Poradna

upraveno 23. července 2012 v Rozličný pokec
web je plný mudrlantov, ale občas sa oplatí poradiť v úzkom kruhu ľudí, ktorých poznáte. niekto vie aké televízory sa oplatia kúpiť, niekto sa rozumie do opravy auta a niekto....

Kutilovia a odborníci, toto je miesto kde budete velebení nami, čo majú veľa otázok.
1252628303175

Komentáře

  • @Everett_Young Tak to si asi svetla vynimka. Ale ako pisala aj Krisa, mne sa to este nestalo.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. března 2013
  • @brbr Urcite si hladala first moment do Talianska ;)
    Na mna asi tiez nieco take bude vyskakovat, chystame sa do Duna Verde, Veneto
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 13. března 2013
  • @Branislav_Gepeto Ja nespochybnujem, ze taky zakon existuje, len ze sa akosi malo uvadza do praxe.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 13. března 2013
    @Branislav_Gepeto Ale to se netýká jenom škol - já třeba pádluju, dřív jsem závodila a na každých závodech je spousta lidí, co nafláká fotky s kýmkoli a pak je dá na internet (rajče a podobná alba). Ne, že bych chtěla aby, mě někdo mazal, je mi absolutně jedno, že jsem někde vyfocená na vodě, ale takhle se taky spousta fotek dostane na internet.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Ochrana osobnosti

    § 11

    Fyzická osoba má právo na ochranu své osobnosti, zejména života a zdraví, občanské cti a lidské důstojnosti, jakož i soukromí, svého jména a projevů osobní povahy.

    § 12

    (1) Písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy smějí být pořízeny nebo použity jen s jejím svolením.

    (2) Svolení není třeba, použijí-li se písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky nebo obrazové a zvukové záznamy k účelům úředním na základě zákona.

    (3) Podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy se mohou bez svolení fyzické osoby pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství. Ani takové použití však nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby.

    § 13

    (1) Fyzická osoba má právo se zejména domáhat, aby bylo upuštěno od neoprávněných zásahů do práva na ochranu její osobnosti, aby byly odstraněny následky těchto zásahů a aby jí bylo dáno přiměřené zadostiučinění.

    (2) Pokud by se nejevilo postačujícím zadostiučinění podle odstavce 1 zejména proto, že byla ve značné míře snížena důstojnost fyzické osoby nebo její vážnost ve společnosti, má fyzická osoba též právo na náhradu nemajetkové újmy v penězích.

    (3) Výši náhrady podle odstavce 2 určí soud s přihlédnutím k závažnosti vzniklé újmy a k okolnostem, za nichž k porušení práva došlo.

    § 14
    zrušen

    § 15

    Po smrti fyzické osoby přísluší uplatňovat právo na ochranu její osobnosti manželu nebo partnerovi1a) a dětem, a není-li jich, jejím rodičům.

    § 16

    Kdo neoprávněným zásahem do práva na ochranu osobnosti způsobí škodu, odpovídá za ni podle ustanovení tohoto zákona o odpovědnosti za škodu.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • @Hildegarda Právě, že s Itálii nic. Nevím, kde na to chytráci přišli. Leda by byli dopředu a vlastně mě do té Itálie natlačí sami.
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 13. března 2013
    Ještě si pomatuju, když se mi do ruky dostal první počítač -- byl tam jakýsi windows, který byl zabezpečený tak, že pokud člověk neznal heslo, přihlásil se kliknutím na "zavřít" v přihlašovacím menu. Skvěle zabezpečený systém, díky kterému se do společnosti rozšířil pojem "virus". Tehdy se řešilo, jestli má člověk antivirus, aby nepřišel o data. Skončilo to tak, že dodnes Microsoft krmí antivirové společnosti (i když už v mnohem menším měřítku). Nyní je potřeba zabývat se ochranou citlivých informací, když už je většina populace připojena k Internetu. Zajímalo by mě co se bude řešit v budoucnu -- až budou všechny naše osobní informace někde v Google, FB databázi :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Netušíte někdo zda a jak se dá blokovat telefonní číslo? Dneska mě několikrát volalo neznámé číslo (české) a když jsem to zvedla, tak jsem slyšela jen svoji ozvěnu. Když jsem to zadala do kdovolal.cz, zjistila jsem, že je to to samé číslo, které mi nedávno posílalo prázdné SMS a nikdo k němu nic nepřipsal. Asi mám fakt osobního stalkera. Jde to zablokovat vlastní silou nebo musím na operátora? Mám Vodafone, telefon Nokia C5-05. Dík
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 17. března 2013
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Já si takový čásla ukládám pod názvem "Nezvedat" (1, 2...)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 17. března 2013
    @Thorar Našla jsem jenom blokování všech hovorů :(. Asi budu muset najít někoho zručnějšího, aby mi to nastavil :oops:

    @flanker.27 Já to číslo mám uložené jako "Nebrat!!!", ale ty prázdné SMSky mě taky štvou.

    Fakt by mě zajímalo kdo/co to je, protože pochybuji, že jsem tak neodolatelná, aby mě někdo telefonicky pronásledoval :)

    Tak jsem našla na stránkách T-Mobile toto: "Dobrý den, telefon Nokia C5-03 nepodporuje přímé blokování anebo automatické odmítání konkrétního telefonního čísla, v menu takovou službu není možné nastavit." Takže asi nic :(
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 17. března 2013
    @Krisa V tom případě jak jsem psal, musíš nainstalovat nějakou z těch Symbian aplikací.

    Psala jsi nám sem to číslo?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Thorar Aha, tohle mi musíš psát jak pro blba - já to nepochopila :oops:
    To číslo je: 723 759 557 (A vtipy "jé, to je moje číslo" neberu)
  • upraveno 17. března 2013
    @Krisa To mě jednu dobu chodily prázdný smsky a míval jsem zbytečný hovory, když si babička nechala mobil v kabelce a když se sehnula, odeslala zprávu. Asi nemáš nějaké vzdálené postarší příbuzenstvo, které by mělo nový mobil a nedalo ti číslo? :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 17. března 2013
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 17. března 2013
    @Krisa no moje není, jen mě zajímalo jestli nenajdu něco víc. Nenašel :-)

    Zkus v sobě vyšťourat trošku Tvého technicky založeného já a prohledej Symbian fora pro nějakou tu blacklist aplikaci :-)

    Handy blacklist
    Best blacklist

    najdi, stáhni, nainstaluj :-) máš Symbian OS v9.4, Series 60
  • Nevím, jestli by se tím policie zabývala :-(
  • @Michelle Jak nezabývala? Alespoň by si měli po večerech s kým posílat smsky. :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Obávám se, že by se mi policie vysmála - když jsem jim volala, že mi v MHD ukradli peněženku s občankou, tak mě poslali do háje, že je to nezajímá. Takže pochybuju, že nějaký prázdný SMS či hovory by je zajímaly.

    @Norvos97 To asi nemám a kdyby, tak by neměli moje číslo.

    @Thorar Zítra to zkusím, ale vzhledem k tomu, že věci opravuji tesou nebo úderem pěstí, nedávám si moc nadějí :D
  • @Everett_Young Celí žhaví :-) Prostě a jednoduše, moc se nehrnou ho řešení takovýchto věcí, co vím.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @BenNevis Jenže já už na to odepsala, že mi posílá prázdné SMS, tak jestli je náhodou neposílá omylem a nic - chodily stále. Teď jsem to jednou zvedla, abych zjistila, jestli to fakt není nějakej člověk a slyšela jsem jen svoji ozvěnu (dost nahlas, takže jsem si nejdřív myslela, že to někdo mluví :D ).
  • @Krisa Manželovou babičku taky někdo takto obtěžoval, ale na pevné lince. Když to zvedla, akorát tam někdo dýchal. :-)
    Musela změnit číslo. Aneb jsme zase u českého/evropského práva - potrestaná je oběť.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @BenNevis Fu, tak dýchání do telefonu už je docela síla. Já se s obtěžováním po telefonu zatím ještě nesetkala (kromě tohohle, ale to je spíš jen otravné), ale párkrát naživo už se mi poštěstilo :spike:
  • Na divné lidi a úchyláky mám taky štěstí. A jiné ženské to taky říkají, což znamená, že jich běhá po městě plno. Lidi jezdící autem nepochopí. :onfire:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.