Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1959698100101581

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Jo, my zme tej jednej straně bylí, hale my stím tentononcem, tím špatným a tak, to my jako níc, my zme to vlastně chránilí, aby to jako tak špatný to nebylo :)
  • @Alek: tyhle "vazby" představují vždy nebezpečí, jak už jsem psal dřív. Nevěřím, že Nečas nebo Klaus nevěděli, co podepisují, a pro koho tak činí. U KS panuje mezi lidmi určitá naděje, že by jich nemusel mít tolik. Pokud tomu tak je, je to z mého pohledu asi jediná deviza, kterou má - myslím coby prezidentský kandidát, ne nutně ve srovnání s MZ.

    Nakolik budou jeden či druhý ochotni nechat sebou manipulovat, toť otázka. I když musím přiznat, že ten Klaus ve mně moc naděje nenechal..
  • No to je právě třeba otázka toho šílenýho ekontendru. Pokud je pravda, že to navzdory Kaldovi zatnul KS... a podobných věcí je víc, akorát se s tim přirozeně KS nechlubí, tim by tu stranu rozložil.

    Mimochodem, velký rozdíl mezi Kalouskem a Šloufem a dalšími je ten, že Kalousek mám mandát voličů a ne malej, myslim, že měl docela dost prefrenčních hlasů v minulých volbách. Tim ho samozřejmě nebránim, ale je mi tenhle postoj přece jen sympatičtější než ten skrytí Dalíkovský, Tvrdíkovský, Šloufovský apod.
  • Kdyby byl ministrem obrany chlap a ne teta Vlasta nebo Vondra, tak toho Dalíka nechal zastřelit, když jednal "jménem vlády" v Rakousku o státních zakázkách. A s tím mandátem máš pravdu - pokud sebou nechává KS manipulovat, je vůl on, těžko očekávat od Kalouska, že to nezkusí (mandát na to zatím má).

    Dobrý prezident by měl tyhle konexe utnout v momentě, kdy nastoupí do úřadu. Ty skryté se zjevně dají utínat dost těžko (a když, tak nerady :P).
  • Nedělám si iluze, že i kdyby byl prezident sebečistší, během těch pěti let se kmotři objeví. Předpokládám, že pro ty Kalousky, Šloufy apod. musí být možnost udělit amnestii lákavější než státní zakázka. :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Zatracený zkratky, vždycky když vidím MZ tak si vybavím MovieZone než mi dojde, že je řeč o volbách. :-?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • Tak jsem koukal na debatu a nikdo mě nevymluví, že Zeman je trochu demagog. Chválit opoziční smlouvu no to už je celkem síla. Osobní útoky na Schwarzenberga, útíkání od tématu pokud by - ho Moravec nedonutil mluvit o opoziční smlouvě, tak to zase nějak zamluví. Dobrá hláška od Moravce - Rozumněl jste otázce pane Zeman ? Tak aby jste na ni taky odpověděl. I ty útoky na Schwarzenberga přes sudetský Němce byly dost laciný.
  • Souhlasím... Zrušit senát - Bože to je populismus. Hájení opoziční smlouvy tím že vládl v nejisté ekonomické situaci je taky blábol.

    Kdyby nežebral před volbama o podporu u komunistů a nepotřeboval jejich voliče tak zaručeně bude chtít zrušit KSČ a KSČM.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Já bych ty prezidenty zakázala, každého jenom otravují.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. ledna 2013
  • upraveno 17. ledna 2013
  • Naštěstí už není víkend a jsem doma, a tudíž bez TV.

    @derfel: předpokládám, že Zeman se teď především snaží lovit "body", ale jinak bych otázku bezpečnosti státu rozhodně nepodceňoval. To, že německý státní aparát nechává potomky vystěhovaných Sudeťáků veřejně pindat ty jejich protičeské výmysly, nelze brát na lehkou váhu. Ne nadarmo se říká, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou a náš stát je v tomto ohledu nebezpečně laxní.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Je mi líto, ale je to opravdu pohled zaujatých. Osobně si nemyslím, že bych byl nějak zaujatý, jen KS nikdy (nemyslím jen v této debatě) neřekl naprosto nic, co by bylo jakkoli zajímavé :)
  • Když už vznikla ( i po tom co obě strany vymezovali celou předvolební kampaň proti sobě ) hlavně co se dělo v době opoziční smlouvy, co se událo s akcí čisté ruce, vymění se vedoucích týmu policistů co mají případy na starosti , ředitele BIS prostě zemanova ČSSD kryla ODS a rozdělili si místa u moci v dozorčích radách, útočili na mediam, snažili se mít pod kontrolou policii. Ono se stačí podívat co za partu tam byla Langrem počínaje Grossem konče. Prostě se jen snaží Zeman s Klausem maskovat že jsou starý kámoši ( ono s tou amnestií není Klaus moc oblíbený) A že se mladý Klaus se posmívá Schwarzenbergovi, to už je vrchol ( na jeho místě s tím co vyvedl jeho tatíček bych určitě nikoho nekritizoval). Jinak řečeno když někoho krtitizuju nemúžu úplně otočit a rozdělit se s ním vládu a krýt ho. A pokud to někdo udělá a pak se tím ještě chlubí, tak musí mít na to silný žaludek
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    jen dnešní výklad :) Ani jedna ze dvou nejsilnějších stran neměla šanci sestavit většinovou koalici, ne za cenu daleko daleko větších ústupků než takto. Znovu opakuji otázku? Jaká byla reálná alternativa? Bezvládí? Další již druhé mimořádné volby?

