvrdím, že si smrť Lannistrovia zaslúžili, ale to by sme tu mohli debatovať aj o Robbovi, ktorý iste zabil mnoho ľudí...
    Momentálne naozaj nemám chuť na polemiku, takže by som odcenil, ak by si obmedzil expresívnosť svojho vyjadrovania. A schyzofréniou naozaj netrpím :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Tenebris napsal(a):


    To, že Karstark zabil tých Lannistrov - to je čin, s ktorý chápem s politického hľadiska. Ale Karstark ich nesúdil. On sa nerozhodol, že si nezaslúžia žiť. Boli to nepriatelia a tak ich zabil, pretože túžil po pomste. A ja netvrdím, že si smrť Lannistrovia zaslúžili, ale to by sme tu mohli debatovať aj o Robbovi, ktorý iste zabil mnoho ľudí...
    Momentálne naozaj nemám chuť na polemiku, takže by som odcenil, ak by si obmedzil expresívnosť svojho vyjadrovania. A schyzofréniou naozaj netrpím :)

    Ach jaj
    :roll:

    Z politicko-justičného hľadiska zase ja považujem Karstarka a tých ďalších dvoch za zradcov, obmedzovačov slobody a odsudzujem ich k smrti - v čisto stredovekých pomeroch. Ty stále melieš obilie, ale raz z toho padá múka a raz voda. Raz hovoríš o tom, ako je trest smrti zlý a raz o tom, ako sa stotožňuješ s KS aktom. Ak ma niekto zradí, je môj nepriateľ. Takže keď použijem tvoju filozofiu, stále by ma to ospravedlňovalo. Irituje ma to, ako jej chceli odopriať slobodu a ako odopriali slobodu tým dvom lanisťákom žiť. Takže chcem pomstu. Takže keď použijem tvoju filozofiu, stále by ma to ospravedlňovalo.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Everett_Young napsal(a):

    A pak že já zastávám radikální názory... =D

    No moment. Ja hovorím v čisto stredovekých pomeroch ;-) Jednak by som asi nemal žalúdok niekomu sťať hlavu, druhak by som neudržal Ľad, tretiak radšej niekoho pošlem na Zeď alebo do basy než zabijem. Ale v pomeroch stredoveku to bola velezrada = smrť.
  • @Branislav_Gepeto Jak bys neudržel? Pokud mluvíš o té obludě kterou vytvořili v seriálu tak to je meč naprosto k ničemu, ten bys měl vážně radši zahodit, ale udržet ve vzduchu oběma rukama meč určitě dokážeš.
  • @Branislav_Gepeto Karstark však s nijakého morálno-justičného hľadiska Lannistrov neodsúdil, on ich jednoducho zabil. Ja jeho čin po morálnej stránke nijako neobhajujem, len sa snažím vysvetliť, že po politickej stránke jeho rozhodnutie chápem. Súhlas s politickým rozhodnutím (teda chápem prečo sa zachoval, tak ako sa zachoval) a morálne ospravedlnenie konkrétneho činu sú dve rozličné veci. To že neodsudzujem jeho čin po politickej stránke ,neznamená že mu po tej stránke morálnej odpúšťam. Ak sa niekto vo Westerose chce riadiť v politke morálkou tak skončí ako Ned :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Everett_Young napsal(a):

    @Branislav_Gepeto Jak bys neudržel? Pokud mluvíš o té obludě kterou vytvořili v seriálu tak to je meč naprosto k ničemu, ten bys měl vážně radši zahodit, ale udržet ve vzduchu oběma rukama meč určitě dokážeš.

    Ešte som to neskúšal, ale údajne sú ťažké. A ja som slabý. Ja sa obávam by som riadne neudržal ani jednoručný meč oboma rukami. Hold ja a boj nejdeme spolu, o to som sa ani nikdy nesnažil. Ja radšej pokojne sedím, sledujem a učím sa. :) Také tiché stvorenie (tu to tak nevyzerá, ale budiž)
    Tenebris napsal(a):

