Studenoruký

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

duny

co sa tyka postavy Studenorukeho, myslim ze to ziadna mrtvola nebude, asi ani Benjen Stark. Preco? Za prve ako Hanina spravne poznamenala mrtvy zivym nepomaha, za druhe Benjen nebol ziadny carodejnik a Studenoruky vyzera na borca, zrejme si dokazal ochladit cele telo, aby nevydaval ziadne teplo, tym padom ho Jiny nemozu zacitit. Je to podla mna nejaky saman Deti Lesa, ktory pomoze Branovi zvladnut jeho schopnosti - ucenie zacina :-)

Samwell reaguje:

17. 10. 2006 (19:02) X

Na losech jezdily Deti lesa....

«1345

Komentáře

  • upraveno 28. října 2006

    vlado

    ak sa dobre pamatam, tak mal na sebe zbytky cierneho oblecenia ako z hliadky. No a o Benjenovi neviem vôbec nič. Možno sa dostal pod vplyv niekoho na svojom prieskume, ktorý ho naučil byť "studený". hm?

  • upraveno 15. listopadu 2006

    To, že by mohlo jít o Benjena je samozřejmě jenom tip, který se ale docela nabízí... Benjen je už dobré dva roky nezvěstný, to jest buď je mrtvý úplně, stal se z něj jiný, nebo nějakým způsobem narazil na děti lesa a přidal se k nim... Nebo ho možná děti lesa oživili, nebo se z něj stal nemrtvý a oni nějak oživili jeho duši... To jsou samozřejmě jen divoké dohady, ale jako kompoziční postup by to podle mě mohlo být Martinovi docela blízké.

  • upraveno 16. listopadu 2006

    Studenoruky bol alebo je nejak spojeny s detmi lesa. Bud bude ucit Brana on, alebo ho k ucitelovi odvedie. Co sa tyka Benjena, ten mrtvy urcite nie je. Ak je postava mrtva, Martin to urcite napise. Ben dostal dva roky cas - bud na vycvik u deti lesa - je teda "Studenoruky" alebo kraca krajinou ako ozivla mrtvola. Tak ci tak sa s nim este stretneme :D

    btw. myslim si ze aj Tyrek Lannister (ten co zmizol pri vzbure davu v Kralovskom pristavisku) je zivy. A mozno to ani nebol Lannister. Vsak Varys vie o com hovorim...

  • upraveno 12. prosince 2006

    Je to asi hodně divoký, ale co kdyby se z Bena stal nějakej hodně vysoko postavenej přisluhovač "pána Jiných" (pokud taková osoba/bůh existuje) a přišla by konfrontace s Jonem? To by mohlo být celkem zajímavý, ne?:)))

  • upraveno 12. prosince 2006

    bola by to povestná škvrna na čistom Starkovskom štíte, a bolo by to zaujímavé, ale akosi tomu neverím...

  • upraveno 12. prosince 2006

    sarven wrote:
    bola by to povestná škvrna na čistom Starkovskom štíte, a bolo by to zaujímavé, ale akosi tomu neverím...

    No jo, ale vem si, že by v souboji s Jinými prohrál, oni by ho zabili a ten "vládce" by si ho dejme tomu vybral za služebníka právě kvůli tomu, že má spojitost s těmi, kdo se mu nejspíš postaví... (pokud tam někdo takovej je, tak tohle všechno jistě ví)

  • upraveno 12. prosince 2006

    Peter wrote:
    Je to asi hodně divoký, ale co kdyby se z Bena stal nějakej hodně vysoko postavenej přisluhovač "pána Jiných" (pokud taková osoba/bůh existuje) a přišla by konfrontace s Jonem? To by mohlo být celkem zajímavý, ne?:)))

    Moc dobre si nedokazu predstavit Bena jako prisluhovace Pana Temnot...a kdyz, tak jedine jako loutka...

  • upraveno 12. prosince 2006

    ALEK wrote:
    Peter wrote:
    Je to asi hodně divoký, ale co kdyby se z Bena stal nějakej hodně vysoko postavenej přisluhovač "pána Jiných" (pokud taková osoba/bůh existuje) a přišla by konfrontace s Jonem? To by mohlo být celkem zajímavý, ne?:)))

    Moc dobre si nedokazu predstavit Bena jako prisluhovace Pana Temnot...a kdyz, tak jedine jako loutka...

    Ježiš jasě že jako loutka:))) Pokud by ho Jiní porazili, pravděpodobně by prostě byl pod jeho vlivem a nejspíš taky bez nějakýho výraznějšího vnímání okolníha světa, tudíž Neda by zabil stejně jako kohokoliv živýho, protože by prostě nevědě, kdo to je, bylo by to pro něj pouhý maso k zabití:))) Něco na způsob Ringwraiths z Pána...

