Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura

Ahoj, všichni! Už jsem Vám na sebe prozradila, že jsem hrozný knihomol (či knihofil :D ), který když si nepřečte aspoň pár stránek, nepovažuje den za ukončený. Ráda bych věděla, co zrovna čtete vy, jaké máte svoje oblíbené knížky (kromě GRRM samozřejmě), co byste doporučili ostatním. Nebo třeba zkuste odpovědět na otázku, jakou knížku byste si s sebou vzali na opuštěný ostrov, čili jestli existuje taková, kterou jste četli už několikrát dokola a budete ji určitě číst znovu. Díky. :)

17475777980143

Komentáře

  • hmm. já teď čtu Gemmoterapie - Josef A. Zentrych, nemá to náboj...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Phoebea napsal(a):

    hmm. já teď čtu Gemmoterapie - Josef A. Zentrych, nemá to náboj...

    :D Ono si nevybereš, já teď čtu Management a marketing v praxi neziskových organizací a o nábojích velmi silně přemýšlím.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa Něco pro tebe

    image
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 :D Dík, to je přesně to, co potřebuju.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @flanker.27
    To je super :-D
  • :applause:
  • Dobrá znamení mi přišlo jako parodie na horory s ďáblem. Konkrétně asi na film Omen (Satan příchází). Skvělé čtení.

    Dočetla jsem tu Linii krásy a je to masakr. Konečně jsem jednou četla knížku, kde autor ví, o čem píše. :-)
    Proto je nejspíš většina scifi a fantasy brakovitá: buď autorka po čtyřicítce píše o puberťačkách anebo autoři nevycházejí ze zkušenosti, ale z fantazie jiných autorů (většinou Tolkiena).
  • Asi půl roku sháním v knihovně Pokání od Iana McEwana, pořád to mají půjčený, potom si to zamluvím, když se to konečně uvolní, tak si zapomenu kartičku (zapomenutí trvá už dva týdny a já nejsem schopná to nikde najít) a potom přijdu domů a brácha mi v klídečku oznámí, že to máme. Já jsem byla tak naštvaná!
    Ale jinak, po asi 150 stránkách jsem z toho naprosto nadšená, mnohem lepší než film, který se mi sice líbil, ale zas tak moc mě neuchvátil.
  • v angličtine som nezvládal, tak som kúpil preklad World War Z. Blíži sa film, najčastejšie počúvam, že to asi nebude tak dobré ako kniha, tak som skúsil a nebanujem.
    je to veľmi dobre písané, z veľkým prehľadom a záberom, navyše v zaujímavej forme. je to vlastne séria rozhovorov s množstvom rôznych ľudí, ktorí spomínajú na vojnu.
    absolútne neholdujem zombíkom, ale toto odporúčam.
  • @Lady Sansa Jee, měla sis říct, mi se po knihovničce jednu dobu pohybovaly i dva výtisky. :-)

    U té Linie krásy mě trochu zklamal konec, byl takový otevřený. Takové nemám ráda.

    Dneska jsem dočetla Vyhnání Gerty Snirch od Tučkové. Žítkovské bohyně se mi líbily, ale téma odsunu mě moc nelákalo, tak jsem se k němu dokopala až teď. Síla, uff.
  • @brbr A nemáš dvakrát náhodou i knižní předlohu Jak vycvičit draka? To bych mohla číst pořád a když jsem teď ztratila tu kartičku... :-)
    A vikingské knížky pro děti jsou nej! Mám doma sbírku vikinga vika a z toho JVD jsem byla taky úplně hotová, jak je to super :-D
  • @Lady Sansa Bohužel....
  • rozmyslam ze zacnem citat malazsku knihu padlych cital to tu niekto , je to lepsie alebo horsie nez pisen ledu a ohne , je to zlozitejsie alebo jednoduchsie?
  • Diskutovalo se tu o tom myslím několikrát, rozhodně je to...jiné :) styl psaní nesedne každému, já to vzdala někde za polovinou první knihy. Doporučuji pročíst pár komentářů, třeba na databázi nebo zahraničních webech, názory se velmi liší. Nejlepší je asi přečíst nebo se o to jako v mém případě alespoň pokusit a udělat si názor sám ;-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Já ji právě rozečetla. Mám za sebou jen kousek a je to zvláštní... Ačkoliv mám pocit, že by se mi to mělo líbit, tak jsem z toho lehce zmatená. Uvidím až se začtu víc.
  • lebo vsade na to pocujem samu chvalu tak ci je to naozaj tak dobre
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    zaklinac napsal(a):

    rozmyslam ze zacnem citat malazsku knihu padlych cital to tu niekto , je to lepsie alebo horsie nez pisen ledu a ohne , je to zlozitejsie alebo jednoduchsie?

    Najskôr som si myslel, že si napísal Manželskú knihu padlých
  • Na počest všech chlapů, ze kterých ty divoké bestie udělali podpantofláky :D
  • Divoké bestie, takže typu Ygritte?
  • Já momentálně čtu 1Q84. Jsem asi v první třetině, ale moc se mi to líbí. Myslím si, že Murakami je velmi inteligentní člověk s mimořádným všeobecným přehledem.
  • @Chmur Jsou tam nějaké "nereálné prvky"? Od Murakamiho jsem četla Kafku na pobřeží, kde jsou a mě to nenadchlo, naopak v Norském dřevu nejsou a kniha je úžasná
  • @Chmur dik, prave som sa na to chystala. Bude to moja prva murakamiovka :)
  • @Hildegarda Tak to doporučuju Norské dřevo, je úžasné. :-)
  • Murakami je výborný. Mám strašně ráda jeho styl (aj ty nereálné prvky :-) ). Zrovna mám nachystaný Konec světa & Hard-boiled Wonderland.
  • Fantastické a magické z hlediska psychiatrie... nejlepší knížka, co jsem měla v ruce. A jen pro otrlé povahy - hned první kapitola začíná "Duše neexistuje. Ptá-li se někdo, kam odchází duše po smrti, ptá se podobně jako ten, kdo se táže, kam odchází plamen, když svíce zhasne."
  • upraveno 2. května 2013
    @brbr: Jsou, ale nepůsobí zatím nijak rušivě ba právě naopak.
  • Souhlas s kvalitou Norského dřeva:-) Moc fajn knížka. Naopak jsem se hodně nudil u Sputnik má láska. Tahle kniha mi prostě nesedla.
  • @Krisa Tak dnes som dočítal to Impérium černé a zlaté. Bolo to fajn, také oddychové čítanie s kopou veľmi dobrých nápadov, do druhého dielu sa určite pustím.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Arutha2321 Super, tak na to se teda začínám těšit!
  • Trochu stranou od fantasy, spíš trochu sci-fi - čtu Písečnou bouři od Jamese Rollinse, kterého jsem nedávno objevil a je to naprostá paráda. Něco na styl Dana Browna (tj. dávné tajemství, které se někdo snaží přes různé hádanky a skryté významy rozluštit + Rollins do toho motá i pokročilé technologie a vědu vůbec). Doporučuju všem :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.