Povídka č. 11 /4. kolo/ - Ice & Fire

upraveno 1. února 2014 v Povídky

Komentáře

  • Velmi působivé... A smutné, až na mě padla deprese :-( Ale povídka jako taková se mi líbila :-)
  • Tato sa mi paci asi od slecny autorky najviac. Nasla postavu, ktora jej sedi a vie sa s nou tak lahsie stotoznit. Preto to tentokrat neposobi ani trochu nerealisticky. Tysu si predstavujem presne takuto - mladu, milu, trosku naivnu a ladkyplnu. fnuk :'-(
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 7. března 2013
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Čtvrtá Tyša. Jedna v Meereenu, kde šťastně potká Tyriona, jedna v hospodě, kde potká Ohaře (+Reknalfa), jednu Tyrion najde s rodinou a jedna dopadne takto. Napsané je to rozhodně dost sugestivně.
  • @flanker.27 A ktory koniec chces, aby bol pravdivy?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Ten z osmičky byl nejvíc ze života. Tyša v Meereenu, tam mi vadí syndrom, že všechny vedlejší postavy musí umřít/utéct/nebýt dost dobré oproti té pravé lásce. Nebyl to samozřejmě takový extrém jako jinde, třeba v Přátelích jak čeká člověk deset sezon aby se Ros a Rachel dali dohromady to je na zastřelení scénáristů za ranního rozbřesku před nastoupenou jednotkou. Nebo jak v Saturninovi popisuje teta Kateřina příběh květinky Marty - oba "hrdinové" se museli oženit, ovdovět, znovu oženit, přesvědčit o falešnosti světa a tak dále, aby se nakonec po mnoha letech mohli konečně vzít do náruče, když stačilo si něco někde v klidu vříct a byl pokoj. Sice okolo nich je mrtvol vedlejších postav jak u Verdunu, ale ti hlavní se sejdou :) No a to nemám rád.
  • upraveno 7. března 2013
    @flanker.27 Tak ale teta Katerina len chcela napisat svoju vysnivanu autobiografiu. Teda autobiografiu, ktoru chcela v skryte duse povazovat za svoju. To sme my zeny, mame radi vela prekazok, ked je na konci happy end. Teda v zadnom pripade tym nenaznacujem ani len lahku podobnost k tete Katarine. Ale Milous by este mohol mat nadej :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Chceš říct, že ta povídka (tuším č. 4) je něčí vysněná autobiografie? Hmm, zajímavý úhel pohledu =D
    Tedy aby mi bylo správně rozuměno: nemám nic proti dobrým koncům, naopak. Jen si tan nějak myslím, že by dotyčné postavy nemusely nejdřív čtyřikrát ovdovět a pětkrát rozpoznat, že své city nasměrtovaly nesprávně, když ají pořád vedle sebe toho, koho v skrytu duše milují, ale vinou hrozného omylu si nejsou schopni vysvětlit něco co se dá vyřešit třemi větami.
  • @flanker.27 To nemozem posudit, lebo stvorku som este necitala, ja som reagovala len na tu Katarinu ;)

    Ale preto su vlastne telenovely medzi zenami take popularne. Chapem, ze ako muz vlastne nic nechapes :)
  • Tomu říkám deka.
    Čtení této povídky mě bolelo. Ta naprostá bezvýchodnost, bezmocnost a nespravedlnost mě drtila - ale ještě hůř mi bylo z té smířenosti na konci, z toho, že ho i přesto, čeho se dopustil, nepřestala milovat. Brr.
    Svět je zlé, odporné a šílené místo a všichni chlapi by měli přijít do pekla. Krása a nevinnost nepřežije, lež, násilí, hnus a Tywin slaví triumf. Není úniku.
    Skládám poklonu autorovi/autorce a odcházím si do ústraní podřezat žíly. ;-)
  • Depresivní, ostrej kontrast se zbytkem povídek. A dobře napsané.
  • Drsná syrová povídka, která si nebere servítky, do světa Písně zapadá perfektně.
  • @flanker.27 To je piata Tysa. Tu, ktora skonci tam, kde vsetky flandry, si neratal :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Má první reakce: "No ty vole, jdu se zabít" :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Jen ty, kde vystupuje přímo. :)
  • Ale přátelé, život je krásný a plný možností, není kam spěchat. :-)
    Pravda, po této povídce jsem si taky připadala kapku emo - nenávidím své blízké a chci se zabít - ale to po chvíli vyprchalo. Pro mě to bylo teda dost důstojné zakončení soutěže a asi nejlepší z Tyší ;-)
  • Nejspíš takhle to bylo doopravdy (kromě té lásky na první pohled). GRRM není moc na milostné trojúhelníky (Tyrion + Tyša + Penny), tolik oblíbené v seriálech.
    Bylo mi líto těch dvanáctiletých dětí a věřím, že by nezkušený Tyrion nepoznal rozdíl mezi znásilňováním a kurvením. Přesto jsem mu při čtení nadávala do debilů. :-)

    PS: Jestli se chcete zabíjet z této povídky, tak nečtěte Rok Kohouta. :twisted:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.