  • upraveno 12. prosince 2006

    hehe, nez jsem to poslal, tak jsem si nevsim tech reakci kdes to upresnil:-) kdyz uz teda nejak tak vylozene nasilnym podrobenim, u Bena myslim neprichazi v uvaha nejaka lacnost po moci jako u prstenovych prizraku...ale stejne se mi to nak nepozdava, nebo spis se mi ta varianta zrovna moc nelibi a proto ji zavrhuju:-))

  • upraveno 12. prosince 2006

    ALEK wrote:
    hehe, nez jsem to poslal, tak jsem si nevsim tech reakci kdes to upresnil:-) kdyz uz teda nejak tak vylozene nasilnym podrobenim, u Bena myslim neprichazi v uvaha nejaka lacnost po moci jako u prstenovych prizraku...ale stejne se mi to nak nepozdava, nebo spis se mi ta varianta zrovna moc nelibi a proto ji zavrhuju:-))

    No jo, je to trochu úchylný, ale mně se třeba Ringwraiths docela líbili, takže takovému dílku do mozaiky v podání ovládaného a smrtícího Bena Starka bych se vůbec nebránil:))

  • upraveno 13. prosince 2006

    Studenoruký asi Benjen nebude, kdyby byl, tak by to nejspíš řekl Samovi, a ten by to řekl Branovi (trochu složitější konstrukce, ale snad to pochopíte :)). Přeci jen je mladý pán Tarly s rodem Starků skrze Jona docela dobře obeznámen, tak by v takovém případě musel vědět, o koho jde. Nicméně barva oblečení a oslovení "bratře" pronesené k Samovi naznačuje, že to skutečně mohl být někdo z Noční hlídky. Dickon Tarly to nejspíš není. :P Ještě mě napadá jedna postava, a sice Starý Medvěd. Přeci jen, všichni ti havrani... nicméně by to musel stihnout v rekordním čase, mezi Samovým odchodem z Krasterovy tvrze a setkáním se Studenorukým zas až tak dlouhá doba neuplynula.

    Docela mi vrtá hlavou i ta zásoba dračího skla zakopaná spolu s pláštěm a rohem na Pěsti. Jestli ji tam zakopal někdo z Benjenovy výpravy, musel být v té době už v kontaktu s Dětmi lesa, jinak by ho to asi nenapadlo. A proč se v takovém případě nedokázal vrátit ke Zdi? Buď si ho povodili Jiní, což se mi vzhledem k obsidiánu moc nezdá, nebo je taková přímá pomoc z nějakého důvodu nemožná/zapovězená. Hm. :roll:

  • upraveno 14. prosince 2006

    Léto wrote:
    Studenoruký asi Benjen nebude, kdyby byl, tak by to nejspíš řekl Samovi, a ten by to řekl Branovi

    A vedel vubec Sam kdo je Bran? A neslibil Studenorukemu, ze nikomu o nem nerekne?

  • upraveno 15. prosince 2006

    Samwell wrote:
    A vedel vubec Sam kdo je Bran? A neslibil Studenorukemu, ze nikomu o nem nerekne?

    Myslím, že to bys měl vědět nejlépe ty, Same. :lol: Ale rozhodně věděl, že potkal Brana. Když se pak bavil s Jonem, tak měl nutkání mu to prozradit, jen složený slib mu v tom zabránil.

    Já jsem to myslel spíš tak, že kdyby Sam věděl, že Studenoruký je Benjen (jakože asi není), tak by Branovi neřekl: "Hele, za Zdí na tebe čeká Studenoruký", ale spíše "Za Zdí za tebou čeká strýček." :P

  • upraveno 15. prosince 2006

    a stretol sa vobec Sam s Benjenom? Ak si dobre pamatam, prisiel na Zed neskor nez Ben odisiel na svoju poslednu vypravu. Cize by ho nespoznal...

  • upraveno 16. prosince 2006

    duny wrote:
    a stretol sa vobec Sam s Benjenom? Ak si dobre pamatam, prisiel na Zed neskor nez Ben odisiel na svoju poslednu vypravu. Cize by ho nespoznal...

    Sam sice Bena na vlastní oči nejspíše nikdy neviděl, ale Jon mu o něm určitě nejednou vyprávěl. Takže buď musel Studenoruký před Samem svoji benjenovskou identitu utajit (přece jen spolu strávili nějakou dobu), nebo neměl co utajovat. Ale je možné, že se pletu. :roll:

  • upraveno 16. prosince 2006

    Léto wrote:
    duny wrote:
    a stretol sa vobec Sam s Benjenom? Ak si dobre pamatam, prisiel na Zed neskor nez Ben odisiel na svoju poslednu vypravu. Cize by ho nespoznal...