    Ohlůedně těch slavných afér - problém je, že ohledně vlády samotné prakticky nedošlo k tomu, že by byl někdo byť jen obviněn. veškerá kritika vč. onoho slavného "dokumentu" ČT byla jen litanie bezzubých povídání, v nichž chyběla nějaká podstatná informace ten se obohatil tak a tak, svědčí o tom to a to.

    I současná vláda (jakož i prakticky všechny před a po) má obdobných afér požehnaně, zcela upřímně nemyslím, že by jejich počtem období let 1998-2002 jakkoli vybočovalo.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. ledna 2013
    @alek Ale čestně. :) Když promluví MZ, dá se o tom debatovat, přebírat to, souhlasit, nesouhlasit, vyvracet, podpořit (z čehož plyne obdobně jako u VK, že ho lidi zpravidla buď podporují nebo mu odporují, jen málo je mezi tím). Je to dáno tím, že mluví dost konkrétně, ať už jeho řeč posluchač mluví kladně či záporně.

    Od KS prostě snad kromě té části dnešní debaty, která byla o Sudetských němcích a dekretech, prostě nikdy nepadne prakticky nic zajímavého, zapamatovatelného, hodnotitelného, konkrétního. Aspoň pro mě :) I když přiznávám, že můžu být též zaujatý, ani ne tak pro Zemana, jako spíš proti Karlovi :)
  • Já jen nechápu, že hodně lidí má Zemana za nějak očištěnýho, že na čas odešel z politiky. A k opoziční smlouvě řeknou, že to bylo lepší alespoň nebylo každou chvíli hlasování o nedůvěře vládě
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 17. ledna 2013
  • Počkejme si na Demagoga... Uvidíme jak dopadnou. Tipoval bych, že zase Zeman pohoří.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Já bych počkal především na volby :)
  • upraveno 18. ledna 2013
    Já nejsem nějak výrazně nakloněn ani jednomu z kandidátů, ale ve včerejší debatě mi byl sympatičtější KS. Co proto udělal? Nic. Moc toho neřekl a hlavně nikoho nepoučoval,neútočil, zachoval nadhled. MZ se sice neustále dušoval, že chce vést klidnou diskuzi bez nějakých útoků, ale prostě mu to nedalo, několikrát do KS zajel. Možná si myslí, že když oponenta ztrapní, získá body, ale já si myslím, že efekt bude přesně opačný. Navíc Karel si dokáže připustit i nějaké chyby nebo že žbrblá. MZ se prezentuje jako bezchybný člověk s politickými majstrštyky:-)
    Samozřejmě mi vadí, když člověk který veřejně vystupuje tak špatně mluví jako právě kníže. Jsou jistě mnohem důležitější vlastnosti a schopnosti, kterými by měl prezident disponovat, ale mně osobně to působí takřka fyzickou bolest. Navíc si myslím, že to Karla hendikepuje i v tom, co chce říct a že nedokáže jistěji prezentovat své názory.
  • upraveno 18. ledna 2013
    ----------------------
  • @Chmur Díky za hodnocení, tohle mě právě zajímá, jak taková debata působí na nerozhodnutého voliče.
  • Včerejší debata by mi v rozhodování nepomohla. Líbilo se mi, že KS odsoudil paušální odsunutí Sudeťáků (i když pro odškodňování nejsem, ani církevní restituce, stát na takové srandy peníze nemá). Líbilo se mi, že MZ prosazuje zrušení senátu, i když je to populismus.

    Líbilo se mi, jak MZ mluvil o tom, že když někoho označí za debila, nemůže pak po něm chtít rozumnou debatu. To se děje teď MZ v kampani. Tak dlouho kopal do médií, až mu média prohrají volby. :-)

    @alek Máš pravdu s tím, že národ je buď pro KS nebo proti němu. A že MZ pomohlo těch 10 nebo kolik let v ústraní. Lidi zapomínají...

    No ani jeden není bez chyb, a začínám mít pocit, že je jedno, který z nich vyhraje, i když moji podporu má stále Zeman. :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.