    @Branislav_Gepeto Karstark však s nijakého morálno-justičného hľadiska Lannistrov neodsúdil, on ich jednoducho zabil. Ja jeho čin po morálnej stránke nijako neobhajujem, len sa snažím vysvetliť, že po politickej stránke jeho rozhodnutie chápem. Súhlas s politickým rozhodnutím (teda chápem prečo sa zachoval, tak ako sa zachoval) a morálne ospravedlnenie konkrétneho činu sú dve rozličné veci. To že neodsudzujem jeho čin po politickej stránke ,neznamená že mu po tej stránke morálnej odpúšťam. Ak sa niekto vo Westerose chce riadiť v politke morálkou tak skončí ako Ned :)

    Stále nechápem, čo na tom bolo politické. Zničil tým plány svojho kráľa. To mi príde nanajvýš nerozvážne, nepremyslené a extrémne nepolitické. Politika je o tom, premýšľať nad vplyvom určitým činov a ich dôsledkov, aby následne vo výsledok vyšlo rozhodnutie vhodné pre pokrok či už v pláne získať viac moci alebo proste podporiť štát/mesto. Aspoň tak to chápem ja. Čo politického Karstark ovplyvnil týmto činom? Bola to krvavá vendeta, nič politické. Aspoň IMHO
  • @Branislav_Gepeto On týmto činom politicky separoval frakciu Karstarkov od Robba Starka. Teda s tým tupcom to už vzdal :)
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @Tenebris
    nemyslím že účel toho aktu bylo zmizet ze scény. Prostě neudržel nervy na uzdě.
    Starýho Karstarka chápu, ale dělat to neměl.
  • 1. tyrrelové
    2. greyjové
    3. targaryenové
    4. lannisterové
    5. baratheoné
    6. marrtelové, arrynové
    7.starkové
    8. tullyové
  • vertasvertas Zima se blíží
    1. rod Baratheon
    2. rod Stark
    3. rod Martell
    4. rod Lannister
    5. rod Tully
    6. rod Greyjoy/Bolton
    7. rod Targaryen
    8. rod Arryn
  • 1. rod Lannister-prostě machři. Jen oni umí hrát Hru o trůny.
    2. rod Greyjoy a Stark.Greyjoy-drsní najezdníci. Euron,Viktarion a Aša sou super. Theon jim to,ale kazí. Proto sou druzí. Stark-čestní a spravedliví.Neumí intrikařit,proto jsou druzí.
    3. rod Dayne-tajemní. Jejich členové jsou prostě zajímaví.
    4. rod Dondarion a Tarly. Tarly-bojovníci. Mám rád Sama i Randylla. Jsou to věrní vazalové a hrdí muži. Dondarion-hrdina Berik. Berik Dondarion je největší hrdina celé hry. Vlastně to 4.místo patří jen jemu.
    5. rod Tully-věrní. Jednoduše: Rodina,povinost,čest
    6. rod Tyrell-kytky. Mám rád Garlana a Lorase.Tyrellové nejsou to válečníci.
    7. rod Targaryen-oheň. Sou postižení,ale taky docela zajímaví. Nemám rád Daenerys. Je naivní a sobecká.
    Mám docela rád:Bolton(umí sehrát každou roli),Mořský(Davos je machr),Baratheon(nejsou tak hrozní),Umberové a Gloverové(prostě Sever),Reed(Jojen a Meera),Martell(nemastní,neslaní,ale celkem vpoho)
    Nesnáším:Frey(ty nemá rád nikdo),Florent(Freyové z roviny),Arrynové(jejich čas končí),Karstark(zrádci),Redwyn(nejsou mi moc sympatičtí)
    Zbytek je tak mezi. :)
  • vertasvertas Zima se blíží
    Slenjoy napsal(a):

    1. rod Lannister-prostě machři. Jen oni umí hrát Hru o trůny.


    Jedině Tywin uměl hrát hru o trůny z Lannisterů pořádně(Tyrion a Kevan taky nebyli nejhorší).
    A podívej se, co se stalo Lannisterům - Pár jich umřelo, jeden přišel o ruku, druhej o nos, o Skálu a o svobodu v 7K atd., na to jací jsou hráči to s nima vypadá bledě
    Nejlíp to jde asi Pavoukovi, i když Malíček se taky trochu snaží.

  • vertasvertas Zima se blíží
    A ne všichni Freyové jsou/byli mizerové a zrádci.
  • @vertas Chceš snad říct: "Nevěš všechny Freye na jeden strom?" :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.