    Sam sice Bena na vlastní oči nejspíše nikdy neviděl, ale Jon mu o něm určitě nejednou vyprávěl. Takže buď musel Studenoruký před Samem svoji benjenovskou identitu utajit (přece jen spolu strávili nějakou dobu), nebo neměl co utajovat. Ale je možné, že se pletu. :roll:

    Já bych osobně řekl, že spekulace, jestli mohl Sam Bena poznat nebo ne jsou trošku mimo, protože Studenoruký asi fakt Ben nebude... To je spíš takový naše zbožný přání:))

  • upraveno 17. prosince 2006

    Prani otcem myslenky...jj, ja tomu taky moc neverim, bylo by to na Martina moc idylicky:-)

  • upraveno 17. prosince 2006

    Moji ptáčkové říkají, že by to kromě Benjena mohl být ještě:


    • Noční král: neblaze proslulý třináctý lord velitel Noční hlídky, který podle pověstí pojal za manželku přízračnou ženu a obětoval Jiným.
      [/*:m]

    • Bloodraven: záhadná postava, která vystupuje v povídce Sworn sword. Je to jeden z bastardů Aegona IV., které král před svou smrtí legimizoval. Údajně čaroděj, byl poslán na Zeď a stal se rovněž lordem velitelem. Ale byl to albín a v boji přišel o levé oko, tak to asi nebude on.
      [/*:m]

    • Poslední hrdina: za Dlouhé noci se vydal požádat Děti lesa o pomoc. Byl pronásledován Jinými, ztratil svou družinu, koně, psa, meč... a těžko říci jak dopadl.[/*:m]
    Tak co se vám líbí? :)[/]
  • upraveno 18. prosince 2006

    Léto wrote:
    Moji ptáčkové říkají, že by to kromě Benjena mohl být ještě:

    • Noční král: neblaze proslulý třináctý lord velitel Noční hlídky, který podle pověstí pojal za manželku přízračnou ženu a obětoval Jiným.
      [/*:m]

    • Bloodraven: záhadná postava, která vystupuje v povídce Sworn sword. Je to jeden z bastardů Aegona IV., které král před svou smrtí legimizoval. Údajně čaroděj, byl poslán na Zeď a stal se rovněž lordem velitelem. Ale byl to albín a v boji přišel o levé oko, tak to asi nebude on.
      [/*:m]

    • Poslední hrdina: za Dlouhé noci se vydal požádat Děti lesa o pomoc. Byl pronásledován Jinými, ztratil svou družinu, koně, psa, meč... a těžko říci jak dopadl.[/*:m]

    To ses asi docela nahledal, ne? Nebo to znáš všechno takhle z hlavy?:)) Jako možnosti to nejsou vůbec špatný, ale já si stejně myslim, že to bude prostě někdo novej, ve smyslu "ještě jsme o něm neslyšeli".

    Tak co se vám líbí? :)

    [/]
  • upraveno 18. prosince 2006

    Ani jsem nemusel moc hledat, živě se diskutuje i na anglických fórech, takže víceméně jen prodávám, jak jsem koupil. :) Nočního krále a Posledního hrdinu samozřejmě znám z vyprávění staré zimohradské chůvy (nejrelevantnější zdroj informací týkajících se Severu :P), ale že by se mohli ještě prohánět za Zdí, to mě nenapadlo. A Sworn sword jsem žel ještě nečetl, takže toho Bloodravena (Krvavohavran? Krevrána? Snad se to nikdo nebude pokoušet překládat) nemůžu posoudit. Nicméně si taky myslím, že Studenoruký bude nová postava... přímo z Martinova brusu... :roll:

  • upraveno 13. ledna 2007

    Léto wrote:
    Studenoruký asi Benjen nebude, kdyby byl, tak by to nejspíš řekl Samovi, a ten by to řekl Branovi (trochu složitější konstrukce, ale snad to pochopíte :)). Přeci jen je mladý pán Tarly s rodem Starků skrze Jona docela dobře obeznámen, tak by v takovém případě musel vědět, o koho jde. Nicméně barva oblečení a oslovení "bratře" pronesené k Samovi naznačuje, že to skutečně mohl být někdo z Noční hlídky. Dickon Tarly to nejspíš není. :P Ještě mě napadá jedna postava, a sice Starý Medvěd. Přeci jen, všichni ti havrani... nicméně by to musel stihnout v rekordním čase, mezi Samovým odchodem z Krasterovy tvrze a setkáním se Studenorukým zas až tak dlouhá doba neuplynula. Hm. :roll:

    Starého Medvěda by Sam 100% (dobře 99%) poznal.

  • upraveno 21. ledna 2007

    Studenoruký

    Sice vypadá trochu jako parodie na Temného jezdce, ale má něco do sebe. :P

  • upraveno 22. ledna 2007

    2 Arenga: Starý MEdveď a Benjen Stark nie sú tie isté postavy... :wink:

  • upraveno 22. ledna 2007

    sarven wrote:
    2 Arenga: Starý MEdveď a Benjen Stark nie sú tie isté postavy... :wink:

    A to tady snad někdo tvrdil? :wink:

  • upraveno 23. ledna 2007

    Arenga wrote:
    Léto wrote:
    Studenoruký asi Benjen nebude, kdyby byl, tak by to nejspíš řekl Samovi, a ten by to řekl Branovi (trochu složitější konstrukce, ale snad to pochopíte :)). Přeci jen je mladý pán Tarly s rodem Starků skrze Jona docela dobře obeznámen, tak by v takovém případě musel vědět, o koho jde. Nicméně barva oblečení a oslovení "bratře" pronesené k Samovi naznačuje, že to skutečně mohl být někdo z Noční hlídky. Dickon Tarly to nejspíš není. :P Ještě mě napadá jedna postava, a sice Starý Medvěd. Přeci jen, všichni ti havrani... nicméně by to musel stihnout v rekordním čase, mezi Samovým odchodem z Krasterovy tvrze a setkáním se Studenorukým zas až tak dlouhá doba neuplynula. Hm. :roll:

    Starého Medvěda by Sam 100% (dobře 99%) poznal.

    Tu. hovorí sa o Benjenovi a do toho Starom medveĎvoi. Neprečítal som pozorne a mal som pocit, že reaguješ medveĎom na Benjena...

    sorry :-)

  • upraveno 25. ledna 2007

    Léto wrote:
    Studenoruký

    Sice vypadá trochu jako parodie na Temného jezdce, ale má něco do sebe. :P

    Jj první, co mě napadlo bylo, který nazgůl to je, jen ten los je nějaký přerostlý.

  • upraveno 12. února 2008

    Vy tady pořád debatujete o tom, jestli by Sam toho nebo tam toho poznal, ale vždyt ho klidně poznat mohl,nebo mu svoji identitu Studenoruký sám prozradil,s tím že o tom nesmí nikomu říct - což je v knize psáno,že Sam dal slib, že nikomu nic neřekne

    Takže teorii o Benjenovi nebo Jeorovi nevyvracejme (ačkoliv Jeor to z 99,9% nebude)

  • upraveno 12. února 2008

    Samozřejmě, je to možné...

    Ale myslím, že v takovém případě by se to odhalilo v Samových myšlenkách. Nikomu to neříct je jedna věc, ale druhá věc je ani jednou na to nepomyslet. :wink: Přece jenom, když Sam mluví s Jonem, povídá lord Sníh něco ve smyslu: "Chudáci Bran a Rickon, zabili je." A Sam přikyvuje, ale v myšlenkách si říká: "Eh, ty hloupý Jone, ty nevíš nic, oni ve skutečnosti žijí; škoda, že ti to nemůžu prozradit!" :)

  • upraveno 12. února 2008

    Nejde ani tak o Samovy myšlenky, jako spíše o úmysl autora, který myšlenky vytváří. Může být přeci jeho záměrem neprozradit předem něco, co chce uvést na pravou míru až později a ponechat ve čtenářích otázky a napětí

  • upraveno 12. února 2008

    Autor myšlenky nevytváří. On je objevuje a popisuje, nachází kousky Druhotného světa, který existuje nezávisle na něm. No dobře, to bylo trochu idealistické :wink: , ale stejně si autor nemůže dělat, co chce. Pokud postava vstoupí do místnosti, ve které se nachází velká knihovna, pak ji prostě nemůže pominout a nepopsat. Musí zmínit, že tam něco takového je, protože to upoutá zrak té postavy hned po vstupu. Kdyby to neudělal a ta knihovna by později hrála v ději překvapivou úlohu, mohli by se čtenáři právem cítit trochu podvedení. "Přece jsme měli vědet, že tam něco takového je! Vždyť náš hrdina tu místnost navštívil!" 8)

    A tajný život Benjena Stark je, alespoň z mého pohledu, příliš důležitá věc, než aby o ní Sam nepřemýšlel, když už o ní ví. Vzpomíná na to, jak složil slib pomlčet o Branovi. V tom případě by si ale musel vzpomenout i na slib pomlčet o Benjenovi, složil-li takový. Prostě to tak je! :D

    Odcházím se regenerovat. Na zbytek odpovím zítra, nebo možná v noci v přestávkách mezi lovem. :wink:

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.